PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نگهداری یک سایت برنامه نویسی شده در سرور اختصاصی

Wool
July 5th, 2014, 08:00
سلام اساتید محترم . خسته نباشید
یک سوالی دارم .
اگر ما یک وب سایت را از پایه برنامه نویسی بکنیم و نرم افزار ما هم اپن سورس باشه و بخواهیم رویه سرور های اختصاصی سوارشون کنیم .
خب میمونه کانفیگ ها و امنیت سرور :: اگر ما بخواهیم یک فرد ناشناسی یا یک شرکتی برای ما کارای امنیتشو انجام بده و کانفیگ هارو ماه به ماه به روز کنه .
اگر بخواهیم سایت در دسترس ایشونی که داره کانفیگ میکنه قرار نگیره چه باید کرد ؟؟؟
منظورم اینه نمیخوام طرف به فایل منیجر و یا اطلاعات سایت من دسترسی داشته باشه که خدایی نکرده سایتو بکنه بده بیرون .
باید از سایت بک اپ بگیریم بریم تو یه سرور دیگه ببریم؟ و اطلاعات فعلی فایل منیجر رو نابود کنیم و بعد اینکه کارای کانفیگ طرف تموم شد دوباره سایتو بیاریم تو سرور خودمون؟؟؟؟

-----
2 - شرکت های مثل پارس آنلاین خدمات کانفیگ و اراده امنیت سرور دارند که وقتی سرور ازشون گرفتیم بتونیم کارای امنیتشو بدیم به خوده شرکت که خیالمون جمع تر بشه ؟؟؟

2 سوال شد :d

تشکر از دوستان

Cpt.Liux
July 5th, 2014, 08:07
خوب اول بدید کانفیگ کنند بعد سایت رو بالا بیارید.
اگه پیش نیاز خاصی هم داشتید بهشون بگید. لازم نیست اطلاعات موقع کانفیگ روی سرور باشه

Wool
July 5th, 2014, 08:10
خوب اول بدید کانفیگ کنند بعد سایت رو بالا بیارید.
اگه پیش نیاز خاصی هم داشتید بهشون بگید. لازم نیست اطلاعات موقع کانفیگ روی سرور باشه

اول تسکر میکنم به خاطر پاسختون .
جناب مگه یکبار کانفیگ کردن کفایتی میکنه ؟؟
کانفیگ ها مگه هر یکی دوماه در میون نباید به روز رسانی بشن؟؟
2040
July 5th, 2014, 09:08
سلام
دراصل برای جاهای که اهمیت داره نیاز به مانیتورینگ و باید با جای کار کنید که بتونید اعتماد کنید
پارس انلاین نمیدونم ولی تیم آشیانه تخصصی در بحث امنیت فعالیت میکنن و تست های نفوذی هم که هر از چندی انجام میدن خیلی کمک میکنه چون ممکنه حفره تو سایت پیدا بشه

Cpt.Liux
July 5th, 2014, 09:16
اول تسکر میکنم به خاطر پاسختون .
جناب مگه یکبار کانفیگ کردن کفایتی میکنه ؟؟
کانفیگ ها مگه هر یکی دوماه در میون نباید به روز رسانی بشن؟؟
اون میشه به عبارتی مانیتورینگ. شما گقتید کانفیگ که من اون جواب رو دادم
شما به من یک پیغام خصوصی یا در یاهو پی ام بدید پیشنهادی دارم براتون.

LIAN2
July 5th, 2014, 09:30
سلام
با یک قرارداد nda (رازداری) خود را آسوده خاطر کنید.

djmohammad
July 5th, 2014, 10:28
به نظر بنده اول با یکی از ابزارهای کد گذاری فایل های خودتون رو انکریپت کنید تا اگر به فایل ها دسترسی پیدا کردند نتونند ازش استفاده کنند

مثلا با نرم افزار ionCube PHP Encoder میتونید کاری کنید که اسکریپت شما فقط روی یک دامنه قابل اجرا باشد :

امکانات رو هم می تونم به صورت خلاصه اینجوری بیان کنم از سایت اصلی :

قابلیت های کلیدی نرم افزار ionCube PHP Encoder:
- رمز نگاری سورس وب سایت و جلوگیری از کپی کردن آن
- ایجاد لایسنس برای سورس کد و مجوز استفاده تنها با وجود لایسنس
- قفل نمودن سورس کد جهت اجرا فقط بر روی یک دامنه مثلاً فقط بر روی: www.mydomain.com
- اعمال محدود زمان برای اجرای برنامه (trial version)، مثلاً برای مدت 3 ماه
- و ...

a.e
July 5th, 2014, 12:23
شما کافیست پس از تهیه سرور به فرد مورد نظر بدید برای کانفیگ و سپس برای بروز رسانی و ... خود اقدام نمایید.

