PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در انتخاب سرور مجازی و کدوم شرکت گیر کردم !

bmppc
July 2nd, 2014, 12:01
سلام خدمت دوستان

من قصد خرید سرور مجازی داشتم که 2 شرکت رو انتخاب کرده بودم یکی پارس پک و دومی پارس دو

حالا نمیدونم این چیزایی که میگن یعنی چی مثلا پارس پک میگه کرنل اختصاصی داریم اما پارس دو میگه کرنل اختصاصی نیست

پارس پک میگه از xen استفاده میکنه ولی پارس دو میگه از openvz استفاده میکنه

پارس دو میگه CPU اشتراکی است (البته تعداد VPS زیاد نیست و به هیچ عنوان Oversell نمی کنیم)

میخواستم بدونم اینایی که میگن چی هستش و چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

آیا شرکت معتبری هست که از این 2 تا بهتر باشه ؟

و اینکه اگر کسی لطف کنه و توضیحاتی راجب سرور بدئه که به دردم بخوره ممنونش میشم

مدیران عزیز حذف نکنید تاپیک را خواهش میکنم اگر مناسب نیست انتقالش بدید به حای اینکه حذف کنید

OmidX
July 2nd, 2014, 12:14
در مجازی ساز XEN منابع سرور (CPU) اختصاصی و در openvz اشتراکی ست ...

اسم این دو شرکت در گوگل یا همین انجمن سرچ کنید ، اگر موردی باشه مشخص میشه ...

_AF_
July 2nd, 2014, 12:18
از این دو شرکت چیزای خوبی نخوندم در همین انجمن سرچ کنیدچرا مستقیم با دیتاسنتر کار نمیکنیدشما چقدر قصد دارید هزینه کنید

bmppc
July 2nd, 2014, 12:24
در مجازی ساز XEN منابع سرور (CPU) اختصاصی و در openvz اشتراکی ست ...

اسم این دو شرکت در گوگل یا همین انجمن سرچ کنید ، اگر موردی باشه مشخص میشه ...

پارس پک میگه از xen استفاده میکنه اما اشتراکیه
یعنی چی ؟ !

در ضمن برای کانفیگش تو اون تاپیک پاسخ ندادید اگر پاسخ بدید ممنون میشم

- - - Updated - - -

از این دو شرکت چیزای خوبی نخوندم در همین انجمن سرچ کنیدچرا مستقیم با دیتاسنتر کار نمیکنیدشما چقدر قصد دارید هزینه کنید

خودم قبلا حدود 1 سالو نیم پیش از پارس پک استفاده کردم در امر پشتیبانی که فوق العاده هستن در سرویس دهی هم مشکلی نداشتن ولی پارس دو استفاده نکردم تا به حال

- - - Updated - - -

چرا مستقیم با دیتاسنتر کار نمیکنیدشما چقدر قصد دارید هزینه کنید

چطوری مستقیم با دیتاسنتر کار کنم ؟

alimo203
July 2nd, 2014, 12:59
شما قصد خرید سرور با چه مشخصاتی را دارید اعلام کنید تا دوستان بهتر راهنمایی کنند

bmppc
July 2nd, 2014, 13:20
شما قصد خرید سرور با چه مشخصاتی را دارید اعلام کنید تا دوستان بهتر راهنمایی کنند

برای شروع احتمالا یک سرور با حجم 20 گیگ و پهنای باند 80 گیگ و رم 2 گیگ

البته بگم که حجم هارد برام مهم نیست چون تمام فایل های استاتیک از هاست دانلود که گرفته شده بارگذاری میشن

برای من مهم توانایی کشش سرور هست که بتونه در روز حدود 1000 آی پی و بازدید 5000 آی پی در ماه اول رو ساپورت کنه که در ماه های بعدی چندین برابر میشه که طبیعتا باید سرور اختصاصی بگیرم

تخمینی که زده شده برای ماه سوم و به بعد آی پی به بالای 20 هزار میرسه که اون موقع سرور اختصاصی خریداری شده

فعلا برای شروع کار و جمع و جور کردن و مشخص کردن کارها سرور مجازی ای که عرض کردم مورد نیازه

برای سال اول هم با پیشبینی که شده خرید سرور اختصاصی در دیتاسنتر هست یعنی برای خودمون داشته باشیم که بتونیم سخت افزار رو خودمون ارتقا بدیم

