PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دکل هایی که امروز سقوط کردن !

samansystems
June 2nd, 2014, 18:52
حتما مستحضر هستيد طوفان و باد شديدی ساعاتی پيش در تهران در جريان بود.
بر اثر اين طوفان دکل هایی سقوط کردن که در اين تاپيک هر کسی اطلاعاتی داره ارائه بده بد نخواهد بود.

isn
June 2nd, 2014, 19:01
این پدیده جوی یک نفر هم متاسفانه تلفات داشته ...

حالا راستشو که نمیگن ... من خودم تو راه داشتم می امدم یک پیر مرد بنده خدا تو خیابان افتاده بود شلوغ شده بود خیابون ...

اصلا یه وضعی شد از ساعت 5 به بعد ...

mehrshad.ho
June 2nd, 2014, 19:22
پینگ تایم افرانت به حدی بالا رفته بود که انگار دیتاسنتر در مریخ هست
خوشبختانه شبکه قطع نشد و پایداریش رو حفظ کرد

تهران واقعا قیامت بود همه جا تاریک بود

یاشار زوم
June 2nd, 2014, 19:41
فکر کنم این عکس ها مال امروزه من که تهرانی نیستم ولی فکر کنم شدید بوده با این عکس ها
تصاویر طوفان شدید تهران - همشهری|خبر پو (http://www.khabarpu.com/h.php?t=175-xDETAILS-x261339_t_d-kavxjozvpauomixiodwjau_wtmwjx)

ali0000
June 2nd, 2014, 19:43
خیلی وحشتناک بود متاسفانه بجای پناه گرفتن فقط همه در حال تردد و فریاد بودن اصلاً آمادگی چنین وضعیتی رو مردم ندارن چون آموزش ندیدن :|
تو محل ما 2 تا کارگر از بالای ساختمون افتادن پایین که زمانی من به محل رسیدم فقط 1 جسد دیدم و در تعجبم تو این ساعت چرا کارگر باید کار کنه اونم در لبه بام ( بالابر ) !!!
تا اونجای که میدونم درختا حسابی ریشه کن شدن و بعضی از خونه ها شیشه ها شکست.

RoobinaServer
June 2nd, 2014, 19:58
دکل این مراکز که سقوط کرد باعث برخی قطعی ها شد که در حال رفع سریع مشکل هستند و سعی میکنند تا صبح مشکل برطرف بشه.(البته امیدوارم - چیزی بوده که گفتند)

فعلا روی لینک بکاب هستند و ارتباط با برخی شهرها داغونه (پینگ دو برابر هست حدودا) اما در کل دان تایم خاصی روی برخی لینک ها نبوده

کلا اتفاقی برای شبکه داخلی خود تبیان برای سرورها حس نکردیم و کلا به دکل خدارو شکر مربوط نمیشد.

tebyan
June 2nd, 2014, 20:02
خیلی از دکل های هم ایرانسل هم همراه اول که روشون بی تی اس شهری با رنج ساپورت یک کیلومتر بودن ( طول )از شبکه بخاطر باد خارج شدن و نیاز به تنظیم مجددد دارن

Mehran18
June 2nd, 2014, 20:06
خیلی جالب بود ..
درختا که از زمین ریشه کن شدن هیچ .. این دیشای ماهواره ها رو هوا میچرخیدن..
1 نفرم تو جنت آباد مصالح ساختمون ریخت رو سرش و بنده خدا فوت کرد ..
پینگ به سرور زیر ساخت الان با اینترنت پارس آنلاین حدود 400 هست .. وحشتناکه ..

arc1o0
June 2nd, 2014, 20:39
خبرنگار فارس گزارش می‌دهد طوفان جان یک نفر دیگر را گرفت/آمار تلفات به 4 نفر رسید (http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930312001500)

- - - Updated - - -

آخرین تصاویر

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/314758/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%B7%D9%88%D9%81%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%BA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%BA%D9%84%DB%8C%D8%B8-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86

- - - Updated - - -

...