ra3ou1
July 5th, 2014, 12:41
با سلام

در مورد فرمایشات شما باید عرض کنم اعتماد شرط اول شروع هر کاری هست

یا باید شخصی یا شرکتی پیدا کنید که مورد اعتماد هست یا به فردی که می خواهین بسپارین اعتماد کنید

باید عرض کنم بهتره که سایت روی سرور باشه که نسبت به اسکریپت هم اقدامات لازم انجام بشه

البته خیلی ها انجام نمیدن و به سکیور کردن سرور اکتفا می کنند در صورتی که باید هم اسکریپت اوکی بشه هم سرور

مثلا سطح دسترسی برخی پوشه های اسکریپت و یا اینکه شاید لازم باشه برخی پوشه ها به قبل از روت انتقال داده بشه

به هرحال درستش اینه که این کارا انجام بشه و بهتره سیستم روی سرور باشه و ....

و شما هم یهتره یا اعتماد کنید یا یک فرد یا شرکت معتمد بیابید.

ضمن اینکه می توانید قرار داد ببندید و در صورتی که فایل ها رو فرد پخش کرده بود از ایشان شکایت کنید.

با سپاس

elementary
July 5th, 2014, 12:47
شما اول برای سایت لایسنس و... بزارید یک کد برای خواندن ایپی های سرور از یک فایل متنی در یک هاست دیگر هم بزارید

انکریپت کنید و حتی سورس هم برداره کاری نمیتونه بکنه نکته : فایل های php رو زیاد پوشه بندی بکنید یعنی پوشه در پوشه بودن فایل ها زیاد باشه

ra3ou1
July 5th, 2014, 13:01
شما اول برای سایت لایسنس و... بزارید یک کد برای خواندن ایپی های سرور از یک فایل متنی در یک هاست دیگر هم بزارید

انکریپت کنید و حتی سورس هم برداره کاری نمیتونه بکنه نکته : فایل های php رو زیاد پوشه بندی بکنید یعنی پوشه در پوشه بودن فایل ها زیاد باشه

والا ویندوز مایکروسافت کرک میشه دیگه چه انتظاری از ....

اگر طرف وارد باشه خب میتونه دیکد و نال کنه

elementary
July 5th, 2014, 13:05

اره میشه ولی خیلی حوصله میخواد . چون معمولا سینتکس ها کامل دیکد نمیشن و باید دستی درست کنه

viva
July 5th, 2014, 13:47

دستت درد نکنه میای جک میگی میری. این شماره هات برای چی هست؟ مدرسه ا تعطیل شده ؟

Wool
July 5th, 2014, 19:39
دست دوستان درد نکنه .
از مدیر سایت برنامه نویس پرسیدم در مورد همین موضوع . در پاسخ گفتند که هیچ راهی برای جلوگیری از نال شدن نیست .
خیلی اعصاب ادم خورد میشه وقتی نتونی یک برنامه رو مثل ادم رو سرور نگهداری . اگه بزنن سشیستمو بدبختیه .
سیستم های لایسنس گذاری هم کاری از پیش زیاد نمیبرند . و با نال شدنشون .......
قضیه قرارداد راز داری چیه؟
شرکت هایی مثل پارس آنلاین همچنی قراردادی می بندند؟

viva
July 5th, 2014, 20:25
این تاپیک ها قبلا هم باز شده بود که بنده گفتم هیچ راهی برای کرک نشدن نیست اما بعضی کاربران که با سرچ کردن و کلاس های آزاد خیال میکنن برنامه نویس حرفه ای شدن شروع کردن به نظر دادن و درخواست پول از کاربری که این سوال رو پرسیده بود . باز خوبه شما جوابتون رو گرفتید . و کسی در خواست پول نکرد . :79:

kianfar
July 5th, 2014, 21:39
دوست عزیز چیزی که مهمه مسئله برندینگ و اعتبار شما هستش، اگر سایت شما واقعا جا بیوفته و مشتری پیدا کنه و شناخته بشه اینکه یه نفر به صرف اینکه اسکریپت سایت شما رو ب***ه و پخش کنه و یا خودش بالا بیارش دلیل براین نمیشه که برای شما مشکل ساز بشه، چون مسلما سایت شما دائما چه به لحاظ نرم افزاری و چه محتوا در حال بروز رسانی هست وگرنه شما همین الان هم میتونید کلون سایت های مشهور رو پیدا کنید اما آیا اگر شما هم چیزی شبیه مثلا فیسبوک رو بالا بیارید به همون جایگاه می رسید؟ نمونه ی وطنیش هم مثلا میشه همین ایستگاه رو مثال زد و خیلی نمونه های دیگه!