PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مودم وایرلس برد قوی ؟؟؟؟؟!

Sajad
June 2nd, 2010, 22:07
مودم وایرلس با بهترین کیفیت و بالاترین آنتن دهی ممکن چی پیشنهاد میدید ؟!

TukaNet
June 2nd, 2010, 22:28
Linksys Wireless-N WAG120N

خودم سری G دارم توی خونه ، شرکت هم سری N گرفتیم
جفتشون هم الان 6-7 ماهی هست بکوب روشن هستن
هیچ موردی نداشتن ... فقط موقع خرید دقت کنید گارانتی
معتبر داشته باشه ( ماله من ساخت سیستم هست )

* تنها موردی که این مودم های لینکسیس دارن اینه که کلید روشن خاموش ندارن :78:
یعنی بزن به برق تا یک عمر برات کار کنن ...

Sajad
June 2nd, 2010, 23:19
Linksys Wireless-N WAG120N

خودم سری G دارم توی خونه ، شرکت هم سری N گرفتیم
جفتشون هم الان 6-7 ماهی هست بکوب روشن هستن
هیچ موردی نداشتن ... فقط موقع خرید دقت کنید گارانتی
معتبر داشته باشه ( ماله من ساخت سیستم هست )

* تنها موردی که این مودم های لینکسیس دارن اینه که کلید روشن خاموش ندارن :78:
یعنی بزن به برق تا یک عمر برات کار کنن ...
وضعیت بردش چطور هست ؟!

RezaFH
June 3rd, 2010, 00:10
منم قبلا نانو استیشن داشتم (Nano Station)
خیلی خوب بود و خیلی قوی
اونجایی که من ازش خریدم ، 3 مدل داشت
یکی با برد 5 کیلومتر بود (برد مستقیم و بدون مانع منظوره ... )
یکی 15 کیلومتر
و یکی هم 50 کیلومتر !
تازه بغیر از اولی ، به اونیکی ها میشد آنتن اکسترنال وصل کرد و بردش رو افزایش داد !

tar.gz
June 3rd, 2010, 00:13
سلام آقا سجاد
ببینید اگه نسبت کارایی به قیمت رو در نظر بگیریم مودم TP-Link 8960N رو پیشنهاد میکنم که دارای دو آنتن خارجی هست و نرخ تبادل دیتای 300 مگابیت. قیمت حدودا بین 90 تا 95 هست
مودم برتر بازار هم از برند Linksys هست. کلا این برند هم از لحاظ کیفی و هم پشتیبانی محصول رتبه اول رو داره ولی گرونتر هست.مثلا مدل WAG120N به خاطر دارا بودن یک آنتن داخلی و نرخ دیتای 150 مگابیت قیمتی حدودا 75 هزار تومن و مدل WAG160N به دلیل داشتن دو آنتن داخلی و نرخ دیتای 300 مگابیت قیمت 140 تومن رو دارن.

Sajad
June 3rd, 2010, 00:42
در اینجا که ما برد قوی نیاز داریم فکر میکنم آنتن خارجی کارایی بهتری به ما میده . درسته ؟ یعنی مورد اولی بهتره برا کارمون.
این دو آنته بودن باعث میشه برد بهتر داشته باشیم یا برا این هست که تعداد یوزرهای ساپورتی بیشتر بشه ؟

TukaNet
June 3rd, 2010, 00:44
خلاصه بستگی به کارت داره اگه انتظار کیفیت خیلی بالا داری بهتره روی ایندور حساب باز نکنی ...

Sajad
June 3rd, 2010, 01:05
خلاصه بستگی به کارت داره اگه انتظار کیفیت خیلی بالا داری بهتره روی ایندور حساب باز نکنی ...
من نمیخوام منطقه رو ساپورت کنم که ! داخل یه ساختمون هست

tar.gz
June 3rd, 2010, 01:22
بله کلا آنتنهای خارجی چون قابلیت تعویض رو دارن مثلا میشه یه نانو استیشن 5db گرفت و برد دستگاه رو بالاتر برد. دو آنتنه بودن هم باعث دوبل شدن پهنای باند مودم میشه یعنی یوزر بیشتر ساپورت کردن. آنتن خود tp-link قدرت 3dbi داره که نسبتا قویه.

vahidxi
June 3rd, 2010, 09:54
فکر کنم اگه بیشتر توضیح بدید بچه ها بیشتر راهنمایی میکنند
تعداد سیستم ها
فاصله سیستم ها
تعداد طبقه
و ....

