PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دان شدن - دیداس بات نت

احسان وطندوست
June 9th, 2010, 00:50
سلام

سایت من الان 48 ساعته که دان شده و مدیر سرور میگه که سرور با حمله دیداس از نوع بات نت مواجه شده. برای سایتم خیلی زحمت کشیدم بطوریکه الان ترافیک 80 هزار و پیج رنک 3 دارم و با این دان شدن کلی خسارت بهم وارد شده. راه حل این مشکل چیه؟

Nikihost
June 9th, 2010, 01:49
آدرس سایت شما =؟
"دیداس بات نت" دیگه چیه؟:39:
نوع حملاتي ddos‌ كه با مثلا با 2000 اي پي اين حمله صورت ميگيرد.

---------- Post added at 01:49 AM ---------- Previous post was at 01:46 AM ----------

سلام

سایت من الان 48 ساعته که دان شده و مدیر سرور میگه که سرور با حمله دیداس از نوع بات نت مواجه شده. برای سایتم خیلی زحمت کشیدم بطوریکه الان ترافیک 80 هزار و پیج رنک 3 دارم و با این دان شدن کلی خسارت بهم وارد شده. راه حل این مشکل چیه؟
اگر backup دارين.به هرجا كه دوست داريد ميتونيد منتقل كنيد.تا مشكل حل شود و مجدد به سرور قبلي برگرديد

RezaFH
June 9th, 2010, 01:59
راه حل این مشکل چیه؟

درخواست بک آپ سایتتون و انتقال به یک میزبان دیگر
یا احتمالا خرید یه سرور مجازی/اختصاصی و ادامه کار :)

سلام عیلکم و رحمت الله
June 9th, 2010, 02:11

---------- post added at 01:49 am ---------- previous post was at 01:46 am ----------

اگر backup دارين.به هرجا كه دوست داريد ميتونيد منتقل كنيد.تا مشكل حل شود و مجدد به سرور قبلي برگرديد

برنامه ریزی حمله چجوریه ؟
آیا ویروس اینکار رو انجام می ده
2000 تا آی پی از کجا می یارن ؟

آیا کسی یا جایی هست سفارش بگیره و بتونه یک سایت را بخوابونه d:

1eng.ir
June 9th, 2010, 02:22
با برنامه و اسکریپت و ... میزنن! / بحثش تو فروم نیست ;)

2000 تا آی پی از کجا می یارن ؟
******ه نه آی پی.

آیا کسی یا جایی هست سفارش بگیره و بتونه یک سایت را بخوابونه d:
نه نیست!

fastserver.ir
June 9th, 2010, 08:02
بهترین راه همونطور که دوستان گفتند انتقال موقت به یک سرور دیگه هست. البته از طریق اکتیو کردن آنتی ویروس و فایروال و بستن پورت های غیر ضروری میشه تا حدودی با این مشکل مقابله کرد.

توضیح علمی ترش اینه : بات نت‌‏ها رايانه‌‏هايي هستند كه هكر كنترل آنها را در دست گرفته و از آنها به عنوان پايگاهي جديد براي پخش كدهاي مخرب استفاده مي‌‏كنند.

و به نقل از wikipedia

Botnet is a jargon term for a collection of software agents, or robots, that run autonomously and automatically. The term is most commonly associated with malicious software, but it can also refer to a network of computers using distributed computing software [citation needed]. While botnets are often named after their malicious software name, there are typically multiple botnets in operation using the same malicious software families, but operated by different criminal entities

احسان وطندوست
June 9th, 2010, 12:20

---------- Post added at 01:49 AM ---------- Previous post was at 01:46 AM ----------

خودم بک آپ ندارم. مدیر سرور میتونه الان که سرور مورد حمله واقع شده، بک آپ بده؟

1eng.ir
June 9th, 2010, 12:27
خودم بک آپ ندارم. مدیر سرور میتونه الان که سرور مورد حمله واقع شده، بک آپ بده؟

باید بتونه.

