PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Ssl لزوما به آی پی اختصاصی نیاز ندارد....

danymogh
June 18th, 2014, 16:54
با سلام خدمت دوستان
چند وقتیه در فروم ها و سایت های ایرانی به دنبال SSL می گشتم و متوجه موضوع فجیحی شدم که لازم میدونم حتما با شما در میان بگذارم.

همان طور که میدونید اکثر اعضا فروم وقتی به بحث خرید یا نصب SSL می پردازند قید میکنند " SSL حتما به نیاز به آی پی اختصاصی دارد".

این مطلب لزوما درست نیست!!!!

روند کار SSL بدین صورت است که وقتی کاربر درخواست برقراری کانکشن TLS میدهد سرور باید یک گواهینامه را ارائه دهد. حالا وقتی سرور میخواد ارائه بده از کجا باید بدونه مال کدوم سایته؟ به همین دلیل هست که میگن آی پی اختصاصی لازمه (پیشاپیش از اینکه یه مقدار بد توضیح میدم عذر میخوام برای ایم مطلب سایت فارسی پیدا نکردم که کپی کنم برا همین خودم دارم مینویسم)

حالا اگه سرور بدونه که برای کدوم سایته چی؟ اگه بدونه به آی پی اختصاصی نیاز نیست دیگه درسته؟ این مشکل توسط تکنولوژی SNI حل شده. در این افزونه TLS اطلاعات Hostname نیز در گواهی درج میشه و دیگه برای نصب و راه اندازی و استفاده از SSL نیازی به آی پی اختصاصی نیست!! بدین ترتیب هزینه نگهداری سایت هم به صورت چشم گیری کاهش پیدا میکنه.

برای مطالعه بیشتر به این لینک برید:
Server Name Indication - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Server_Name_Indication)

سوال: یعنی واقعا میشه ؟
پاسخ : بله! تنها محدودیتی که در SNI وجود داره عدم پشتیبانی از مرورگر های قدیمیه که بزرگترینشون IE در ویندوز XP هست.(آخر همون صفحه بالا نوشته)

سوال: چرا پس همه میگن آی پی اختصاصی لازمه؟ چرا هیچکس تاحالا اشاره نکرده؟
پاسخ: نمیدونم!! به احتمال زیاد عدم آگاهی از دانش فنی لازم یا منفعت طلبی. چون شما مجبورید IP رو از همون هاست بگیرید خیلی راحت روش سود میکنن.به عنوان مثال یکی از هاست های معروف ایرانی IP رو سالی 250 هزار تومان میده در صورتی که خود شرکت پارس آنلاین IP رو ماهی 5000 تومان به کاربران میده! (اون شرکتی که عرض کردم لزوما از پارس آنلاین نمیگیره فقط خواستم تفاوت قیمت رو ببینید)

سوال: هاست ایرانی هم هست که ارائه بده؟
جواب: بله. در گوگل سرچ کنید. من خودم تاحالا از بین این همه هاست فقط 2 تا پیدا کردم که از این تکنولوژی پشتیبانی میکنند. به دلیل عدم حمایت اسمشون رو مستقیم نمیارم.

امیدوارم مطالب مورد استفاده همه قرار بگیره.

␑ Deev ␑
June 18th, 2014, 16:59
سلام
تشکر ویژه بابت اینکه مطلب به این خوبی را خودتون نوشتید.

اما این نکته که:

تنها محدودیتی که در sni وجود داره عدم پشتیبانی از مرورگر های قدیمیه که بزرگترینشون ie در ویندوز xp هست

مشکل ساز هست ، اکثر دفاتر و ادارات دولتی از ویندوز xp استفاده میکنند و همینطور تعداد زیادی از مردم
اینطور ممکن هست درصدی که از ie قدیمی استفاده میکنند ، دسترسی درستی به وب سایت و بصورت دقیق تر جایی که ما ssl به کار بردیم نداشته باشند.

