PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مراحل طراحی یک دیتاسنتر کوچیک خونگی چیست؟

Wool
May 17th, 2014, 13:37
سلام و درود.
اگرر ما یک مکان داشته باشیم . خب بعدش باید بریم سخت افزار ( سرور رو ) رو بخریم . قیمت هر سرور هم حدود 10 تا 20 ملیون هست طبق اماری که من گرفتم .

من میخواهم یکی برام از سیر تا پیاز طراحی و ساخت یک دیتاسنتر برای ساپورت یک وب سایت در اندازه سایت کلوب دات کام رو توضیح بده . تشکر.

نمیخوام دیتاسنتر بزرگ بزنم مثل پارس انلاین و... . میخوام فقط بتونه یک وب سایت پر بازدید تک رقمی رو جمع کنه . یعنی یک دیتاسنتر برای یک سایت پر بازدید اندازه سایت کلوب دات کام میخواهم طراحی کنم . همین .

میخواهم بدونم که هر سرور که حدودا 10 تا 20 ملیونه چقدر هارد داره و چقدر سی پی یو داره و مشخصاتش چیه و قیمتشو باید از کجا بگیرم . و برای طراحی دیتاسنتر که بتونه یک سایت پر بازدیدو بکشه باید چنتا سرور خرید کنیم با چه مشخصاتی و حدود قیمت خرید سرور چقدر میشه ؟؟؟

خب مرحله نهایی اینکه ما سرور هارو خریدیم با فلان قیمت - خب بعدش باید چی کار کنیم ؟؟ منظورم اینه که برای راه اندازیش چقدر هزینه در میاد و اینکه برای طراخحی چنین دیتاسنتری در ماه اصلا باید پول نگهداری بدیم یا نگهداریش اسونه >؟؟؟؟

از دوستان خواهش میکنم بلد نیستید پست ندید فقط یکی که بلده بگه ( مثلا نگید گرونه نمیصرفه یا نکن این کارو و... )) تشکر ویژه

من عکس یک سرور اسیا تک رو گذاشتم که از از سایت خارجی خرید شده و براشون اوردن و حدود 19 ملیون خرجش شد تا بیاد ایران براشون . ولی نمیدونم سخت افزارش چیه و...

mh1376
May 17th, 2014, 13:46
اول باید طراحی سرور روم رو بکنید معمولا باید داکت و سیستم تهویه سقف و .. شروع کرد بعد هم رسید به رک ها و کابل کشی کف زمین
بعد هم قراردادن سرور و اینا
برای نمونه میتونید برید میرداماد برج نگار طبقه 18 1300 متر مکعب دیتاسنتر داریم میسازیم ولی برای کار شخصی هست برید ببینید

فقط حدود 120 تومن خرج اون واحد شده سیستم تهویه و ... حدود 38 تومن هزینه کابل و تجهیزات رک و ....
حدود 2 تومن هم هزینه سرور تازه بازم رک ها خالی میمونن که براورد شده باید حدود 8 تومن دیگه هم سرور خرید
حدود 240 میلیون هم هزینه تجهیزات مخابراتی شده هم کابلی هم وایرلس و هم ارتباط بر بستر اسمان :دی

Wool
May 17th, 2014, 14:10
اول باید طراحی سرور روم رو بکنید معمولا باید داکت و سیستم تهویه سقف و .. شروع کرد بعد هم رسید به رک ها و کابل کشی کف زمین
بعد هم قراردادن سرور و اینا
برای نمونه میتونید برید میرداماد برج نگار طبقه 18 1300 متر مکعب دیتاسنتر داریم میسازیم ولی برای کار شخصی هست برید ببینید

فقط حدود 120 تومن خرج اون واحد شده سیستم تهویه و ... حدود 38 تومن هزینه کابل و تجهیزات رک و ....
حدود 2 تومن هم هزینه سرور تازه بازم رک ها خالی میمونن که براورد شده باید حدود 8 تومن دیگه هم سرور خرید
حدود 240 میلیون هم هزینه تجهیزات مخابراتی شده هم کابلی هم وایرلس و هم ارتباط بر بستر اسمان :دی

