PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایجاد vps اتوماتیک پس از سفارش مشتری

succes
May 18th, 2014, 11:25
با سلام خدمت دوستان

من میخوام سرویسی ارائه بدم که به مشتری ها بعد از سفارش ،بصورت اتوماتیک سرورشون نصب و کانفیگ بشه و اطلاعات بهشون شه ...

چه راهکارهایی برای این کار دارین ؟

درضمن با مشورت از چند عزیز، توصیه کردن که از SolusVM استفاده بشه برای این کار ... با مجازی سازی KVM ... نظر شما در این باره چیست ؟ چه مشکلاتی می تونه مارو تهدید کنه در صورت استفاده از solusVM + KVM ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید دیگه چه نرم افزارهایی برای این کار وجود داره ؟؟

Mr.Te0
May 20th, 2014, 19:43
برای تحویل اتوماتیک یا کلا اتوماسیون ثبت و تحویل انی سرور معمولا از مجازی ساز xen و پنل های مدیریتی گوناگونی میشه استفاده کرد.
یکی از همین کنترل پنل ها Slous VM است.
حتی با پشتیبانی خود slous هم در میان گذاشتیم بعد اینکه بررسی کردند و نتونستند مشکل رو حل کنند مارو ارجاع دادن به servermanagment کو اونجا هم درخواست هزینه هنگفتی برای حل مشکل کردند و جالب اینجا بود که طبق اظهاراتشون حل شدن و نشدن مشکل 50 50 است!
به هر حال بنده بعد گذشت چند روز مشکل رو حل کردم.
کلا اگر از نوع مجازی ساز و کنترل پل میخواید استغاده کنید اطلاعات لازمه رو کامل باید داشته باشید.
شخصا مجازی ساز وی ام ویر رو ترجیح میدم چون خیلی قدرت مانور دهی بهتری داره و عمومی تر میباشد.

succes
May 20th, 2014, 20:40
برای تحویل اتوماتیک یا کلا اتوماسیون ثبت و تحویل انی سرور معمولا از مجازی ساز xen و پنل های مدیریتی گوناگونی میشه استفاده کرد.
یکی از همین کنترل پنل ها Slous VM است.
حتی با پشتیبانی خود slous هم در میان گذاشتیم بعد اینکه بررسی کردند و نتونستند مشکل رو حل کنند مارو ارجاع دادن به servermanagment کو اونجا هم درخواست هزینه هنگفتی برای حل مشکل کردند و جالب اینجا بود که طبق اظهاراتشون حل شدن و نشدن مشکل 50 50 است!
به هر حال بنده بعد گذشت چند روز مشکل رو حل کردم.
کلا اگر از نوع مجازی ساز و کنترل پل میخواید استغاده کنید اطلاعات لازمه رو کامل باید داشته باشید.
شخصا مجازی ساز وی ام ویر رو ترجیح میدم چون خیلی قدرت مانور دهی بهتری داره و عمومی تر میباشد.

من هم رفتم سمت solusVM و می خوام باهاش کار کنم ... vmware مشکل بزرگی که داره اینه که همه چی دستی هست ... خیلی از شرکت های بزرگ دارن با solus کار می کنن و مشکلی هم ندارن ...
البته solusVM با مجازی سازی KVM

majidisaloo1
May 20th, 2014, 21:21
ما نزدیک یک سال است برای 14 سرور اختصاصی داریم با سلوس کار میکنیم و مشکلی نداشتیم
مشکلات بوده که همه را خدا رو شکر وقت گذاشتیم و رفع کردیم
هر فردی اطلاعات فنی لازمه را داره باید سمتش بره چون وقتی اطلاعات نداشته باشد با توجه به اینکه در ایران متخصص سلوس وی ام کم است به مشکل میخوره برای همین است که کاربران استفاده از وی ام ویر را ترجیه میدهند
مورد بعدی هم لایسنس دار بودنش هست که برای کاربران خوش آیند نیست اما برای ما به شخصه خیلی هم خوبه به جای اینکه وقتمون را سر این سرور هدر بدهیم هزینه بسیار پایین تر لایسنس را میدهیم و خیالمون از همه نظر راحت است

با سپاس
عیسی لو

nimafire
May 20th, 2014, 23:06
از solusvm استفاده کنید
اگر تنها مایل به ارایه سرویس linux هستید از مجازی ساز openvz + solusvm استفاده کنید
اگر مایل به ارایه سرویس ویندوز میکروتیک و لینوکس با هم هستید از xen + solusvm استفاده کنید.

