PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست منبع یادگیری ارائه خدمات هاستینگ و سرور

almapanel
July 11th, 2014, 17:07
با سلام خدمت دوستان عزیز
میخوایم در ماه های آینده بطور تخصصی در زمینه هاستینگ فعالیت کنیم

فعالیت ما بسیار گسترده هست و همانند هاست ایران در زمینه های مختلف کار میکنیم

حالا
میخواستم ببینم برای اینکه بتونم بصورت حرفه ای خدمات هاستینگ + سرور راه اندازی بکنم به چه آموزش ها و تجربیاتی نیاز دارم "؟
فقط عنوان بگید کافیه که چه چیزایی رو یاد بگیرم ؟

و آیا جایی هست که بخوام بعنوان پشتیبانی یمدت یجا کار کنم برای کسب تجربه ؟

ممنونم

- - - Updated - - -

دوستان کسی نبود راهنمایی کنه ؟

mohsen1aria
July 11th, 2014, 17:17
با سلام

برای کار باید با دوستانی که هاستینگ دارند صحبت کنید و کنارشان کار کنید برای تجربه

آموزش ها متفاوت است و بستگی به پنل و سیستم عامل شما دارد

یعنی اینکه اگر میخواهید هاست لینوکس بدهید باید مباحث لینوکس را فرا بگیرید و اگر ویندوز مباحث ویندور

اگر با دایرکت ادمین میخواهید کنید مباحث دایرکت ادمین و اگر با سیپنل مباحث آن و .....

همچنین این میان مباحث مدیریت کلی سرور را هم باید یاد بگیرید اگر میخواهید یک سرور اختصاصی به کارتان اختصاص دهید

با احترام

sht-design
July 11th, 2014, 17:40
برای این که بخواهید تجربه شما بیشتر شود برای مدیریت سرور و هاستینگ ابتدا باید سعی کنید در زمینه کار با لینوکس حرفه ای شود
دوم کار با انواع کنترل پنل ها ( پلسک ، وب سایت پنل ، دایرکت ادمین ،کلوکسو ، سی پنل)
سوم کار با انواع اسکریپت ها ( روی یک هاست تمام اسکریپت ها رو تست کنید !! ) من خودم زمانی که هاست نداشتم روی یک هاست رایگان با پنل ویستا پنل در عرض یک ساعت 3 تا اسکریپت وردپرس جوملا و دیتالایف رو نصب و تست کردم

اینها فقط مقدمه هست
لازمه داشتن پشتیبانی خوب داشتن اطلاعات فنی کافی است : مثلا اگر یک کاربر از شما پرسید این مشکل رو دارم بتونین راهنماییش کنید سریع

همچنین برای بالا بردن معلومات خودتان سعی کنید زبان انگلیسی خودتون رو قوی سپس مطالب آموزشی انگلیسی رو مشاهده کنید چون توی سایت های ایرانی معمولا کپی میکنند و دیگر هیچ!!

همچنین کار با whmcs , boxbilling رو یاد بگیرید برای فروشتون

اگر میتونین کار با لینوکس انجام بدید یک سرور بگیرید و پدرشو در بیارید ! سی پنل و دایرکت ادمین روش تست کنید تا 14 روز هم این 2 تا تریال داره که میتونین یاد بگیرید
کانفیگ های مختلف رو بخونید و سپس عملی انجام بدید

اینها بخشی کوچک از کارهایی هست که میتونید انجام بدید :)

RoobinaServer
July 11th, 2014, 17:56
اگر میتونین کار با لینوکس انجام بدید یک سرور بگیرید و پدرشو در بیارید ! سی پنل و دایرکت ادمین روش تست کنید تا 14 روز هم این 2 تا تریال داره که میتونین یاد بگیرید
کانفیگ های مختلف رو بخونید و سپس عملی انجام بدید

اینها بخشی کوچک از کارهایی هست که میتونید انجام بدید :)

سلام

اولین باره میشنویم :
جسارتا دایرکت ادمین 14 روز تریال داره ؟ چه طور میشه از تریال استفاده کرد؟ :)

بهتر بگم : 14 روز تریال مثل سیپنل داره ؟ یا منظورتون این بود شخص عضو دایرکت ادمین بشه و درخواست و ... بده ؟

␑ Deev ␑
July 11th, 2014, 18:17
سلام

اولین باره میشنویم :
جسارتا دایرکت ادمین 14 روز تریال داره ؟ چه طور میشه از تریال استفاده کرد؟ :)
باید به پشتیبانی دایرکت ادمین ایمل بزنید تا براتون بصورت ازمایشی 14 روز فعال کنند.

RoobinaServer
July 11th, 2014, 18:21
باید به پشتیبانی دایرکت ادمین ایمل بزنید تا براتون بصورت ازمایشی 14 روز فعال کنند.

این تریال مثل سیپنل نیست که هر کاربر عادی نصب کنه و ازش استفاده بکنه. خود مارک فعال میکنه مخصوصا برای کسایی که لایسنس تموم شده و میخوان بکاب بگیرن مثلا برن رو پنل دیگه یا ... نمیخوان دوباره هزینه لایسنس بدن.

من فکر کنم منظور ایشون چیزی تو مایه های سیپنل بود.

abbas141
July 11th, 2014, 18:38
پیشنهاد میکنم اگر قصد فعالیت حرفه ای دارید قبل از این که فعالیتتون رو اغاز کنید دوره هایی مثل شبکه . کار با لینوکس و... رو بگذرونید و در این مورد که اگاهی کامل پیدا کردید (اگر که اشنایی کامل دارید که هیچ )
در مرحله بعدی به جای ازمون و خطا به یکی از شرکت های هاستینگ که اموزش هم میدهند مراجعه کنید و با پرداخت هزینه ای طلب اموزش این موارد رو بکنید و اگر علاقه داشتید برای بررسی مهارت هایی که کسب کردید مدتی هم در شرکتی فعالیت کنید که هم نوعی سابقه خواهد بود و هم نوعی تکمیل اطلاعات قبلی خواهد بود
شاید پروسه یادگیری به این صورت کمی زمان بر باشد ولی به مراتب بهتر از یادگیری به صورت ازمون و خطا خواهد بود

Mihan-VPS
July 12th, 2014, 00:32
بهتین منبع آموزشی گوگل هست و بهترین مقالات آموزشی را باید ر سایت ها ی انگلیسی جستجو کنید.
فرآیند یادگیری هم نیاز به صبر و حوصله بالایی داره

sht-design
July 12th, 2014, 10:32
این تریال مثل سیپنل نیست که هر کاربر عادی نصب کنه و ازش استفاده بکنه. خود مارک فعال میکنه مخصوصا برای کسایی که لایسنس تموم شده و میخوان بکاب بگیرن مثلا برن رو پنل دیگه یا ... نمیخوان دوباره هزینه لایسنس بدن.

من فکر کنم منظور ایشون چیزی تو مایه های سیپنل بود.

با درخواست دادن میتونند تریال استفاده کنند، درسته که مثل سی پنل پیش فرض نیست اما بالاخره این ممکن رو دارا هست :)

شما سابقه تون زیاد هست تو انجمن و به گردن ما حق داری ، اگر من هم اون زمانی که وارد عرصه هاست شدم میومدم توی انجمن فعالیت میکردم شاید الان دیگر پیرمرد انجمن بودم !
بقیه مواردی که توضیح دادم به دوست عزیزمون مطالعه کردید ، مشکلی نداشت ؟

almapanel
July 19th, 2014, 16:25
خیلی ممنونم از همه دوستان عزیز
استفاده کردیم ...
مرسی