Roka
June 9th, 2010, 12:45
از مدیر سرور این مشخصات رو بگیر

1 : سرور اختصاصی هست یا مجازی
اگه مجازی هست : با چی مجازی شده
2 : چه فایروالی نصب هست ؟
3 : چه پنلی نصب هست ؟ ( Cpanel /DirectAdmin یا .. ) ؟
4 : رم سرور ؟
5 : پورت ؟ ( دیتاسنتر )

یا اینجا مشخصات رو بزار یا برام ایمیل کن

اگه ddos معمولی باشه که راحت میشه جلوشو گرفت ، اگه با پراک.سی باشه یا botnet یا ... احتمالاً بشه کاری کرد که حداقل بقیه سایت ها نخوابن!

از نظر من با تعویض سرور چیزی درست نمیشه ! شاید به سایت شما دارن میزنند !

یا شاید اصلاً ddos نباشه و مثلاً آمار سایت شما بالا باشه و سرورشون نکشه !

Woshka
June 9th, 2010, 12:54
این جواب خوبی نیست
باید حملات کنترل بشه
آی پی ها ریپورت داده بشه یا سرور خوب منیج بشه که این حملات رو نداشته باشه
کسی که 1گیگ رو میاد 5 تومن یا رایگان میفروشه باید این توی ذهنتون بیاد که با این وضع آیا میتونه فایروال سخت افزاری داشته باشه یا میتونه در آینده تهیه کنه
تاپیک هایی هست که خودشون رو با هاستینگ های دیگه مقایسه می کنن که ببینید ما ارزونتریم ولی به این مسائل اشاره ای نمی کنند

احسان وطندوست
June 9th, 2010, 14:24
از مدیر سرور این مشخصات رو بگیر

1 : سرور اختصاصی هست یا مجازی
اگه مجازی هست : با چی مجازی شده
2 : چه فایروالی نصب هست ؟
3 : چه پنلی نصب هست ؟ ( Cpanel /DirectAdmin یا .. ) ؟
4 : رم سرور ؟
5 : پورت ؟ ( دیتاسنتر )

یا اینجا مشخصات رو بزار یا برام ایمیل کن

اگه ddos معمولی باشه که راحت میشه جلوشو گرفت ، اگه با پراک.سی باشه یا botnet یا ... احتمالاً بشه کاری کرد که حداقل بقیه سایت ها نخوابن!

از نظر من با تعویض سرور چیزی درست نمیشه ! شاید به سایت شما دارن میزنند !

یا شاید اصلاً ddos نباشه و مثلاً آمار سایت شما بالا باشه و سرورشون نکشه !

این اطلاعات رو نتونستم بگیرم، یعنی جواب نمیدن ولی کنترل پنل که direct admin هستش و میگن فایروال سخت افزاری نصب هست ولی چون بدترین حمله از نوع دیداس هستش (بات نت) جواب نمیده.

الانم گفتند صبر کن چون داریم به یه هاستینگ دیگه (شرکت پویا سازان) منتقل می کنیم.

ارزون هم نخریدم. برای 10 گیگ حدود 100 هزار تومان دارم میدم با پهنای باند 100 گیگ. تا الانم مشکلی از نظر آپتایم نداشتم ولی نمیدونم چرا یک مرتبه اینطور شد

این 2 - 3 روز دان شدن چقدر به ترافیک و پیج رنک ضربه میزنه؟

J4vad
June 9th, 2010, 14:35
سلام

دوست من ابتدا ببنید این مشکل برای سایت شما بوده یا سایت دیگری در این سرور ....

اگر برای سایت دیگری بوده با انتقال به هاست اشتراکی دیگر نیز امکان دارد چنین مشکلاتی داشته باشید چرا که سرور به صورت اشتراکی هاست ارائه می کند .

اگر واقعا Uptime بالا می خواهید باید یک سرور مجازی تهیه کنید تا منابعی اختصاصی داشته باشید و با این چنین مشکلاتی مواجه نشوید .

موفق باشید .

