PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افزايش ناگهاني حجم هاست

ShahroKH
June 5th, 2010, 14:19
سلام

من يك هاست 2 گيگ گرفته بودم
در روت يك وردپرس و يك فروم نصب كرده بودم
از كل حجم 2 گيگ 1 گيگ و 5 مگابايتش پر شده بود
بعد چند روز بعد رفتم توي هاست حجم پر شده بود و 2 گيگ كامل پر شده بود !!!! ( بدون اينكه من چيزي توش آپلود كنم )
بعد به مدير سرور اطلاع دادم ايشون هم يك گيگ بهم اضافه كردند فرداي همون روز وقتي مجدد به هاست رفتم 3 گيگ كامل پر شده بود !!‌باز هم بدون آپلود كوچيك ترين فايلي !
مجدد اطلاع دادم و باز هم براي تست مشكل حجم رو به 5 گيگ تغيير دادند الان هم نزديكه كه 4 گيگش پر بشه !

ميخواستم بدونم براي چي حجم هاست خود به خود زياد ميشه ؟ در حالي كه من چيزي آپلود نميكنم ؟

راه حلي داريد تا درستش كنم ؟

Rezash
June 5th, 2010, 14:25
فكر نكنم ديگه به طور طبيعي تا اينقدر بخواد رشد داشته باشه!
tmp ها رو ببين چقدر حجم گرفته ممكنه بخش اش ماله اون ها باشه

---------- Post added at 02:25 PM ---------- Previous post was at 02:23 PM ----------

اگه cpanel داري يك سري به Disk Space Usage بزن . تو da يا بقيه نمي دونم اسمش چيه.

ShahroKH
June 5th, 2010, 14:25
قالب هاي وردپرس كه كلا 1 مگ هم نميشه
فروم هم 2 تا 3 مگ

براي همين تعجب ميكنم چرا اينقدر رشد ميكنه حجم خيلي عجيبه

1eng.ir
June 5th, 2010, 14:26
چک کن کدوم دایرکتوری حجم اضافه میشه.

یوزر پستو بده ببینم چشه ...

J4vad
June 5th, 2010, 14:26
سلام ،

کنترل پنل شما چیست ؟

ShahroKH
June 5th, 2010, 14:30
اونجا هم رفتم قسمت Depth نوشته بود پوشه pic ( كه بالاترين حجم گرفته شده رو داشت ) 80 مگابايت داره منم رفتم پاكش كردم يعني انگار نه انگار 80 مگ پاك كردم !! هيچي از حجم كم نشده !!!!!

---------- Post added at 01:30 PM ---------- Previous post was at 01:30 PM ----------

كنترل پنل :‌ Cpanel 11

vPsPersia.COM
June 5th, 2010, 14:31
1- دیتابیس هایتو OPTIMIZE کن
2- از طریق DISK SPACE USAGE فولدر هایی که حجم بالا دارند و مشاهده کن و پیگیزی
3- tmp رو خالی کن

ShahroKH
June 5th, 2010, 14:35
1- دیتابیس هایتو OPTIMIZE کن
2- از طریق DISK SPACE USAGE فولدر هایی که حجم بالا دارند و مشاهده کن و پیگیزی
3- tmp رو خالی کن

1- اينو بايد از phpMyadmin ‌انجام بدم ؟
2 - تنها پوشه كه 80 مگ داشت رو پاك كردم
3 - منظورت ايميل هاست ؟ من اصلا از ايميل استفاده نميكنم

vPsPersia.COM
June 5th, 2010, 14:42
1- بله از PhpMyAdmin .
2- دنبال پوشه های دیگه هم بگرد . پر حجم ترین ها در سدر قرار دارند
3- نه ، یک پوشه هست در کنار پوشه Public_html به اسم tmp یا temp . محتویات اون رو خالی کن

شما cPanel داری یا DirectAdmin ?

J4vad
June 5th, 2010, 14:55

گفتند که Cpanel دارند .

دوست من تمام موارد رو دوستان گفتند فقط یک مورد دیگه هم هست در Public_html یک فایل Log error برخی اوقات به دلیل خطا های زیاد در کد سایت شما ایجاد می شود که گاها حجم زیادی را هم شامل می شود اگر بود ابتدا باز کنید و پیغام خطا را ببینید تا بتوانید رفعش کنید و سپس حذفش کنید .

