PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معایب و مزایای whmcs از نظر شما؟!

armin.m
June 9th, 2014, 14:50
سلام دوستان! همونطور که احتمالا مطلع هستین، پروژه ای مشابه به whmcs رو استارت زدیم تا با شرایطی بهتر جای whmcs رو پر کنیم!
البته من ادعا نمی کنم که می تونم یه چیز بهتر از whmcs درست کنم! اما خوب از یه جایی باید شروع کرد دیگه... :)
ازتون می خوام مشکل ها، کمی و کاستی های که از نظر شما توی whmcs وجود داره رو ارائه بدین.
همینطور قابلیت های خوب و چشم گیری که شما رو جذب به whmcs کرده.
ممنون می شم به من توی این راه کمک کنید :)

nimafire
June 9th, 2014, 14:56
البته نظری نسبت به پروژه شما ندارم اما به قدری whmcs و سیستم مالی ان و امار هایش پیشرفته است که هیچ گونه کاستی ندارد.
تمام سیستم ها به راحتی از طریق ماژول به ان متصل میشوند
امنیت این سیستم با بخش تایید دو مرحله نیز تکمیل شده است
شاید تنها موردی که بتوان به ان اشاره کرد قیمت ان است که بعد از افزایش نرخ دلار اهمیت پیدا کرده است.

ULTRAWEB
June 9th, 2014, 15:13
اگر یک سیستم اپن سورس بنویسین در این زمینه و با امکانات این سیستم همه استقبال میکنن و معروف میشین
بخش های بیخودی زیادی هم داره این سیستم و یک جورایی سنگین هست چون از ساختار خاصی نوشتنش پیروی نکرده

MihanV
June 9th, 2014, 15:15
بدترین عیبش قسمت ادمینش هست
خیلی زشته :114:

armin.m
June 9th, 2014, 16:47
البته نظری نسبت به پروژه شما ندارم اما به قدری whmcs و سیستم مالی ان و امار هایش پیشرفته است که هیچ گونه کاستی ندارد.
تمام سیستم ها به راحتی از طریق ماژول به ان متصل میشوند
امنیت این سیستم با بخش تایید دو مرحله نیز تکمیل شده است
شاید تنها موردی که بتوان به ان اشاره کرد قیمت ان است که بعد از افزایش نرخ دلار اهمیت پیدا کرده است.

خیلی ممنون از راهنماییتون :)

- - - Updated - - -

اگر یک سیستم اپن سورس بنویسین در این زمینه و با امکانات این سیستم همه استقبال میکنن و معروف میشین
بخش های بیخودی زیادی هم داره این سیستم و یک جورایی سنگین هست چون از ساختار خاصی نوشتنش پیروی نکرده

احتمال رایگان بودن سیستم وجود داره، ولی اپن سورس بودن رو بعید میدونم! خودتون میشناسین برخی از ایرانی هارو :d نمیشه اعتماد کرد!
مرسی از نظرتون

- - - Updated - - -

بدترین عیبش قسمت ادمینش هست
خیلی زشته :114:

آره خیلی بده :))))
مرسی :)

inga
June 9th, 2014, 17:41
سلام

همون طور که میدونید هدف اصلی WHMCS مهیا کردن فروش برای هاستینگ و VPS فروش ها هست که به درد کسانی که اصلاً کارشون ربطی به هاست و از این جور چیزا نمیخوره نیست ولی به این سیستم نیاز دارن و با تغییراتی در قالب یه جورایی درستش می کنن من پیشنهاد می کنم شما یه سیستم جامع تری رو پیاده کنید یا اصلاً توی نسخه های مختلف برنید مثلاً نسخه مخصوص هاستنیگ ها، نسخه مخصوص چیزای دیگه و و و

شاید این طوری کسای دیگه ای هم بهتر جذب بشن

میتونید امکانات جدیدی روش اضافه کنید مثلاً سیستم چت آنلاین بهش اضافه کنید که واقعاً بعضیا نیاز دارن و دوست دارن باشه ولی میرن از zopim استفاده می کنن
پرداخت ها رو با ریال و تومان هماهنگ کنید

