PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور هاستینگ با پورت 1Gbps یا 100Mbps ? ( کدام بصرفه و کارایی بالاتری دارد ) [ تجربه شما ]

Doublex
June 8th, 2010, 01:33
دوستان سرور های با پورت 1Gbps قیمت های فوق العاده بالا و نجومی در دیتا سنترهای خوب دارند ...

ضمن این که سرور هاستینگ احتیاج به پورت 1Gbps نسبت به سرورهای دانلود نداره ...

پورت های 100 Mbps هم به نسبت قیمت و کارایی شون به نظر بهترین انتخاب برای وب هاستینگ هست .

کسانی که اطلاعات خاص یا تجربه ای در این زمینه که کدوم بهتر و با صرفه لطفا در اختیار دیگران بزارند ...

TukaNet
June 8th, 2010, 01:47
بستگی داره به نیاز شما ، موردی نیست که بشه روش بحث کرد یا نظر داد
بهتر بود یک محدوده قیمت میدادید و بچه ها آفر میدادند ... البته اگر قصد خرید دارد

پ.ن. : راستی از این ابر سرور شما خبری نشد ؟! همچنان منتظریم !!

Doublex
June 8th, 2010, 01:51
قصد خرید دارم ...

ببینید ... پورت 1 گیگ رو قیمت داده ماهی 1200 دلار ولی 100 مگابایت روقیمتی در حدود 500 دلار داده ... واسه همین مهمه نظر دوستان رو داشته باشیم .....

Nikihost
June 8th, 2010, 01:54
قصد خرید دارم ...

ببینید ... پورت 1 گیگ رو قیمت داده ماهی 1200 دلار ولی 100 مگابایت روقیمتی در حدود 500 دلار داده ... واسه همین مهمه نظر دوستان رو داشته باشیم .....
اگر به پورت يك گيگ نيازي نداريد لازم نيست هزينه اضافي بدهيد.بازم انتخاب با خود شما است. ( اينقدر ها هم گرون نيست ........ )

TukaNet
June 8th, 2010, 01:55
گفتم محدوده قیمت + امکانات مورد نیاز رو بفرمایید تا آفر داده بشه
خبری هم از این قیمت هایی هم که گفتید نیست ... ;)

Doublex
June 8th, 2010, 01:58
نه به خدا پورت 1 گیگ رو 1200 دلار پرایس داده ... دروغ که ندارم بگم ...

500 گیگ هارد رو سروره ... وچون سایت های سنگین با بازدید بالا روی سرور قرار میگیره نگران هستم سرعت عالی هست با 100 مگ یا نه ؟

Nikihost
June 8th, 2010, 02:07
نه به خدا پورت 1 گیگ رو 1200 دلار پرایس داده ... دروغ که ندارم بگم ...

500 گیگ هارد رو سروره ... وچون سایت های سنگین با بازدید بالا روی سرور قرار میگیره نگران هستم سرعت عالی هست با 100 مگ یا نه ؟
سرعت پورت 100 اختصاصي فول 11.2 mb‌ ميده تا 13 هم تست زديم.
قيمت اپگريت پورت هم بستگي به ديتاسنتر داره مثلا يكي ديتاسنتر است واسه ( Dedicated 1Gbps for $399.00 USD )‌ ميگيره + پهناي باند نا محدود :D

TukaNet
June 8th, 2010, 02:15
بستگی داره با دیتاسنتر ، مثلا بعضی ها اصلا پورت 1000 نمیدن ، بعضی با قیمت کذایی میدن
ولی بعضی ها هم با قیمت های معقول و مناسب ارائه میدن . مثلا در دیتاسنتر سینگل هوپ
هزینه پورت 1000 اختصاصی 80 دلار هست ... البته برای عموم :d

1eng.ir
June 8th, 2010, 02:26
ولی بعضی ها هم با قیمت های معقول و مناسب ارائه میدن . مثلا در دیتاسنتر سینگل هوپ
هزینه پورت 1000 اختصاصی 80 دلار هست ... البته برای عموم
یعنی من جز خواص هستم که 80 سنت بم میده ؟ :d

iranihost
June 8th, 2010, 02:30
برای هاستینگ پورت 100 هم کافیه !

