PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل کندی بسیار شدید سرور

sabloger
June 17th, 2014, 14:29
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
دوستان ما یک سرور فیزیکی داریم که یک سایت تبلیغاتی که تعداد زیادی frame توی سایتهای خیلی پربازدید هست روشه + یک سایت خبرخوان که اونم در در روز تعداد زیادی RSS میخونه و بازدید کننده هر دوسایت هر کدوم حدودا روزی 23000 نفره
خود سرور CPU i3 3.2 داره، و 4 تا cpu نشون میده توی لینوکس
رمشم 4 گیگه و هارد SSD یعنی درکل سرور بدی نیست! راستی cPanel هم داره و داخل ایرانه

مشکل اونجاست که ما حدود 7 8 ماه پیش اومدیم روی این سرور و روزای اول شدیدا مشکل داشت و خیلی سریع دان میشد و میگفتن فشار به cpu میاد
تا این که بهمون گفتن که ما یه کانفیگی روی سرورتون زدیم که مصرف ram و cpu رو متعادل کرده و بار سرورو کم میکنه!! و این کانفیگو تقریبا هفته ای 2 بار میزنیم براتون که بارش کم بشه!

و از اون به بعد خیلی خوب شد و فقط یکی دو هفته یه بار شبا سایت دان میشد و اونا هم میگفتن ما شبا دسترسی نداریم و تا صبح دان میموند!!! و البته دسترسی SSH که نداشتیم هیچ! WHM هم دسترسی ریست سرویس هارو نداشتیم! همین شد که خواستیم پشتیبانیشونو بردارن که به ما دسترسی کامل دادن! که البته گفتن cpanel رو هم برمیداریم گفتیم باشه! الان که این کارو کردن و لایسنسشو برداشتن مشکلی نیست، مشکل اونجاس که گفتن ما اون کانفیگیو که براتون برای اون مشکل میزدیم دیگه نمیزنیم!!!! وهرچیم میگیم اون کانفیگ چی بود نمیگن!!! و خب دوباره همون آش و همون کاسه! و حالا دیگه هیچ جوابیم نمیدن بهمون و حتی تلفنمونم جواب نمیدن و حظوریم رفتیم فایده نداشت!!
دوستان به نظر شما اون چه کانفیگی زده؟؟
من الان میبینم متوسط استفاده رم 3 گیگ از 4 گیگه و cpu هم بیشترین استفاده از mysql که داره حدود 130% استفاده میکنه هستش! ولی خب ترافیک خیلی بالاس و مثلا توی 16 ساعت مجموع مصرفش 21 گیگ شده!!!(بخاطر همون فریم ها)
الان سایت انقدر کنده که حتی یه فایل html رو هم بخوای باز کنی 10 ثانیه مکس میکنه بعدشم به کندی بازش میکنه بعضی وقتام باز نمیکنه اصن!

دوستان به نظر شما اون چه کانفیگی زده؟؟نمیدونم گفت روزی دوبار یا هفته ای دوبار!

خیلی ممنون

nginxweb
June 17th, 2014, 14:33
درود

دوست گرامی اگر تک سایت میزبانی میکنید بهترین و قویترین کانفیگ ممکن که کمترین مصرف منابع و بهترین سرعت را داشته باشد کانفیگ حرفه ای با cache server مناسب و وب سرور قدرتمند nginx به همراه php-fpm میباشد که با این کانفیگ این اطمینان را خواهید داشت که از حداکثر منابع سرورتون استفاده خواهد شد

ULTRAWEB
June 17th, 2014, 14:38
کانفیگی نداریم که دوهفته کار کنه بعدازنوع دوباره نیاز به کانفیگ داشته باشه!!!مگر کانفیگ رو هم تمدید میکنن!
باید بررسی شه مشکلتون و پیشنهادات ان جینکس وب بسیارعالی هست و توصیه میشه اصلا باید دید درنگاه اول سرورتون کش سروری چیزی داره روش!
وکانفیگ و بهینه سازی اصلا صورت گرفته است یا نه؟! یا تنظیمات معمولی وب سرور و دیفالت است

sabloger
June 17th, 2014, 14:50
خب مشکل اینه که بهینه سازی نشده و وب سرور هم کانفیگ خاصی نخورده روش!
nginx چطوری نصب میشه؟ پولیه؟ من خواستم با yum نصب کنم پیداش نکرد! چطوری میشه نصبش کرد؟

php-fpm چیه؟

cache server خوب چی هست؟

خییییییلی ممنون از کمکاتون

- - - Updated - - -

کانفیگی نداریم که دوهفته کار کنه بعدازنوع دوباره نیاز به کانفیگ داشته باشه!!!مگر کانفیگ رو هم تمدید میکنن!