مهم تر از همه از لحاظ امنیتی خیلی روش کار کنید

یه چیز دیگه اگر دقت کرده باشید اگر پلاگینی روی WHMCS بخواد نصب بشه طرف باید وارد هاست بشه و اون فایل رو آپلود کنه و اکسترکت و از این جور صحبتا ولی شما میتونید داخل خود نسختون یه جایی برای نصب پلاگین ها و ماژول ها آماده کنید و با انتخاب فایل و یک کلیک پلاگین نصب بشه

نکته بعدی هم به روز رسانی سیستم هست که باز هم میتونید یه امکانی رو مهیا کنید تا بشه با کلیک بر روی یک کلید سیستم رو آپدیت کرد و با توجه به نسخه فعلی بشه تمامی به روز رسانی های بعدی موجود رو براش ریخت

بازم این نکته رو میگم که باید امکانی رو فراهم کنید تا بشه خیلی راحت از WHMCS به سیستم شما کوچ کرد

behnam289
June 9th, 2014, 18:12
سلام دوستان! همونطور که احتمالا مطلع هستین، پروژه ای مشابه به whmcs رو استارت زدیم تا با شرایطی بهتر جای whmcs رو پر کنیم!
البته من ادعا نمی کنم که می تونم یه چیز بهتر از whmcs درست کنم! اما خوب از یه جایی باید شروع کرد دیگه... :)
ازتون می خوام مشکل ها، کمی و کاستی های که از نظر شما توی whmcs وجود داره رو ارائه بدین.
همینطور قابلیت های خوب و چشم گیری که شما رو جذب به whmcs
کرده.

امید وارم موفق باشید .
کاربران whmcs درخواست های زیاد و امکانات زیادی را در این جا درخواست دادند :
https://requests.whmcs.com/

اگر بگردید بعضی از ایده هایی که دادند جالبه

DeathKnight
June 9th, 2014, 18:35
همینطور قابلیت های خوب و چشم گیری که شما رو جذب به whmcs کرده.

فقط توروخدا یه پروژه اپن سورس رو ادیت و فارسی نکنید بگید شما ساختید لطفا خواهش میکنم ازتون از پایه بنویسید ممنون عزیزم :x

a.e
June 9th, 2014, 20:58
شاید به 2 مشکل میشه اشاره کرد !

1- هزینه بالای آن

2- انعطاف پذیری کم نسبت به دیگر اسکریپت ها ! (از نظر قالب و ...)

armin.m
June 9th, 2014, 21:54
سلام

همون طور که میدونید هدف اصلی WHMCS مهیا کردن فروش برای هاستینگ و VPS فروش ها هست که به درد کسانی که اصلاً کارشون ربطی به هاست و از این جور چیزا نمیخوره نیست ولی به این سیستم نیاز دارن و با تغییراتی در قالب یه جورایی درستش می کنن من پیشنهاد می کنم شما یه سیستم جامع تری رو پیاده کنید یا اصلاً توی نسخه های مختلف برنید مثلاً نسخه مخصوص هاستنیگ ها، نسخه مخصوص چیزای دیگه و و و

شاید این طوری کسای دیگه ای هم بهتر جذب بشن

میتونید امکانات جدیدی روش اضافه کنید مثلاً سیستم چت آنلاین بهش اضافه کنید که واقعاً بعضیا نیاز دارن و دوست دارن باشه ولی میرن از zopim استفاده می کنن
پرداخت ها رو با ریال و تومان هماهنگ کنید

مهم تر از همه از لحاظ امنیتی خیلی روش کار کنید

یه چیز دیگه اگر دقت کرده باشید اگر پلاگینی روی WHMCS بخواد نصب بشه طرف باید وارد هاست بشه و اون فایل رو آپلود کنه و اکسترکت و از این جور صحبتا ولی شما میتونید داخل خود نسختون یه جایی برای نصب پلاگین ها و ماژول ها آماده کنید و با انتخاب فایل و یک کلیک پلاگین نصب بشه

