PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش استفاده از جی میل برای فعالسازی و اشتراک خبرنامه در ویبولتین

sina
June 18th, 2014, 20:06
سلام
همونطور که میدونید سرورها تا حد معینی در روز توانایی ارسال ایمیل دارند و بسته به قدرت وتوانایی هاشون در اینباره متفاوت است و تازه در برخی موارد ایمیل ها با تاخیر ارسال می شوند . در برخی موارد هم دیده شده به دلیل اینکه بسیاری از کاربران اشتراک روزانه در تاپیک ها را روزانه درج کرده اند در طول روز حجم عظیمی از ایمیل ها در صف ارسال خواهند ماند . تازه اگر هاستی که شما تهیه کرده اید شما را به دلیل ارسال بیش از حد ایمیل ساسپند نکند در اکثر موارد به طور اتومات سرور برای کم کردن حجم بایمیل ها ان را موقتا می بندد
همه اینها مقدمه ای بود بر این موضوع که بهترین گزینه استفاده از سرورهای smtp گوگل است . این آموزش را من در انجمنی دیگر به اشتراک گذاشته ام . اگر تا پیش از این با سرورهای smtp گوگل کار کرده باشید متوجه خواهید بود که مدتی است اتصال cms با این سرورها انجام نمی شود و ایمیلها هرگز ارسال نمی شوند . همه اینها به این دلیل است که گوگل پروتکل رمزنگاری و همچنین پورت smtp خود را تغییر داده است . شوربختانه من در تمام وب پارسی زبان در اینباره جستجو کردم همه پورت های منسوخ قدیمی را به من میدادند . بنابراین از ساپورتر گوگل دراینباره پرسش کردم که خوشبختانه پس از مدت نیم پاسخ ان را برایم ارسال کرد.
حالا میرویم سر آموزش
قبل از هر چیز ایمیلی در جی میل بسازید همنام با نام دامنه انجمنتان مثلا اگر آدرس انجمن www.yourdomain.com است ایمیلی به این نام بسازید yourdomain@gmail.com
حالا به ادمین سی پی میرویم سپس به تنظیمات و دوباره به تنظیمات ایمیل
ایمیل SMTP > بله
فضای>SMTP
smtp.gmail.com
پورت smtp :587
نام کاربری SMTP : ایمیلتان(جی میل) را وارد کنید
پسورد SMTP : پسورد ایمیلی که ساخته ای وارد کنید
نوع رمزنگاری : TLS

حالا همه چیز را ذخیره کنید همه چیز تمام است . شما میتوانید در هر ثانیه هر چه ایمیل میخواهید از طریق سایتتان ارسال کنید
و اما نکته : این تنظیمات جدید است و برای اولین بار در وب پارسی زبان منتشر می شود چرا که ، گوگل پورت SMTP خودش را که پیش از این 465 بود به 587 تغییر داد و همچنین سیستم رمزنگاری هم از SSL به TLS تغییر کرد
اگر مورد استفادتون قرار گرفت تشکر فراموش نشه لطفن !