PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاثیر هاست ایران روی رنک گوگل برای سایت با بازدید کننده زیاد از ایران

majidzm
July 3rd, 2014, 14:14
سلام دوستان

شاید سوال خیلی ها باشه پس لطف کنید اگه اطلاع دقیق ندارید جواب ندین تا کسی گمراه نشه

من یه سایت بانک اطلاعاتی دارم که به زبان فارسی هست و حدود 83% از باردید کننده هام از ایران هستن.
و ورودی های گوگلم هم از طریق جستجوی لغات فارسی وارد سایتم میشن.

با توجه به اینکه زبان فارسی مخصوص ایران و اطرافش هست و بازدید کننده ها هم با لغات فارسی به سایت هدایت میشن اگه میزبانی سایت رو روی سرور ایران بزارم رنک گوگل سایتم بالاتر خواهد رفت؟؟؟

(در ضمن توجه داشته باشید که با انتقال سایت به سرور های ایران زمان ریسپانس پینگ سایت زیاد میشه - تقزیبا دو برابر که این یه نکته منفیه)

با تشکر از دوستان و اساتید

SixthElement
July 3rd, 2014, 14:26
سلام دوست عزیز.

ما به خوبی این مسئله رو تجربه کردیم. سرور ایران برای محتوای فارسی با دامنه .ir با زمان پاسخگویی زیر 1000 میلی ثانیه به رتبه شما کمک می کنه. فقط باید در انتخاب دیتاسنتر خیلی دقت کنید. بهترین مرجع هم می تونه Google Webmaster tools باشه.

پیروز باشید.

5h46h64rd
July 3rd, 2014, 14:32
شما می تونی تو آلمان بزاری انگلیس و هلند هم خوبه که هم تو ایران پینگشون خوبه و مشکل هم با گوگل پیدا نمی کنی

نتیجه ای که از سرورهای ایران به شما میرسه فقط هزینه گزاف و امنیت تخیلی با کانفیگ سیکیم خیاری و منابع لیمیت شده است اونم با قیمت چند برابر تموم شده نمونه های خارجی

رنک گوگل هم بستگی به سئوکار داره که چند مرده حلاجه

lemo1996
July 3rd, 2014, 14:34
سلام دوست عزیز.

ما به خوبی این مسئله رو تجربه کردیم. سرور ایران برای محتوای فارسی با دامنه .ir با زمان پاسخگویی زیر 1000 میلی ثانیه به رتبه شما کمک می کنه. فقط باید در انتخاب دیتاسنتر خیلی دقت کنید. بهترین مرجع هم می تونه Google Webmaster tools باشه.

پیروز باشید.

سلام میشه یک توضیحی در انتخواب دیتا سنتر بدین ؟ مثلا دیتا سنتر پارس آنلاین

taha_2011
July 3rd, 2014, 14:40
سلام
طبق تجربیات بنده هیچ تاثیری نداره!
شما بیشتر رو آپتایم سایتت فکر کن
سرور های ایران آپتایم خوبی ندارند به همین دلیل ممکنه رتبه سایت هم کاهش پیدا کنه.
موفق باشید

majidzm
July 3rd, 2014, 15:56
دوستان دقت کنید که اینجا سوال کلیه و مورد سوال هم محل سرور ایران برای این نوع سایت هاست و تاثیر رنک گوگل
یعنی روی موقعیت ایران و رنک گوگل متمرکز بشین

همون طور که می دونید وقتی یه نفر مثلا از آلمان یه متنیه (در اینجا منظور به زبان فارسی هست) در گوگل سرچ می کنه نتایج جسنجو با کسی که همون متنی از ایران و یا آمریکا سرچ میکنه کمی متفاوت هست.

