PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیابت !

rn4j1m1
June 3rd, 2010, 00:33
سلام دوستان من تازه فهمیدم که زیادی شیرین شدم ! (نوع 1)
باید انسلین مصرف کنم ! اما این خودش یه مشکلی هست ! کجا ؟ بعضی وقتا یه جاهایی میزنم که خیلی درد داره !
دوستان همدرد لطفا تجربیاتتون رو share کنید !
دوستان از چه گلوکومتری استفاده میکنید؟ اینا معمولا چه قدر خطا دارن ؟

Sajad
June 3rd, 2010, 00:35
سلام...
مواظب خودت باش رفیق.
این سوزنای مخصوص اینکار هست بگیر دردش کمتره. (بعضی ها میگن اصلا درد نداره)

1eng.ir
June 3rd, 2010, 00:38
زیادی شیرین شدم
یعنی چی ؟

rn4j1m1
June 3rd, 2010, 00:40
سلام...
مواظب خودت باش رفیق.
این سوزنای مخصوص اینکار هست بگیر دردش کمتره. (بعضی ها میگن اصلا درد نداره)

این همین ها استفاده میکنم

---------- Post added at 11:40 PM ---------- Previous post was at 11:40 PM ----------

یعنی چی ؟

دیابت

TukaNet
June 3rd, 2010, 00:41
یعنی دچار بیماری دیابت شدن ، عامیانش میشه مرض قند !!

Woshka
June 3rd, 2010, 00:47
دیابت 2 نوع هستش
نوعی که قند زیاده
نوعی که ماده جذب قند نیست

یه نوع سوم هم هست که هر دو باهمه

TukaNet
June 3rd, 2010, 00:54
معمولا تا جایی که من دیدم ( یکی از اقوام بنده هم مبتلا هست ) روی رُن پا یا روی شکم میزنن
البته بازو هم بتونید بزنید ( جایی که واکسن میزنن ) ولی برای خود شخص سخت تر هست .

Vahid
June 3rd, 2010, 01:05
اوه !
نگران شدم رضا :(

rn4j1m1
June 3rd, 2010, 01:19
دیابت 2 نوع هستش
نوعی که قند زیاده

نه ! بر اساس سن 3 نوع هست اما دو دلیل میتونه وجود داشته باشه اولین دلیل و شایع ترینش اینه که بدن فرد نمیتونه به اندازه کافی انسلین ترشح کنه و دوم دلیل اینه که بدن نسبت به انسلین بی تفاوت هست !

persiansoft
June 3rd, 2010, 01:21
دوست عزيز به اميد بهبودي .
از جهتي ناراحت شدم .
و از جهتي هم به خاطر روحيه خوبتون خوشحال .
اميدوارم هيچ وقت كسي دچار مريضي نشود .
شايد بي ربط باشد . چقدر از اوضاع خود راضي هستيد ؟

rn4j1m1
June 3rd, 2010, 01:27
معمولا تا جایی که من دیدم ( یکی از اقوام بنده هم مبتلا هست ) روی رُن پا یا روی شکم میزنن
البته بازو هم بتونید بزنید ( جایی که واکسن میزنن ) ولی برای خود شخص سخت تر هست .

اطراف ناف (که سعی کردم اما نتونستم بزنم !) - رون پا - و بغل دست (مثل واکسن )
اما همین جایی که گفتم گاهی اوقات درد خیلی زیادی داره (مجبور میشم یه جای دیگه بزنم )

---------- Post added at 12:24 AM ---------- Previous post was at 12:21 AM ----------

اوه !
نگران شدم رضا :(

حالم از تو هم بهتره ! اما شدم کارخونه ساخت قند ! (که قند هاش روی دستش مونده !)
امروز بعد از نهار قندم 473 بود ! که باید کمتر از 180 باشه و برای افراد عادی هم بین 80 تا 130 هست

---------- Post added at 12:27 AM ---------- Previous post was at 12:24 AM ----------

دوست عزيز به اميد بهبودي .
از جهتي ناراحت شدم .
و از جهتي هم به خاطر روحيه خوبتون خوشحال .
اميدوارم هيچ وقت كسي دچار مريضي نشود .
شايد بي ربط باشد . چقدر از اوضاع خود راضي هستيد ؟

حالم که خوبه ! اما خوب روزی دوبار باید انسلین تزریق کنم ! و حدود 30 کیلو هم وزنم کمتر شده ! (قبلا یه خوره اضافه وزن داشتم ! قدم حدود 190cm هست و وزنم 100 کیلو بود) حالا خدتون فرض کنید چجوری شدم =))

saeidj
June 3rd, 2010, 11:38
دیابت 2 نوع هستش
نوعی که قند زیاده

woshka چی میگی اخر دونوعه یا 3 نوع ؟ :)) :))

itjavani
June 3rd, 2010, 11:50
حدود قندت تو هر بار آزمایش چنده؟ قند سه ماهه آزمایش دادی؟ آزمایش قند ناشتا و 2ساعت بعد صبحونه که میدی رنجش چقدره؟
قرص مصرف کردی؟ مثل گلی بنکلامید و متفورمین؟

