PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا برنامه نویسی در سطح جهانی نمیشه در ایران

Wool
May 22nd, 2014, 05:43
سلام دوستان . یک مسئله ای در ذهنم بود گفتم مطرح کنم تا ببینم میتونم به کمک شما به وابی برسم یا خیر.

اگر توجه کرده باشید سایت های مثل فیسبوک و.... همشون در ابتدا برای یک کشور طراحی شده بودن و بعدا با زبان های مختلف مچ شدن . ( چون کاربر جم شد )
من میخواستم بدونم که چرا سایت های مثل کلوب یا فیس نما و.... که البته در زمینه شبکه اجتماعی دارن فعالیت میکنن نمیان و زبان دیفالتشونو انگلیسی نمیکنن و از زبان های مختلف جهانی پشتیبانی نمیکننن >>؟؟؟؟

میشه بگید چرا . حالا هزینه دیتا سنترشونو بی خیال بشین . کلا پرا نمیان چنین حرکتی نمیکنن ؟
///////////
اگر سایتی تو ایران بیاد چنین حرکتی کنه و در جهان گسترش پیدا کنه چی میشه ؟ ایران صاحب سایتو دستگیر میکنه ؟ تشکر

M.Abooali
May 22nd, 2014, 08:22
ما سایت های فرا منطقه ای که از داخل کشور کار کنند، داشتیم و داریم الان هم، منتها کم فروغ بودند اکثرشون.

دلایل مختلف هست، جدا از بحث موارد تحریم ها که:

محدودیت در ارسال کالا،

محدودیت در تراکنش مالی،

محدودیت در مقرارات قضایی بین الملل،

و البته محدودیت های اعمالی داخل کشور بر روی محتوا،

می توان به مسئله عدم وجود ظرفیت کار تیمی در داخل کشور هم اشاره داشت.

البته اگر اون موارد بالا نبود، خیلی از همین سایت های ما هستند که کار تیمی حرفه ای انجام میدهند اما خوب اون موانع سر راهشان هست، فکر میکنید بزرگترین فروشگاه خاورمیانه نبودند خیلی از فروشگاه های آنلاین ما ؟

xaep
May 22nd, 2014, 09:03
چون ما آزادی بیان نداریم و خارجی ها دارن.

بخاطر محتوا هست.

hosinaa
May 22nd, 2014, 10:51
همین دیگه مونده تو جهان هم ابرومون بره....
با هر برنامه نویسی کار ککردیم یا بدقول بوده یا هزنیه عودت نمیده.
خیلی ها اینجوری هستن .
خیلی ها کارشون فوقالعاده هست اما وقت ندارن یا بخاطر اذیت هایی که شدن دیگه کار نمیکنن

FREETOOLS
May 22nd, 2014, 13:35
جمله آخرت محوم کرد :دی
یکی از مشکلای اصلی این هست که این سایتا نمیتونن درآمد ارزی داشته باشند چون ایران تو لیست تحریم هست
قبل از فیس بوک سایتی بود به نام ارکات
اما چرا محبوبیت فیس بوک را پیدا نکرد؟
چون حمایتی نداشت
وقتی میان کل کانالای ماهواره ای از فیسبوک و گوگل و ... حرف میزنن معلومه مشهور میشه دیگه

hostfire
May 22nd, 2014, 14:35
چون ما آزادی بیان نداریم و خارجی ها دارن.

بخاطر محتوا هست.

دلیل اصلی اینه