PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد خرید سرور فیزیکی - اگر کسی میفروشه و قیمت داره بفرسته

bmppc
July 5th, 2014, 21:31
سلام و خسته نباشید

من چند روز پیش تاپیک زدم دیدم اینطوری به صرفه نیست که من ماهیانه 250 هزار تومن بدم به سرور و آخرشم هیچی و فقط اجارشو بدم

تصمیم گرفتیم که خودمون سرور بگیریم که اونطور که فهمیدم بهش میگن کلو کردن و میدن به این دیتاسنترا و فقط ماهیانه هزینه اینترنت رو میدن

حالا میخوام ببینم دوستان من چطور باید این کار رو بکنم ؟

مراحل کاملش جایی هست که بخونم ؟

میخوام خودم هر موقع خواستم هارد سرور و رم و .. رو عوض کنم و ارتقا بدم اینطوری خیلی به صرفه تره

هزینه خرید سرور در چه حدودایی میشه ؟ با 5 میلیون تومان میشه سرور خرید ؟

این اجاره به شرط تملیک که میگن چی هست ؟

ممنون میشم کسی که اطلاعات داره کمک کنه و اینکه اگر کسی اینکارو میکنه قیمت برام بفرسته که من اگر یک سرور بهش بدم چقدر هزینه دریافت میکنه تا ببره و در دیتاسنتر بزاره و راش بندازه

usahost2
July 5th, 2014, 21:44
بعضی جاها اجاره بله شرط تملیک میدهند قراردادش این اتس که شما یکسال هر ماه هزینه میدهی بعد یکسال سرور مال خودتون است میتوانی هر جا منتقل کنی و فقط هزینه کلو میدی هزینه اینترنت ای پی رک نگهداری و ... میدهیاگر خودت بخری که کمه کم از 2 میلیون است به بالا ارزانترینش مشخصات پایین است
حتی میتوانی سرور با هزینه بیاوری ایران در دیتاسنتر ایران قرار بدهی که هزینه ایران بیشتر از خارج است

bmppc
July 5th, 2014, 21:52
بعضی جاها اجاره بله شرط تملیک میدهند قراردادش این اتس که شما یکسال هر ماه هزینه میدهی بعد یکسال سرور مال خودتون است میتوانی هر جا منتقل کنی و فقط هزینه کلو میدی هزینه اینترنت ای پی رک نگهداری و ... میدهیاگر خودت بخری که کمه کم از 2 میلیون است به بالا ارزانترینش مشخصات پایین است
حتی میتوانی سرور با هزینه بیاوری ایران در دیتاسنتر ایران قرار بدهی که هزینه ایران بیشتر از خارج است

ولی توضیحتون کلی بود الان رک و آی پی و ... چقدر هزینه دارن و مثلا رک چی هست اصلا و ...

سروری که من برای شروع میخرم مثلا یه cpu خوب و هارد 500 گیگ و رم 8 گیگ باشه برای چند ماه بستمه که اگر لازم شد دوباره میخرم و تعویض میکنم

یه همچین سروری چند در میاد ؟

جایی نیست که در مورد این کار توضیح کامل و مبتدی داده باشه بفهمم چی به چیه ؟

sor
July 5th, 2014, 22:14
شرمنده منم واقعا این همین سوالات جناب bmppc (http://www.webhostingtalk.ir/member/821/)
رو دارم

کسی باشه راهنمایی کنه ممنون میشیم

(شرمنده اگه اسپم حساب میکنید)

bmppc
July 5th, 2014, 23:53
شرمنده منم واقعا این همین سوالات جناب bmppc (http://www.webhostingtalk.ir/member/821/)
رو دارم

کسی باشه راهنمایی کنه ممنون میشیم

(شرمنده اگه اسپم حساب میکنید)

دشمنت شرمنده

ولی فکر کنم برای کمک کسی تمایلی نداره ...

a.e
July 6th, 2014, 04:26
توجه داشته باشید که شما برای کلو کردن ابتدا باید سخت افزار سرور را تهیه نمایید سپس با یک دیتاسنتر همانند پارس انلاین و ... قرار داد ببندید که مسلماً هزینه نگهداری؛آی پی ؛ پهنای باند و ... در هر دیتاسنتر متفاوت است. (در این مورد میتوانید به یکی از شرکت های شاتل؛آسیاتک؛پارس آنلاین تماس بگیرید و بخواهید توضیح کامل را خدمت شما ارائه کنند.)