هر دونه سرور مشخصاتش چیه و قیمت هردونه سرور چیه ؟؟؟ من مکانشو دارم .
شما دارید خیلی بزرگشو طراحی میکیند گویا .
من میخواهم یه چیزی مثل اینو طراحی کنم امکانات دیتاسنتر با یک یا دو رک ایستاده (http://www.aparat.com/v/Mj1RB)
240 ملیون پول تجهیزات مخابراطی ؟بابا من میخواهم یک چیز کوچیک راه بندازم اندازه یک کمد که توش 4 تا سرور باشه و بتونه سرعت بالایی رو برای سایت تک رقمی ارائه بده

almanwebhost
May 17th, 2014, 14:15
ساکن کجا هستید جناب

mh1376
May 17th, 2014, 14:23
خب اینی که شما میخوای با یه 30 تومن هم میشه بست شایدم با 10 تومن بشه بست

منظورتون از 4 سرور چیه؟‌برای مجازی سازی یا سایت برای سایت با 4 میلیون هم میشه کاری کرد قیمت یه سرور معمولی سوپر میکرو از 300 دلار شروع میشه به بالا
هیچوقت با یک خط اینترنت معمولی ایران نمیتونید میزبان بیشتر از 4 نفر باشید باشید من تست کردم
برای بازی انلاین خط adsl اسیاتک 2 مگ با یک سرور 5 میلیونی پینگ خوبه ولی تو بازی انلاین هی بیشتر از 4 نفر میومدن همی میپریدیم بیرون شبکه مشکل داره

برای اینکار میتونید خط اختصاصی یا پیهنای باند اختصاصی تهیه کنید سرعت مهم نیست پهنای باند مهم هست بتونه هزار نفر رو جواب بده با یه مودم ای دی اس هم نمیتونید حرفه ای کارکنید حتما نیاز به تجهیزات قوی دارید

اینترنت رو هم میتونید از بستر شبکه بیسیم 802.11 دریافت کنید

Wool
May 17th, 2014, 22:27
ساکن کجا هستید جناب

اهل مازندران دوست من .

warpro
May 17th, 2014, 22:30
قربان بنده اصلا بدلیل نوسانات شبکه و عدم ثبات زیر ساخت در خانه پیشنهاد نمی کنم . . .

Wool
May 17th, 2014, 22:30
خب اینی که شما میخوای با یه 30 تومن هم میشه بست شایدم با 10 تومن بشه بست

منظورتون از 4 سرور چیه؟‌برای مجازی سازی یا سایت برای سایت با 4 میلیون هم میشه کاری کرد قیمت یه سرور معمولی سوپر میکرو از 300 دلار شروع میشه به بالا
هیچوقت با یک خط اینترنت معمولی ایران نمیتونید میزبان بیشتر از 4 نفر باشید باشید من تست کردم
برای بازی انلاین خط adsl اسیاتک 2 مگ با یک سرور 5 میلیونی پینگ خوبه ولی تو بازی انلاین هی بیشتر از 4 نفر میومدن همی میپریدیم بیرون شبکه مشکل داره

برای اینکار میتونید خط اختصاصی یا پیهنای باند اختصاصی تهیه کنید سرعت مهم نیست پهنای باند مهم هست بتونه هزار نفر رو جواب بده با یه مودم ای دی اس هم نمیتونید حرفه ای کارکنید حتما نیاز به تجهیزات قوی دارید