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/314758/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%B7%D9%88%D9%81%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%BA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%BA%D9%84%DB%8C%D8%B8-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86

ali0000
June 2nd, 2014, 20:42
طوفان در تهران 2 کشته بر جا گذاشت! (+عکس) (http://www.asriran.com/fa/news/332953/%D8%B7%D9%88%D9%81%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-2-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%B1-%D8%AC%D8%A7-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%B9%DA%A9%D8%B3) مربوط به چند روز پیش

طوفان در تهران 47 حادثه برجای گذاشت (http://aftabnews.ir/fa/news/126265/%D8%B7%D9%88%D9%81%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-47-%D8%AD%D8%A7%D8%AF%D8%AB%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B4%D8%AA)

مربوط به امروز

خدا آخر عاقبت همرو بخیر کنه

inga
June 2nd, 2014, 21:12
و پروردگار تو بی نیاز و رحمتگر است. اگر بخواهد شما را می برد، و پس از شما، هر که را بخواهد جانشین می کند؛ همچنانکه شما را از نسل گروهی دیگر پدید آورده است

قرآن کریم

سوره انعام، آیه 133

SainaServer
June 2nd, 2014, 21:24
خدا رحم کنه غرب تهران تمامی درخت ها از ریشه کنده شده و خیابان ها شلوغ شده
آتش نشانی امشب بیچاره شد ، مردم فقط در حال فرار هستند به جای پیدا کردن سر پناه
پینگ تایم ایرانسل که اصلا دربارش صحبت نمیکنم !!!!
ولی خدا رو شکر های وب بدون مشکل هستش.

pixell2012
June 2nd, 2014, 21:43
شما حدودا قسمت شمال کشور هستید
ما که جنوب هستیم طوفان شدید میاد داخل خیابان ها 20 سانت شن میاد بالا دید به 3 متر میرسه تهران فکر کنم این شکل طوفان ها در 50 سال اخیر بیسابقه بوده

mizbanpars.com
June 2nd, 2014, 23:06
من خودم موقع طوفان نتونستم عكس بگيرم (مسئوليت سنگين بستن پنجره ها به دوشم بود :دى) ولى يكى از دوستانم عكس زيبايى رو گرفته كه براتون ميذارم
http://p30up.ir/images/2pezxwkytrqxvmo7sf87.jpg

Mr.Te0
June 2nd, 2014, 23:42
امیدوارم برای هموطنان عزیزمون مشکلی پیش نیاد و سریعا این وضعیت رفع شه.

hamedmj
June 2nd, 2014, 23:53
والا من خواب بودم :d
چیزی نفهمیدم. فقط وقتی بیدار شدم اخبار یه چیزایی میگفت :d

amirfateh
June 2nd, 2014, 23:58
روی افرانت یکی دوساعتی پینگ تایم بالا رفت وکمی اختلال بود که برطرف شده و قطعی کامل رخ نداد.

inga
June 3rd, 2014, 00:00
جالب اینجاست که تلفن خط ما به طور کامل قطع شده ولی اینترنت adsl که روی همین خط هست فعاله و به جز یه اختلال کوچیک هیچ مشکلی نداره ولی هنوز تلفن قطعه!

ping
June 3rd, 2014, 00:00
هواشناسی پیش بینی نکرده بود؟@-)

sht-design
June 3rd, 2014, 00:02
الان بیشتر جان مردم مهم است تا اینترنت و پینگ و این سری مسایل
دوستان عزیز هم خوب میدونن که به دلیل این طوفان ممکنه اختلالات در شبکه اینترنتی کشور پیش بیاد و حتما میتونن درکش کنند!
اما خانواده ای رو در نظر بگیرید که یکی از اعضاشون بدلیل همین طوفان از دست دادن
برای قربانیان این حادثه بی سابقه طبیعی چند دقیقه یکوت میکنیم و براشون فاتحه میخونیم

inga
June 3rd, 2014, 00:06
هواشناسی پیش بینی نکرده بود؟@-)

بر فرض پیش بینی کرده باشه مگه از مرگ میشه در رفت؟

الان بیشتر جان مردم مهم است تا اینترنت و پینگ و این سری مسایل
دوستان عزیز هم خوب میدونن که به دلیل این طوفان ممکنه اختلالات در شبکه اینترنتی کشور پیش بیاد و حتما میتونن درکش کنند!
اما خانواده ای رو در نظر بگیرید که یکی از اعضاشون بدلیل همین طوفان از دست دادن
برای قربانیان این حادثه بی سابقه طبیعی چند دقیقه یکوت میکنیم و براشون فاتحه میخونیم

من خوندم خدا رحمتشون کنه ...

tikweb.ir
June 3rd, 2014, 00:07
ولی واقعا اینکه هواشناسی هیچ چیزی اعلام نکرد و هشداری نداد (حتی یه ساعت قبل از وقوع این طوفان) خیلی بحث برانگیز و مشکوکه !!!!!

اونا مانیتورینگ لحظه ای دارن، یا طوفان یه دفعه در عرض چند ثانیه اتفاق افتاده یا ...

