PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساب دامین یا دامین جدید؟

milad.winner
July 8th, 2014, 15:14
با سلام خدمت دوستان عزیز وبمستر

من یه سایت دانلود دارم. حالا میخوام یه سایت تفریحی هم بزنم. از دید شما، این سایت تفریحی رو، روی ساب دامین همون سایت دانلود بزنم؟ یا یه روی دامین جدید پیاده اش کنم؟

ممنون میشم با همه دلایلتون (از دید سئو یا الکسا یا کاربرپسندی و ... ) نظرتون رو ذکر کنید.

kianfar
July 8th, 2014, 15:35
با سلام،

ساب دامین زمانی خوبه که محتوای سایتی که میخواین ایجاد کنین مربوط به سایت اصلی باشه، مثلا وبلاگ اعضای سایت باشه یا زبان های دیگر سایت باشه، اما برای ایجاد یک سایت جدید و مستقل با محتوای مستقل از دید سئو و الکسا حتما باید از یک دامین استفاده کرد نه ساب دامین !
در این مورد زیاد بحث شده و اگر تو گوگل سرچ کنید مقالات مفصل و مفیدی هست.

The table below shows the various factors that we examined along with the 3 methods:

Different Domains
Subdomains
Folders

GEO Targeting
High
Medium
Low

Authority, Trust, Domain Strength
No authority is inherited
A part of authority is inherited
The authority is inherited

SERPs
Increased number of results
Increased number of results in some cases
Limited number of results
per domain

Sitelinks support
No
Yes
Yes

Website Control
Very Difficult
Difficult
Easy

Design & Web Structure Freedom
Very high
Medium-High
Very low

Link Building &
Link Structure
New Link Building CampaignsCross linking domains

New Link Building CampaignsCross linking Subdomains

Single Link Building CampaignInternal Link Structure

milad.winner
July 8th, 2014, 16:44
درسته.
ولی از دید دیگه، ساب دامین کردن بهتر نیست؟ برای اینکه کنترلش راه تر بشه و نیز الکسا سریع تر پیشرفت میکنه و درآمد بهتری میده؟

kianfar
July 8th, 2014, 17:30
درسته.
ولی از دید دیگه، ساب دامین کردن بهتر نیست؟ برای اینکه کنترلش راه تر بشه و نیز الکسا سریع تر پیشرفت میکنه و درآمد بهتری میده؟

ببینید وقتی سایتی که شما قراره راه بندازید چه به لحاظ cms و چه محتوا کاملا مستقله پس اصولیش اینه که روی یک دامین مستقل ایجاد بشه اما اینکه کنترل در حالت سابدامین راحت تره بله حق باشماست در کل الگوریتم های امتیاز دهی در گوگل دائما در حال تغییره و اونقدر شفاف نیست که بشه در موردش قطعی نظر داد ضمن اینکه به محتوا و کارکرد سایت هم بستگی داره مثلا در مورد یک سیستم وبلاگ دهی مثل بلاگفا میبینید که هر سابدامین ( وبلاگ ) یک سایت مستقل از نظر گوگله و در نتایج بالا میاد !
میتونید مطالب فان رو بعنوان یک دسته بندی جدید تو سایت دانلودتون بگذارید و یک باکس شامل لینک مطالب جوری که در تمام صفحات سایت دانلودتون قابل مشاهده باشه قرار بدید این باکس میتونه به شکل rss reader باشه تا خودش آپدیت بشه با لینک آخرین مطالب، اینطوری با یک تیر دو نشون زدین!

milad.winner
July 8th, 2014, 18:19
خیلی مفید بود این جوابتون.

ممنون از شما. اگه پیشنهاد دیگه هم دارید، خیلی خوشحالم میکنید که ذکر کنید

دوستان دیگه هم اگه پیشنهادی دارن، ممنون میشم بفرمایند ;-)

metal75
July 10th, 2014, 16:10
بنده هم نظر دوست عزیزمون kianfar (http://www.webhostingtalk.ir/member/19162/) رو دارم ساب دامین رو میتونید یک حالتی بزارید که مطالب سایت جدیدتون به ساب دامین سایت قدیمیتون بیاد،اینطوری هم بازدید سایت جدید میره بالا هم رنک سایت قدیم.. از لحاظ سئو هم مشکلی نیست

milad.winner
July 10th, 2014, 21:07
صبر کنید. من یه جور دیگه متوجه شده بودم.

منظورتون اینه که، از این اسکریپت ها بزارم که مطالب رو کپی میکنه؟
یا چطوری؟

اینطوری کپی محسوب نمیشه؟

اگه یه مقدار توضیح بدید، ممنون میشم.

kianfar
July 10th, 2014, 21:57
خیلی مفید بود این جوابتون.

ممنون از شما. اگه پیشنهاد دیگه هم دارید، خیلی خوشحالم میکنید که ذکر کنید

دوستان دیگه هم اگه پیشنهادی دارن، ممنون میشم بفرمایند ;-)

خواهش میکنم دوست عزیز،
در مورد فرمایش دوست گرامی metal75 هم من در واقع منظورم این بود که به دسته بندی های سایت دانلودشون دسته ای جدید برای مطالب فان اضافه کنند و در اون مطلب بگذارند البته میشه که این مطالب روی ساب هم با یک CMS جداگانه گذاشته بشه منتها برای اینکه ترافیک سایت دانلود رو روی مطالب فان هم هدایت کنند و از ترافیک حداکثر استفاده بشه لینک و تیتر آخرین مطالب فان در تمام صفحات دانلود در داخل یک کادر توسط یک اسکریپت rss reader نمایش داده بشه.

اگر هم تیتر و هم کل مطلب، هم در سایتی جداگانه و هم درسایت دانلود باشه از نظر گوگل داپلیکیت کانتنت محسوب و مشکل ساز میشه.

metal75
July 10th, 2014, 23:25
آقای kianfar (http://www.webhostingtalk.ir/member/19162/) فکر کنم منظورشون یه چیزی شبیه این هست

TitreAkhbar - تیتر اخبار (http://www.titreakhbar.com/) این سایت به طور اتوماتیک از فید سایت های مختلف اخبار جمع میکنه

Mihan-VPS
July 10th, 2014, 23:59
سلام

خب طبیعتا اگر موضوع سایت جدید هست بهتره سایت جدید ایجاد کنید.
ولی اگر با موضوع اصلی سایت همخوانی داره بهتره روی همون ساب دامنه ایجاد شه روی سئوی سایت هم تاثیر خیلی مثبتی میتونه داشته باشه

milad.winner
July 12th, 2014, 00:56
ممنون از هر 3 استاد.

تقریبا گرفتم چی شد.

پیشنهاد دیگه ای ندارید؟