در مورد این سوال هم اکثر کاربرا از ایران سرچ می کنن و می خواییم ببینیم گوگل چقدر روی رنک جواب جستجوهاش به موقعیت سرور توجه میکنه (البته در تجربه شما نه تئوری)

par30shop
July 3rd, 2014, 16:21
میزان HIT ی که روی سایت میشه هم ملاک گوگل و هست و هم الکسا - حالا این میزان اول به سرعت هاست !‌بعد به میزان SEO و بعد به سبک بودن ایندکس شما از لحاظ حجم !‌و سبک بودن محتوا کلا بستگی داره
سرور های آلمانی مثلا کار خودشون رو پس دادن
سرور های ایرانی به خاطر Latency بالایی که نسبت به کشور های دیگه دارن برای سایت شما پیشنهاد نمیشه
از افغانستان - تاجیکستان و کشور های همسایه هم که بازدید دارید مسلما و بهترین سرور ها اروپایی هستند
VAJEHYAB.COM رو میتونید به عنوان نمونه نگاه کنید - از سرور های هلندی استفاده میکنه - ولی چند روزی هست که روی کلودفلر آورده سایت رو و بازهم در اینجا CDN بهترین گزینه میتونه باشه براتون !‌اگه سایتتون منابع زیادی مصرف نمیکنه

kianfar
July 3rd, 2014, 17:29
سلام دوستان

شاید سوال خیلی ها باشه پس لطف کنید اگه اطلاع دقیق ندارید جواب ندین تا کسی گمراه نشه

من یه سایت بانک اطلاعاتی دارم که به زبان فارسی هست و حدود 83% از باردید کننده هام از ایران هستن.
و ورودی های گوگلم هم از طریق جستجوی لغات فارسی وارد سایتم میشن.

با توجه به اینکه زبان فارسی مخصوص ایران و اطرافش هست و بازدید کننده ها هم با لغات فارسی به سایت هدایت میشن اگه میزبانی سایت رو روی سرور ایران بزارم رنک گوگل سایتم بالاتر خواهد رفت؟؟؟

(در ضمن توجه داشته باشید که با انتقال سایت به سرور های ایران زمان ریسپانس پینگ سایت زیاد میشه - تقزیبا دو برابر که این یه نکته منفیه)

با تشکر از دوستان و اساتید

دوست عزیز اونچه که ممکنه در رنک گوگل شما تاثیر بگذاره فارغ از اینکه سرور شما از لحاظ پرفورمنس و آپتایم ایده آل هست یا نه، نوع دامینیه که براش انتخاب کردین، منظورم آی آر و غیر آی آر بودنش هست، که اونهم بسته به اینکه فردی که جستجو میکنه در داخل یا خارج ایران باشه نتیجه نمایش داده شده متفاوته.

omid3963
July 3rd, 2014, 17:36
من بعضی جاها خوندم که سرور و هاست های ایرانی یکم رتبشون پایین تر از خارج هست
اونم به خاطر اینکه پینگ ربات گوگل تو خارج کمتره و تو ایران بیشتر...

kianfar
July 3rd, 2014, 17:40

اینی که میفرمائید همون بحث آپتایم و پرفورمنس هست که معمولا در سرورهای ایران پایین تره که منجر به چنین نتیجه ای میشه.

majidzm
July 3rd, 2014, 19:57
up

omid3963
July 3rd, 2014, 20:04
اینی که میگید آپتایم سرور ها تو ایران پایین تره به خاطر اینترنت هست یا به خاطر کیفیت سرور؟؟؟

RoobinaServer
July 3rd, 2014, 20:07
اینی که میگید آپتایم سرور ها تو ایران پایین تره به خاطر اینترنت هست یا به خاطر کیفیت سرور؟؟؟

دوستان میرن دنبال هاست های خیلی ارزان (با ترافیک های بالا یا نامحدود) بعد که کیفیت پائین تجربه میکنند اسم سرورهای داخل کشور را خراب میکنند.

بر میگرده به کیفیت سرویس دهنده نه آپتایم دیتاسنتر ها در داخل کشور.

up

تاثیر داره اما اگر موارد دیگر رعایت بشه مثل سئو و ... آنچنان به چشم نمیاد و میشه هم سرعت بالا برای کاربران ایرانی و هم رنک خوب را با هم داشت.