جواب اون بالایی ها رو بسند ببینیم چه بلایی سر خودت اوردی! خودمم دارم(البته قرصی هستیم! تزریقی نیستیم! اعتیادمون سنگین نیست :71: )

Ali-718
June 3rd, 2010, 12:55
ادویه و بادام برای مبارزه با دیابت میگن خوبه .... ;)

Amir
June 3rd, 2010, 13:40
اصولا کسایی که دیابت دارن وزن اضافه میکنن شما چی شده لاغر شدی؟
علایم بیماری رو هم بزاری برای دیگران هم مفیده

itjavani
June 3rd, 2010, 14:04

لاغری بدون اینکه رژیمی بگیری!!!
خشک شدن دهان یا یه جور تشنگی!
پدر مادرت یا اجدادت قند داشته باشند خیلی باید حواست باشه!
خواب آلودگی زیاد( البته در بعضی از آدم ها)
گلاب به روتون زیاد شدن اد رار
اشتها زیاد میشه!

Amir
June 3rd, 2010, 14:13
با این اوصاف شما بهتره آزمایش تیرویید هم بدید(حتما به فکرش باشید)

itjavani
June 3rd, 2010, 15:27
در کل به فکر ورزش باشید هم واسه سلامتی جسم خوبه! هم دشمن اعتیاد! هم دشمن دیابت و قند و .....

h_zaman06
June 3rd, 2010, 17:27
حالا چرا یه دفعه انسولین ؟
معمولا با قرص شروع میشه
از روزی یه نصفه قرص شروع میشه ... اما چون هی بدن عادت میکنه یواش یواش بیشتر میشه
پدر خودم هم همینطوره ... از نصفه قرص شروع شد تا رسید به روزی 4تا قرص ... بعد از اون دیگه به جای قرص از انسولین استفاده میشه

کلا بد کوفتیه .... احتمالا منم باید کم کم برم تو فکرش

rn4j1m1
June 4th, 2010, 09:26
حدود قندت تو هر بار آزمایش چنده؟ قند سه ماهه آزمایش دادی؟ آزمایش قند ناشتا و 2ساعت بعد صبحونه که میدی رنجش چقدره؟
قرص مصرف کردی؟ مثل گلی بنکلامید و متفورمین؟

جواب اون بالایی ها رو بسند ببینیم چه بلایی سر خودت اوردی! خودمم دارم(البته قرصی هستیم! تزریقی نیستیم! اعتیادمون سنگین نیست :71: )

الان 32 واحد صبح میزنم و 16 واحد عصر
قند ناشتا 180 بود امروز و 2 ساعت بعد از نهار 340

---------- Post added at 08:19 AM ---------- Previous post was at 08:18 AM ----------

نه ! وزن کم میکنن چون نمیتونن قند غذا رو جذب کنن و به تدریج بدن شروع به از دست دادن چربی ها و بعد هم بافت های دیگه میکنه !

---------- Post added at 08:20 AM ---------- Previous post was at 08:19 AM ----------

با این اوصاف شما بهتره آزمایش تیرویید هم بدید(حتما به فکرش باشید)

به لوزوالمعده ربط داره نه تیروئید

---------- Post added at 08:22 AM ---------- Previous post was at 08:20 AM ----------

در کل به فکر ورزش باشید هم واسه سلامتی جسم خوبه! هم دشمن اعتیاد! هم دشمن دیابت و قند و .....

نمیتونم زیاد ورزش کنم ! (به خاطر جذب کم قند)
مثلا دیروز من از چهار راه دانشجو تا بولوار سجاد رو پیاده اومدم (حدودا 2 ساعت طول کشید) حالم واقعا بد شده بود !

---------- Post added at 08:24 AM ---------- Previous post was at 08:22 AM ----------

حالا چرا یه دفعه انسولین ؟
معمولا با قرص شروع میشه
از روزی یه نصفه قرص شروع میشه ... اما چون هی بدن عادت میکنه یواش یواش بیشتر میشه
پدر خودم هم همینطوره ... از نصفه قرص شروع شد تا رسید به روزی 4تا قرص ... بعد از اون دیگه به جای قرص از انسولین استفاده میشه

کلا بد کوفتیه .... احتمالا منم باید کم کم برم تو فکرش

اگه شما قندت ناشتا 250 باشه چاره ای جز انسلین نداری ! (با توجه به شرایط من که دیابت نوع 1 دارم)

---------- Post added at 08:26 AM ---------- Previous post was at 08:24 AM ----------

دوستان دیابت نوع 1 توی سنین نوجوانی و جوانی شایع هست و بدون هیچ دلیل خاصی و کاملا اتفاقی شروع میشه ! (دیابت نوع 2 ارثی هست نه نوع 1)
و علائم بیماری :
علاقه زیاد به خوردن مایعات !
عرق کردن زیاد !
کم شدن ناگهانی وزن بدن