PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت هاست های سرور ایران با سرور های خارج از کشور

sina
June 13th, 2014, 18:33
در این مقاله به مزایا و معایب سرور های داخل ایران و خارج از کشور میپردازیم

- سرور های خارجی

مزایا

- سرعت بالای پورت و کیفیت بالای Network دیتاسنتر از نظر فنی
- استفاده از امکانات و سرویس ها بین المللی بدون نگرانی از تحریم ها
- Uptime بالا و استفاده از جدیترین تکنولوژی های نگهداری سرور
- پشتیبانی فنی با دانش نوین روز
- مناسب برای سایت هایی که نیاز به پورت قوی جهت ارائه خدمات با کیفیت دانلود و آپلود دارند.
- قیمت های مناسب با کیفیت بالا نسبت به مشابه ایرانی

معایب

- امکان خطر تحریم ( لازم به ذکر است ****** با توجه به اینکه یک شرکت بین المللی می باشد این ریسک را تا سطح قابل قبولی کاهش داده است )

- در صورت اختلالات اینترنتی ایران ممکن است سایت ها با سرعت پایین مشاهده شوند یا کلا سایت ها دیده نشود.

- سرورهای ایران

مزایا

- بازشدن سایت در صورت وجود اختلالات اینترنتی
- امنیت در رابطه با هر گونه تحریمات خارجی
- لود بهتر سایت های معمولی به جهت داخلی بودن بستر اینترنتی سرور ها

معایب

- امکان استفاده از خدمات سرویس های بین المللی به دلایل تحریم های خارجی ( ****** سعی نموده با تکیه بر دانش نوین بعضی از این سرویس ها را با کیفیت اصلی خود برای کاربران فراهم آورد مانند هاست های لینوکس ایران که با سی پنل نسخه اصلی به همراه وب سرور قدرتمند لایت اسپید مانند سرور های خارج از کشور ارائه دهد )

- به دلیل محدودیت های نگهداری و پهنای باند قیمت این سرویس ها نسبت به مشابه خارجی گرانتر می باشد

- محدودیت در پهنای باند پورت ها نسبت به مشابه خارجی

viva
June 13th, 2014, 20:45
B-)

mehrshad.ho
June 13th, 2014, 20:47
مهم ترین معایب برای سرور های داخل کشور گرانی پهنای باند است،

sina
June 17th, 2014, 17:01
مهم ترین معایب برای سرور های داخل کشور گرانی پهنای باند است،

شاید

#elahe#
September 18th, 2014, 19:22
ناپایداری شبکه هم یکی از معایب سرور داخلیه

SixthElement
September 18th, 2014, 21:55
سلام.
خیلی موافق نیستم. نگهداری سرور جهت ارائه خدمات وب هاستینگ و سرویس وب در ایران هم ارزون تره و هم میتونه کیفیت خوبی داشته باشه. ارزون تر بودنش بخواطر اینه که شما اگر خودتون سرور داشته باشید و در یک مرکز داده خوب کولو کنید، با ماهی 300 هزار تومان یعنی چیزی حدود 100 دلار در ماه سرویس خوب و سریعی هم برای داخل ایران و هم خارج از ایران راه اندازی کنید. الان ما تونستیم سایت هامون رو با تاخیر 600 تا 800 میلی ثانیه به گوگل برسونیم. درسته یه چیزی حدود 300 میلی ثانیه با سرورهای آمریکا ی ما اختلاف داره اما کاملاً قابل چشم پوشیه.
اگر سرور نداشته باشید، اجاره یک سرور متوسط خوب در ایران حدوداً ماهیانه 500 تا 700 هزار تومان هزینه داره. یعنی حدود 170 تا 200 دلار. این همون هزینه یک سرور متوسط خوب در یک مرکز داده متوسط و رو به خوب آمریکا هستش.

تنها ماجرای هاست های دانلود می مونه که اگر سرویس گیرنده نهایی در ایران باشه بازم با ارائه سرویس روی بستر اینترانت قابل قبوله.