Yas-Host
June 3rd, 2014, 00:07
یک سوال از دوستان عزیز دارم تا نتیجه نهایی و حرف اخرم رو خدمت دوستان بزنم.
بنده نه تهران زندگی میکنم و نه به دنیا اومده تهران هستم ولی با عکس های و فیلم هایی که درباره این حادثه دیده ام کاملا واضح هست که طوفان خیلی وحشتناکی رخ داده است.
حالا یک سوال:
در خوزستان وقتی این چنین حادثه هایی رخ میدهد میگوییم مال کشور عراق هست.
در تهران چطور؟ آیا شهری اطراف تهران هست که این مورد براش پیش اومده باشه ؟ یا اصلا دارای شن و خاک و ... باشه؟
چطوری در عرض 3ثانیه(طبق سوالاتی که از دوستان تهرانی کرده ام) هوا تاریک و سرخ شد ؟

یک سرچ در مورد "هارپ" و مخصوصا در youtube بزنید تا کامل متوجه بشید از کجا بوده است :)

پ.ن :

در مورد کسانی که عرض کرده اند که بلایی از سمت خداوند بوده است و انسان های گناهکار زیاد شده است اصلا اینجوری نیست...! چون خداوند بسیار بخشنده و مهربان است و مطمئنا این مورد از سمت خود انسانهاست.
در مورد کسانی که در مورد دکل ها یا حوادثی که بعد از واقعه پیش آمده است در حال بحث هستم باید بگم به جای بحث های الکی چرا در مورد "هارپ" صحبت نکنیم؟ چرا ؟!

موفق باشید.

inga
June 3rd, 2014, 00:08
ولی واقعا اینکه هواشناسی هیچ چیزی اعلام نکرد و هشداری نداد (حتی یه ساعت قبل از وقوع این طوفان) یکم بحث برانگیزه!!!

اونا مانیتورینگ لحظه ای دارن حداقل میتونستن وقتی میبینن داره طوفان وارد تهران میشه یه اطلاع رسانی بکنن!!

ولی انگار نه انگار !! واقعا تاسف باره

نه عزیز چه تأسفی قسمت این بوده ...

Yas-Host
June 3rd, 2014, 00:11
ولی واقعا اینکه هواشناسی هیچ چیزی اعلام نکرد و هشداری نداد (حتی یه ساعت قبل از وقوع این طوفان) خیلی بحث برانگیز و مشکوکه !!!!!

اونا مانیتورینگ لحظه ای دارن، یا طوفان یه دفعه در عرض چند ثانیه اتفاق افتاده یا ...

دلیل اصلی این مورد رو میتونید با سرچ در مورد "هارپ" در گوگل بفهمید :)

ping
June 3rd, 2014, 00:16
بر فرض پیش بینی کرده باشه مگه از مرگ میشه در رفت؟

من خوندم خدا رحمتشون کنه ...

بله میشه:)
ژاپن بیشترین حوادث طبیعی رو داره که با تکیه بر علم امن ترین کشور از لحاظ تلفات حوادث شده

mhiizadi
June 3rd, 2014, 00:17
هارپ سلاح جدید در جنگ‌های آینده؟ +تصاویر - سایت خبری تحلیلی تابناك (http://www.tabnak.ir/fa/news/224093/%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%BE-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%86%DA%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1)

inga
June 3rd, 2014, 00:20
بله میشه:)
ژاپن بیشترین حوادث طبیعی رو داره که با تکیه بر علم امن ترین کشور از لحاظ تلفات حوادث شده

نه عزیز نمیشه بیخیال شو این بحثا برای جای دیگس چیزی که من میگم ربطی به امنیت و از این جور چیزا نداره شما بهترین و مدرنترین امکانات رو هم داشته باشی سر وقتش حضرت عزرائیل بالاسرته

tikweb.ir
June 3rd, 2014, 00:31
با جناب Yas-Host (http://www.webhostingtalk.ir/member/61464/)
تا حدی موافقم

اگر طوفان معمولی بود قطعا هواشناسی اعلام میکرد تا مردم اماده باشند

اما پس چرا ؟!!

یک ویدیو در اپارات پیدا کردم در این زمینه :
هارپ بندر لنگه (http://www.aparat.com/v/JmcDC)

البته بهتره بیشتر در این زمینه تحقیق بشه

Yas-Host
June 3rd, 2014, 00:34
با جناب Yas-Host (http://www.webhostingtalk.ir/member/61464/)
تا حدی موافقم

اگر طوفان معمولی بود قطعا هواشناسی اعلام میکرد تا مردم اماده باشند

اما پس چرا ؟!!