شرط تملک نیز که همانند دیتاسنتر dacentec در حال اجرا است پس از 12 پرداخت (1 سال پرداخت) مالک سرور شما خواهید بود و پس از آن باید هزینه نگهداری؛برق و ... را بدهید؛ همچنین میتوانید سرور مورد نظر خود را به دیتاسنتر های دیگر منتقل کنید.

elementary
July 6th, 2014, 04:37
توجه داشته باشید که شما برای کلو کردن ابتدا باید سخت افزار سرور را تهیه نمایید سپس با یک دیتاسنتر همانند پارس انلاین و ... قرار داد ببندید که مسلماً هزینه نگهداری؛آی پی ؛ پهنای باند و ... در هر دیتاسنتر متفاوت است. (در این مورد میتوانید به یکی از شرکت های شاتل؛آسیاتک؛پارس آنلاین تماس بگیرید و بخواهید توضیح کامل را خدمت شما ارائه کنند.)

شرط تملک نیز که همانند دیتاسنتر dacentec در حال اجرا است پس از 12 پرداخت (1 سال پرداخت) مالک سرور شما خواهید بود و پس از آن باید هزینه نگهداری؛برق و ... را بدهید؛ همچنین میتوانید سرور مورد نظر خود را به دیتاسنتر های دیگر منتقل کنید.

جمله اخرتون رو واضح تر میشه بفرمایید نفهمیم

a.e
July 6th, 2014, 04:49
جمله اخرتون رو واضح تر میشه بفرمایید نفهمیم

شرط تملک یا پرداخت پس از مدت زمان مشخص شده به شرط مالکیت یا Rent to Own (به انگلیسی) که در برخی از دیتاسنتر ها همانند دیتاسنتر dacentec.com در حال اجرا است پس از چندین پرداخت که از طرف دیتاسنتر مشخص شده است (مثلاً در داسنتک پس از 12 پرداخت یا همان 1 سال تمدید سرور) مالک سرور شما خواهید بود که پس از آن میتوانید سرور مورد نظر را کولو کرده (سخت افزار را ارتقا دهید) یا حتی انتقال نمایید به دیتاسنتر های دیگر، هزینه نگهداری سرور؛برق و ... نیز از طرف دیتاسنتر در فاکتورهای جدید تعیین میشود.

NarvanData
July 6th, 2014, 06:01
در صورتیکه سرور رو CoLocation کنین در دیتاسنتر خاصی شما فقط هزینه برق،پهنای باند،آی پی و ... رو پرداخت می کنین که هزینه کمتر هست ولی به شرط تملیک هزینه ها بیشتر از حالت CoLo هست چون در پایان سرور برای شما خواهد بود
قرارداد ها معمولا 1ساله هست و تا یک سال باید هزینه ها پرداخت بشه
برای CoLo در ایران بهتر هست از سرور های سوپرمیکرو که هزینه کمتری دارند استفاده کنین که دوستان دیگری تخصص بیشتری دارند و راهنمایی می کنن.

fasterhost
July 6th, 2014, 12:41
ببینید سرور رو که می خرید وقتی می خواید فضا یا همون رک براش اجاره کنید که البته کار شما با اجاره یه یونیت راه میوفته
یه چیزی حدود 200 تومان واسه هزینه اجاره باید بدید حالا شما بخواید هارد بخرید و هارد رو در آینده انتقال بدید خیلی جاها
هزینه ریموت هند میگیرند یعنی بابت هر کاری که می کنند باید پول بدید زما کلو کردن به صرفه خواهد بود که یا شما بخواید
تعداد زیاد کولو کنید یا بخواید سرور بزرگی رو کلو کنید یا بخواید یه سرور یا کسفیت بهتر داشته باشیدیا یه سروری رو کولو کنید
که هر ماه هزینه بالایی حداقل 600 هزار تومان بابتش خرخ میکنید البته من نمی گم کولو نکنید ولی ارزونترین سرور که خوب هم کار بده
حداقل 2.5 تا 3 ملیون قیمتشه پس اگه ما با قیمت اجاره که حداقل 150 تومان در ماه میشه حساب کنیم هزینه سال اول شما حدود 5 ملیون میشه