موفق باشید .

iranwebwork
June 5th, 2010, 15:00
اکانت میل نساختی؟ احتمالا اسپم برات زیاد میاد! 2- اینکه فقط حجم هاست نیست! شما حجم دیتا بیست رو هم ببین.

ShahroKH
June 5th, 2010, 15:38
1- بله از PhpMyAdmin .
3- نه ، یک پوشه هست در کنار پوشه Public_html به اسم tmp یا temp . محتویات اون رو خالی کن

1- بله از PhpMyAdmin .

1- چشم
2- پوشه هاي پر حجم رو بايد پاك كنم ؟
3- محتوياتش رو كامل پاك كردم

------------

---------- Post added at 02:38 PM ---------- Previous post was at 02:37 PM ----------

گفتند که Cpanel دارند .

دوست من تمام موارد رو دوستان گفتند فقط یک مورد دیگه هم هست در Public_html یک فایل Log error برخی اوقات به دلیل خطا های زیاد در کد سایت شما ایجاد می شود که گاها حجم زیادی را هم شامل می شود اگر بود ابتدا باز کنید و پیغام خطا را ببینید تا بتوانید رفعش کنید و سپس حذفش کنید .

موفق باشید .

سلام ممنون
چنين فايلي رو پيدا نكردم

Rezash
June 5th, 2010, 15:38
اونجا هم رفتم قسمت Depth نوشته بود پوشه pic ( كه بالاترين حجم گرفته شده رو داشت ) 80 مگابايت داره منم رفتم پاكش كردم يعني انگار نه انگار 80 مگ پاك كردم !! هيچي از حجم كم نشده !!!!!
وقتي حذف مي كني معمولا سريع نشون داده نميشه، يك logout كن و دوباره login كن احتمالا كم ميشه.
1. در disk space usage پوشه ها به ترتيب حجم نشون داده مي شند و مي تونيد عمق نمايش رو تغيير بديد و نيازي نيست حتما از file manager بريد و tmp رو حذف كنيد.
2.حجم public_html ، tmp و ... رو دقيقا چك كنيد . اگه tmp زياد باشه احتمالا به خاطر برنامه هايي مثل وب آناليزر سي پنل و ... هست ولي اگه public_html زياد باشه و شما فايل جديدي آپولد نكردين ، احتمالا به خاطر error log
3.ممكنه از ايميل باشه كه گفتيد استفاده نمي كنيد. البته اگه كسي براتون ايميل بفرسته و اسپم كنه باز هم تو هاست ذخيره ميشه...فولدر مربوطش رو تو پي پنل باز كنيد و يك نگاهي بندازيد.
4.احيانا جديدا بك آپ نگرفتي؟

ShahroKH
June 5th, 2010, 15:39
اکانت میل نساختی؟ احتمالا اسپم برات زیاد میاد! 2- اینکه فقط حجم هاست نیست! شما حجم دیتا بیست رو هم ببین.

چرا ساختم 50 مگ بهش اختصاصي دادم الان نوشته از 50 مگ هيچيش پر نشده ( چون ازش فعلا استفاده نميكنم )

حجم ديتابيس دو تا با هم 20 مگ ميشه

vPsPersia.COM
June 5th, 2010, 15:42
اگه خواستی مشخصات رو برام PM کن که یه نگاهی بهش بندازم !

اگه هم برات مقدور نیست Team Viewer نصب کن که بیام رو PC شما و نگاه کنم ، که شما هم ببینی

ShahroKH
June 5th, 2010, 15:44
وقتي حذف مي كني معمولا سريع نشون داده نميشه، يك logout كن و دوباره login كن احتمالا كم ميشه.
1. در disk space usage پوشه ها به ترتيب حجم نشون داده مي شند و مي تونيد عمق نمايش رو تغيير بديد و نيازي نيست حتما از file manager بريد و tmp رو حذف كنيد.
2.حجم public_html ، tmp و ... رو دقيقا چك كنيد . اگه tmp زياد باشه احتمالا به خاطر برنامه هايي مثل وب آناليزر سي پنل و ... هست ولي اگه public_html زياد باشه و شما فايل جديدي آپولد نكردين ، احتمالا به خاطر error log
3.ممكنه از ايميل باشه كه گفتيد استفاده نمي كنيد. البته اگه كسي براتون ايميل بفرسته و اسپم كنه باز هم تو هاست ذخيره ميشه...فولدر مربوطش رو تو پي پنل باز كنيد و يك نگاهي بندازيد.
4.احيانا جديدا بك آپ نگرفتي؟

1- دير گفتي داداش :D ‌پاك كردم محتويات tmp ‌رو
2- الان حجم tmp ‌ صفر شده بالاترين حجم ها فقط اين دو تاست :

public_html = 2969.59 Meg
mail = 96.79 Meg

ولي من error log نديدم !