یک ویدیو در اپارات پیدا کردم در این زمینه :

هارپ بندر لنگه (http://www.aparat.com/v/JmcDC)

البته بهتره بیشتر در این زمینه تحقیق بشه

بنده و یکی از دوستان همکار در این زمینه اطلاعات خوبی بدست آورده ایم.

برای اطلاعات بیشتر میتونید کلیپ هایی در یوتیوب هست رو مشاهده فرمایید :

ابتدا آشنایی اولیه :

www.youtube.com/watch?v=6AHRWyX59Kc

سپس :

http://www.youtube.com/watch?v=LsgrRmHW8ro
http://www.youtube.com/watch?v=PToCOwvacq8

فقط در ایران این موارد پیش نیامده است و کل جهان در خطر است.
کمی باید تامل کرد...

ping
June 3rd, 2014, 00:35
نه عزیز نمیشه بیخیال شو این بحثا برای جای دیگس چیزی که من میگم ربطی به امنیت و از این جور چیزا نداره شما بهترین و مدرنترین امکانات رو هم داشته باشی سر وقتش حضرت عزرائیل بالاسرته

شما باید بیخیال این بحث غیر علمی تون بشید
مقدار مرگ میر توی کشورهای پیشرفته و غیر پیشرفته نشون میده حرف شما درست نیست
بهتره بحث رو منحرف نکنید هواشناسی کم کاری کرده چون طوفان قابل پیش بینیه

tikweb.ir
June 3rd, 2014, 00:49
علاوه بر اینکه چرا هواشناسی هشداری برای این طوفان نداده بود ، مورد جالب دیگه ای هست !
اون هم سعی رسانه های خبری در عادی جلوه دادن این پدیده در تهران (لینک (http://www.asriran.com/fa/news/339075/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%81%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-%D8%AD%D8%A7%D8%AF%D8%AB%D9%87-%D9%85%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%81%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF))

دوستان که میگن مثلا در یزد و غرب کشور زیاد اتفاق میفته ، خب درست میگن ! اما تهران ! چرا یه دفعه باید بی دلیل بدون سابقه قبلی ، به این قدرت ، بدون هیچ پیش بینی یک دفعه همچین طوفانی بشه؟ (در ضمن اون طوفان های شهر های غربی رو هواشناسی اعلام میکنه )

و اینم بگم که برخلاف چیزی که فکر میکنید هواشناسی ایران بسیار تجهیزات پیشرفته ای داره ، پس فکر نکنید هواشناسی ایران عقب افتاده ست و از این حرفا...

واقعا تامل برانگیزه ! و قطعا یه چیزی این وسط غیرمعمول بوده
ظاهرا برای فردا و پس فردا هم قراره ادامه داشته باشه (مطمئن نیستم)

یاشار زوم
June 3rd, 2014, 00:49
دوستان با اجازه شما من خودم مدیریت حوادث خوندم و تو جمعیت هلال مشغولم تا جای که من میدونم هارپ یه موجی هست که از زیرزمین صادر میشه و زلزله به وجود میاره و فکر نکنم ربطی به هوا و طوفان داشته باشه

tikweb.ir
June 3rd, 2014, 00:59
شما به هوا شناسی ایمان داری؟!

ایمان ندارم ولی میدونم که دیگه حداقل یه روز قبل از طوفان میتونن پیشبینی کنن ! تجهیزاتی که دارن پیشرفته است !!
در ضمن ، این مورد برای یه شهر دور افتاده در ایران نیست که بگیم هواشناسی حواسش نبوده و از این حرفا ! در تهران بوده...

بنظرم که یه جای کار اشکال داره...

و دقت کنید که هواشناسی هیچ دلیل و توضیحی برای اینکه چرا پیش بینی نکرده نداده...

isn
June 3rd, 2014, 01:02
بنده و یکی از دوستان همکار در این زمینه اطلاعات خوبی بدست آورده ایم.

برای اطلاعات بیشتر میتونید کلیپ هایی در یوتیوب هست رو مشاهده فرمایید :

ابتدا آشنایی اولیه :

www.youtube.com/watch?v=6AHRWyX59Kc

سپس :

http://www.youtube.com/watch?v=LsgrRmHW8ro
http://www.youtube.com/watch?v=PToCOwvacq8

فقط در ایران این موارد پیش نیامده است و کل جهان در خطر است.
کمی باید تامل کرد...