نکته بعدی هم به روز رسانی سیستم هست که باز هم میتونید یه امکانی رو مهیا کنید تا بشه با کلیک بر روی یک کلید سیستم رو آپدیت کرد و با توجه به نسخه فعلی بشه تمامی به روز رسانی های بعدی موجود رو براش ریخت

بازم این نکته رو میگم که باید امکانی رو فراهم کنید تا بشه خیلی راحت از WHMCS به سیستم شما کوچ کرد
خیلی ممنون، خیلی مفید بود صحبت هاتون:)

- - - Updated - - -

امید وارم موفق باشید .
کاربران whmcs درخواست های زیاد و امکانات زیادی را در این جا درخواست دادند :
https://requests.whmcs.com/

اگر بگردید بعضی از ایده هایی که دادند جالبه
مرسی، لینک خوبی بود، ایده های جالبی توشه!

- - - Updated - - -

فقط توروخدا یه پروژه اپن سورس رو ادیت و فارسی نکنید بگید شما ساختید لطفا خواهش میکنم ازتون از پایه بنویسید ممنون عزیزم :x
نه بابا :))) من اصن حال ندارم بشینم 100 صفحه داکیومنت یه پروژه اپن سورس رو بخونم تا بتونم ویرایشش کنم :| ترجیح میدم از اول شروع کنم :))) به خودم شک ندارم :D (شاید یکم از خود راضی باشم :D ) می تونم و میخوام خودم از صفر بنویسم :)

Saati
June 9th, 2014, 22:07
من که میگم بیخیالش شو الکی وقتتو تلف نکن :114:

armin.m
June 9th, 2014, 22:08
شاید به 2 مشکل میشه اشاره کرد ! 1- هزینه بالای آن2- انعطاف پذیری کم نسبت به دیگر اسکریپت ها ! (از نظر قالب و ...)مرسی،مورد اول که اعمال مبشه، هزینه ی کمتر و اینا...ولی مورد دوم خیلی کار می خواد!!مرسی از راهنماییتون :)

inga
June 9th, 2014, 22:10

لابد به قول شما هیچ کاری نکنیم چون دیگران ساختن

armin.m
June 9th, 2014, 22:12
چرا؟! :))))
اولین نفر بودینا اینجوری گفتین d:
به نظر من بالاخره باید از یه جایی شروع کرد، هرچیزیو!

Mr.Te0
June 10th, 2014, 03:41

این نکته رو در نظر بگیرید :
این اسکریپت همگانی است و برای استفاده شخصی فقط نیست.
اسکریپتی است که باید پاسخ گوی تمامی نیاز های هر شرکت یا سایتی باشد.
حال اگر شخصی فقط از بعضی امکانات خاص استفاده میکند دلیل بر اضافی بودن امکانات دیگر نیست.

شاید به 2 مشکل میشه اشاره کرد !

1- هزینه بالای آن

1- قیمت بسیار مناسبی دارد نسبت به امکانات ( البته ما ایرانی ها همیشه ارزان طلب هستیم ;;) )

Saati
June 10th, 2014, 13:14
چرا؟! :))))
اولین نفر بودینا اینجوری گفتین d:
به نظر من بالاخره باید از یه جایی شروع کرد، هرچیزیو!
اون فقط صرفا جهت افزایش پست بود http://www.pic4ever.com/images/14k8gag.gif

itech
June 10th, 2014, 14:13
با درود خدمت دوستان و استارتر عزیز آقا آرمین
اول اینکه اگر واقعا تخصص هایی که توی امضات زدی رو بلد باشی ایول داری
در مورد whmcs هم با توجه به 1 سالی که با این سیستم کار کردم میتونم بگم تنها و بهترین سیستم هاستینگ هست که در این سطح تولید شده
واقعا حرف نداره به نظر من هیچ کمو کاستی نداره ما هرچی که نیاز داشتیم whmcs قبلا بهش فکر کرده بود و تو سیستم گذاشته بود هیچ هکری هم حداقل تو ایران ندیدم که بتونه یه باگ ازش پیدا کنه یا بتونه دیفیسش کنه چون در این مورد با خیلی از هکرها حرف زدم
این سیستم سیستم کاملی هست و هیچ مشکلی نداره
در مورد قیمت هم بگم خیلی بصرفه هست الان با ماهی 30-40 تومن میشه راحت لایسنسش رو خرید تازه با این قیمت دلار ولی بازم خیلی مناسبه البته لایسنس لایف تایم هم داره که این یه مزیته یه مزیت دیگش هم اینه که لایسنس هاش هم با کپی رایت هست هم بدون کپی رایت بعضی از دوستان دارن کم لطفی میکنن میگن گرونه
در مورد ظاهرش هم به نظر من ظاهر خوب و ساده ای داره که مورد پسنده.
از همه مهمتر برای این سیستم ماژول های خیلی زیادی وجود داره به طوری که در هر زمینه ای یه ماژول داره اینم بخاطر معروفیت و موندگاری این سیستم هست که به مرور زمان بدست اومده
فکر نمیکنم کسی تو ایران بتونه سیستمی حتی نزدیک به whmcs بسازه دانش فنی زیادی لازمه و البته اینم در نظر بگیرید whmcs یه شرکت بزرگ انگلیسی هست که کلی کارمند داره که از سال 2005 داره کار میکنه دیگه جاپاشو محکم کرده کسی به گردش نمیرسه

armin.m
June 11th, 2014, 13:57
با درود خدمت دوستان و استارتر عزیز آقا آرمین
اول اینکه اگر واقعا تخصص هایی که توی امضات زدی رو بلد باشی ایول داری
در مورد whmcs هم با توجه به 1 سالی که با این سیستم کار کردم میتونم بگم تنها و بهترین سیستم هاستینگ هست که در این سطح تولید شده
واقعا حرف نداره به نظر من هیچ کمو کاستی نداره ما هرچی که نیاز داشتیم whmcs قبلا بهش فکر کرده بود و تو سیستم گذاشته بود هیچ هکری هم حداقل تو ایران ندیدم که بتونه یه باگ ازش پیدا کنه یا بتونه دیفیسش کنه چون در این مورد با خیلی از هکرها حرف زدم
این سیستم سیستم کاملی هست و هیچ مشکلی نداره
در مورد قیمت هم بگم خیلی بصرفه هست الان با ماهی 30-40 تومن میشه راحت لایسنسش رو خرید تازه با این قیمت دلار ولی بازم خیلی مناسبه البته لایسنس لایف تایم هم داره که این یه مزیته یه مزیت دیگش هم اینه که لایسنس هاش هم با کپی رایت هست هم بدون کپی رایت بعضی از دوستان دارن کم لطفی میکنن میگن گرونه
در مورد ظاهرش هم به نظر من ظاهر خوب و ساده ای داره که مورد پسنده.
از همه مهمتر برای این سیستم ماژول های خیلی زیادی وجود داره به طوری که در هر زمینه ای یه ماژول داره اینم بخاطر معروفیت و موندگاری این سیستم هست که به مرور زمان بدست اومده
فکر نمیکنم کسی تو ایران بتونه سیستمی حتی نزدیک به whmcs بسازه دانش فنی زیادی لازمه و البته اینم در نظر بگیرید whmcs یه شرکت بزرگ انگلیسی هست که کلی کارمند داره که از سال 2005 داره کار میکنه دیگه جاپاشو محکم کرده کسی به گردش نمیرسه

خیلی ممنوم از نظرتون، مفید بود :) این پروژه هرچی برام نداشته باشه یه نمونه کار میشه، هرچند هدف من بیشتر از یه نمونه کاره! :d

asrhosting
July 7th, 2014, 23:46
به نظرم شما یا نمی تونید اصلا بنویسید یا ناقص می یارینش بالا .

برنامه نویس خوب کسیه که نمی یاد وقتش رو تو تاپیک بگذرونه .
میشینه با امید و پشتکار برنامه رو می یاره جلو . Whmcs از اول whmcs نبوده . به مرور کامل شده و شده اینی که الان می بینید .

hanzaleh
July 8th, 2014, 00:11
من کل توضیحات سایتش رو ترجمه و در قالب فایل pdf تو سایتش گذاشتم می توانید دانلود کنید از آریا دانلود