اینترنت رو هم میتونید از بستر شبکه بیسیم 802.11 دریافت کنید

برای سایت میخواهم نه مجازی ساز . من میخواهم دیتاسنتر کوچیک بزنم با اون امکانات که گفتم که بتونه 20 هزار انملاینی رو ساپورت کنه همین . که میخواهم بدونم اگر یک دیتاسنتر با این مشخصات بخواهم راه بندازم کلا با هزینه های خرتو پرت چقدر در میاد . طبق گفته دوستمون 30 ملیون ؟

warpro
May 17th, 2014, 22:35
20.000 آنلاین ؟

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

همه چیز فقط سرور نیست که 30 میلیون تومان باشد ، برق ، ضد حریق ، کابل و فیبر نوری و پورت های شبکه مثبوت مخابرات که نوسانات کمی داشته باشد . . . در این صورت باز به سختی میشه 20.000 آنلاین را کشید :

هزینه دقیق نمیشه داد . . . باید برین دنبالش . . .

samansystems
May 17th, 2014, 22:39
با فرض اينکه همه چيز درست باشه.
هزينه برق تموم شده زمانی که سرور رو ميزاريد تو خونه، بالاتر از هزينه قرار گرفتن سرور تو ديتاسنتر ميشه.

mh1376
May 17th, 2014, 22:44
20.000 آنلاین ؟

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

همه چیز فقط سرور نیست که 30 میلیون تومان باشد ، برق ، ضد حریق ، کابل و فیبر نوری و پورت های شبکه مثبوت مخابرات که نوسانات کمی داشته باشد . . . در این صورت باز به سختی میشه 20.000 آنلاین را کشید :

هزینه دقیق نمیشه داد . . . باید برین دنبالش . . .

به نظر بنده اصلا ارزش نداره یک شخص برای یک سری صارف نیمه شخصی سرور روم بزنه حتی برای شرکت های هاستینگ هم نمیصرفه
شما وقتی کولو میکنید یک پنجم قیمت رو دارید هزینه میکنید

Wool
May 17th, 2014, 22:46
قربان بنده اصلا بدلیل نوسانات شبکه و عدم ثبات زیر ساخت در خانه پیشنهاد نمی کنم . . .

نمیخوایم تویه خونه نصب کنیم میخوایم تویه یک طبقه تویه اپارتمان سوارش کنیم .

warpro
May 17th, 2014, 22:48

خب عزیز دلم ، خونه با آپارتمان چه فرقی دارد ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما بگید آپارتمان مسکونی یا تجاری . . . هیچ تفاوتی ندارد . . .

mh1376
May 17th, 2014, 22:49

عزیز دیتاسنتر اگه واسه کارای داخلی بخوای قیمتش حدودا در میاد 30 تومن مثل همین فیلم که دادی فقط 4 تا سرور توش قرار میدن ولی اگه واسه هاست کردن بخوای 10 تومن هزینه
اضافه میشه برای خرید تجهیزات مخابراتی عزیز جان نوسان برق اینارو هم وللش یو پی اس میخری

downloaddl
May 17th, 2014, 22:51
پس میشه سرور روم نه دیتا سنتر
من در دانشگاه رشته معماری تحصیل می کنم جلسه پیش سر معماری مرکز داده و بیمارستان ها داشتیم بحث می کردیم
برای داشتن یک سرور رم یا مرکز داده مهم ترین عامل قبل از برق و شبکه سیستم خنک کننده سرور هاست برای این که سرور 24 ساعت داره کار می کنه
که اکثر مرکز داده های شخصی در ایران فقط از یک فن استفاده می کنند
ساده ترین اتاق داده با کم ترین سرور ها نیاز به 190 میلیون تومان سرمایه هست
البته مجوز هم باید داشته باشید ( زیاد به این گزینه اتقاد ندارم اما مورد پلمپ سرور روم یک شرکت که هاستینگ هم نبود داشتیم تا الان ( اینترنت قطع برق هم قطع می کنند :d فقط یک در رو نمیبندن)

m.s.i
May 20th, 2014, 11:31
همونطوری که جناب کوچک زاده فرمودن هزینه اش حداقل 190 حتی بیشتر شاید به 220 میل هم برسه
ولی شما اصلا این قیمت رو باید دو برابر کنید
شما مازندرانید نمی تونید اینکارو کنید هزینش خیلی می شه