Woshka
June 9th, 2010, 15:59
این اطلاعات رو نتونستم بگیرم، یعنی جواب نمیدن ولی کنترل پنل که direct admin هستش و میگن فایروال سخت افزاری نصب هست ولی چون بدترین حمله از نوع دیداس هستش (بات نت) جواب نمیده.

الانم گفتند صبر کن چون داریم به یه هاستینگ دیگه (شرکت پویا سازان) منتقل می کنیم.

ارزون هم نخریدم. برای 10 گیگ حدود 100 هزار تومان دارم میدم با پهنای باند 100 گیگ. تا الانم مشکلی از نظر آپتایم نداشتم ولی نمیدونم چرا یک مرتبه اینطور شد

این 2 - 3 روز دان شدن چقدر به ترافیک و پیج رنک ضربه میزنه؟

10 گیگ 100هزار تومن چیزی جز ارزون نمیشه بهش گفت اونم با پهنای ماهیانه 100 گیگ
برای همچین چیزی ماهی 100 تومن باید بدی
و چند سوال
چه فایروالی داردن اسمشو بپرسید
همچنین مگر خودشون هاستینگ نیستند چرا دارند به یک جای دیگه منتقل می شوند؟

---------- Post added at 03:59 PM ---------- Previous post was at 03:57 PM ----------

پیج رنگ الزاما کم نمیشه ولی trust سایتتون میاد پایین===> کاهش بازدید از موتور های جستوجو

SaMaN0861
June 9th, 2010, 17:24
سلام

آدرس ؟؟؟

احسان وطندوست
June 10th, 2010, 00:09
هنوز منتقل نشده. مدیر سرور میگه یا باید منتظر بمونی یا یک اکانت بدی تا بک آپ رو آپلود کنم. منم موندم 5 گیگ هاست از کجا بیارم تا سایت رو روش بریزم یعنی بخاطر چند روز باید کلی هزینه کنم؟ یه سوال دیگه برام پیش اومده اینکه اگه دیداس بات نت اینقدر قویه که میتونه سرور از پا بندازه چرا به سایتای معتبر مثل این خبرگزاری ها با این روش حمله نمیشه؟

Arashdn
June 10th, 2010, 08:11
هنوز منتقل نشده. مدیر سرور میگه یا باید منتظر بمونی یا یک اکانت بدی تا بک آپ رو آپلود کنم. منم موندم 5 گیگ هاست از کجا بیارم تا سایت رو روش بریزماگه بخوای من میتونم بره چند روز یه اف تی بکاپ بهت بدم (رایگان)

سوال دیگه برام پیش اومده اینکه اگه دیداس بات نت اینقدر قویه که میتونه سرور از پا بندازه چرا به سایتای معتبر مثل این خبرگزاری ها با این روش حمله نمیشه؟
اونا سرور های قوی دارن با فایروال ها سخت افزاری و از همه مهمتر منیج درست

احسان وطندوست
June 10th, 2010, 12:49
اگه بخوای من میتونم بره چند روز یه اف تی بکاپ بهت بدم (رایگان)

اونا سرور های قوی دارن با فایروال ها سخت افزاری و از همه مهمتر منیج درست

از لطف شما ممنونم. باید با مدیر صحبت کنم ببینم می خواد چیکار کنه و چقدر طول می کشه تا درست بشه بعد با شما تماس میگیرم

احسان وطندوست
June 13th, 2010, 14:53
مشکل من متاسفانه با اینکه 1 هفتست که از دان شدن می گذره، برطرف نشده. من یک اکانت هاست تهیه کردم و دادم به مدیر سرور (تو همین انجمن فعالیت می کنه) و گفتم فقط بک آپ سایت رو آپلود کن ولی بازم الان 3 روزه که امروز و فردا می کنه و میگه سرور دست آقای م.ف ( که ایشون هم تو این انجمن هستند) هستش و برید به ایشون بگید. وقتی به ایشون گفتم گفتند وظیفه من نیست

لطفا یکی راهنمایی کنه که باید چیکار کنم؟ چطوری میتونم بک آپ رو بگیرم و جون خودمو از دست اینا خلاص کنم؟

این تجربه ای شده که اگه ماهیانه 1 میلیون تومان برای هاست بدی ولی از امنیت و ... مطمئن باشی، بازم ارزش داره!