این خبر چند سال پیش مطرح شد و توسط چند استاد برجسته رد شد تعجب می کنم که اخبار تایید نشده مربوط به چند سال قبل رو بعنوان تایید شده منتشر می کنید

ToooPDL
June 3rd, 2014, 01:17
این خبر چند سال پیش مطرح شد و توسط چند استاد برجسته رد شد تعجب می کنم که اخبار تایید نشده مربوط به چند سال قبل رو بعنوان تایید شده منتشر می کنید

جدیدا کامنت ها رو هم کپی میکنن؟

کامنتی در زمان : 15:03 - 1390/11/13
هارپ سلاح جدید در جنگ‌های آینده؟ +تصاویر - سایت خبری تحلیلی تابناك (http://www.tabnak.ir/fa/news/224093/%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%BE-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%86%DA%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1)

Yas-Host
June 3rd, 2014, 08:25

شما میتونید بدون هیچ مسئله ازش رد شید قربان.

مسئله اصلی ما این هست که چرا هوا شناسی اصلا اعلام نکرده است؟ :)
هر دفه که سامانه ای وارد کشور میشه یا ... هواشناسی حداقل 2 روز قبلش همه جا اعلام میکنه ولی پایتخت رو چرا اعلام نکرد؟
چرا با این وضع باید همچین طوفانی در تهران ایجاد شه؟ اطراف تهران کجاش همچین خاکی یا ... داره که باعث بوجود اومدن همچین فاجعه ای بشه؟

Saati
June 3rd, 2014, 10:06
هواشناسی چه غلطی میکنه پس؟

chaleshtor
June 3rd, 2014, 10:20
هواشناسی چه غلطی میکنه پس؟

به هوایی پیشگویی کردن ادامه میده
---------------------------------------------------------------------------------------------
من از این تعجبم که این گرد و خاک یه دفعه از کجا اومد تو تهران
هارپ معمولا صداش میاد یا از آسمان معلوم میشه این چی بود من نمی دونم

Yas-Host
June 3rd, 2014, 10:23
به هوایی پیشگویی کردن ادامه میده
---------------------------------------------------------------------------------------------
من از این تعجبم که این گرد و خاک یه دفعه از کجا اومد تو تهران
هارپ معمولا صداش میاد یا از آسمان معلوم میشه این چی بود من نمی دونم

هارپ ورژن "دو".

chatsaz
June 3rd, 2014, 10:37
چطور برای شهر های دیگه نرفته همش رو تهران بوده؟؟
دست هایی پشت پرده هست :دی

chaleshtor
June 3rd, 2014, 10:42
چطور برای شهر های دیگه نرفته همش رو تهران بوده؟؟
دست هایی پشت پرده هست :دی

خب منم همینو میگم مثلا چرا فقط تهران چرا کرج نه چرا مثلا قزوین یا زنجان یا اصفهان نه تهران؟!

tikweb.ir
June 3rd, 2014, 10:51
هارپ ورژن "دو".

درباره ورژن 2 هارپ بیشتر توضیح بدید
سرچ کردم چیز خوبی پیدا نشد

M.Abooali
June 3rd, 2014, 10:53
هارپ توهمی بیش نیست.

بیش از 15 سالی میشه در موردش بحث هست. (شروع کار اتفاقا از شوروی بود)

آمریکا شفاف سازی نکرد تا توهمش برای جهان سوم باقی باشد.

آمریکا اگر خیلی کنترل هارپ را داشت، یک فکر به حال طوفان های کشور خودش میکرد اول بعد به فکر خسارت زدن به امثال ما می شد.

البته خوب برای اونها که بی خبرن بد نیست کمی تحقیق کنند در مورد هارپ تا بیشتر اطلاعات کسب کنند.

و کسانی هم که از قبل اطلاع داشتند و باورش کردند بروند سراغ سرچ عبارت "هارپ دروغ" تا قدری دوسویه تر به مسئله بنگرند..

رشته تحصیلی بنده الکتروتکنیک بوده و شخصا پروژه تحقیقاتی مفصلی در این زمینه داشتم، کلا محوریت تحقیقات من دوره دانشجویی لیزر و مغناطیس بود که اتفاقا چندین پروژه جالب آمریکا هم تحت پوشش قرار گرفت، از جمله هارپ که دقیقا با هر دو این موارد درگیر است یا سپر دفاع موشکی البته بازتاب بخشی از تحقیق با توجه به مسائلی امکان پذیر نیست.

امادر کل هارپ یکی از اون پروژه های شکست خورده دیگه آمریکا و شرکاش است که با فریب سرپوش گذاشته شده است روش، درست مانند داستان سفر به ماه، یا داستان سپر دفاع موشکیش یا بحث سوخت هدیروکربونی ارزان که برای روز مبادا گذاشته تا جای نفت و سوخت فعلی کنند و ...