تکنولوژی های openvz و xen قدیمی تر و پایدار تر هستند. تجربه های فنی بیشتری برای کار و رفع مشکلات این تکنولوژی ها هست.
اگر با kvm کار نکردید بهتر هست از موارد بالا استفاده کنید

succes
May 20th, 2014, 23:28
مشکل اینجاست که با Xen فقط میشه ویندوز ساخت و با OpenVZ فقط میشه لینوکس ساخت درحالیکه با KVM هردو رو ساپورت میکنه

چه مرجعی برای یادگیری و درگیری بیشتر با KVM پیشنهاد میدین ؟ از کجا می تونم KVM رو یاد بگیرم تا مشکلی پیش بیاد بتونم رفعش کنم ؟

majidisaloo1
May 20th, 2014, 23:33
مشکل اینجاست که با Xen فقط میشه ویندوز ساخت و با OpenVZ فقط میشه لینوکس ساخت درحالیکه با KVM هردو رو ساپورت میکنه

چه مرجعی برای یادگیری و درگیری بیشتر با KVM پیشنهاد میدین ؟ از کجا می تونم KVM رو یاد بگیرم تا مشکلی پیش بیاد بتونم رفعش کنم ؟

با xen میشه هم ویندوز ساخت و هم لینوکس
xen HVM برای ویندوز و XEN pv برای لینوکس می باشد

succes
May 20th, 2014, 23:43
با xen میشه هم ویندوز ساخت و هم لینوکس
xen HVM برای ویندوز و XEN pv برای لینوکس می باشد

پیشنهادتون برای مجازی سازی چیه ؟ بالاخره از Xen استفاده کنیم که متخصص بیشتری داره یا از kvm

novinvps.com
May 21st, 2014, 00:29
توصیه میکنم قبل از استفاده از این سرویس ها دانش فنی خودتون برای حل مشکلات احتمالی ببرید بالا که خدای نکرده فردا روز توی رفع مشکلش نمونید
یا نیازمند نباشه مبالغ هنگفتی پرداخت کنید

Mr.Te0
May 21st, 2014, 00:43
من هم رفتم سمت solusVM و می خوام باهاش کار کنم ... vmware مشکل بزرگی که داره اینه که همه چی دستی هست ... خیلی از شرکت های بزرگ دارن با solus کار می کنن و مشکلی هم ندارن ...
البته solusVM با مجازی سازی KVM

دقیقا این نوع مجازی سازی مزیت های مربوط به خودشو داره.
و به قوال شما بسیاری از شرکت های بزرگ هم دارند استفاده میکنند.
بنده منظورم این بوده که تا اونجایی که میتونید دانش فنی تون رو در این مورد بالا ببرید تا زمانی که به مشکل خوردید عکس العمل خوب و سریعی داشته باشید.

کرمان هاست
May 21st, 2014, 00:48
نظر ما
زن+سولوس
اپن وی زد+سولوس
روی دوتاسرور جداگانه

majidisaloo1
May 21st, 2014, 01:13
پیشنهادتون برای مجازی سازی چیه ؟ بالاخره از xen استفاده کنیم که متخصص بیشتری داره یا از kvm

بنده kvm را ترجیه میدهم حداقل برای کاربران ایرانی

arc1o0
May 21st, 2014, 01:15
سلام

چون شما در مرحله افزایش دانش فنی هستید، شاید بهتر بود ابتدا با OpenVz شروع می کردید، چون اکثر دیتاسنتر ها تمپلیت آماده این مورد رو دارند و شما درگیر نصب و کانفیگ خود مجازی ساز و پنل مربوطه نمی شدید.

صرفا به افزایش دانش و کسب تجربه در کار با یک سیستم آماده می کردید و رفته رفته میزان اطلاعات خودتون رو ارتقا می دادید و در فرصت مناسب اقدام به نصب از 0 می کردید.

با تشکر - موفق باشید.

succes
May 21st, 2014, 09:34
سلام

چون شما در مرحله افزایش دانش فنی هستید، شاید بهتر بود ابتدا با OpenVz شروع می کردید، چون اکثر دیتاسنتر ها تمپلیت آماده این مورد رو دارند و شما درگیر نصب و کانفیگ خود مجازی ساز و پنل مربوطه نمی شدید.

صرفا به افزایش دانش و کسب تجربه در کار با یک سیستم آماده می کردید و رفته رفته میزان اطلاعات خودتون رو ارتقا می دادید و در فرصت مناسب اقدام به نصب از 0 می کردید.

با تشکر - موفق باشید.

دوست عزیز چندین بار عرض کردم OpenVZ محدودیت داره و فقط لینوکس میشه باهاش نصب کرد ... که به هیچ درد ما نمی خوره

nimafire
May 21st, 2014, 12:25
اگر قصد شما فروش سرور و تجاری است، همواره باید به سراغ تکنولوژی هایی بروید که متخصص بیشتر دارند.
به نظر بنده xen کار کنید.
استفاده از kvm فعلا فراگیر نشده است و ریسک محسوب میشود.
شما یک جستجوی ساده در بین فروشندگان بزرگ بین المللی بزنید مشاهده میکنید معمولا از xen استفاده میکنند و دلیل ان هم متحصص بیشتر برای رفع مشکلات و داکیومنت های بیشتر است.