Global90
July 2nd, 2014, 13:49
برای شروع احتمالا یک سرور با حجم 20 گیگ و پهنای باند 80 گیگ و رم 2 گیگ

البته بگم که حجم هارد برام مهم نیست چون تمام فایل های استاتیک از هاست دانلود که گرفته شده بارگذاری میشن

برای من مهم توانایی کشش سرور هست که بتونه در روز حدود 1000 آی پی و بازدید 5000 آی پی در ماه اول رو ساپورت کنه که در ماه های بعدی چندین برابر میشه که طبیعتا باید سرور اختصاصی بگیرم

تخمینی که زده شده برای ماه سوم و به بعد آی پی به بالای 20 هزار میرسه که اون موقع سرور اختصاصی خریداری شده

فعلا برای شروع کار و جمع و جور کردن و مشخص کردن کارها سرور مجازی ای که عرض کردم مورد نیازه

برای سال اول هم با پیشبینی که شده خرید سرور اختصاصی در دیتاسنتر هست یعنی برای خودمون داشته باشیم که بتونیم سخت افزار رو خودمون ارتقا بدیم

دوست عزیز قدرت سرور اول از همه به بهینه بودن اسکریپتی که روی اون داری ران میکنید بستگی داره.

امکان داره اسکریپت شما بهینه نباشه و منابع سرور رو خیلی مصرف کنه. (بهینه بودن دستورات sql خیلی مهمه)

_AF_
July 2nd, 2014, 18:42
میتونید با دیتاسنتر افرانت کار کنید
پ خ چک کنید

RoobinaServer
July 2nd, 2014, 18:50
چطوری مستقیم با دیتاسنتر کار کنم ؟

با سلام

به سایت هر دیتاسنتری مراجعه کنید شماره تماس و آدرس و ... ذکر شده مثلا تبیان یا افرانت و ... میتوانید به این مراکز زنگ بزنید و مستقیم خرید کنید یا اگر قیمتش برای شما بالا هست از جاهایی که میخواهید خرید کنید و با این دیتاسنتر ها کار میکنند تحقیق کنید و از خود دیتاسنتر در مورد واسطی که قصد خرید دارید سوال کنید و قدیمی بودن یا ... را متوجه بشید. (معمولا دیتاسنتر ها در حد نرمال اطلاعات میدن مثلا مشتری قدیمی هست یا نه و حرفه ای هست و ... مابقی اطلاعات محرمانه هست که نمیدن).

با تشکر

ParsWebIT
July 2nd, 2014, 19:02
سلام خدمت دوستان

من قصد خرید سرور مجازی داشتم که 2 شرکت رو انتخاب کرده بودم یکی پارس پک و دومی پارس دو

حالا نمیدونم این چیزایی که میگن یعنی چی مثلا پارس پک میگه کرنل اختصاصی داریم اما پارس دو میگه کرنل اختصاصی نیست

پارس پک میگه از xen استفاده میکنه ولی پارس دو میگه از openvz استفاده میکنه

پارس دو میگه CPU اشتراکی است (البته تعداد VPS زیاد نیست و به هیچ عنوان Oversell نمی کنیم)

میخواستم بدونم اینایی که میگن چی هستش و چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

آیا شرکت معتبری هست که از این 2 تا بهتر باشه ؟

و اینکه اگر کسی لطف کنه و توضیحاتی راجب سرور بدئه که به دردم بخوره ممنونش میشم

مدیران عزیز حذف نکنید تاپیک را خواهش میکنم اگر مناسب نیست انتقالش بدید به حای اینکه حذف کنید

سرور رو برای چه کاری لازم دارید؟ بفرمایید که دوستان با درک بهتری کمک کنند

bmppc
July 2nd, 2014, 20:03
دوست عزیز قدرت سرور اول از همه به بهینه بودن اسکریپتی که روی اون داری ران میکنید بستگی داره.