elementary
June 18th, 2014, 17:01
معمولا این امکان بسته هست باید اینطوری بازش کرد

enable_ssl_sni=1

این رو در این فایل اضافه کنید

/usr/local/directadmin/conf/directadmin.conf

danymogh
June 18th, 2014, 17:02
بله شما درست میفرمایید. البته فقط در IE این مشکل وجود داره و با firefox در ویندوز xp این مشکل حل میشه.
من هدفم فقط اطلاع رسانی بوده

oravis
July 31st, 2014, 23:44
واقعا مطلب فوق العاده و جالبی بود
خیلی بهش نیاز داشتم

salar123
May 4th, 2015, 20:33
توجه توجه : سرفا جهت اطلاع دوستان عزیز sni یک سری چینش ها رو در لایه ها به سمت سرور اختلال ایجاد میکنه و شما به صورت کامل به سرور متصل نیستید و من هم همین فکرو میکردم که یکی دو بار هک شدم - 2 اون sni نیست که باعت بروز خطا تو مرورگر های قدیمی میشه نوع کد گذاری هست مثالا sha 2 از ویندوز xp پشتیبانی نمیکنه.
SHA2 (more Secure, but WinXP SP2 don't support)
SHA1 (According to WebTrust BR, CA can't issue SHA-1 certificate validity period greater than January 1, 2017.)
و این که یه سری شرکتا هم هستن ای پی اختصاصی ارزون بدن - مثالا یکی که من میشناسم سالیانه 50 هزارتومن میگیره.

با تشکر از سخنان مفید دوستان

Asp.Net
May 5th, 2015, 00:10
ssl لزوما نیازی به آی پی اختصاصی نداره اما کدوم هاستینگ حاضره رو آی پی خودش به شما ssl بده و برای هر مشتری بیاد dnszone های خوشودشو دستکاری بکنه ؟ در ضمن استفاده از sni خطراتی هم داره

yastheme
May 5th, 2015, 01:01
استفاده از ip اختصاصی امن تر است !
اما sni هم چندان ضعیف نیست؛ ما نیز برای مشترانی که ip اختصاصی نخواهند از همین روش استفاده می کنیم. در بعضی موارد هم برای کاربر و هم برای هاستینگ به صرفه است.

SamaN DL
May 5th, 2015, 09:21
ssl لزوما نیازی به آی پی اختصاصی نداره اما کدوم هاستینگ حاضره رو آی پی خودش به شما ssl بده و برای هر مشتری بیاد dnszone های خوشودشو دستکاری بکنه ؟ در ضمن استفاده از sni خطراتی هم داره

لطفا بفرمایید چه خطراتی؟

Asp.Net
May 5th, 2015, 12:17
لطفا بفرمایید چه خطراتی؟

یکی از این خطرات تغییراتی هست که روی لایه های هاست ایجاد میشه و امنیت سرور پایین میاد

hamid.soltani92
May 5th, 2015, 12:22
یکی از این خطرات تغییراتی هست که روی لایه های هاست ایجاد میشه و امنیت سرور پایین میاد
جسارتا میشه لایه‌های هاست رو مشخص بفرمایید؟! و اینکه چه تغییراتی بر روی این لایه‌ها ایجاد میشه و مهم‌تر از همه اینکه گواهی ssl چه ارتباطی به امنیت سرور میتونه داشته باشه!
متشکرم.

salar123
May 5th, 2015, 12:40
Asp.Net (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=104627) عزیز شما یه دامنه به من بده 1سال هاست + 1 سال ssl f-r-e-e ر-ا-ی-گ-ا-ن میدم.
حتی اگه دامنت دات ای ار باشه.
رو sni تعداد شرکتایی که میزارن رو sni شما ssl استفاده کنید خیلی کمم نیست
مثال talahost - mihanuptime و web4iran

Asp.Net
May 5th, 2015, 12:51
جسارتا میشه لایه‌های هاست رو مشخص بفرمایید؟! و اینکه چه تغییراتی بر روی این لایه‌ها ایجاد میشه و مهم‌تر از همه اینکه گواهی ssl چه ارتباطی به امنیت سرور میتونه داشته باشه!
متشکرم.

لایه های هاست یا host layer شامل سه لایه application -session-presentation هست . نصب sni راه رو برای حملات لایه 7 باز میکنه

- - - Updated - - -

Asp.Net (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=104627) عزیز شما یه دامنه به من بده 1سال هاست + 1 سال ssl f-r-e-e ر-ا-ی-گ-ا-ن میدم.
حتی اگه دامنت دات ای ار باشه.
رو sni تعداد شرکتایی که میزارن رو sni شما ssl استفاده کنید خیلی کمم نیست
مثال talahost - mihanuptime و web4iran

همه این سایت ها این مشکل رو دارند و به راحتی .....

