PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب cpanel روی سرور اختصاصی یا مجازی؟

itech
May 31st, 2014, 10:31
با درود فراوان خدمت اساتید مجرب
دوستان این سوال همیشه در ذهنم بوده و هست که نصب سی پنل روی سرور اختصاصی با نصب سی پنل روی سرور مجازی با همون منابع سرور اختصاصی چه تفاوتی داره؟ حتما مزیت مهمی داره که سی پنل هزینه لایسنس روی اختصاصی رو اینقدر گرون تر میده وگرنه میومد همون قیمت مجازی میداد ، دوستانی که اطلاع دارن بیان و موشکافی کنن ببینیم جریان چیه
کسانی هم که به هر دلیل نمیخوان تو تاپیک اعلام کنن پیام خصوصی بدن....تشکر.

itech
May 31st, 2014, 15:51
کسی اطلاعی در این باره نداره؟

OmidX
May 31st, 2014, 15:56
در این مورد زیاد بحث شده ، کمی جستجو میکردید ب نتایج خوبی میرسدید ...

مسلما سی پنلی ک رو سرور اختصاصی نصب میشه ب مراتب بهتر از سی پنلی ک رو سرور مجازی نصب میشه عمل میکنه ، دلایلش هم کاملا مشخص هستش ...

با تشکر ...

itech
May 31st, 2014, 16:08
الان کلا تا آخرش رفتم با این همه توضیحات خسته نباشی
کسانی که اطلاع کامل دارن بیان به ما هم بگن.

itech
May 31st, 2014, 18:37
حالا اگه تاپیک آفر بود مسابقه دو میدانی میدادین
آقا بدو بدو آفر بده هرکی زودتر این قضیه رو روشن کنه یه هدیه به ارزش 10.000 ریال بدست میاره

nimafire
May 31st, 2014, 19:12
سلام
دوست عزیز تفاوتی بین سی پنل برای نصب بر روی نسخه مجازی و اختصاصی نیست.هیچ تفاوتی !
منتها فردی که بر روی سرور مجازی نصب میکند ماکزیمم رم 1 (شاید 2 گیگ به خاطر ندارم) میتواند داشته باشد.
اما سرو راختصاصی محدودیت منابع ندارد و فردی که بر روی سرور مجازی نصب میکند مطمینا مشتریان کمتری دارد و استفاده به صورت شخصی است پس کاربر تجاری نیست !
به همین دلیل سی پنل این تخفیف را برای کاربران شخصی قرار داده

MajorHost
May 31st, 2014, 19:13
دوست عزیز . فرق خاصی از نظر کارایی نداره.
میشه گفت این اختلاف قیمت صرفا سیاست فروش این شرکت هست

itech
May 31st, 2014, 19:29
ممنون از 2 عزیز
اطلاع دارم که از نظر امکانات بین این 2 نسخه تفاوتی نیست ولی میخوام بدونم آیا از نظر کیفی و کارایی سایت ها رو تحت تاثیر قرار میده یا خیر؟

سلام
دوست عزیز تفاوتی بین سی پنل برای نصب بر روی نسخه مجازی و اختصاصی نیست.هیچ تفاوتی !
منتها فردی که بر روی سرور مجازی نصب میکند ماکزیمم رم 1 (شاید 2 گیگ به خاطر ندارم) میتواند داشته باشد.
اما سرو راختصاصی محدودیت منابع ندارد و فردی که بر روی سرور مجازی نصب میکند مطمینا مشتریان کمتری دارد و استفاده به صورت شخصی است پس کاربر تجاری نیست !
به همین دلیل سی پنل این تخفیف را برای کاربران شخصی قرار داده
دوست عزیز یعنی نمیشه این محدودیت رم رو برداشت؟ پس اون وی پی اس هایی که بالای 5-6 گیگ رم دارن نمیتونن بیشتر از 2 گیگ استفاده کنن؟
فکر نمیکنم اینطور باشه باید دلیل دیگه ای داشته باشه به هر حال اگر اشتباه میکنم تصحیح کنید

MajorHost
May 31st, 2014, 19:51
ممنون از 2 عزیز
اطلاع دارم که از نظر امکانات بین این 2 نسخه تفاوتی نیست ولی میخوام بدونم آیا از نظر کیفی و کارایی سایت ها رو تحت تاثیر قرار میده یا خیر؟
خیر. خود سی پنل نه اما منابع مسلما تاثییر زیادی دارند

