PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل هنگام Export و Deploy در VMware

succes
June 9th, 2014, 18:51
من از دیتا سنتر OVH کانادا سرور دارم وقتی مثلا یه CentOS نصب و کانفیگ کردم می خوام ازش export بگیرم تا در نصب های بعدی از ova فایل استفاده کنم ... وقتی فایل رو deploy می کنم و همه تغییرات IP رو انجام میدم در فایل های :

etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0
/etc/sysconfig/network

/etc/init.d/network restart

ولی سرور پینگ نمیده ... مشکل از چی می تونه باشه ؟؟

و یه سوال دیگه اینکه وقتی فایل ova که ساختیم بهش یه هارد 15 گیگابایتی دادیم بعدا که روی سرور دیگه deploy میکنیم آیا امکان افزایش هارد هست ؟ اگر هست چه جوری ؟ در لینوکس و ویندوز ...

arc1o0
June 9th, 2014, 18:59
مک آدرس

dexin
June 9th, 2014, 19:01
به دقت هاست نیم رو چک کنید ممکنه مشکل از اون باشه
امکان افزایش هارد هست ولی ی پارتیشن دیگه باید ایجاد کنید
هارد رو از تنظمیات Vps تو vspher اضافه می کنید و تا سیستم عامل پارتیشن جدید ایجاد میکند

arc1o0
nano /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

nano /etc/sysconfig/network-scripts/route-eth0

ULTRAWEB
مک ادرسشو رفتین از توی وی ام ور عوض کردین و وارد کردین!
بله میشه در انجمن جستجو کنین هست موفق باشین

succes
June 9th, 2014, 19:16
ممنونم از راهنمایی های خوبتون ... مک رو در قسمت تنظیمات شبکه Vmware اضافه می کنم ولی در بقیه جاها مک رو عوض نمی کنم ... مگه اونجا اعمال کنیم بقیه جاها هم اعمال نمیشه ؟؟

درمورد هارد هم آیا هم واسه لینوکس پارتیشن جدید ایجاد میشه و هم واسه ویندوز ؟ نمیشه 1 پارتیشن باشه و باهم merge بشن ؟

Bit-O-Byte
June 9th, 2014, 19:34
درمورد هارد هم آیا هم واسه لینوکس پارتیشن جدید ایجاد میشه و هم واسه ویندوز ؟ نمیشه 1 پارتیشن باشه و باهم merge بشن ؟

از برنامه easeus partition master در ویندوز استفاده کنید

OmidX
June 9th, 2014, 19:39
ممنونم از راهنمایی های خوبتون ... مک رو در قسمت تنظیمات شبکه Vmware اضافه می کنم ولی در بقیه جاها مک رو عوض نمی کنم ... مگه اونجا اعمال کنیم بقیه جاها هم اعمال نمیشه ؟؟

بعد از deloy اول با استفاده از کامند زیر :

ifconfig -a

ببینید نام کارت شبکه شما چیست ، (برای مثال eth0 دیتکت شده)

بعد برای ست مک آدرس جدید در لینوکس ، ب ترتیب زیر عمل کنید :

ifconfig eth0 down
ifconfig eth0 hw ether macaddress
ifconfig eth0 up

و در پایان :

service network restart

در ویندوز سرور ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ کافیه command prompt رو باز کنید و تایپ کنید :

diskpart
select volume 2
extend

موفق باشید ...

arc1o0
June 9th, 2014, 19:41
مک آدرس باید در ifcfg-eth0 هم درست درج شود

http://www.webhostingtalk.ir/f10/86029/

OmidX
June 9th, 2014, 19:44
مک آدرس باید در ifcfg-eth0 هم درست درج شود

http://www.webhostingtalk.ir/f10/86029/

با دستور ifconfig eth0 hw ether macaddress مک آدرس جدید در کل سیستم عامل عوض میشه ، یعنی هر جا ک مک قبلی بوده ک فایل ifcfg-eth0 هم جزوشون محسوب میشه ;)