اگه به صرفه هست براتون کولو کنید وگرنه پیشنهاد نمیشه

موفق باشید

mohsen1aria
July 6th, 2014, 13:02
با سلام

دوست عزیز شما مییخواید سرور ایران کلو کنید یا سرور خارج کشور ؟

اگر درون ایران میخواید کلو کنید به هیچ وجه برای شما به صرفه نیست اما اگر سرور خارج کشور میخواهید کلو کنید اینکه شما چه میزان دانش فنی و تجربه در مدیریت رک و سرور دارید مهم است و اگر تجربه ای در این موارد نداشته باشید این کار تنها هزینه های اضافی برای شما به بار خواهد آورد

کلو کردن هم که چند حالت داره حالت اول برای حرفه ای هاست که از دیتا سنتر رک اختصاصی میگیرند و بعد سرور هایشان را کلو میکنند که معمولا تعداد سرور ها زیاد است روش دوم اینکه از دیتاسنتر کلو بخواهید و جای یک یونیت که آن هم با توجه به نرخ دلار به صرفه نیست پس میماند راه آخر که باید از شرکت یا شخص ایرانی که خودش رک اختصاصی دارد یونیت اجاره کنید که در آن صورت شما باید سخت افزار را به طریقی خریداری کنید و با هماهنگی صاحب رک به دیتا سنتر ارسال کنید که هماهنگی با دیتاسنتر انجام گیرد و سرور در یونیت شما قرار گیرد

شما ماهیانه باید هزینه ثابتی پرداخت کنید بابت نگهداری ، برق و پهنای باند
به هر جهت اگر سخت افزار مشکل پیدا کند هیچ کس جوابگو نیست و شما باید سخت افزار جدید خریداری کنید و جایگزین کنید
همچنین رابط شما و دیتاسنتر صاحب رک خواهد بود و اینکه فعالیت در دیتاسنتر هم آنی نیست باید تیکت باز شود و مسئول بعد از خواندن تیکت مشکل را بررسی کند این پروسه ممکن است از 10 دقیقه تا چند روز طول بکشد بسته به دیتاسنتر و مشکل دارد که در مشکلات بزرگ و دیتاسنتر های کیفیت پایین گاهی اوقات تا چند هفته هم طول خواهد کشید

در کل برای 1 سرور کلو پیشنهاد نمیشود و اگر هم اسرار به انجام این کار دارید اجاره به شرط تملیک بگیرید که حداقل مطمئن باشید بعد از تملیک فروشنده همچنان به شما یونیت را اجاره خواهد داد

با احترام

fasterhost
July 6th, 2014, 13:26
چرا اینقدر بزرگش میکنید آقای mohsen1aria (http://www.webhostingtalk.ir/member/101832/) به نظرم دارید بدبینانه به قضیه نگاه میکنید
چون کولو اگه شما برنامه کاری حداقل 2 ساله داشته باشید به صرفه خواهد بود حتی یک
سرور و اینکه سیستم تیکتینگ طبق استاندارد هر جایی که باشه باید پاسخ داده بشه واینکه
اگه بخواند بعد 1 هفته جواب شما رو بدند که دیگه هیچکس سرورش رو اونجا نمیزاره
در مورد سوختن قطعات هم اگر شما قطعات رو نو خریداری کنید که کیفیت بالایی هم داشته
باشند حالا حالا ها نمیسوزند بعضی قطعات هم که گارانتی دارند حالا از یک تا چند سال متفاوته
خرید سرور به صرفه تر از اجاره به شرط تملیک خواهد بود ولی باید توجه کرد که کجا می خواید کولو
کنید از کی می خواید سرور بخرید چجوری شیپ میشه به مقصد تمام هزینه ها حساب بشه و کولو انجام بشه
به نظرم روبینا سرور درست میگفت اگه میبینید سود داره براتون انجام بدید اگر هم نداره دست نگه دارید
می تونید از اون هایی که قطعات می فروشند در خواست کنید قیمت بگیرید چیزی رو که می خواید بعد
تصمیم بگیرید

