PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یادگیری مدیریت سرور

imanegr
June 12th, 2010, 12:23
سلام
من در زمینه طراحی وب فعالیت دارم و با dotnetnuke و ASP.NET کار می کنم . احتمالا قصد دارم که یک سرور اختصاصی ویندوز بگیرم ولی تا حالا تجربه مدیریت سرور نداشتم و تنها با هاست های اشتراکی و کنترل پنل های پلسک و سی پنل کار کردم .برای همین میترسم نتونم از عهده مدیریت سرور بر بیام برای همین هنوز شک دارم که سرور بگیرم یا این که باز هم سایت هام رو روی هاست اشتراکی قرار بدهم .نظر شما در این مورد چیه؟مثلا کسایی که سرور دارن اول یاد گرفتن و یا این که اول خریدن و بعد یاد گرفتن؟
کسی کتاب خوب که مدیریت سرور رو آموزش داده باشه (ویندوز یا لینوکس) نمی شناسه؟انگلیسی هم باشه مهم نیست .
به نظر شما خواندن کتاب های مایکروسافت در زمینه windows server (همون کتاب های چند جلدی برای مدرک های مهندسی شبکه) برای مدیریت سرور فایده ای داره؟
برای کتاب های انگلیسی در این زمینه چی سرچ کنم؟مثلا server management یا اصطلاح خاص دیگه ای داره؟

J4vad
June 12th, 2010, 12:44
با سلام ،

ببنید دوست من ، برای مدیریت سرور لینوکس کافی است شما کار با Command ها را یاد داشته باشید ! نصب یک برنامه با Command SSH ، خواندن Log های برنامه ها ، نصب و راه اندازی سرویس ها ، مدیریت برروی Process ها و ... که برای مدیریت اولیه کافی است و زیاد هم سخت نیست . شما را به : Linux Command Line | Basic, Advanced, Useful commands (http://www.linuxguide.it/linux_commands_line_en.htm) ارجاع می دهم .

برای مدیریت سرور ویندوز هم شما کافی است با Firewall ،IIS ، FTP Server ، DNS Server و مدیریت شبکه در ویندوز سرور آشنایی داشته باشید که برای شروع اولیه کافی است ، کتاب هایی که گفتید می تواند مناسب باشد و چه بسا که به عنوان مرجع استفاده شود . Plesk و تمام کنترل پنل ها در ویندوز نیز مانند یک برنامه معمولی برروی سرور شما نصب می شوند مانند تمام برنامه هایی که در ویندوز باهاشون کار کردید...

موفق باشید .

WebArts
June 12th, 2010, 14:21
اگر کاربران سایتهایتان آن قدر زیاد نیست که هاستینگ به شما اخطار دهد دلیلی نیست که سرور بگیرید.
اما برای تمرین و آشنایی با مدیریت سرور می توانی یک vps ارزان بگیری. ماهی 9 -10 تومن

Arashdn
June 12th, 2010, 15:05
واسه شروع میتونی وی پی اس بگیری
یا حتی رو سیستم خودت لینوکس نصب کنی