امکان داره اسکریپت شما بهینه نباشه و منابع سرور رو خیلی مصرف کنه. (بهینه بودن دستورات sql خیلی مهمه)

سیستم وردپرس هست

- - - Updated - - -

میتونید با دیتاسنتر افرانت کار کنید
پ خ چک کنید

با سلام

به سایت هر دیتاسنتری مراجعه کنید شماره تماس و آدرس و ... ذکر شده مثلا تبیان یا افرانت و ... میتوانید به این مراکز زنگ بزنید و مستقیم خرید کنید یا اگر قیمتش برای شما بالا هست از جاهایی که میخواهید خرید کنید و با این دیتاسنتر ها کار میکنند تحقیق کنید و از خود دیتاسنتر در مورد واسطی که قصد خرید دارید سوال کنید و قدیمی بودن یا ... را متوجه بشید. (معمولا دیتاسنتر ها در حد نرمال اطلاعات میدن مثلا مشتری قدیمی هست یا نه و حرفه ای هست و ... مابقی اطلاعات محرمانه هست که نمیدن).

با تشکر

فکر میکنم برای شروع زود باشه که مستقیم با دیتا سنتر کار کنیم

- - - Updated - - -

سرور رو برای چه کاری لازم دارید؟ بفرمایید که دوستان با درک بهتری کمک کنند

یک فروشگاه ساز بر پایه ی وردپرس

mobinhost.in
July 2nd, 2014, 20:44
در مورد ارائه دهنده ها در اینترنت تحقیق کنید
در مورد انتخاب مجازی ساز و منابعی که لازم دارید ابتدا باید بدونید کارتون بیشتر با چه چیزی در گیر هست
ایا پورت براتون اهمی داره
ایا سرعت هارد براتون مهمه
ایا پردازش بالایی دارید
در مورد اینکه نوع کارتون چیه اگر بیشر توضیح دهید همکاران بهتر راهنمایی می کنند
اما اگر کار با پردازش بالا و مصرف منابع زیاد سر و کار دارید به دنبال سرور با کیفیت باشید اینکه در انتخاب سرور دقت کنید برای سرور خوب هم باید هزینه کنید به فرض اگر سرور رو با هارد اس اس دی سفارش بدید قطعا کیفیتتون عالی خواهد بود در نتیجه هزینه هم بالاتر می رود
امیدوارم توضیحات به دردتون بخوره باز هم بیشتر توضیح دهید بهت ر می توان راهنمایی کرد

tegra.ir
July 2nd, 2014, 21:18
با سلام

بهترین مجازی ساز در حال حاضر متعلق به شرکت VM Ware هست.
مطمئنا دیتا سنتر ها خدمات بهتری از شرکت ها می تونند ارائه می کنند اما هزینه های بالایی هم می گیرند که اصلا به صرفه نیست. سرور مجازی اگر بر روی سخت افزار قدرتمندی باشه و با منابع اختصاصی، به سرور های اختصاصی بی کیفیت ارجحت داره، ضمن اینکه ارتقا در سرور مجازی به سادگی امکان پذیر هست.

در مورد شما حتی هاست اشتراکی هم اگه بر روی سخت افزار قدرتمندی باشه و ارائه دهنده منابع خوبی رو اختصاص داده باشه به سرور مجازی ارجحیت داره، چون درگیر کانفیگ، لایسنس و نرم افزار نخواهید بود. از طرفی ممکنه خدماتی مانند بک آپ هم در اختیارتون قرار بگیره.

پس دقت کنید که مهم ترین چیز اختصاصی بودن منابع و قدرت سخت افزار میزبان هست و نه صرفا اعداد و ارقام یا عنوان سرور اختصاصی.

بین شرکت ها هم نظری نمی تونم بدم چون از یک طرف در این جایگاه من نماینده ی یک شرکت خدمات هاستینگ هستم و از طرف دیگه تجربه ی کار با هیچ یک از این شرکت ها رو ندارم. اما بهتون توصیه می کنم سرعت هارد و پورت رو از طریق بنچمارک هایی که در این زمینه موجود هست اندازه بگیرید و به هیچ عنوان به حرف فروشنده اعتماد نکنید. در مورد رم که وضعیت مشخصه، در مورد سی پی یو هم فقط دقت کنید که لیمیت نشده باشه.

در صورتی که سوال دیگه ای داشتید از طریق راهو آی دی tegrahost می تونید با من در تماس باشید.