Sajad
June 3rd, 2010, 11:55
8960 رو گرفتم. ممنون

par3a
August 7th, 2011, 16:11
به نظر من که بدترین مودم همین wag120N هست واقعا بد حالم رو گرفت
2 هفنه خریدم بردش تعطیل از tp link رفیقم که 50 تومن گرفته که خیلی کمه هیچ 10 متر جلوتر آنتنش با موبایل 2 یا 1 نقطه میشه .
اصلا پشت دیوار آنتنش نقطه هست و لی قدرت انتقالش خوبه .انصافا
میخوام مودمم رو بفرشوم یک مودم با برد بالا دو آنتنه باشه بین 60 و 70 تومن میخوام این دو مارک چطورند.
همین 8960 قیمتش چنده ؟ این dpi چنده ؟
TP-Link 300Mbps Wireless N Router TL-WR841ND - تی پی لینک روتر بی سیم TL-WR841ND (http://www.digikala.com/?Products=Computer&Product=Computer-Net-TP-Link-TL-WR841ND)

یک سوال این dpi بالاتر باشه بهتره یا پایین تر ؟ 3 dpi یا 5 dpi
خواهش میکنم جواب بدید.

mamali5
August 7th, 2011, 17:16
به نظر من که بدترین مودم همین wag120N هست واقعا بد حالم رو گرفت
2 هفنه خریدم بردش تعطیل از tp link رفیقم که 50 تومن گرفته که خیلی کمه هیچ 10 متر جلوتر آنتنش با موبایل 2 یا 1 نقطه میشه .
اصلا پشت دیوار آنتنش نقطه هست و لی قدرت انتقالش خوبه .انصافا
میخوام مودمم رو بفرشوم یک مودم با برد بالا دو آنتنه باشه بین 60 و 70 تومن میخوام این دو مارک چطورند.
همین 8960 قیمتش چنده ؟ این dpi چنده ؟
TP-Link 300Mbps Wireless N Router TL-WR841ND - تی پی لینک روتر بی سیم TL-WR841ND (http://www.digikala.com/?Products=Computer&Product=Computer-Net-TP-Link-TL-WR841ND)

یک سوال این dpi بالاتر باشه بهتره یا پایین تر ؟ 3 dpi یا 5 dpi
خواهش میکنم جواب بدید.

این از کجا پیدا کردین اوردین بالا June 3rd, 2010 :58:

به نظر بنده اگه استفاده برای خارج از منزل هست یک مقدار پولتون رو بیشتر کنین نانو استیشین 2 بگیرین عمری با خیال راحت استفاده کنین!
DB هرچی بالا تر باشه یعنی آنتن قوی تره

par3a
August 7th, 2011, 17:23
این از کجا پیدا کردین اوردین بالا June 3rd, 2010
سرچ کردم.
عزیز مطمعنی که هر چی dpi بیشتر باشه بردش قویتره چون من یک tp لینک پیدا کردم 3 آنته
با توان 3 dpi
اینم لینکش TP-Link 300Mbps Wireless N Router TL-WR941ND - تی پی لینک روتر بی سیم TL-WR941ND (http://www.digikala.com/?Products=Computer&Product=Computer-Net-TP-Link-TL-WR941ND)قیمتش 91 تومن هست

به نظر شما این مودمی که تو بالا گفتم خوبه نصبت به قیمتش 68 تومن و dpi 5 خوبه سرعتش هم 300هست.
این مودمی که شما گفتید قیمتش چنده ؟
ن نانو استیشین 1 هم قیمتش چنده؟

nasa_de
August 7th, 2011, 19:34
سرچ کردم.
عزیز مطمعنی که هر چی dpi بیشتر باشه بردش قویتره چون من یک tp لینک پیدا کردم 3 آنته
با توان 3 dpi
اینم لینکش TP-Link 300Mbps Wireless N Router TL-WR941ND - تی پی لینک روتر بی سیم TL-WR941ND (http://www.digikala.com/?Products=Computer&Product=Computer-Net-TP-Link-TL-WR941ND)قیمتش 91 تومن هست

به نظر شما این مودمی که تو بالا گفتم خوبه نصبت به قیمتش 68 تومن و dpi 5 خوبه سرعتش هم 300هست.
این مودمی که شما گفتید قیمتش چنده ؟
ن نانو استیشین 1 هم قیمتش چنده؟

dpi نه db /
db هر چه بیشتر برد بالاتر /
انتن هر چه بیشتر پهنای باند بیشتر /

tar.gz
August 8th, 2011, 09:03
دقت کنید که مدل مد نظر شما (TL-WR941ND) تنها روتر هست و مودم adsl نیست!
من چند روز پیش کنسول مودم tp-link و مودم zyxel رو دیدم و تقریبا تمام option ها یکی بودن درحالی که قیمت مودم های zyxel بالاتر هستن. اگه مودم وایرلس میخوایین یکی از مدلهای tp-link مناسب هست میتونید تهیه کنید

akbari
August 8th, 2011, 10:17
سلام
اگر از محصولات Micronet , Mikrotik و Ubiquiti خرید کنید در خدمتیم

Masoud.B
August 8th, 2011, 11:16
من یک سوال داشتم ممنون میشم دوستان جواب بدن ،

فرض میگیریم من میخوام از محل کارم میخوام برم بیرون تا شعاع 5تا 10 کیلومتری ، میخوام توسط لپتاپ یا تبلت به اینترنت متصل بشم ، چی پیشنهاد میکنید برای این کار؟
حالا امکانش هست مانع بینمون باشه (ساختمان)
زاویه آنتن دهی چند درجه هست (180 درجه هست یا کلا" 360 درجه را ساپورت میکنه ؟)
محل قرار گیری مودم یا آنتن مهمه ؟ یعنی باید در ارتفاع باشه یا داخل اتاق هم میشه گذاشت ؟
هزینه تقریبی چقدر میشه ، ممنون

par3a
August 8th, 2011, 12:28
دوستان یک سوال دارم بیزحمت جواب بدید.
این مودم پاییین نوشته 5 dbi و 100 مگابایت 1 آنتنه
Zyxel ADSL Modem Wireless P-650HW - زایکسل ADSL Modem Wireless P-650HW (http://www.digikala.com/?Products=Computer&Product=Computer-Net-Zyxel-P-650HW)

این یکی که این پایین هست اونجوری که فهمیدم 3 dbi و2 آنتنه و 300 مگابایت .

TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8960N - تی پی لینک مودم / روتر +ADSL2 بی سیم TD-W8960N (http://www.digikala.com/?Products=Computer&Product=Computer-Net-TP-Link-TD-W8960N)

حالا سوال من اینه dbi فقط مهم هست یا تعداد آنتن یا آنتن مثل مترسک هست ؟ و این سرعت مگابایت میتونه مهم باشه تو انتخاب مودم؟
شما مودمی رو میشناسید که dbi خیلی بیشتر از این 2 باشد؟

mamali5
August 8th, 2011, 13:22
من یک سوال داشتم ممنون میشم دوستان جواب بدن ،

فرض میگیریم من میخوام از محل کارم میخوام برم بیرون تا شعاع 5تا 10 کیلومتری ، میخوام توسط لپتاپ یا تبلت به اینترنت متصل بشم ، چی پیشنهاد میکنید برای این کار؟
حالا امکانش هست مانع بینمون باشه (ساختمان)
زاویه آنتن دهی چند درجه هست (180 درجه هست یا کلا" 360 درجه را ساپورت میکنه ؟)
محل قرار گیری مودم یا آنتن مهمه ؟ یعنی باید در ارتفاع باشه یا داخل اتاق هم میشه گذاشت ؟
هزینه تقریبی چقدر میشه ، ممنون

برای این متراژی که شما مد نظر دارین و ضعیف بودن گیرنده نه تنها اینکه باید فرستنده باید توی یک ارتفاع قرار بگیره
بلکه باید از یک فرستنده ای با قیمت بالای 200 هزار تومان استفاده کنین
برای زاویه هم بستگی به موجودی مالی شما داره
180 میشه 360 هم میشه
بری گیرنده هم بجای لپ تاپ از یک وایرلس یو اس بی استفاده کنین بهتره

---------- Post added at 01:22 PM ---------- Previous post was at 01:16 PM ----------

دوستان یک سوال دارم بیزحمت جواب بدید.
این مودم پاییین نوشته 5 dbi و 100 مگابایت 1 آنتنه
Zyxel ADSL Modem Wireless P-650HW - زایکسل ADSL Modem Wireless P-650HW (http://www.digikala.com/?Products=Computer&Product=Computer-Net-Zyxel-P-650HW)

این یکی که این پایین هست اونجوری که فهمیدم 3 dbi و2 آنتنه و 300 مگابایت .

TP-Link Wireless N ADSL2+ Modem Router TD-W8960N - تی پی لینک مودم / روتر +ADSL2 بی سیم TD-W8960N (http://www.digikala.com/?Products=Computer&Product=Computer-Net-TP-Link-TD-W8960N)

حالا سوال من اینه dbi فقط مهم هست یا تعداد آنتن یا آنتن مثل مترسک هست ؟ و این سرعت مگابایت میتونه مهم باشه تو انتخاب مودم؟
شما مودمی رو میشناسید که dbi خیلی بیشتر از این 2 باشد؟

مهندس جان یکم بیشتر دقت کن
اول اینکه اولی نوشته 100 مگابایت نوشته پورت اترنت
دوم اینکه اولی چون آنتن قوی تری داره بید برد بیشتری داشته باشه
و دومی چون آنتن های سند و رسیو جداست طبیعتا انتقال دیتا با کیفیت بهتری صورت میگیره
شما چند تا سیستم میخوای بهش وصل کنی و به چه بردی میخواین؟

par3a
August 8th, 2011, 13:28
2 , 3 تا سیستم رو میخوام با وایرلس به اینترنت وصل کنم برام برد مهم هست
2 و3 طبقه آنتن بده
آخه سرعت اینترنت که 256 هست به نظر شما این 100 و300 مهم هست یا نه؟

mamali5
August 8th, 2011, 13:42
2 , 3 تا سیستم رو میخوام با وایرلس به اینترنت وصل کنم برام برد مهم هست
2 و3 طبقه آنتن بده
آخه سرعت اینترنت که 256 هست به نظر شما این 100 و300 مهم هست یا نه؟

نه این 100 و 300 برای این انتقال دیتایی که شما دارین اهمیت نداره

---------- Post added at 01:42 PM ---------- Previous post was at 01:41 PM ----------

ضمنن فکر نمیکنم برای 2 یا 3 تا طبقه جواب بده
مگر اینکه فرستنده رو لب پنجره بزارین
چون قدرت زیاده واسه عبور از موانع مثل دیوار رو ندارن