موفق باشید

mohsen1aria
July 6th, 2014, 13:33
چرا اینقدر بزرگش میکنید آقای mohsen1aria (http://www.webhostingtalk.ir/member/101832/) به نظرم دارید بدبینانه به قضیه نگاه میکنید
چون کولو اگه شما برنامه کاری حداقل 2 ساله داشته باشید به صرفه خواهد بود حتی یک
سرور و اینکه سیستم تیکتینگ طبق استاندارد هر جایی که باشه باید پاسخ داده بشه واینکه
اگه بخواند بعد 1 هفته جواب شما رو بدند که دیگه هیچکس سرورش رو اونجا نمیزاره
در مورد سوختن قطعات هم اگر شما قطعات رو نو خریداری کنید که کیفیت بالایی هم داشته
باشند حالا حالا ها نمیسوزند بعضی قطعات هم که گارانتی دارند حالا از یک تا چند سال متفاوته
خرید سرور به صرفه تر از اجاره به شرط تملیک خواهد بود ولی باید توجه کرد که کجا می خواید کولو
کنید از کی می خواید سرور بخرید چجوری شیپ میشه به مقصد تمام هزینه ها حساب بشه و کولو انجام بشه
به نظرم روبینا سرور درست میگفت اگه میبینید سود داره براتون انجام بدید اگر هم نداره دست نگه دارید
می تونید از اون هایی که قطعات می فروشند در خواست کنید قیمت بگیرید چیزی رو که می خواید بعد
تصمیم بگیرید

موفق باشید

با سلام

شما سرور کلو دارید که تمامی نطرات بنده رو بر پایه حدستان نقض میکنید ؟

با احترام

fasterhost
July 6th, 2014, 14:06
بنده خودم یه سرور دارم ولی سرور رو زمانی کلو کردم که هزینه اجاره سرور هام از 1.5 ملیون گذشته بود
و بسته به اینکه چه شرکتی کولو میکنید فرق میکنه البته باید بگم من یه نصف رک اجاره کرده بودم و حالا
بماند با بقیه فضا چیکار کردیم اما اینکه شما میگید بعد 1 هفته رسیدگی میکنند اشتباهه درسته که مجانی
رسیدگی نمیکنند ولی بعد 1 هفته هم نیست هرچند که باید تجربه هم داشته باشند اما خوب دیگه ما هم تجربه
نداشتیم البته شرایط فرق میکنه و حالا که دارند ماهی 250 هزینه میکند پیشنهاد نمیشه

موفق باشید

bmppc
July 7th, 2014, 01:06
سلام

از همتون تشکر بابت کمک کردن و توضیحات خوبتون واقعا خیلی خوب شد که قبل از اینکه کاری بکنم تاپیک زدم چون هم اطلاعاتم بالا رفت و هم فهمیدم چیکار بکنم

من تا چند ماه اول 2 سایتی که میخواستم راه بندازم با یک هارد 100 و رم 3 گیگ هم شاید جواب میداد ولی از ماه های 5 و 7 به بعد باید رم سرور میرفت بالا همچنین cpu و ...

خوب برای مثال اجاره کردن یک سرور با رم 2 گیگ و هارد 100 و پهنای باند 50 گیگ ماهیانه 100 تا 120 تومان میشد با دایرکت ادمین

پس اگر بودجه خرید سرور باشه بهتره که سرور فیزیکی خریداری بشه چون میتونی راحت مثلا رم 16 گیگ ببندی و هارد دلخواه و ... اما این وسط یه مشکل بزرگ هست و اونم مدیریت و نگهداری و کانفیگ و ...

با توضیحاتی که دوستان دادند مخصوصا روبینا سرور اطلاعاتم واقعا زیاد شد و تصمیم گرفتیم تو چند ماه اول سرور رو به حالت معمولی اجاره کنیم حالا با هر قیمتی هست و در ماه بعد برای یک بار سروری تهیه بشه که ارزش داشته باشه چون مثلا اجاره سروری با هارد 1 ترا و پهنای 500 گیگ و رم 16 گیگ یا 32 گیگ فکر کنم بالای 800 هزار تومان بشه که اون موقع بهترین کار خرید سرور هست

واقعا از دوستان ممنونم که پاسخ دادن و راهنمایی کردند کاش میتونستم لطفتون رو به طریقی جبران بکنم

و حالا فقط یک سوال هنوز متوجه نشدم مثلا در روبینا سرور امکانات کلو کردن همشون برابرن ولی مثلا 1 U با 1 U و .. چه فرقی دارند که قیمتشون بیشتر میشه

این U فکر کنم منظورشون یونیت هست که همون واحد میشه

حالا سوالم اینه که این واحد چیه و یک سرور با 1 یونیت چه تفاوتی با سرور با 2 یونیت داره ؟ !