پیروز باشید

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

omid3963
September 18th, 2014, 22:22
سلام.
خیلی موافق نیستم. نگهداری سرور جهت ارائه خدمات وب هاستینگ و سرویس وب در ایران هم ارزون تره و هم میتونه کیفیت خوبی داشته باشه. ارزون تر بودنش بخواطر اینه که شما اگر خودتون سرور داشته باشید و در یک مرکز داده خوب کولو کنید، با ماهی 300 هزار تومان یعنی چیزی حدود 100 دلار در ماه سرویس خوب و سریعی هم برای داخل ایران و هم خارج از ایران راه اندازی کنید. الان ما تونستیم سایت هامون رو با تاخیر 600 تا 800 میلی ثانیه به گوگل برسونیم. درسته یه چیزی حدود 300 میلی ثانیه با سرورهای آمریکا ی ما اختلاف داره اما کاملاً قابل چشم پوشیه.
اگر سرور نداشته باشید، اجاره یک سرور متوسط خوب در ایران حدوداً ماهیانه 500 تا 700 هزار تومان هزینه داره. یعنی حدود 170 تا 200 دلار. این همون هزینه یک سرور متوسط خوب در یک مرکز داده متوسط و رو به خوب آمریکا هستش.

تنها ماجرای هاست های دانلود می مونه که اگر سرویس گیرنده نهایی در ایران باشه بازم با ارائه سرویس روی بستر اینترانت قابل قبوله.

پیروز باشید

با حرفتون موافقم.
ولی با این هزینه در خارج چندین ترابایت پهنای باند باپورت یک گیگ داده میشه.
ولی در ایران با این هزینه فوق فوقش یک ترابایت با پورت ۱۰۰ داده میشه.

pc-narmak
September 19th, 2014, 00:36
وقتی شبکه داخلی ایران ناپایدار باشه یعنی کل ارتباط مشکل پیدا کرده اون وقت سرور خارجی هم باز نمیشه :)

ناپایداری شبکه هم یکی از معایب سرور داخلیه

- - - Updated - - -

تو شبکه مهمترین مسئله جهت افزایش کیفیت ارتباط و امنیت کم کردن فاصله یوزر تا سرویس دهنده هست که در کل دنیا سعی شده این مسئله رعایت بشه سرور خارجی هرچه قدر هم مزایا داشته باشه درنهایت به درد لود سایت نمیخوره مگر برای کارهای سنگین مثل هاست دانلود و... که قیمت پهنای باند ارزون مدنظر هست ولی برای یک سایت که دردسترس بودن براش مهم باشه 100 درصد سرور ایران بهتره چون کاربران شبکه ملی اطلاعات(اینترانت کشوری) هم میتونند اون سایت ببیند یعنی مدیر سایت کاربرانشو از دست نمیده از نظر کیفیت سرور و.... قابل بحث کردن نیست چون شما میتونید همون قطعات در ایران تهیه کنید در خارج هم تهیه کنید و.... در کل نتیجه گیری نظر شخصی بنده: سرور ایران خیلی بهتر از خارج هست

besthosti.com
September 19th, 2014, 00:40
من میخواستم که یه سرور بگیرم از یکی از دوستان با رم 8 گیگ دیتاسنتر فکر کنم که پارس آنلاین بود قیمت تمام شده بدون آیپی ها 150 دلار بود. این الان خیلی ارزونه ؟

SixthElement
September 19th, 2014, 01:16
اگر واقع بین باشیم پورت 100 مگ برای 20 میلیون هیت در ساعت هم زیاده. پس برای من که نرم افزار تحت وب کار می کنم پورت 100 مگ از سرم هم زیاده.

در مورد 150 دلار اگر به موقعیت جغرافیایی و نقشش در بهینه سازی موتور جستجو دقت کنیم خیلی نباید سراغ هاست ها و سرور های اروپایی بریم. عموماً سرور های خوب زیر 150 دلار اروپایی هستند و این قیمت پایین اونها بیشتر مربوط میشه به بازار رقابت با آمریکا و همینطور بازار محدوده و منطقه خودشون.

من الان هم ایران سرور دارم هم آمریکا. اگر مشتری بیرون از ایران نداشتم به قطع سرور امریکا رو کنسل می کردم. چون هم قیمتش گرون تره و هم کارکردن باهاش به دلیل کندی سرعت در ایران سخت تره.

در نهایت با تجربه بالای 10 سال در زمینه هاستینگ ، سرور داخل ایران رو ترجیح میدم. مطمئن هستم با سیاست های درست دولت فعلی اتفاقات خوبی تو راه هستش که وضع رو بهتر می کنه.

پایدار باشید

irsrev
September 19th, 2014, 01:42
درود

کیفیت پایین سخت افزار ها + تحریم بسیاری از سخت افزارها و نرم افزارهای شرکت های معتبر مانند سیسکو + زیرساخت شکبه ضعیف + پهنای باند کم + اختلالات فراوان + ... مشکلات سرورهای داخل کشور است.

همچنین دست اندازی در سرورهای داخلی در دیتاسنترها زیاد است مانند تبیان و ...

besthosti.com
September 19th, 2014, 01:54
اگر واقع بین باشیم پورت 100 مگ برای 20 میلیون هیت در ساعت هم زیاده. پس برای من که نرم افزار تحت وب کار می کنم پورت 100 مگ از سرم هم زیاده.

در مورد 150 دلار اگر به موقعیت جغرافیایی و نقشش در بهینه سازی موتور جستجو دقت کنیم خیلی نباید سراغ هاست ها و سرور های اروپایی بریم. عموماً سرور های خوب زیر 150 دلار اروپایی هستند و این قیمت پایین اونها بیشتر مربوط میشه به بازار رقابت با آمریکا و همینطور بازار محدوده و منطقه خودشون.

من الان هم ایران سرور دارم هم آمریکا. اگر مشتری بیرون از ایران نداشتم به قطع سرور امریکا رو کنسل می کردم. چون هم قیمتش گرون تره و هم کارکردن باهاش به دلیل کندی سرعت در ایران سخت تره.

در نهایت با تجربه بالای 10 سال در زمینه هاستینگ ، سرور داخل ایران رو ترجیح میدم. مطمئن هستم با سیاست های درست دولت فعلی اتفاقات خوبی تو راه هستش که وضع رو بهتر می کنه.

پایدار باشید

درسته ولی من به نظر شما یک سرو با رم 8 گیگ بگیرم که ماهانه 150 دلار هزینه داره بنابراین باید هر گیگ رم رو چند به مشتری بدم تا سود کنم من از این نظر گفتم که گرونه ولی شما هم درست بگید به دلیل این که سرعت لود سایت رو میاره پایین برای سئو خیلی خوب هست.

besthosti.com
September 19th, 2014, 01:58
خوب همون طور که گفته شد هاست ایران به دلیل این که کاربران ایرانی هست و سرعت لود بهتر میده میان داخل ایران هاست می کنند مفید تر هست و همچنین براشون مطمئن تر هست چون که میتونه هر کاری بخواد بکنه و دسترسی به سرور هم داره. بنابراین براشون بهتر هست ولی از نظر قیمت سرور های ایران خیلی گرون تر از نمونه های خارجی هست. این نکته رو نمیشه منتقی دونست.

SixthElement
September 19th, 2014, 02:04
درود

کیفیت پایین سخت افزار ها + تحریم بسیاری از سخت افزارها و نرم افزارهای شرکت های معتبر مانند سیسکو + زیرساخت شکبه ضعیف + پهنای باند کم + اختلالات فراوان + ... مشکلات سرورهای داخل کشور است.

همچنین دست اندازی در سرورهای داخلی در دیتاسنترها زیاد است مانند تبیان و ...
بله. قبول دارم دیتا سنتر تبیان برای بخش خصوصی دیتا سنتر خوبی نیست. اما اگر دلیل وجودی اون رو بدونید دیگه خیلی بهشون خرده نخواهید گرفت.