نه عزیز جان اولش این که من گفتم هفته و یا روزی 2 بار! دوم هم این که منظور اینه که طرف یه دستوری چیزی مثل مثلا خالی کردن کش که میاد دفعتی کشو خالی میکنه ولی دوباره پر میشه میزده و لود سرور میومده پایین! به نظرتون اون چی بوده؟

␑ Deev ␑
June 17th, 2014, 15:22
سلام
از cPanel نال شده استفاده میکنید؟
از برنامه نویسی اسکریپت اطلاعات مختصری دارید؟
PHP بهینه سازی شده؟
MySQL چطور؟
با توجه به مصرف اسکریپت نوع موتور جستوگر مشخص شده یا بدون اطلاع از MyISAM یا InnoDB استفاده میکنید؟

مایل به بررسی و کانفیگ سرور هستید؟

sabloger
June 17th, 2014, 15:38
سلام
از cPanel نال شده استفاده میکنید؟
از برنامه نویسی اسکریپت اطلاعات مختصری دارید؟
PHP بهینه سازی شده؟
MySQL چطور؟
با توجه به مصرف اسکریپت نوع موتور جستوگر مشخص شده یا بدون اطلاع از MyISAM یا InnoDB استفاده میکنید؟

مایل به بررسی و کانفیگ سرور هستید؟

آره عزیز مایل به بررسی و کانفیگ سرور هستم شما انجام میدی؟

-------------------

سایت رو خودم نوشتم، مشکل اینجاس که زمانی نوشتم که مبتدی بودم و بهینه نیست! و فقط داره کار میکنه!
میشه راهنمایی کنید که برای بهینه سازیش چه کار هایی باید انجام بدم؟

␑ Deev ␑
June 17th, 2014, 15:43
آره عزیز مایل به بررسی و کانفیگ سرور هستم شما انجام میدی؟

-------------------

سایت رو خودم نوشتم، مشکل اینجاس که زمانی نوشتم که مبتدی بودم و بهینه نیست! و فقط داره کار میکنه!
میشه راهنمایی کنید که برای بهینه سازیش چه کار هایی باید انجام بدم؟
بله میتونم براتون بهینه سازی تمام موارد انجام بدم ، اما Server side
کد های خود اسکریپت نمیتونم کمکتون کنم ، اما سرویس های خود سرورتون براتون بصورت کامل بهینه میکنم.

sabloger
June 17th, 2014, 15:45
بله میتونم براتون بهینه سازی تمام موارد انجام بدم ، اما Server side
کد های خود اسکریپت نمیتونم کمکتون کنم ، اما سرویس های خود سرورتون براتون بصورت کامل بهینه میکنم.

خب اوکیه منم همینو میخوام از شما
منظورتون از اسکریپت خود سایته دیگه؟ اونم فقط بهم راهنمایی کنید که چه کارایی بکنم که بهینه بشه، هم تو mysql هم php
بهم میل بزن sabloger تو جیمیل!

BlueStation
June 17th, 2014, 16:04
اگر بخواهید میتونیم سرور شما رو بهینه سازی کنیم تا مشکل شما برطرف شود.

MajorHost
June 17th, 2014, 16:10
MySQLTuner-perl by major (http://mysqltuner.com/)
از این برنامه برای دیتابیس کمک بگیر
وب سرورت هم چک کن.

sabloger
June 17th, 2014, 17:05
ای کسانی که میگید بهینه سازی میکنید! یه میل بهم بزنید و هزینه و شرایطتون رو بگید

sabloger تو جیمیل!

wanener
August 14th, 2014, 00:43
ای کسانی که میگید بهینه سازی میکنید! یه میل بهم بزنید و هزینه و شرایطتون رو بگید

sabloger تو جیمیل!

دوست عزیز
چنین سایتی که شما می فرمائید شاید اصلا درست نباشد با چنین سروری آن را میزبانی کنید
کانفیگی که آن دوستان بصورت هفتگی میزند احتمالا هیچ چیز خاصی جر آپتیمایز کردن دیتابیس های شما نبوده
چون تا جایی که من حضور ذهن دارم موردی نداریم که نیاز به تکرار آن باشد مگر کش و آپتیمایز دیتابیس
اما این که می فرمائید شبها دسترسی ندارید و یا سرو رداون می شود به هیچ عنوان در شرایط کانفیگ درست قابل قبول نیست