3- ايميل نميدونم اومده يا نه چون كسي آدرس رو نداره !
4- نه جديدا نگرفتم - ولي الان دارم ميگيرم

Rezash
June 5th, 2010, 15:50
public_html = 2969.59 Meg
خب 3 گيگش اينجاست ديگه.
رو دكمه افزايش عمق يك كليك ديگه بكن تا ساب فولدرها رو هم نشون بده . بعد ببين تو ساب فولدرهاي public كدوم يكي حجم رو گرفته و به همين ترتيب ادامه بده تا به مقصود برسي :d

vPsPersia.COM
June 5th, 2010, 15:52
یک چیزی بگم شاید خندتون بگیره ،

قدیما وقتی بچه بودیم ، حرف 5 و 6 سال پیش بود که مدیر سرور نمی دونم چیکار کرده بود که همه چیز ضریب 2 بود . هاست 100 مگابایت پر کردم اما 200 نشان میداد .

از این کلک ها نزند بهت ! خلاصه بده یکی نگاه کنه و زیر و روش کنه !

ShahroKH
June 5th, 2010, 15:55
اگه خواستی مشخصات رو برام PM کن که یه نگاهی بهش بندازم !

اگه هم برات مقدور نیست Team Viewer نصب کن که بیام رو PC شما و نگاه کنم ، که شما هم ببینی

سلام ، اگه مشكل رو حل نكردم چشم ارسال ميكنم

---------- Post added at 02:55 PM ---------- Previous post was at 02:55 PM ----------

خب 3 گيگش اينجاست ديگه.
رو دكمه افزايش عمق يك كليك ديگه بكن تا ساب فولدرها رو هم نشون بده . بعد ببين تو ساب فولدرهاي public كدوم يكي حجم رو گرفته و به همين ترتيب ادامه بده تا به مقصود برسي :d

اين دكمه " افزايش عمق " كدومه ؟؟

Rezash
June 5th, 2010, 16:03
اين دكمه " افزايش عمق " كدومه ؟؟
increase depth
با علامت + مشخص شده
و زير نمودار و بالاي ليست دايركتوري ها هست.(بالا سمت چپ)

ShahroKH
June 5th, 2010, 16:09
سلام زدم به چيز مشكوكي بر نخوردم همه اندازه واقعي خودشون بودن ولي نبايد اندازه واقعي 3 گيگ باشه !!

اين error log كه گفتين از كجا بايد پيداش كرد ؟

Rezash
June 5th, 2010, 16:30
اين error log كه گفتين از كجا بايد پيداش كرد ؟
ممكنه تو هر فولدر زير مجموعه public يكي ازش ايجاد شده باشه.

ShahroKH
June 5th, 2010, 16:43
Wow !!!!

پيداش كردم !! لعنتي 2 گيگ و خورده اي حجم منو گرفته !!! خوب الان چيكارش كنم ؟

delta
June 5th, 2010, 16:59
Wow !!!!

پيداش كردم !! لعنتي 2 گيگ و خورده اي حجم منو گرفته !!! خوب الان چيكارش كنم ؟

پاكش كن خوب. ارور لاگ براي نشون دادن خطاها هستش معمولا. والا تا حالا مال خودم از 10 مگابايت بيشتر نشده. مال شما 2 گيگ رو پر كرده! هر دفعه چك كن پاكش كن فايله رو.

ShahroKH
June 5th, 2010, 17:02
پاكش كردم !

ولي باور نكردني بود ها يه فايل 2 گيگ حجم گرفته

به هر حال از همه دوستان عزيز كه كمك كردن به من سپاسگزارم ايشالا جبران ميكنم

ممنون

afrateam
June 5th, 2010, 23:50
برای اینکه بازم اون فایل فضای هاست رو پر نکنه پرمیشنش رو 000 کن..