RoobinaServer
July 7th, 2014, 02:48
و حالا فقط یک سوال هنوز متوجه نشدم مثلا در روبینا سرور امکانات کلو کردن همشون برابرن ولی مثلا 1 u با 1 u و .. چه فرقی دارند که قیمتشون بیشتر میشه

این u فکر کنم منظورشون یونیت هست که همون واحد میشه

حالا سوالم اینه که این واحد چیه و یک سرور با 1 یونیت چه تفاوتی با سرور با 2 یونیت داره ؟ !

u منظور همان یونیت میباشد و یونیت اندازه جایی هست که سرور شما در رک اشغال میکند، و اندازه سرور هم بستگی به نوع سخت افزارتون داره و نوع کیس مدنظرتون و ...

قیمت هر مرکز داده ای هم با مرکز داده دیگر متفاوت هست در یونیت ها و اون بر میگرده به خدمات و امنیت و پشتیبانی و لینک های شبکه آن مرکز و ...

یک نمونه خدمات :

مثلا در دیتاسنتر x از کولرهای گازی برای خنک کردن دیتانستر (اتاق سرور) استفاده میکنند ولی در دیتاسنتر y از اچ وک استفاده میکنند یا در دیتاسنتر x از جونیپر به عنوان فایروال استفاده میکنند ولی در دیتاسنتر y از فایروال ... استفاده میکنند که هزینه بالایی داره ،خب پس مشخصه که باید هزینه کلو در مرکز y بالاتر باشه چون کیفیت ماندگاری سخت افزار و آپتایم شبکه بیشتر تضمین شده هست.

خیلی از این موارد ریز وجود دارد هرچی هم جلوتر بروید فکر نکنید که کامل فهمیدید. حتی بگم خدمتتون که یک سری موارد ریز دیگر وجود دارد که میشه سیاست کاری که حتی ما هم شاید ندونیم و در دراز مدت مشخص میشه و به اطلاعات علمی شما مربوط نمیشه بلکه به تجربه مربوط میشه و راه اومدن دیتاسنتر با یک مشتری قدیمی خودش و ...

معمولا تجربه نشان داده یک شرکت IT هرچند هم معتبر و حرفه ای باشه و اگر از طرفی بخواهد با واسط ها کار نکند خودش دنبال این کارها نمیره و دیدیم که 90% اول براورد میکنند اگر واقعا هزینه براورد شده براشون مشکلی نداشته باشه یک شخص حرفه ای و مجرب در این زمینه را استخدام میکنند و بعد اقدام به گرفتن سرویس میکنند حتی ممکن هست از شرکت واسط یک کارمند را ساعتی قرارداد ببندند با آن شرکت و استخدام کنند یا در اصل به صورت پروژه ای میشه.(خواستم بگم خدمتتون که این مورد فقط علمی نیست تجربی هم هست.)

اگر میخواهید شما آن شخص مجرب بشوید و هزینه سنگین هم بابت آن از دست ندهید از بیس و پایه جلو بروید حتی اگر چندین سال به طول بینجامد. (اگر براتون وقت گذاشتن در این قسمت ارزش داره اگر هم نه که و میخواهید تجربه دیگران را مجدد تجربه نکنید و وقت برای کار دیگری بگذارید با شرکت های واسط برای کلوکیشن کار کنید).

پس بالا و پائین شدن قیمت به خیلی شرایط بستگی داره .

باز هم اطلاعات بنده ناقص هست چون تخصص بنده فنی بخش سرور هست نه دیتاسنتر برای دیتاسنتر جناب سجادیه بیشتر در جریان هستند و سایر همکارامون.

با تشکر

bmppc
July 7th, 2014, 22:08
u منظور همان یونیت میباشد و یونیت اندازه جایی هست که سرور شما در رک اشغال میکند، و اندازه سرور هم بستگی به نوع سخت افزارتون داره و نوع کیس مدنظرتون و ...

قیمت هر مرکز داده ای هم با مرکز داده دیگر متفاوت هست در یونیت ها و اون بر میگرده به خدمات و امنیت و پشتیبانی و لینک های شبکه آن مرکز و ...

یک نمونه خدمات :

مثلا در دیتاسنتر x از کولرهای گازی برای خنک کردن دیتانستر (اتاق سرور) استفاده میکنند ولی در دیتاسنتر y از اچ وک استفاده میکنند یا در دیتاسنتر x از جونیپر به عنوان فایروال استفاده میکنند ولی در دیتاسنتر y از فایروال ... استفاده میکنند که هزینه بالایی داره ،خب پس مشخصه که باید هزینه کلو در مرکز y بالاتر باشه چون کیفیت ماندگاری سخت افزار و آپتایم شبکه بیشتر تضمین شده هست.