قیمت پورت 1000 را خیلی بالا دادن بهت :دی میخواستن نگیرید ! :ی

goldstar
June 8th, 2010, 02:30
سلام
اینی که شما میگین پهنای باند اختصاصی هست! وگرنه پورت به تنهایی اینقدر تفاوت قیمت نداره

TukaNet
June 8th, 2010, 02:38
یعنی من جز خواص هستم که 80 سنت بم میده ؟ :d

شما که حسابت جداست ... در رده ی از ما بهترون قرار داری :d

m_dg_farari
June 8th, 2010, 03:35
ببینید دوست عزیز ، بنده هم همین طور در همین جایی که شما وایسادی وایساده بودم حدود 2 ماه پیش. با تحقیقاتی که انجام دادم معلوم شد که پورت 10 برای هاستینگ خیلی خیلی مناسب هست. پورت 1 به درد هاست دانلود (اونم دانلود وسیع مثلا کسی که روزانه + 100 گیگ پهنای باند میبره!) ، وی پی اس توپ ، چیز پی ان با یوزر های خیلی بالا ، و کلا هاست هایی که دانلود میکشن و نیاز به پورت دارن میخوره! در ضمن دوستمون اشاره کردن که اون قیمتی که بهتون دادن برای پشهنای اختصاصی بوده وگرنه پورت که اینقدرا هم نیست! البته باز بگم یه دیتا سنتر پورت 100 مگابیت میده و همه ی 12 مگابایت رو جواب میده ، یه دستا سنتر هم هست که پورت 1 گیگ میده و پول 1 گیگ هم میگیره و این 1 گیگش بین 10 تا شیر هست که بهت همون 12 تا رو هم به زور میده!

TukaNet
June 8th, 2010, 04:59
ببینید دوست عزیز ، بنده هم همین طور در همین جایی که شما وایسادی وایساده بودم حدود 2 ماه پیش. با تحقیقاتی که انجام دادم معلوم شد که پورت 10 برای هاستینگ خیلی خیلی مناسب هست. پورت 1 به درد هاست دانلود (اونم دانلود وسیع مثلا کسی که روزانه + 100 گیگ پهنای باند میبره!) ، وی پی اس توپ ، چیز پی ان با یوزر های خیلی بالا ، و کلا هاست هایی که دانلود میکشن و نیاز به پورت دارن میخوره! در ضمن دوستمون اشاره کردن که اون قیمتی که بهتون دادن برای پشهنای اختصاصی بوده وگرنه پورت که اینقدرا هم نیست! البته باز بگم یه دیتا سنتر پورت 10 مگابیت میده و همه ی 12 مگابایت رو جواب میده ، یه دستا سنتر هم هست که پورت 1 گیگ میده و پول 1 گیگ هم میگیره و این 1 گیگش بین 10 تا شیر هست که بهت همون 12 تا رو هم به زور میده!

شما اول سعی کن اطلاعات فنی خودت رو زیاد کنی ...
پورت 10 مگابیت الان کلا منسوخ شده ... پورت 12 هم نداریم ...

فعلا پورت معمولی اکثر سرورها 100 هست ولی بیشتر دیتاسنترها دارن پورت 1000 رو هم ارائه میدن !

Ali-718
June 8th, 2010, 09:22
پورت 1 گیگ مصلما بهتره ولی پورت 100 مگ هم کار هاستینگ رو راه میندازه .

RezaFH
June 8th, 2010, 11:29
سرور با پورت یک گیگابیت ، رم 8 گیگ ، پردازنده 4 هسته ای زنون و 2 تا هارد 750 گیگ و پهنای باند 10 ترابایت ، ماهانه 200 تومن
این کجاش گرونه ؟ :d

اما در مورد انتخاب بین 100 و 1000 ، من که حتما" 1000 رو انتخاب میکنم
روی سرور هاستینگی که دارم همین الان هم گاهی سرعت دانلود از سرور به 20 مگابایت میرسه که قطعا" پورت 100 مگ جوابگو نخواهد بود (مخصوصا شب ها تا صبح که پهنای باند اینترنت در اکثر آی اس پی ها رایگان هست و مردم فایلها رو میذارن برای دانلود !)

Doublex
June 8th, 2010, 13:43
پرت هاشون قیمتش بالاست ولی خصوصیت عالیشون اختصاصی بودنش هست ... پورت اختصاصی 100 مگ بهتر از 1گیگ شر هست ..به نظرم خودم (البته برایوب هاستینگ) ...

نظر شما چیه ؟

m_dg_farari
June 8th, 2010, 14:05
شما اول سعی کن اطلاعات فنی خودت رو زیاد کنی ...
پورت 10 مگابیت الان کلا منسوخ شده ... پورت 12 هم نداریم ...

فعلا پورت معمولی اکثر سرورها 100 هست ولی بیشتر دیتاسنترها دارن پورت 1000 رو هم ارائه میدن !

با سلام
ممنون از تذکرتون. در مورد 10 اشتباه تایپی بود که اصلاح شد.
دوما آقای استاد همه چی دون! شما هنوز فرق مگابیت و مگابایت رو نمیدونی. اومدی نظر میدی!!!!
اول برو یاد بگیر بیت چیه ، بایت چیه بعد بیا از ما ایراد بگیر مهندس ;)

RezaFH
June 8th, 2010, 14:37
پرت هاشون قیمتش بالاست ولی خصوصیت عالیشون اختصاصی بودنش هست ... پورت اختصاصی 100 مگ بهتر از 1گیگ شر هست ..به نظرم خودم (البته برایوب هاستینگ) ...

نظر شما چیه ؟

پورتی که دیتاسنتر ovh میده کاملا" اختصاصی هست :)

Doublex
June 8th, 2010, 14:59

خیر اینطور نیست شر هستش .... برو پلن آخریشو نگاه کن ...پورتش 10 Gbps هست با عقل جور در میاد اون قیمت بده ؟؟؟؟

TukaNet
June 8th, 2010, 17:25
با سلام
ممنون از تذکرتون. در مورد 10 اشتباه تایپی بود که اصلاح شد.
دوما آقای استاد همه چی دون! شما هنوز فرق مگابیت و مگابایت رو نمیدونی. اومدی نظر میدی!!!!
اول برو یاد بگیر بیت چیه ، بایت چیه بعد بیا از ما ایراد بگیر مهندس ;)

اتفاقا بلدم ، خوبم بلدم ... این شمایی که نمی دونی هیچ موقع سرعت رو با بایت بیان نمی کنند
در ضمن این پورت 12 مگابایت چیه ؟! یکی توضیح بده ما هم بدونیم ... بهتر نیست شما که اینقدر
اطلاعات در این مورد دارید بفرمایید تا ما هم روشن بشیم ؟!

خیر اینطور نیست شر هستش .... برو پلن آخریشو نگاه کن ...پورتش 10 Gbps هست با عقل جور در میاد اون قیمت بده ؟؟؟؟

فکر نکنم share باشه چون محدودیت پهنای باند گذاشته ...

RezaFH
June 8th, 2010, 19:27
خیر اینطور نیست شر هستش ....

مدرک ؟

برو پلن آخریشو نگاه کن ...پورتش 10 Gbps هست با عقل جور در میاد اون قیمت بده ؟؟؟؟
https://myup24.com/images/hxja2v7fwr.121.png

https://myup24.com/images/16jmsl8cqj.122.png

شما وقتی این اعداد رو تونستی درک کنی ، اون وقت 10 گیگابیت هم با عقل جور در میاد :)
وقتی میگه 10 گیگابیت گارانتی شده یعنی همون 10 گیگابیت رو بهت میده

m_dg_farari
June 8th, 2010, 22:37

رضا جان اینطور که من شنیدم و توی چند تا از تاپیک های همین انجمن دیدم مثل اینکه OVH خفن با ایران بده. این مشکل برای صاحب سرور پیش نمیاره؟

پ ن : یه بوهایی میاد:d چجوریاست به تو گیر نمیدن:d?

---------- Post added at 10:34 PM ---------- Previous post was at 10:23 PM ----------

مدرک ؟

https://myup24.com/images/hxja2v7fwr.121.png

https://myup24.com/images/16jmsl8cqj.122.png

شما وقتی این اعداد رو تونستی درک کنی ، اون وقت 10 گیگابیت هم با عقل جور در میاد :)
وقتی میگه 10 گیگابیت گارانتی شده یعنی همون 10 گیگابیت رو بهت میده
10 گیگابیت بعد به درد کی میخوره؟:d هاست دی ... که شونصد تا سرور داره همشون با هم 10 گیگابیت نمیشن! فکر نمیکنم کلا به درد ایران بخوره! مگر اینکه 1000 تا سایت دانلود خرکی رو سرور باشه.
نه؟:65:

---------- Post added at 10:37 PM ---------- Previous post was at 10:34 PM ----------

اتفاقا بلدم ، خوبم بلدم ... این شمایی که نمی دونی هیچ موقع سرعت رو با بایت بیان نمی کنند
در ضمن این پورت 12 مگابایت چیه ؟! یکی توضیح بده ما هم بدونیم ... بهتر نیست شما که اینقدر
اطلاعات در این مورد دارید بفرمایید تا ما هم روشن بشیم ؟!

خوب دیگه عدم اطلاعات این مشکلات رو هم داره.
شما که خودتو پروفسور فرض میکنی هنوز نمیدونی که من چی دارم میگم.
اساتید گرامی یکی به ایشون توضیح بده که پورت 100 مگابیت ، 12 مگابایت دانلود و کلا ترافیک میده بر ثانیه.
این تاپیک جای این بحثا نیست. ولی یکی این وسط بگه یا من دارم چرت میگم یا ایشون.
کلا در تمامی موارد هم که نظر میدید خدا رو شکر!

RezaFH
June 8th, 2010, 23:11
رضا جان اینطور که من شنیدم و توی چند تا از تاپیک های همین انجمن دیدم مثل اینکه OVH خفن با ایران بده. این مشکل برای صاحب سرور پیش نمیاره؟

پ ن : یه بوهایی میاد:d چجوریاست به تو گیر نمیدن:d?

هر چیزی راهی داره ;)
چه بوهایی ؟

10 گیگابیت بعد به درد کی میخوره؟:d هاست دی ... که شونصد تا سرور داره همشون با هم 10 گیگابیت نمیشن! فکر نمیکنم کلا به درد ایران بخوره! مگر اینکه 1000 تا سایت دانلود خرکی رو سرور باشه.
نه؟:65:
10 گیگابیت روی سرور های سری HG دیتاسنتر OVH بدرد میخوره
که باهاش 10 تا سرو با پورت یک گیگابیت بدی ! :d
سرور های این سری واقعا قوی هستن ...

اساتید گرامی یکی به ایشون توضیح بده که پورت 100 مگابیت ، 12 مگابایت دانلود و کلا ترافیک میده بر ثانیه.

مشکل حرف های شما اینه که پورت رو بر حسب سرعت دانلود میگین که اینجاش اشتباهه . نباید بگید پورتی که 12 مگابایت دانلود میده ، باید بگید پورت 100 مگابیت .
اینجا همه میدونن 1 بایت ، 8 بیت هست (100 مگابیت تقسیم بر 8 میشه 12.5 مگابایت) و هیچ شکی درش نیست

کلا در تمامی موارد هم که نظر میدید خدا رو شکر!
قصد توهین ندارم اما این حرف در مورد خودتون هم صدق میکنه :)
البته این بد نیست
اینجا یک تالار گفتگوی عمومی هست و هر کس هر جا که خواست میتونه پست بده و هیچ ایرادی هم نداره

موفق باشید

m_dg_farari
June 8th, 2010, 23:52
ببین رضا جان اونجا که من گفتم 12 شما اصلا ببینید چی گفتم!
به منظور من دقت کنید.
گفتم 100 مگابیت میده بهت که واقعا 12 مگابایت رو پس میده! منظور من اینه نه اینکه پورت رو بگم 12.

==========
پ ن: من هر چی بلد بودم گفتم. نظر الکی ندادم. خداحافظ وب هاستینگ

1eng.ir
June 9th, 2010, 00:44
پ ن:خداحافظ وب هاستینگ
خداحافظ m_dg_farari :103:

TukaNet
June 9th, 2010, 00:48
ببینید دوست عزیز ، بنده هم همین طور در همین جایی که شما وایسادی وایساده بودم حدود 2 ماه پیش. با تحقیقاتی که انجام دادم معلوم شد که پورت 10 برای هاستینگ خیلی خیلی مناسب هست. پورت 1 به درد هاست دانلود (اونم دانلود وسیع مثلا کسی که روزانه + 100 گیگ پهنای باند میبره!) ، وی پی اس توپ ، چیز پی ان با یوزر های خیلی بالا ، و کلا هاست هایی که دانلود میکشن و نیاز به پورت دارن میخوره! در ضمن دوستمون اشاره کردن که اون قیمتی که بهتون دادن برای پشهنای اختصاصی بوده وگرنه پورت که اینقدرا هم نیست! البته باز بگم یه دیتا سنتر پورت 100 مگابیت میده و همه ی 12 مگابایت رو جواب میده ، یه دستا سنتر هم هست که پورت 1 گیگ میده و پول 1 گیگ هم میگیره و این 1 گیگش بین 10 تا شیر هست که بهت همون 12 تا رو هم به زور میده!

ببین رضا جان اونجا که من گفتم 12 شما اصلا ببینید چی گفتم!
به منظور من دقت کنید.
گفتم 100 مگابیت میده بهت که واقعا 12 مگابایت رو پس میده! منظور من اینه نه اینکه پورت رو بگم 12.

==========
پ ن: من هر چی بلد بودم گفتم. نظر الکی ندادم. خداحافظ وب هاستینگ

1 - از طرز نوشتار شما معلومه که به شخصیت والایی دارید !
2 - اون نوشه ای که در داخل نقل قول اول بُلد کردم یعنی چی ؟!
3 - یک پورت 100 مگابیت بر ثانیه هم به کاربر اجازه میده 12.5 مگابایت بر ثانیه دانلود داشته باشه نه 12 ...
4 - شما هنوز به این سطح علمی نرسیدید که بدونید در علم آی تی هیچگاه سرعت رو بر حسب بایت بیان نمی کنند
5 - حق ندارید هر نظری رو هم که بر خلاف میل شما باشه "الکی" خطاب کنید ، اینجا یک فروم هست و هر کس میتونه آزادانه نظر بده و اطلاعات خودش رو به اشتراک بگذاره