شاد و سرزنده باشید
پویا راد - پشتیبان فنی تگرا هاست

bmppc
July 2nd, 2014, 23:46
در مورد ارائه دهنده ها در اینترنت تحقیق کنید
در مورد انتخاب مجازی ساز و منابعی که لازم دارید ابتدا باید بدونید کارتون بیشتر با چه چیزی در گیر هست
ایا پورت براتون اهمی داره
ایا سرعت هارد براتون مهمه
ایا پردازش بالایی دارید
در مورد اینکه نوع کارتون چیه اگر بیشر توضیح دهید همکاران بهتر راهنمایی می کنند
اما اگر کار با پردازش بالا و مصرف منابع زیاد سر و کار دارید به دنبال سرور با کیفیت باشید اینکه در انتخاب سرور دقت کنید برای سرور خوب هم باید هزینه کنید به فرض اگر سرور رو با هارد اس اس دی سفارش بدید قطعا کیفیتتون عالی خواهد بود در نتیجه هزینه هم بالاتر می رود
امیدوارم توضیحات به دردتون بخوره باز هم بیشتر توضیح دهید بهت ر می توان راهنمایی کرد

کار یک فروشگاه بر پایه ی وردپرس هست که میشه گفت پردازش مهمترین بخشش هست چون خرید ها و سفارشات انجام میشه

برای شروع تا ماهیانه 100 تا 120 هزار تومان برای سرور مجازی میتونیم هزینه کنیم به نظرتون چه سروری میشه تهیه کرد ؟

- - - Updated - - -

با سلام

بهترین مجازی ساز در حال حاضر متعلق به شرکت VM Ware هست.
مطمئنا دیتا سنتر ها خدمات بهتری از شرکت ها می تونند ارائه می کنند اما هزینه های بالایی هم می گیرند که اصلا به صرفه نیست. سرور مجازی اگر بر روی سخت افزار قدرتمندی باشه و با منابع اختصاصی، به سرور های اختصاصی بی کیفیت ارجحت داره، ضمن اینکه ارتقا در سرور مجازی به سادگی امکان پذیر هست.

در مورد شما حتی هاست اشتراکی هم اگه بر روی سخت افزار قدرتمندی باشه و ارائه دهنده منابع خوبی رو اختصاص داده باشه به سرور مجازی ارجحیت داره، چون درگیر کانفیگ، لایسنس و نرم افزار نخواهید بود. از طرفی ممکنه خدماتی مانند بک آپ هم در اختیارتون قرار بگیره.

پس دقت کنید که مهم ترین چیز اختصاصی بودن منابع و قدرت سخت افزار میزبان هست و نه صرفا اعداد و ارقام یا عنوان سرور اختصاصی.

بین شرکت ها هم نظری نمی تونم بدم چون از یک طرف در این جایگاه من نماینده ی یک شرکت خدمات هاستینگ هستم و از طرف دیگه تجربه ی کار با هیچ یک از این شرکت ها رو ندارم. اما بهتون توصیه می کنم سرعت هارد و پورت رو از طریق بنچمارک هایی که در این زمینه موجود هست اندازه بگیرید و به هیچ عنوان به حرف فروشنده اعتماد نکنید. در مورد رم که وضعیت مشخصه، در مورد سی پی یو هم فقط دقت کنید که لیمیت نشده باشه.

در صورتی که سوال دیگه ای داشتید از طریق راهو آی دی tegrahost می تونید با من در تماس باشید.

شاد و سرزنده باشید
پویا راد - پشتیبان فنی تگرا هاست

بله درسته

متاسفانه میگن منابع اختصاصی داریم اما بعدش میبینید که share شده هستند

به احتمال خیلی زیاد سرور مجازی داخل ایران شماره 3 شرکت پارس دو رو بگیریم که هم رم خوبی داره هم پهنای باند مناسب

جای دیگه ای سراغ ندارم که بشه اعتماد کرد و شرکت معتبری باشه

5h46h64rd
July 3rd, 2014, 01:23
آقا سئولات این بنده خدارو جواب بدید خودش تصمیم بگیره

کرنل = هسته سیستم عامل
اور سل = فروش بیش از هد منابع

در یک کلام کرنل اختصاصی بهتره
امنیت بیشتر میشه آی پی تیبلز رو می تونی کانفیگ کنی

xen یا openvz

اوپن وی زد چون کرنلش شیر شده اگر اور سل بشه سرعتت میاد پایین که اکثر هاستی ها اورسل می کنن کی به کیه به یه حرف نمیشه استناد کرد
ولی تو زن از این خبرا نیست در زن شما انتخاب های بیشتری ذر سیستم عامل دارید