با تشکر

kianfar
July 3rd, 2014, 20:20

مسائل مربوط به زیرساخت شبکه در ایران و بعضا کیفیت سرور، کارنابلد بودن تیم فنی شرکت ( البته اگر تیمی در کار باشه!) و اورسل و ... مسئله خراب کردن سرویس دهنده های داخل نیست، هستن تعدادی انگشت شمار که سرویس های با کیفیتی رو هم ارائه میدن اما عموما اینطور نیست !
این مسائل گاها در سرویس دهنده های خارج هم دیده میشه اما به هر حال سابقه ی بیشتری دارن و اونهایی که کیفیت کارشون خوبه تقریبا شناخته شده هستن و انتخاب کاربر رو راحت تر و مطمئن تر میکنه.

Wool
July 3rd, 2014, 20:45
سئو به نظر بنده یک تجربه کاری هست .
سایت شما باید رویه خط گوگل و موتور های جستجوگر حرکت بکند و در این صورت همیشه ممتاز خواهید بود ( چه از نظر ورودی موتور جستجو - چه از نظر الکسا )
منظور از خط گوگل چیست :: گوگل یک موتور هوشمند برای جستجوی کلمات می باشد - بدون شک باید انتظار داشته باشیم با پیشرفت تکنولوژی دقت گوگل هم بالا بره - اما گوگل چگونه دقت خودشو بالا میبره ؟
گوگل هر مدت یکبار از روش های جدید برای تجزیه و تحلیل داده های دیتابیس خود استفاده می کند . نتیجه اش چیست ؟ = دقت بیشتر
نتیجه چیست ؟ = رویه خط گوگل حرکت کنیم
-------------------------------------------------------------
خب بریم سره قضیه هاست و سرور که دوستمون بیان کردن .
من دلیل و سندی ندارم که حرفه خودمو در این باره ثابت کنم - فقط تجربه کاریمو میگم ::
سرعت لود سایت شما تاثیری 10 درصدی بر سئو شما دارد . اولین حرکتی که گوگل برای ایندکس کردن سایت شما می کند خزش گر ها هستند . که وقتی یک رباط وارد سایت شما برای ایندکس کردن می شود شروع به خزش کردن سایت شما از ابتدا تا انتها می کند و تمامی لینک ها خارجی و داخلی را ثبت می کند . نمیشه گفت هاست تاثیر نداره - چون اگر هاست شما یا سرور شما از سرعت خوبی برخوردار باشه به رباط ها این اجازه رو میده با سرعت بیشتری شروع به خزش بکنن و این خودش یک امتیاز مثبت برای اعمال سئو سایتتون محسوب میشه .
--------------------------------
امیدوارم جواب سوالتونو خوب پاسخ داده باشم .
majidzm
July 3rd, 2014, 23:23
سئو به نظر بنده یک تجربه کاری هست .
سایت شما باید رویه خط گوگل و موتور های جستجوگر حرکت بکند و در این صورت همیشه ممتاز خواهید بود ( چه از نظر ورودی موتور جستجو - چه از نظر الکسا )
منظور از خط گوگل چیست :: گوگل یک موتور هوشمند برای جستجوی کلمات می باشد - بدون شک باید انتظار داشته باشیم با پیشرفت تکنولوژی دقت گوگل هم بالا بره - اما گوگل چگونه دقت خودشو بالا میبره ؟
گوگل هر مدت یکبار از روش های جدید برای تجزیه و تحلیل داده های دیتابیس خود استفاده می کند . نتیجه اش چیست ؟ = دقت بیشتر
نتیجه چیست ؟ = رویه خط گوگل حرکت کنیم
-------------------------------------------------------------
خب بریم سره قضیه هاست و سرور که دوستمون بیان کردن .
من دلیل و سندی ندارم که حرفه خودمو در این باره ثابت کنم - فقط تجربه کاریمو میگم ::
سرعت لود سایت شما تاثیری 10 درصدی بر سئو شما دارد . اولین حرکتی که گوگل برای ایندکس کردن سایت شما می کند خزش گر ها هستند . که وقتی یک رباط وارد سایت شما برای ایندکس کردن می شود شروع به خزش کردن سایت شما از ابتدا تا انتها می کند و تمامی لینک ها خارجی و داخلی را ثبت می کند . نمیشه گفت هاست تاثیر نداره - چون اگر هاست شما یا سرور شما از سرعت خوبی برخوردار باشه به رباط ها این اجازه رو میده با سرعت بیشتری شروع به خزش بکنن و این خودش یک امتیاز مثبت برای اعمال سئو سایتتون محسوب میشه .
--------------------------------
امیدوارم جواب سوالتونو خوب پاسخ داده باشم .
باز هم از بحث خارج شدین