خیلی از این موارد ریز وجود دارد هرچی هم جلوتر بروید فکر نکنید که کامل فهمیدید. حتی بگم خدمتتون که یک سری موارد ریز دیگر وجود دارد که میشه سیاست کاری که حتی ما هم شاید ندونیم و در دراز مدت مشخص میشه و به اطلاعات علمی شما مربوط نمیشه بلکه به تجربه مربوط میشه و راه اومدن دیتاسنتر با یک مشتری قدیمی خودش و ...

معمولا تجربه نشان داده یک شرکت IT هرچند هم معتبر و حرفه ای باشه و اگر از طرفی بخواهد با واسط ها کار نکند خودش دنبال این کارها نمیره و دیدیم که 90% اول براورد میکنند اگر واقعا هزینه براورد شده براشون مشکلی نداشته باشه یک شخص حرفه ای و مجرب در این زمینه را استخدام میکنند و بعد اقدام به گرفتن سرویس میکنند حتی ممکن هست از شرکت واسط یک کارمند را ساعتی قرارداد ببندند با آن شرکت و استخدام کنند یا در اصل به صورت پروژه ای میشه.(خواستم بگم خدمتتون که این مورد فقط علمی نیست تجربی هم هست.)

اگر میخواهید شما آن شخص مجرب بشوید و هزینه سنگین هم بابت آن از دست ندهید از بیس و پایه جلو بروید حتی اگر چندین سال به طول بینجامد. (اگر براتون وقت گذاشتن در این قسمت ارزش داره اگر هم نه که و میخواهید تجربه دیگران را مجدد تجربه نکنید و وقت برای کار دیگری بگذارید با شرکت های واسط برای کلوکیشن کار کنید).

پس بالا و پائین شدن قیمت به خیلی شرایط بستگی داره .

باز هم اطلاعات بنده ناقص هست چون تخصص بنده فنی بخش سرور هست نه دیتاسنتر برای دیتاسنتر جناب سجادیه بیشتر در جریان هستند و سایر همکارامون.

با تشکر

سلام

بله واقعا توضیحاتتون خیلی خوب هست و هرچی بیشتر جلوتر میرم میبینم که چقدر اطلاعاتم ناقص هست !
این یونیت برای یک سرور خوب کافیه 1 یونیت و بیشتر فکر نکنم نیاز باشه چون فقط برای 2 سایت سرور استفاده میشه

ولی در کل اینطور که متوجه شدم اگر رم بیشتر از 6 گیگ نیاز داشتم بهتره که سرور کلو کنم چون هم دستم برای ارتقا بازه و هم هزینه ها به مراتب کمتر میشه

ولی برای کلو کردن خیلی تجربه و علم نیاز هست که فعلا برای بنده کمه و اگر هم بخوایم کلو کنیم 100% در شروع با واسطه کار میکنیم ...

تشکر از توضیحات خوبتون

CityKala.net
July 7th, 2014, 22:21
سلام

بله واقعا توضیحاتتون خیلی خوب هست و هرچی بیشتر جلوتر میرم میبینم که چقدر اطلاعاتم ناقص هست !
این یونیت برای یک سرور خوب کافیه 1 یونیت و بیشتر فکر نکنم نیاز باشه چون فقط برای 2 سایت سرور استفاده میشه

ولی در کل اینطور که متوجه شدم اگر رم بیشتر از 6 گیگ نیاز داشتم بهتره که سرور کلو کنم چون هم دستم برای ارتقا بازه و هم هزینه ها به مراتب کمتر میشه

ولی برای کلو کردن خیلی تجربه و علم نیاز هست که فعلا برای بنده کمه و اگر هم بخوایم کلو کنیم 100% در شروع با واسطه کار میکنیم ...