البته نظر به این که بودجه تبلیغاتی این پروژه ها بسیار زیاد و در خیلی موارد حتی بیش از بودجه اجرایی اونها است، جز افرادی که دانش و شناخت از موضوعات فنی اون شاخه علم را داشته باشند، عموم افراد ظرفیت گمراه شدن بالایی را دارا هستند.

البته افراد اگر با تحقیق و تفکر به مسئله نگاه کنند، مطمئنا براشون قابلیت تمیز دادن مسائل واقعی از فریب است .

آمریکا در لبه تکنولوژی قرار دارد و در اکثر موارد پیشرفته ترین کشور دنیا است،

اما دقیقا به همان اندازه که در تکنولوژی از جهان جلوتر است در بلوف زدن هم جلوتر است، بلوف هایی در حد تیم ملی که چه عرض کنیم در حد تیم منتخب جهان...

اگر هم با جستجو باز سوالی در زمینه هارپ داشتید و شبه ای در مورد دروغ بودنش، بنده به صورت کاملا علمی آماده ارائه پاسخ در این زمینه و رفع شبهات دوستان هستم.

اساساً توهمی که از هارپ ایجاد شده و آمریکا هم بدش نمیاد ازش، ایجاد زلزله یا اختلالات جوی با این امواج است که در عمل غیر ممکن است و توجیح علمی ندارد.

ما در علوم اونقدرها پیشرفت نکردیم هنوز، این یک واقعیت است،

اما برخی مسائل علمی از منطقی برخوردار است که بی بازگشت است، در حقیقت اونها بخش طبیعی علوم هستند و علوم طبیعی را با فیزیک نمی توان تغییر داد. بله اگر ماوراطبیعه مطرح شود که خوب دیگه بحث اصلا جنبه علمی خودش را از دست خواهد داد و دیگر هارپ یا بی هارپ حالا که قرار با دعا و ورد باشد پس هر کسی توانش را ممکنه داشته باشه و هارپ لازم نیست.

اما گار هارپ مدعی است با علم داره کاری میکند، پس ناچار با هر قانون پیچیده فیزیکی هم که باشد و ما ندانیم، در چهارچوب طبیعیت و قوانین علوم طبیعی باید بگنجد!

isn
June 3rd, 2014, 10:55

chaleshtor
June 3rd, 2014, 10:56
هارپ توهمی بیش نیست.

بیش از 15 سالی میشه در موردش بحث هست. (شروع کار اتفاقا از شوروی بود)

آمریکا شفاف سازی نکرد تا توهمش برای جهان سوم باقی باشد.

آمریکا اگر خیلی کنترل هارپ را داشت، یک فکر به حال طوفان های کشور خودش میکرد اول بعد به فکر خسارت زدن به امثال ما می شد.

البته خوب برای اونها که بی خبرن بد نیست کمی تحقیق کنند در مورد هارپ

و کسانی هم که از قبل اطلاع داشتند و باورش کردند بروند سراغ سرچ عبارت "هارپ دروغ" تا قدری دوسویه تر به مسئله بنگرند..

رشته تحصیلی بنده الکتروتکنیک بوده و شخصا پروژه تحقیقاتی مفصلی در این زمینه داشتم، کلا محوریت تحقیقات من دوره دانشجویی لیزر و مغناطیس بود که اتفاقا چندین پروژه جالب آمریکا هم تحت پوشش قرار گرفت، از جمله هارپ که دقیقا با هر دو این موارد درگیر است یا سپر دفاع موشکی البته بازتاب بخشی از تحقیق با توجه به مسائلی امکان پذیر نیست.

امادر کل هارپ یکی از اون پروژه های شکست خورده دیگه آمریکا و شرکاش است که با فریب سرپوش گذاشته شده است روش، درست مانند داستان سفر به ماه، یا داستان سپر دفاع موشکیش یا بحث سوخت هدیروکربونی ارزان که برای روز مبادا گذاشته تا جای نفت و سوخت فعلی کنند و ...

البته نظر به این که بودجه تبلیغاتی این پروژه ها بسیار زیاد و در خیلی موارد حتی بیش از بودجه اجرایی اونها است، جز افرادی که دانش و شناخت از موضوعات فنی اون شاخه علم را داشته باشند، عموم افراد ظرفیت گمراه شدن بالایی را دارا هستند.

البته افراد اگر با تحقیق و تفکر به مسئله نگاه کنند، مطمئنا براشون قابلیت تمیز دادن مسائل واقعی از فریب است .

آمریکا در لبه تکنولوژی قرار دارد و در اکثر موارد پیشرفته ترین کشور دنیا است،

اما دقیقا به همان اندازه که در تکنولوژی از جهان جلوتر است در بلوف زدن هم جلوتر است، بلوف هایی در حد تیم ملی که چه عرض کنیم در حد تیم منتخب جهان...