دوباره میگم

اینجا بحث اینه که مکان سرور سایت و مکان بیشتر بازدیدکننده های همون سایت اگه یه جا باشه با توجه به تاثیر جستجوی محلی در گوگل آیا تاثیری در نتیجه جستجو کاربران همون موقعیت داره یا نه و اگه داره چقدر هست؟؟؟

- - - Updated - - -

باز هم از بحث خارج شدین

دوباره میگم

اینجا بحث اینه که مکان سرور سایت و مکان بیشتر بازدیدکننده های همون سایت اگه یه جا باشه با توجه به تاثیر جستجوی محلی در گوگل آیا تاثیری در نتیجه جستجو کاربران همون موقعیت داره یا نه و اگه داره چقدر هست؟؟؟

kianfar
July 3rd, 2014, 23:32
باز هم از بحث خارج شدین

دوباره میگم

خیر دوست عزیز تاثیری نداره، چون فاکتور مکان رو گوگل بر اساس پسوند دامنه های کشوری شاخص گذاری میکنه نه براساس مکانی که سایت میزبانی شده.

SixthElement
July 4th, 2014, 03:03
سلام میشه یک توضیحی در انتخواب دیتا سنتر بدین ؟ مثلا دیتا سنتر پارس آنلاین

سلام دوست عزیز
من دیتا سنتر های روند تازه، افرانت ، پارس آنلاین و تبیان رو شخصاً تست کردم. از لحاظ کیفیت اول رو به روند تازه میدم. چون ترافیک بسیار گرونی داره و به همین دلیل همیشه عرض باندش خالیه و چندین روت متفاوت داره. بعد از اون سرویس پارس آنلاین رو پیشنهاد می کنم. چون هم استیبل هستش (به نسبت) هم اقتصادی. بعد افرانت . معمولاً افرانت به دلیل تعداد میکروتیکایی که اونجا هاست شده (جهت روت کردن ترافیک) تاخیر بالاتری داره و در انتها تبیان. چون هم کیفیت سرویسشون متوسطه هم پاسخگویی. (مگر مشتری ویژه داشته باشید یا ارتباط ویژه). در کل تفاوت همه اینها حد اکثر 50 میلی ثانیه هستش. چیزی که عمده این تاخیر رو پوشش میده میتونه بهینه کردن سورس نرم افزار یا قوی تر کردن سخت افزار باشه.
در نهایت فکر می کنم پارس آنلاین یا روند تازه انتخاب های خوبی باشن.

دوستان اطلاعاتی که دادم صرفاً تجربه شخصی من هستش و بس . سرور ها هم همه با مارک دل و اچ پی هستند.

پیروز باشید

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

SixthElement
July 4th, 2014, 03:06
سلام
طبق تجربیات بنده هیچ تاثیری نداره!
شما بیشتر رو آپتایم سایتت فکر کن
سرور های ایران آپتایم خوبی ندارند به همین دلیل ممکنه رتبه سایت هم کاهش پیدا کنه.
موفق باشید

سلام دوست عزیز.

