PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی سرور centos (وب سرور) در شبکه داخلی که به اینترنت وصل نیست

khabarchin
July 6th, 2014, 19:34
سلام
من میخام در شبکه داخلی که به اینترنت وصل نیست یک سرور centos نصب کنم و یک سایت php روی شبکه با domain بالا بیارم (البته سیستم های دیگر در شبکه ویندوز هستن)
من centos 6.5 رو نصب کردم و از Package های روی dvd آپاچی رو روش نصب کردم
پس از اون برای نصب php چند فایل rpm دانلود کردم و به ترتیب نصب کردم
ولی برای نصب mysql به مشکل برخوردم
هر چی package در dvd به نام mysql بود نصب کردم و چند تا از اینترنت دانلود و نصب کردم ولی با دستور service mysqld start پیغام خطا میده که "unrecognized"

آیا برای راه اندازی سرور در شبکه داخلی راه رو درست رفتم؟
آموزشی کلی راه اندازی چنین چیزی هست؟
چه فایلهایی از mysql رو باید دانلود کرد و نصب اون چه ترتیبی داره؟

با تشکر

omidrezav
July 6th, 2014, 21:22
توصیه می کنم اگر تخصص کافی ندارید برای نصب برنامه روی سرور از دستور yum استفاده کنید. ولی با این توضیحاتی که گفتید احتمالا mysql شما فاقد اسکریپت init.d هست. یه نگاه به پوشه ی /etc/init.d/ بندازید و ببینید آیا mysqld توش هست یا نه

khabarchin
July 7th, 2014, 18:12
با تشکر از پاسخ شما؛
همانطور که عرض کردم این سیستم به اینترنت متصل نیست. آیا دستور yum نیاز به اتصال به اینترنت ندارد؟
در فولدر init.d من فایلی به نام mysql هست ولی mysqld وجود ندارد
چی کار باید کرد؟

در آدرس زیر. اگر redhat رو انتخاب کنیم کدام فایل های rpm رو باید دانلود کرد؟
MySQL :: Download MySQL Community Server (http://dev.mysql.com/downloads/mysql)

omidrezav
July 8th, 2014, 04:29
خب پس با این حساب واضحه که دستور service mysqld start کار نمی کنه. اصولا روی سیستم شما mysqld تعریف نشده است. به جای اون از یکی از دستورات زیر استفاده کنید:
service mysql start
/etc/init.d/mysql start

khabarchin
July 10th, 2014, 19:20
چه فرقی بین mysql و mysqld هست؟
وقتی دستور service mysql strat رو میزنم ، جلوی پیغام starting mysql چند نقطه می زاره و مدتی طول میکشه و در نهایت در مورد پیدا کردن فایلها پیغام FAILED میده

omidrezav
July 10th, 2014, 21:05
فرقی که نداره. اگر بخوام شفاف تر توضیح بدم اینطوری میشه که mysql یه نرم افزاره که روی سیستم نصب میشه و mysql daemon یه سرویس مربوط به همون نرم افزاره که روی سیستم اجرا می شه. ولی اینکه اسم این سرویس چی باشه دیگه فرقی نمی کنه. مثلا سرویس آپاچی روی centos با عنوان httpd شناخته می شه و روی ubuntu با نام apache2 . شما می تونید تنظیمات رو دستکاری کنید و هر اسم دیگه ای روش بذارید.

من قبلا جایی ندیدم که عنوان سرویس mysql daemon به صورت mysql باشه ولی با توجه به اینکه شما فرمودید یه فایل mysql در init.d دارید میشد حدس زد که همچین موردی باشه.

و اما در مورد استارت نشدن سرویس mysql بد نیست فایل های log رو بررسی کنید و ببینید چه خطایی اونجا ثبت شده.