دوست عزیز یعنی نمیشه این محدودیت رم رو برداشت؟ پس اون وی پی اس هایی که بالای 5-6 گیگ رم دارن نمیتونن بیشتر از 2 گیگ استفاده کنن؟
فکر نمیکنم اینطور باشه باید دلیل دیگه ای داشته باشه به هر حال اگر اشتباه میکنم تصحیح کنید
اشتباه برداشت کردید
سی پنل مثل لایت اسپید نیست که محدودیتی اعمال کنه. دلیل این تفاوت فقط و فقط سیاست فروش اون شرکت هست

itech
May 31st, 2014, 20:00
اینطور که شما میفرمایید یعنی اینکه هیچ تفاوتی بین مجازی و اختصاصی نیست
پس در اینصورت همه میرفتن به سمت مجازی ، حتما موضوع مهمی هست که خیلی ها بی اطلاع هستن ولی در واقع تاثیر گذاره که سی پنل اومده اختصاصی رو 2 برابر مجازی میده این شاید برای بعضی از دوستان بزرگوار چیزی نباشه ولی برای من مهمه که 60 تومن بیشتر ندم.

AvalinHost
May 31st, 2014, 20:07
سلام
خود سیپنل میدوننه که سرور مجازی قابل مقایسه با سرور اختصاصی نیست و عملکرد و performance سرور اختصاصی با سرور مجازی حتی در منابع اختصاص داده شده مشابه خیلی تفاوت داره و در کل کرنل سرور اختصاصی زیر فشار خیلی استبل تر هست تا سرور مجازی
کلا سرور مجازی برای سایت های با بازدید کم و به عبارتی سازمانی مناسب هست ولی سرور اختصاصی کاربرد تجاری دارد.
موفق باشید.

ParsWebIT
May 31st, 2014, 20:15
اینجا رو هم چک کنید
VPS or Dedicated Server cPanel License? - cPanel Forums (http://forums.cpanel.net/f34/vps-dedicated-server-cpanel-license-318571.html)

Mr.Te0
June 1st, 2014, 11:34
همانطور که دوستان عرض کردند عملا نسخه سرور اختصاصی و مجازی با هم فرقی ندارند و تنها فرقشون در منابع اختصاص داده شده است که در سرور اختصاصی مطمئنا Performance بهتری نسبت به سرور مجازی میتونید دریافت کنید.

mobinhost.in
June 1st, 2014, 14:32
با عرض سلام .و خسته نباشید
برای راه اندازی یک هاست کوچیک و مثلا بالا اوردن 10-20 تا سایت هیچ تفاوتی از نظر کارایی بین سرور مجازی و سرور اختصاصی نیست
دوستی هم که فرمودن بیشتر از 2 گیگ نمی تواند مصرف کند
اشتباه کردند و همچین شرایطی وجود ندارد
شما اگر به یک سرور مجازی 30 گیگ هم رم و منابع بدید اگر بار روی سرور باشه مصرف می کند

دوست من از اونجایی که هاستینگ های بزرگ به دلیل فروش زیاد و نیاز به منابع بالا تری دارند از سرور اختصاصی استفاده می کنند وگرنه اگر اونها هم تعداد مشتریانشون کمتر می بود از سرور مجازی استفاده می کردند

وقتی که کسی به دبال راه اندازی یک هاستینگ بزرگ هست دیگر نمی اید روی سرور اختصاصی مجازی سازی کنه و روی سرور مجازی بالا بیاره چون تمام منابع و پور رو برای اون سرور احتیاج دداره

سیاست کار ی سیپنل هم به این حالت هست که هم از بابت تجاری و هم از بابت پشتیبانی که لازم هست به سرور اختصاصی و مجازی بدهد از بابت بالاتر بودن مشکلات احتمالی قیمت متفاوت هست
وگره د کاررایی هیچ تفاوتی وجود ندارد از نظر سی پنل

MajorHost
June 1st, 2014, 15:23
وقتی که کسی به دبال راه اندازی یک هاستینگ بزرگ هست دیگر نمی اید روی سرور اختصاصی مجازی سازی کنه و روی سرور مجازی بالا بیاره چون تمام منابع و پور رو برای اون سرور احتیاج دداره
شرکت mochahost روی سرور مجازی اکانت میده