hamid.soltani92
May 5th, 2015, 13:05
لایه های هاست یا host layer شامل سه لایه application -session-presentation هست . نصب sni راه رو برای حملات لایه 7 باز میکنه
لایه ترنسپورت رو نفرمودید!
به ۲ سوال بنده هم پاسخ ندادید!
چه تغییراتی در لایه‌های مدل OSI صورت می‌گیره؟
ارتباط گواهی ssl با امنیت سرور چیه؟
همچنین لطفا در مورد حفره امنیتی احتمالی که فرمودید یک مدرک ارائه بفرمایید.
هندشیک tls به این صورت هست:
http://blog.layershift.com/wp-content/uploads/2014/10/TLS_handshake.png

در استفاده از SNI تنها تغییری که صورت می‌گیره، هاست‌نیم به client hello اضافه میشه و هیچ اتفاق خاص دیگه‌ای نمی‌افته که بخواد مشکلی برای سرور یا کلاینت پیش بیاره!
خواهش می‌کنم وقتی در مورد چیزی اطلاعات کافی ندارید، فقط خواننده باشید. در غیر این صورت باعث گمراه کردن دیگران خواهید شد.

jahromweb
May 6th, 2015, 14:24
سلام
جناب سلطانی ssl هایی که شرکت هایی مثل کلود فلار میدهند به چه صورت هست؟ امنیت و ...؟
باتشکر

Asp.Net
May 6th, 2015, 19:49
لایه ترنسپورت رو نفرمودید!
به ۲ سوال بنده هم پاسخ ندادید!
چه تغییراتی در لایه‌های مدل OSI صورت می‌گیره؟
ارتباط گواهی ssl با امنیت سرور چیه؟
همچنین لطفا در مورد حفره امنیتی احتمالی که فرمودید یک مدرک ارائه بفرمایید.
هندشیک tls به این صورت هست:
http://blog.layershift.com/wp-content/uploads/2014/10/TLS_handshake.png

در استفاده از SNI تنها تغییری که صورت می‌گیره، هاست‌نیم به client hello اضافه میشه و هیچ اتفاق خاص دیگه‌ای نمی‌افته که بخواد مشکلی برای سرور یا کلاینت پیش بیاره!
خواهش می‌کنم وقتی در مورد چیزی اطلاعات کافی ندارید، فقط خواننده باشید. در غیر این صورت باعث گمراه کردن دیگران خواهید شد.

فعال کردن sni باعث میشه بیت های پرسجو از 16 به 32 ارتقا پیدا کنه و سیستم اسیب پذیر شود ( صرفا برای بالا بردن اطلاعات شما )

hamid.soltani92
May 6th, 2015, 19:53
فعال کردن sni باعث میشه بیت های پرسجو از 16 به 32 ارتقا پیدا کنه و سیستم اسیب پذیر شود ( صرفا برای بالا بردن اطلاعات شما )
لطفا برای بالا بردن اطلاعات بنده و سایرین بفرمایید که کی گفته بیت‌های پرسجو افزایش پیدا می‌کنه؟ همچنین این افزایش چطور میتونه باعث آسیب‌پذیر شدن سیستم بشه؟
لطفا منبع معتبر اعلام بفرمایید.

- - - Updated - - -

سلام
جناب سلطانی ssl هایی که شرکت هایی مثل کلود فلار میدهند به چه صورت هست؟ امنیت و ...؟
باتشکر
سلام و عرض ادب.
متاسفانه در این مورد بنده اطلاع ندارم. ببخشید.
ارادتمند.

Asp.Net
May 6th, 2015, 20:06
لطفا برای بالا بردن اطلاعات بنده و سایرین بفرمایید که کی گفته بیت‌های پرسجو افزایش پیدا می‌کنه؟ همچنین این افزایش چطور میتونه باعث آسیب‌پذیر شدن سیستم بشه؟
لطفا منبع معتبر اعلام بفرمایید.

- - - Updated - - -

سلام و عرض ادب.
متاسفانه در این مورد بنده اطلاع ندارم. ببخشید.
ارادتمند.

براتون پ خ میکنم گفتنش اینجا فایده نداره

SamaN DL
May 6th, 2015, 20:08

گرامی♥ هر موضوعی هست همینجا مطرح کنید تا کاربران هم استفاده کنند!

hamid.soltani92
May 6th, 2015, 20:17
لطفا همینجا بفرمایید. بدون شک فایده داره. چند نفر چیز جدید یاد می‌گیرند.

iwpanel
May 7th, 2015, 20:06

- - - Updated - - -

همه این سایت ها این مشکل رو دارند و به راحتی .....

oh oh oh oh oh کلی مشتری ما بد بخت شدن الان که همه سایتاشون به راحتی .... بشه پیشنهاد میکنم یه شکایت نامه خیلی سنگینی برای cpanel آماده کنیم آقا اگه کامل تر بگید تا ما هم یاد بگیریم

hamid.soltani92
May 7th, 2015, 21:23
oh oh oh oh oh کلی مشتری ما بد بخت شدن الان که همه سایتاشون به راحتی .... بشه پیشنهاد میکنم یه شکایت نامه خیلی سنگینی برای cpanel آماده کنیم آقا اگه کامل تر بگید تا ما هم یاد بگیریم
قرار بود به بنده پیام خصوصی بدن، ندادن هنوز!

iwpanel
May 7th, 2015, 22:08
قرار بود به بنده پیام خصوصی بدن، ندادن هنوز!
والا شما اگه فهمیدی به ما هم بگو بالاخره کارمون هست نمیخواییم شرمنده مشتری بشیم

یه شکوایه سنگین هم باید برای cpanel آماده کنم ۷۵ لایسنس داریم ازشون کلا بدبختمون کرده ظاهرا 8-|:-ss البته هنوز که ما هم نفهمیدیم قصد این عمل سر چی بوده ..... همه با هم ....... بشیم اینجوری باشه نصف هاستینگ دنیا الان تعطیله مخصوص 1and1 که میگه موردی نداره اس اس ال بزن ro sni هر چی دوست داری

hamid.soltani92
May 7th, 2015, 23:31
والا شما اگه فهمیدی به ما هم بگو بالاخره کارمون هست نمیخواییم شرمنده مشتری بشیم

یه شکوایه سنگین هم باید برای cpanel آماده کنم ۷۵ لایسنس داریم ازشون کلا بدبختمون کرده ظاهرا 8-|:-ss البته هنوز که ما هم نفهمیدیم قصد این عمل سر چی بوده ..... همه با هم ....... بشیم اینجوری باشه نصف هاستینگ دنیا الان تعطیله مخصوص 1and1 که میگه موردی نداره اس اس ال بزن ro sni هر چی دوست داری
مساله رو زیاد جدی نگیرید;)

iwpanel
May 7th, 2015, 23:42
مساله رو زیاد جدی نگیرید;)
نه بابا انصافا من تو عمرا به هیچ شرکتی مثل cpanel اطمینان نداشتم حالا هم که sni داره توپ روش کار مکنه من روی یه اکانت user cpanel با یه دامین ۴تا اس اس ال زدم آخ هم نگفت سایته :-)

hamid.soltani92
May 9th, 2015, 08:28
نه بابا انصافا من تو عمرا به هیچ شرکتی مثل cpanel اطمینان نداشتم حالا هم که sni داره توپ روش کار مکنه من روی یه اکانت user cpanel با یه دامین ۴تا اس اس ال زدم آخ هم نگفت سایته :-)
متاسفانه ایشون کلا دیگه به این تاپیک سر نمیزنن:))
احتمالا مشغول هک کردن سایت‌های شما هستن!

iwpanel
May 9th, 2015, 11:04
متاسفانه ایشون کلا دیگه به این تاپیک سر نمیزنن:))
احتمالا مشغول هک کردن سایت‌های شما هستن!

آره فکر کنم جواب ایشون که دیشب به من دادن

سلام
این باگ توسط ssl رفع شده

aloochy
June 5th, 2015, 13:17
خیلی ممنون
البته استفاده از sni خطراتی داره

SamaN DL
June 5th, 2015, 15:30
خیلی ممنون
البته استفاده از sni خطراتی داره

خطراتی که داره رو بفرمایید...

iraneserver
June 9th, 2015, 10:26
با سلام خدمت دوستان
چند وقتیه در فروم ها و سایت های ایرانی به دنبال SSL می گشتم و متوجه موضوع فجیحی شدم که لازم میدونم حتما با شما در میان بگذارم.

همان طور که میدونید اکثر اعضا فروم وقتی به بحث خرید یا نصب SSL می پردازند قید میکنند " SSL حتما به نیاز به آی پی اختصاصی دارد".

این مطلب لزوما درست نیست!!!!

روند کار SSL بدین صورت است که وقتی کاربر درخواست برقراری کانکشن TLS میدهد سرور باید یک گواهینامه را ارائه دهد. حالا وقتی سرور میخواد ارائه بده از کجا باید بدونه مال کدوم سایته؟ به همین دلیل هست که میگن آی پی اختصاصی لازمه (پیشاپیش از اینکه یه مقدار بد توضیح میدم عذر میخوام برای ایم مطلب سایت فارسی پیدا نکردم که کپی کنم برا همین خودم دارم مینویسم)

حالا اگه سرور بدونه که برای کدوم سایته چی؟ اگه بدونه به آی پی اختصاصی نیاز نیست دیگه درسته؟ این مشکل توسط تکنولوژی SNI حل شده. در این افزونه TLS اطلاعات Hostname نیز در گواهی درج میشه و دیگه برای نصب و راه اندازی و استفاده از SSL نیازی به آی پی اختصاصی نیست!! بدین ترتیب هزینه نگهداری سایت هم به صورت چشم گیری کاهش پیدا میکنه.

برای مطالعه بیشتر به این لینک برید:
Server Name Indication - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Server_Name_Indication)

سوال: یعنی واقعا میشه ؟
پاسخ : بله! تنها محدودیتی که در SNI وجود داره عدم پشتیبانی از مرورگر های قدیمیه که بزرگترینشون IE در ویندوز XP هست.(آخر همون صفحه بالا نوشته)

سوال: چرا پس همه میگن آی پی اختصاصی لازمه؟ چرا هیچکس تاحالا اشاره نکرده؟
پاسخ: نمیدونم!! به احتمال زیاد عدم آگاهی از دانش فنی لازم یا منفعت طلبی. چون شما مجبورید IP رو از همون هاست بگیرید خیلی راحت روش سود میکنن.به عنوان مثال یکی از هاست های معروف ایرانی IP رو سالی 250 هزار تومان میده در صورتی که خود شرکت پارس آنلاین IP رو ماهی 5000 تومان به کاربران میده! (اون شرکتی که عرض کردم لزوما از پارس آنلاین نمیگیره فقط خواستم تفاوت قیمت رو ببینید)

سوال: هاست ایرانی هم هست که ارائه بده؟
جواب: بله. در گوگل سرچ کنید. من خودم تاحالا از بین این همه هاست فقط 2 تا پیدا کردم که از این تکنولوژی پشتیبانی میکنند. به دلیل عدم حمایت اسمشون رو مستقیم نمیارم.

امیدوارم مطالب مورد استفاده همه قرار بگیره.

با سلام و عرض ادب

اینجا ما یک سوالی برامون پیش میاد در صورتی که روی سیستم عامل های قدیمی مانند ایکس پی ساپورت نکنه کاربران قدیمی که امکان ارتقا سیستم ندارن چی کار باید بکنن
که از سایتشون بتونن استفاده کنن

جواب این سوال رو هم اگه کسی میدونه اعلام کنه

ممنون

iwpanel
June 9th, 2015, 11:35
با سلام و عرض ادب

اینجا ما یک سوالی برامون پیش میاد در صورتی که روی سیستم عامل های قدیمی مانند ایکس پی ساپورت نکنه کاربران قدیمی که امکان ارتقا سیستم ندارن چی کار باید بکنن
که از سایتشون بتونن استفاده کنن

جواب این سوال رو هم اگه کسی میدونه اعلام کنه

ممنون

یاید ip بگیره

danymogh
September 26th, 2015, 17:48
یاید ip بگیره

بله کاملا درست هست و فکر میکنم اگر اشتباه نکنم می شود از مرور گر های دیگر هم استفاده کرد. البته من که تاپیک استارتر هستم اصلا فکر نمیکردم بعد از این همه مدت دوستان علاقه نشون بدن و تا 3 ماه پیش نیز ظاهرا فعال بوده و خیلی خوشحالم که میبینم دوستان تونستن از مطالب استفاده لازم رو ببرند.
در مورد اون دوستمون هم که می گفتن باعث ایجاد حفره امنیتی میشه می تونید به همون مقاله ذکر شده مراجعه کنید و می بینید که اینطور نیست.

به عنوان مثال در webmin قابلیتی به عنوان virtual host طراحی شده که هاست رو کاملا از بقیه سرور مجزا میکنه. و حتی اگر هم به هر دلیلی هاست هک شه این نفوذ پذیری به بقیه سرور سرایت نخواهد کرد. SNI صرفا یک header به لایه SSL اضافه می کنه که در اون اطلاعات domain گنجانده شده است.

با توجه به اینکه الان دیگه ویندوز 10 آمده سازمان هایی که هنوز دارن از ویندوز XP استفاده می کنن کم کم دارن به ویندوز 7 ارتقا میدن و دیگه نگرانی عدم پشتیبانی از IE XP نیز برطرف خواهد شد.