کلا سری که درد نمی کنه چرا دستمال ببندی
خودش داره میگه سی پیوم اشتراکیه تموم شدو رفت!!!>>>یعنی انتظار صفحه ی ران اوت اف ریسورسس و ساسپند شدن رو باید داشته باشی
شما که کارت سایت فروشگاهه ریسک نباید بکنی شما هم امنیت تو کارتون مهمه هم سرعت دیگه خود دانی

مثال خودمونی
در اوپن وی زد
شما یه خونه داری که یه اتاقشو کرایه کردی
و حموم دستشویی اشتراکیه

ولی

در زن شما
در یه مجتمع هستی و در آپارتمان خودت حموم و دستشویی خودت رو داری

از این ساده تر به خدا نمیشه گفت

به جون عمه ام قسم اگر اوپن وی زد را در دست چپم و زن را در دست راستم قرار دهند
من زن را می پرستم چون شما تو اوپن وی زد به خدا قسم تو کار سنگین و حجم کاری بالا
رم کم میاری چون مموری الوکیشن سیکیم خیاری تو شرکت های ایرانی دیگه خیلی بهت حال بدن برست تعریف می کنن که این برست باز بین شما و بقیه شیره

و ان علیه راجعون وسلام ختم کلام
مدیونی اگه اینو بخونی تشکر نزنی
بکوب اون لایک لاکردارو:)

bmppc
July 3rd, 2014, 19:13
آقا سئولات این بنده خدارو جواب بدید خودش تصمیم بگیره

کرنل = هسته سیستم عامل
اور سل = فروش بیش از هد منابع

در یک کلام کرنل اختصاصی بهتره
امنیت بیشتر میشه آی پی تیبلز رو می تونی کانفیگ کنی

xen یا openvz

اوپن وی زد چون کرنلش شیر شده اگر اور سل بشه سرعتت میاد پایین که اکثر هاستی ها اورسل می کنن کی به کیه به یه حرف نمیشه استناد کرد
ولی تو زن از این خبرا نیست در زن شما انتخاب های بیشتری ذر سیستم عامل دارید

کلا سری که درد نمی کنه چرا دستمال ببندی
خودش داره میگه سی پیوم اشتراکیه تموم شدو رفت!!!>>>یعنی انتظار صفحه ی ران اوت اف ریسورسس و ساسپند شدن رو باید داشته باشی
شما که کارت سایت فروشگاهه ریسک نباید بکنی شما هم امنیت تو کارتون مهمه هم سرعت دیگه خود دانی

مثال خودمونی
در اوپن وی زد
شما یه خونه داری که یه اتاقشو کرایه کردی
و حموم دستشویی اشتراکیه

ولی

در زن شما
در یه مجتمع هستی و در آپارتمان خودت حموم و دستشویی خودت رو داری

از این ساده تر به خدا نمیشه گفت

به جون عمه ام قسم اگر اوپن وی زد را در دست چپم و زن را در دست راستم قرار دهند
من زن را می پرستم چون شما تو اوپن وی زد به خدا قسم تو کار سنگین و حجم کاری بالا
رم کم میاری چون مموری الوکیشن سیکیم خیاری تو شرکت های ایرانی دیگه خیلی بهت حال بدن برست تعریف می کنن که این برست باز بین شما و بقیه شیره

و ان علیه راجعون وسلام ختم کلام
مدیونی اگه اینو بخونی تشکر نزنی
بکوب اون لایک لاکردارو:)

همیناترو میخواستم بدونم که توضیح دادید

برای شروع از دیتاسنتر افرانت میگیرم که کاربر _AF_ معرفی کردن چون امنیت برای ما خیلی مهمه

برای ماه های بعدی هم خوب آدم چند میلیون میده یک سرور میخره میبره دیتاسنتر دیگه این همه هم الافی و ... نداره هر چقدر هم میخوای رم بزار روش یا cpu ببند روش

اینجوری یه بار هزینه میکنی ولی همیشه داری سرور رو