اگر هم با جستجو باز سوالی در زمینه هارپ داشتید و شبه ای در مورد دروغ بودنش، بنده به صورت کاملا علمی آماده ارائه پاسخ در این زمینه و رفع شبهات دوستان هستم.

اساساً توهمی که از هارپ ایجاد شده و آمریکا هم بدش نمیاد ازش، ایجاد زلزله یا اختلالات جوی با این امواج است که در عمل غیر ممکن است و توجیح علمی ندارد.

ما در علوم اونقدرها پیشرفت نکردیم هنوز، این یک واقعیت است،

اما برخی مسائل علمی از منطقی برخوردار است که بی بازگشت است، در حقیقت اونها بخش طبیعی علوم هستند و علوم طبیعی را با فیزیک نمی توان تغییر داد. بله اگر ماوراطبیعه مطرح شود که خوب دیگه بحث اصلا جنبه علمی خودش را از دست خواهد داد و دیگر هارپ یا بی هارپ حالا که قرار با دعا و ورد باشد پس هر کسی توانش را ممکنه داشته باشه و هارپ لازم نیست.

اما گار هارپ مدعی است با علم داره کاری میکند، پس ناچار با هر قانون پیچیده فیزیکی هم که باشد و ما ندانیم، در چهارچوب طبیعیت و قوانین علوم طبیعی باید بگنجد!

ممنون اینجا که جاش نیست این بحثا اگه جای خاصی رو مدنظر دارید اعلام کنید که علاقه مندان اونجا در بحث شرکت کنن

- - - Updated - - -

درباره ورژن 2 هارپ بیشتر توضیح بدید
سرچ کردم چیز خوبی پیدا نشد

شوخیه چیزی به نام هارپ ورژن 2 وجود نداره

- - - Updated - - -

tikweb.ir
June 3rd, 2014, 11:05
در بعضی نقاط تهران خیلی خیلی عجیب تر بوده این طوفان

نگاهی به ویدیو زیر بکنید :
طوفان شدید تهران واقعا وحشتناک بود ساعت 4 در شهرری (http://www.aparat.com/v/WqwU6)

وقتی هواشناسی ایران و حتی جهان نتونسته اصلا این طوفان رو پیشبینی کنه پس نتیجه میگیریم یه طوفان معمولی که توی بقیه شهرها میاد نبوده!!!

chaleshtor
June 3rd, 2014, 11:10
این هرچیزی هست یه چیزی پشتشه وگرنه حداقل سایت های هواشناسی جهانی حداقل اعلام می کردن

BazPardakht.Com
June 3rd, 2014, 11:29
خب منم همینو میگم مثلا چرا فقط تهران چرا کرج نه چرا مثلا قزوین یا زنجان یا اصفهان نه تهران؟!

قزوین هم ساعت 4:30 دقیقه بعدازظهر شاهدی چنین اتفاقی بودیم
بنده بیرون بودم و گردوخاک همه جارو گرفته بود
با اینکه تهران ساعت 5 این اتفاق افتاد ولی اینو باید به عرضتون برسونم که این مورد دلیل هارپ نمیشن
هارپ فقط ایجاد زلزله می کنه و سوختگی تا شعاع 200 متری هر جایی که خورده باشه میشه
در هر صورت این مورد تو چندین جا بوده
بی خودی چیزی رو به هارپ ارتباط ندید

M.Abooali
June 3rd, 2014, 11:32
ممنون اینجا که جاش نیست این بحثا اگه جای خاصی رو مدنظر دارید اعلام کنید که علاقه مندان اونجا در بحث شرکت کنن

کاملا حق با شماست، هم انحراف از مبحث است هم خارج از حوصله کاربران انجمن، پر حرفی بنده از جهت اطلاع رسانی به دوستان بود بیشتر. مطمئنا هر انجمن دیگر بود شاید بحث نیاز داشت، اما دوستان اینجا خودشان همگی یک پا محقق هستند و صرفا با یک اشاره خودشان جیک و پوک ماجرا را کشف می کنند.

به هر حال این که چرا هواشناسی ما نگفته است، جای تعجب ندارد زیاد، متاسفانه سیستم هواشناسی ما هنوز از سیستم های کاملا سنتی و در پاره ای موارد کاملا غیر استاندارد استفاده می کند.

A powerful thunderstorm created a dust storm that has left at least four people dead in Tehran, Iran.
The storm struck between 5 and 6 p.m. local time, sending temperatures from 33 C (91 F) to 19 C (66 F) in just an hour.
Along with the dramatic temperature drop, wind gusts reached nearly 70 mph during the storm as these powerful west winds blew thick dust through the city.