تشکر از توضیحات خوبتون
سرور كه فقط رم نداره دوست من!
همه موارد رو تعيين كنيد توي بازار هم چرخي بزنيد
همين نت هم سرچ كنيد

سخت‌افزار مشخص باشه اونوقت ميشه گفت چند يونيت، هنوز تهيه نشده سخت‌افزار، بنابراين عجله نكنيد

bmppc
July 7th, 2014, 22:51
سرور كه فقط رم نداره دوست من!
همه موارد رو تعيين كنيد توي بازار هم چرخي بزنيد
همين نت هم سرچ كنيد

سخت‌افزار مشخص باشه اونوقت ميشه گفت چند يونيت، هنوز تهيه نشده سخت‌افزار، بنابراين عجله نكنيد

بله دوست گرامی میدونم رم نیست ولی سایت بنده درگیری بسیار زیادی با رم و cpu داره و دلیل اصلی هم همینه که میخوایم سرور رو خودمون تهیه کنیم چون شاید لازم بشه حتی در سال اول 32 گیگ رم نیاز داشته باشیم که اجاره همچین رمی 100% خیلی هزینه داره و بهتره سرور فیزیکی خریداری بشه

برای مثال شاید تا 5 سال حتی یک هارد 500 گیگ هم برامون زیاد باشه و مهم نیست زیاد و پهنای باند هم تا 200 گیگ ماهیانه بست باشه ولی چون تعداد درخواست و پردازش در سایت خیلی زیاد هست ( تعداد درخواست php ) با تست هایی که گرفته شده از سایت روی یک سرور با رم 2 گیگ و cpu 1.5 g مشخص شده که رم و cpu باید خیلی قوی باشن

و مورد مهم بعدی امنیت خود سیستم سایت هست که باید شرکت معتبری باشه و اینکه وقتی سرور برای خودت باشه فقط خودت دسترسی به اطلاعات اون داری !

mohsen1aria
July 8th, 2014, 12:16
بنده خودم یه سرور دارم ولی سرور رو زمانی کلو کردم که هزینه اجاره سرور هام از 1.5 ملیون گذشته بود
و بسته به اینکه چه شرکتی کولو میکنید فرق میکنه البته باید بگم من یه نصف رک اجاره کرده بودم و حالا
بماند با بقیه فضا چیکار کردیم اما اینکه شما میگید بعد 1 هفته رسیدگی میکنند اشتباهه درسته که مجانی
رسیدگی نمیکنند ولی بعد 1 هفته هم نیست هرچند که باید تجربه هم داشته باشند اما خوب دیگه ما هم تجربه
نداشتیم البته شرایط فرق میکنه و حالا که دارند ماهی 250 هزینه میکند پیشنهاد نمیشه

موفق باشید

با سلام

جالبه که از یک سمت حرف من رو رد میکنید سریعا و از سمت دیگر خودتون میگید که 1 یونیت اجاره نکرده بودید که صرفه داشته براتون

جالبه !!!

لطفا فقط نظزتان را در مورد سوال دوستمان بگویید و راجب نظرات دیگران نظر ندهید

با احترام

bmppc
July 8th, 2014, 13:08
با سلام

جالبه که از یک سمت حرف من رو رد میکنید سریعا و از سمت دیگر خودتون میگید که 1 یونیت اجاره نکرده بودید که صرفه داشته براتون

جالبه !!!

با احترام

بحث نکنید بهتره با هم همکاری کنید تا اینکه همدیگرو ناراحت کنید !

samansystems
July 9th, 2014, 09:40
با سلام
برای خريد سرور فيزيکی ميتونيد با شماره های زير تماس بگيريد:
88012882 و 88015858 داخلی 101 آقای محمدی شما رو راهنمائی خواهند کرد.

fasterhost
July 9th, 2014, 13:04
با سلام

جالبه !!!

با احترام

سلام

ببینید شما الان بگردید فضایه 1 یونیت با قیمت خیلی مناسب می تونید پیدا کنید اما عمده ترین دلیل کولو اینه که کیفیت
سخت افزار دیتاسنتر ها معمولا به دلیل اینکه قطعات نو نیستند پایین میاد و وفتی سرور کولو میشه کارایی سرور خیلی
بالاتره پس زمانی که هزینه همون سرور رو توی دیتاسنتر 100$ هست و وقتی کولو میکنید هم 100$ هست فرق ایندو
اینه که سروری که کولو کردید کاراییش بیشتره پس به صرفه تره مخصوصا وقتی هزینه اجاره سرور توی یک سال با هزینه
خرید اون توی سال اول برابری می کنه خرید کار عاقلانه تریه البته هر کس نظری داره

البته بستگی داره کجا می خواید کولو کنید از چه کسی قطعه میخرید و...

موفق باشید