لطفاً اطلاعات غلط ندید.

ما تو ایران آپ تایم 99.92 گرفتیم. اگر مایل هستید گزارش گوگل رو اینجا ارسال کنم. اگر ترکیب نرم افزار و سخت افزار و دامنهir خوب باشه کمک هم می کنه.

پیروز باشید

SixthElement
July 4th, 2014, 03:09
دوستان دقت کنید که اینجا سوال کلیه و مورد سوال هم محل سرور ایران برای این نوع سایت هاست و تاثیر رنک گوگل
یعنی روی موقعیت ایران و رنک گوگل متمرکز بشین

همون طور که می دونید وقتی یه نفر مثلا از آلمان یه متنیه (در اینجا منظور به زبان فارسی هست) در گوگل سرچ می کنه نتایج جسنجو با کسی که همون متنی از ایران و یا آمریکا سرچ میکنه کمی متفاوت هست.

در مورد این سوال هم اکثر کاربرا از ایران سرچ می کنن و می خواییم ببینیم گوگل چقدر روی رنک جواب جستجوهاش به موقعیت سرور توجه میکنه (البته در تجربه شما نه تئوری)

کامل به محل سرور و دامنه .ir اً اهمیت می ده و حتی کراولرش از لندن و ادینبرو بیشتر سایت رو کراول می کنه تا آمریکا. تو وب مستر تولز هم تارگت رو پیش فرض میزنه ایران و اجازه تغییر نمیده.

پیروز باشید

SixthElement
July 4th, 2014, 03:13

سلام دوست عزیز.
اختلاف سرور ایران با بیرون از ایران حد اکثر 200 میلی ثانیه هستش که از لحاظ seo بسیار با اهمیت و با ارزشه. راه حل جبران اون هم بهینه کردن نرم افزار سایت یا سخت افزاره.

پیروز باشید

omid3963
July 4th, 2014, 11:04
به نظر من سرور از اروپا یا هلند بگیری خیلی بهتر هست!
چون هم آپتایم بیشتری نسبت به ایران داره و هم پینگ نسبتا مناسبی به ایران داره...
ولی از آمریکا نگیر که پینگش برای کاربران ایرانی خیلی بالاست...

farbodsteps
July 4th, 2014, 13:22
برا گوگل فرقی نداره مهم کاربرا هستن
هاست ایران هم مشکلات زیادی داره که من با هاست دی ال کار می کنم و این مشکلات رو نداره
وقتی که رو کانادا بودیم تو نتایج اول بودیم الان هم که رو ایرانیم باز نتایج اولیم ...

majidzm
July 7th, 2014, 20:54
امروز چندتا سایت با الکسا بالا در ایران بررسی کردم و همشون سرورشون تو ایران هست
ممکنه بی تاثیر نباشه

- - - Updated - - -

up

- - - Updated - - -

up

CentralClubs
July 21st, 2014, 18:19
سرورهاي ايراني براي کاربران ايراني سريعتر باز ميشه و عوض دسترسي از خارج به خاطر پايين‌تر و محدود بودن سرعت زيرساختهاي ما کند ميشه، پس ممکنه کاربران بيشتري در روز با سرعت بيشتر از ايران به سايت شما دسترسي پيدا کنه و اين در رنک الکسا تاثير داره، اما در ايندکس گوگل ممکنه تاثبر منفي داشته باشه. البته اينها مستقيما به ثبات و پايداري سرور شما هم مربوطه که در اين زمينه داون تايم سرورهاي ايراني بسيار بيشتر هست و در مجموع فکر ميکنم تاثير مثبتي نخواهد داشت (حداقل با شرايط فعلي)

kool
July 21st, 2014, 19:33
به نظر من در کل بهتره از هاست خارجی استفاده کنید. امنیت و کیفیت چیز کمی نیست که بتونید ازش چشم پوشی کنید.