PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد JavaScript و jQuery

behnamy01
July 8th, 2014, 19:48
سلام دوستان. من طبق یک کلاس آموزشی دارم آموزش طراحی وب و برنامه نویسی وب رو جلو میرم. جلسه اول استاد گفت، بعد از HTML و CSS بعدش jQuery رو آموزش میدن یه کمی هم AJAX و در آخر هم PHP.
حالا من HTML و CSS و یاد گرفتم چند جلسه دیگه jQuery رو آموزش میدن، منم میخواستم پیش خوانی کنم! تا اونجایی که من میدونم jQuery یکی از کتابخونه های جاوا اسکریپت هستش، خب این یعنی چی دقیقا؟ یعنی من که الان میخوام پیش خوانی کنم برم اول JavaScript رو یاد بگیرم بعدش jQuery رو یاد بگیرم یا ربطی نداره و یک ضرب با یادگیری jQuery میتونم به اکثر چیزایی که نیاز خواهم داشت رو یاد بگیرم؟ چون یک سری آموزش جاوا اسکریپت خودم دارم که بخوام پیش خوانی کنم با اونا 7-8 ساعت وقتم رو میگیره ولی jQuery سه-چهار ساعت بیشتر نیست.

در آخر هم بگید که یادگیری جاوا اسکریپت مثلا کجاها به دردم میخوره؟ مثلا یک قالب وردپرس بخوام طراحی کنم به دردم میخوره؟؟ چون تا اونجایی که من میدونم اگه بخوای یک اسکریپت پاپ آپ مثلا طراحی کنی اون وقت باید جاوا اسکریپت رو فول باشی و منم اصلا قصد تهیه اسکریپت پاپ آپ اینا رو ندارم و توی هدفم نیست...

ممنون :)

parsasky
August 21st, 2014, 16:38
در صورتی که می خواین طراح وب سایت باشید یادگیری جاوااسکریپت و jquery الزامیه حداقل در حدی که بتونی نیازها تو روزمرتو انجام بدی و یا کد های آماده روبرای خودت سفارشی کنی

یک ضرب شما jquery رو بدون جاوااسکریپت میتونی یاد بگیری فقط یه اشنایی مختصر در مورد چگونه مقدار گرفتن متغییرها در جاوااسکریپت و نحوه تعریف و کار توابع و از این جور اطلاعات اولیه کافیه

یک پاپ اپ ساده با jquery کار دو خط بیشتر نیست
یک دایو با محتوای مد نظر مثلا یک فرم رو با css پوسیشن آبسولیت میدی وسط صفحه و بعد هایدش می کنی بعد یا جی کوئری میگی مثلا وقتی فلان جا کلیک شد از حالت هاید فلان دایو در بیاد

$('.link').click(function(){
$(.mypopup).css('display', 'inline');
});

با کد بالا وقتی روی تگی با کلاس link کلیک بشه تگی با کلاس mypopup یک مقدار css display:inline میگیره و نمایش داده میشه
قبلا ما بهش استایل display: none داده بودیم و مخفی بود

البته این ساده ترین حالت ممکن هست