اینطور که گفته شده در کمتر از یک ساعت دما از 33 به 19 رسیده است. یعنی 14 درجه کاهش دما، و سرعت طوفان هم حدود 70 مایل ( 32 متر تقریبا) در ساعت بوده است.

فراموش نکنید هر 6 متر ارتفاع تنها 1 درجه اختلاف دما ایجاد میکند، این 14 درجه کاهش دما یعنی چیزی شبیه سقوط جریان هوا از ارتفاع 84 متری که خوب جز این طوفان نمیشد انتظار چیز دیگه ای ازش داشت.

دلیل پیش آمدن این اختلاف دمای شدید هم بسیار جالب بوده. در حقیقت ابری بودن آسمان، ابر مانند پتو رو شهر بوده ... یک تیکه ابر سوراخ شده (شبیه سوراخ شدن یک تیکه پتو) و خوب هوای گرم شهر فرار کرده به بالا و طبعا هوا سرد هم از اطراف وکیوم شده پایین و دقیقا همین شد که خاک هم همراهش آمده.

گواه تحلیل من از آمار هواشناسی جهانی، نظرات مدیریت هواشناسی کشور هست:

سرعت وزش باد در فرودگاه امام خمینی 20 متر بر ثانیه و در فرودگاه مهرآباد 30 متر بر ثانیه است.

البته بخشی از شرایط آسمان تهران به دلیل افزایش ابر نیز هست.

در مورد سوال دوستان که خاک از کجا بوده:

گرد و غبار به پا خاسته ناشی از گرد و غبار در استانهای قم و مرکزی است.

و شاید مهم:

پیش‌بینی می‌شود طوفانی که تهرانی‌ها امروز شاهد آن بودند را طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نیز حوالی بعدازظهر در تهران داشته باشیم.

منبع گفتگو با مدیر ایسنا هست.

هارپ فقط ایجاد زلزله می کنه و سوختگی تا شعاع 200 متری هر جایی که خورده باشه میشه

ما برا کی نیم ساعت قصه گفتیم اون بالا داداش؟

chaleshtor
June 3rd, 2014, 11:37
قزوین هم ساعت 4:30 دقیقه بعدازظهر شاهدی چنین اتفاقی بودیم
بنده بیرون بودم و گردوخاک همه جارو گرفته بود
با اینکه تهران ساعت 5 این اتفاق افتاد ولی اینو باید به عرضتون برسونم که این مورد دلیل هارپ نمیشن

ارتباط به هارپ ندادیم
قزوین هم که اومده اگه جای دیگه ای هم اومده بقیه اطلاع رسانی کنن
تا اونجا که من فهمیدم کلا کشور یا باد میومده یا توفان شده

inga
June 3rd, 2014, 13:13
اقا چرا شلوغش می کنید این شایعات چیه؟ هارپ و مارپ

بابا من موقع طوفان کرج بودم و کرج هم طوفان شدید میومد ولی ممکنه توی تهران خیلی شدید بوده

asafnak
June 3rd, 2014, 13:31
در کرج هم شاهد این طوفان بودیم اما با توجه به تصاویری که از تهران مشاهده کردم طوفان به مراتب شدیدتری در تهران رخ داده است

chaleshtor
June 3rd, 2014, 14:01
اینطور که دارن همه میگن فقط کویر لوت مشکلی نبوده اونم احتمالا طبیعی بوده کسی اعتا نکرده

chatsaz
June 3rd, 2014, 14:10
سال 88 هم تو شهر ما همچنین اتفاقی افتاد همه جا تاریک شد از این بد تر بود ساعت 2 ظهر هوا کاملا شب شد خاک غلیظ بود

Yas-Host
June 3rd, 2014, 14:11
سال 88 هم تو شهر ما همچنین اتفاقی افتاد همه جا تاریک شد از این بد تر بود ساعت 2 ظهر هوا کاملا شب شد خاک غلیظ بود

سبزوار؟

chatsaz
June 3rd, 2014, 14:12
سبزوار

DeathKnight
June 3rd, 2014, 15:21
درسته من دیدم که شبیه هارپ بود ولی خیلی ارومتر از صورتی و زرد تبدیل شد به قهوه ای مثل گرداب میچرخید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Saeed_Z
June 3rd, 2014, 16:07
به نظرتون این طوفان ها ادامه هم خواهد داشت؟
خیلی عجیب بود من نشسته بودم تو خونه یهو فک کردم شب شد خخخخخخخخخخخ ههههههه.:115: