PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اطلاعات در مورد دامنه هاي غير مجاز .ir

farid65
June 8th, 2014, 02:18
با سلام ..سوالي داشتم گفتم مطرح كنم دوستان شايد راهنمايي كردند
همانطور كه مي دونيد استفاده از نام شهر ها بطور مستقيم براي ثبت دامنه هاي ir مجاز نيست..(هدف ايجاد يك سايت اطلاع رساني شهري است)

حالا 2 سوال :
1-آيا مي شود بفرض دامنه اي بنام www.tabrizcity.ir را ثبت كرد؟(شهرداری تبریز -- Tabriz Municipality (http://www.tabriz.ir) مجاز نيست و متعلق به شهرداري آن شهر است)
2-آيا مي شود دامنه اي با پسوندهاي غير .ir مانند (..........،tabriz.info،tabriz.com،tabriz.net ) براي اينجور ادامنه ها ثبت و استفاده كرد؟

اگر دوستان محبت كنند راهنمايي كنند ممنون مي شم....(دامنه هاي نام برده بالا فقط براي مثال مي باشد و تحت مالكيت حقوقي يا حقيقي بنده نيست)

Cyrus.The.Great
June 8th, 2014, 02:32
سلام.
سوال 1 رو از نظر من بهتره از خود nic.ir بپرسید.
سوال 2 هم برای ادارات و سازمان های دولتی معمولا از دامین با پسوندهای خارجی استفاده نمیکنند.

farid65
June 8th, 2014, 02:52
دوستان ديگر هم نظر دهند ممنون مي شم
سوال 1 : توي نت كه سرچ مي كردم مانند مثال (دامنه غير مستقيم با نام شهر )هم شخصي بود هم دولتي ....
در مورد سوال 2 خودم مي دونم ادارات و سازمان هاي دولتي روي پسوند هاي ديگه سايت نمي سازند ولي مي خوام ببينم ما مي تونيم ؟مثلtabriz.net
(جلوي ما رو نمي گيرند؟)

asdadsdxz
June 8th, 2014, 03:38
تو این حور موارد یا ازتون میخوان تعهد نامه بفرستید
یا میگن برید و از فرهنگ و ارشاد مجوز بگیرید