1eng.ir
June 13th, 2010, 15:31
میگه سرور دست آقای م.ف ( که ایشون هم تو این انجمن هستند) هستش و برید به ایشون بگید. وقتی به ایشون گفتم گفتند وظیفه من نیست
ایشون از بنده vps گرفتن ولی ترنسفر بک آپ و ... با بنده نیست!

احسان وطندوست
June 13th, 2010, 15:48
ایشون از بنده vps گرفتن ولی ترنسفر بک آپ و ... با بنده نیست!

منم قبول دارم که این کار وظیفه شما نیست ولی الان گرفتار شدم و این آقا اصلا جواب نمیده. حاضرم هر چقدر که بگید بپردازم ولی فقط بک آپ رو بهم بدید

1eng.ir
June 13th, 2010, 16:09
منم قبول دارم که این کار وظیفه شما نیست ولی الان گرفتار شدم و این آقا اصلا جواب نمیده. حاضرم هر چقدر که بگید بپردازم ولی فقط بک آپ رو بهم بدید

بک آپ کار 10 دقیقه هم نیست ولی این کار غیر قانونیه.

ایمیلتو چک کن ;)

پ.ن: شانس اوردی امروز سرحال بودم وگرنه با ایمیل اولی (بدون جواب) ریپورت اسپم + فیلـ|ـتر میکردم ... :دی

LoveLife
June 13th, 2010, 16:17
سلام

مطمعن باشید دی داس نیست امار 80 هزار تا روی سرور مجازی کانفیگ نشده . میتونید روی سرور لایت اسپید نصب کنید و مطمعن باشید کارایی شما بهتر خواهد بود در ضمن هیچ شرکتی برای 80 هزار بازدید در روز به شما هاست اشتراکی ارائه نمیکنه . تنها راه خرید سرو اختصاصی و نصب لایت اسپید هست . بوت نت و دی داس هم معمولا دیتا بیس سایت رو هدف قرار میدن و ربطی به تعویض سرور و انتقال به جای دیگه ندارد مگر اینکه شرکت از پراکسی یا فایروال سخت افزاری استفاده کند .

احسان وطندوست
June 13th, 2010, 16:43
مطمعن باشید دی داس نیست امار 80 هزار تا روی سرور مجازی کانفیگ نشده . میتونید روی سرور لایت اسپید نصب کنید و مطمعن باشید کارایی شما بهتر خواهد بود در ضمن هیچ شرکتی برای 80 هزار بازدید در روز به شما هاست اشتراکی ارائه نمیکنه . تنها راه خرید سرو اختصاصی و نصب لایت اسپید هست . بوت نت و دی داس هم معمولا دیتا بیس سایت رو هدف قرار میدن و ربطی به تعویض سرور و انتقال به جای دیگه ندارد مگر اینکه شرکت از پراکسی یا فایروال سخت افزاری استفاده کند .

البته منظورم الکسای 80 هزار بود. منم نمیدونم جریان چی بوده که 1 هفته سایت رو خوابونده. آقا محمد بهتر میتونند توضیح بدن

احسان وطندوست
June 16th, 2010, 20:35
ایشالله ریشه هر چی آدمه کلاهبرداره، بخشکه. آدمی که تا حالا اسم سایت به گوشش نخورده برا چی میاد هاستینگ میزنه و همه رو بدبخت می کنه؟

Woshka
June 16th, 2010, 20:40
ایشالله ریشه هر چی آدمه کلاهبرداره، بخشکه. آدمی که تا حالا اسم سایت به گوشش نخورده برا چی میاد هاستینگ میزنه و همه رو بدبخت می کنه؟

کی اسم کدوم سایت به گوشش نخورده؟
کی کلاهبرداری کرده؟

احسان وطندوست
June 16th, 2010, 20:46
کی اسم کدوم سایت به گوشش نخورده؟
کی کلاهبرداری کرده؟

خودش میدونه. اگه تحمل سریز شه اسمشم میگم