SixthElement
September 19th, 2014, 02:09
درسته ولی من به نظر شما یک سرو با رم 8 گیگ بگیرم که ماهانه 150 دلار هزینه داره بنابراین باید هر گیگ رم رو چند به مشتری بدم تا سود کنم من از این نظر گفتم که گرونه ولی شما هم درست بگید به دلیل این که سرعت لود سایت رو میاره پایین برای سئو خیلی خوب هست.
دوست عزیزم.

الان دیگه همه جای دنیا دوره هاستینگ و اجاره دادن سرویس تنها در مقیاس کوچیک. گذشته اگر یکم به روز تر بشیم و با دید saas یا software as service یا solution as service به ماجرا نگاه کنیم اتفاقاً بسیار کار پر سود و اقتصادی هستش. پس خیلی این اعداد آزار دهنده نیست. انتخاب بهتر و سرویس سریعتر میتونه اولویت باشه.

خلاقیت همیشه کلید اینطور مشکلاته.

پیروز باشید

SixthElement
September 19th, 2014, 02:16
در مورد بهینه سازی موتور جستجو گفتید. همونطور که میدونید گوگل 2 ساله نتایج جستجو رو بر اساس مناطق مختلف متفاوت نشون میده. درسته سرعت بالاتر یکی از کلید های بهینه سازیه اما به عنوان مثال من میخوام عبارت سایت بایک خودمون رو مثال بزنم. اگر در ایران و به زبان فارسی اون رو جستجو کنید اولین انتخاب شما خواهد بود. اما اگر در کشور دیگه مثل نیوزیلند همین عبارت رو جستجو کنید ( حتی به فارسی) سایت انگلیسی ما رو بالاتر قرار میده. پس طبق گفته خود گوگل ببینید بازار هدف یا کاربران نهایی شما کجا هستند ، سرورتون رو همونجا انتخاب کنید.

رتبه بالاتر نتیجه جستجو مثلاً در کشور فرانسه برای جمعیت فارسی زبان به نظر شما اولویت هست یا کاربر فارسی زبان ایرانی.

پایدار باشید

SixthElement
September 19th, 2014, 02:24
خوب همون طور که گفته شد هاست ایران به دلیل این که کاربران ایرانی هست و سرعت لود بهتر میده میان داخل ایران هاست می کنند مفید تر هست و همچنین براشون مطمئن تر هست چون که میتونه هر کاری بخواد بکنه و دسترسی به سرور هم داره. بنابراین براشون بهتر هست ولی از نظر قیمت سرور های ایران خیلی گرون تر از نمونه های خارجی هست. این نکته رو نمیشه منتقی دونست.
متاسفانه ما کاربران اینترنت ایرانی به دلیل محرومیت های این چند سال از درک اینترنت پر سرعت فاصله گرفتیم. وقتی کم کم و به مرور اوضاع زیر ساختها بهتر بشه، همه برای کم کردن تاخیر اولیه سرعت دادن به پروسه انتقال داده ها رو میارن به سمت ایران. کاری که همه جای دنیا داره اتفاق میفته . مثلا اگر در نیوزیلند سرویسی بخواهید ارائه کنید قطعاً در همون کشور سرویس رو خواهید گرفت. چون حد اقل سریعتره.

همینطور با بالاتر رفتن نرخ ارز الان واقعاً سرویس داخل ایران قابل رقابت شده. باز هم مثال می زنم. به عنوان مدیر یک شرکت طراحی نرم افزارهای بر پایه وب ترجیح میدم از سرورهای ایرانی استفاده کنم. چون هزینه زمانی و مالی و امکانات مورد نیاز و همینطور سرعت انجام کار روی سرور ایران خبلب منطقی تره. حالا وقتی اعداد بزرگتر میشن چندصد هزار تومن خیلی تفاوتی نداره. اما سرعت کار رو نمیشه باهیچ فاکتور دیگه ای عوض کرد.

#elahe#
September 19th, 2014, 12:54
وقتی شبکه داخلی ایران ناپایدار باشه یعنی کل ارتباط مشکل پیدا کرده اون وقت سرور خارجی هم باز نمیشه :)

یعنی وقتی سرعت اینترنت خانگی شما پائین میاد به این نتیجه میرسید که در کل دنیا سرعت اومده پائین ؟!!!