PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای انتخاب سرور اختصاصی حارج از کشور

Ghost Killer
May 15th, 2014, 22:50
دوستان بنده میخوام یه سایت دانلود بزارم اما چیز زیادی ازش سر در نمیارم چون اولین وبسایتی هست که خودم میزنم پس به راهنمایی برادرانتون احتیاج دارم.از اول شروع می کنم و کم کم سوالات رو می پرسم:

سوالات جواب داده شده:

سوال 1:به نظر شما هاست دانلود+هاست معمولی+سرور مجازی بگیرم یا یه جا یه سرور اختصاصی جای همه ی اینا بگیرم؟(سرور اختصاصی)

سوال 2:کانفیگ سرور اختصاصی یعنی چی؟آموزشی در موردش بلدید؟یا سایتی برای آموزش میشناسید؟(به شرکت دهنده ی سرور واگذار می کنم برای تنظیمات و کانفیگ)

سوال3:سرعت دانلود یک سرور اختصاصی به چه ویژگی ای وابسته هستش؟همچنین وقتی کاربری از سایت دانلود می کنه،سرعت دانلودش به چه ویژگی ای از سرور اختصاصی وابسته هستش؟(سرعت به پرت شبکه و بعد از ان به هارد دیستک و بافر)

سوال 4:کدوم یک از سرورهای اختصاصی رو انتخاب کنم؟(سرویس دهنده:irwebco.com)(هلند ورلداستریم | Intel Xeon e3-1270 Quad core 3.40Ghz | رم 16 گیگ | فضا: دو هارد 2TB | رید نرم افزاری 0 | آپلینک 1000 مگابیت | ترافیک ماهانه 50TB | تعداد آی پی 4تا | سیستم عامل دلخواه | هزینه:500هزار تومن ماهانه)

سوالات جدید:

سوال 1: اولین سوال اینکه اطلاعات بالا رو قبول دارین و صحیح هستش؟(با دلیل)

سوال 2: به نظر شما برای یک سایت دانلود که میخواد از همون اول غوغا به پا کنه سیستم مدیریت محتوای اختصاصی با قالب اختصاصی بهتره یا وردپرس با قالب اختصاصی؟

سوال 3: به نظرتون با گذاشتن بازی برای هر پلتفرمی که فکرش رو می کنین شروع کنم یا با دانلود همه چی؟

سوال4: یه اسم دامنه ی خوب پیشنهاد بدید؟

ided
May 15th, 2014, 23:20
دوستان بنده میخوام یه سایت دانلود بزارم اما چیز زیادی ازش سر در نمیارم چون اولین وبسایتی هست که خودم میزنم پس به راهنمایی برادرانتون احتیاج دارم.از اول شروع می کنم و کم کم سوالات رو می پرسم:

سوال 1:به نظر شما هاست دانلود+هاست معمولی+سرور مجازی بگیرم یا یه جا یه سرور اختصاصی جای همه ی اینا بگیرم؟

سوال 2:کانفیگ سرور اختصاصی یعنی چی؟آموزشی در موردش بلدید؟یا سایتی برای آموزش میشناسید؟

سوال3:سرعت دانلود یک سرور اختصاصی به چه ویژگی ای وابسته هستش؟همچنین وقتی کاربری از سایت دانلود می کنه،سرعت دانلودش به چه ویژگی ای از سرور اختصاصی وابسته هستش؟

سوال 4:کدوم یک از سرورهای اختصاصی زیر رو انتخاب کنم؟(سرویس دهنده:شاتل هاست)

مورد اول:

محل نگه داری : hetzner آلمان

پردازنده : Cori7 3770 Quadcore

حافظه ی اصلی : 32 گیگا بایت DDR3

فضا : ۲ هارد دیسک ۲ ترابایت SATA، بصورت RAID1 نرم‌افزاری

سرعت اتصال به اینترنت : ۱گیگابیت (۲۰۰مگابیت تضمین شده )

ترافیک ماهیانه : 20 ترابایت

IP اختصاصی : 1 عدد

هزینه ی راه اندازی : 100.000 تومان

هزینه ی ماهیانه : 250.000 تومان

مورد دوم:

محل نگهداری : OVH فرانسه

پردازنده : Intel Xeon W3 565 Quadcore

حافظه اصلی : 48 گیگا بایت DDR3

سرعت اتصال به اینترنت : 1گیگابیت ( 200 مگابیت تضمین شده )

ترافیک ماهیانه : نامحدود

هزینه ی ماهیانه : 300.000 تومان

سلام
چون شما آماتور هستین و تازه میخاین شروع کنین، یه هاست میزبانی + یه سرور مجازی سبک واسه فایل های دانلودتون کافیه فعلا
کانفیگ مربوطه رو معمولا سرویس دهنده واستون انجام میدن
سرعت دانلود به سرعت دانلود کاربر بستگی داره :d
سرعت دانلود رو پورتی که میگیرین مشخص میکنه، ولی تو ایران پورت 10مگ هم فک میکنم کافی باشه

InterServer.ir
May 15th, 2014, 23:20
سلام

سوال اول : سرور اختصاصی مناسب نیست چون هزینه بالاتری براتون داره سرور مجازی با هارد بالا بگیرید بهتره تا هاست دانلود بگیرید

سوال 2 : در بحث سرور اختصاصی و مجازی تنها تفاوت اختصاصی بودن منابع هست تو کانفیگ هیچ تفاوتی ندارند آموزش کانفیگ تو همین انجمن زیاده ولی فکر نکنم فعلا بتونید کانفیگ مناسب رو انجام بدید بهتره به یک فرد مناسب تر بدین کانفیگ کنه!

سوال 3 : سرعت دانلود سرور در بحث سخت افزار به سرعت هارد سرور اختصاصی و سرعت پورت اینترنت سرور و قدرت رم و سی پی یو و در بحث نرم افزاری وبسروری که برای دانلود نصب میشه و کانفیگی که روش انجام میشه متغییر ها زیاده مثل مکان و قدرت شبکه دیتاسنتر و .....

سوال 4 : اگر سرور اختصاصی برای دانلود خواستید آلمان مناسب هست ( البته برای سرور دانلود )

در کل اگر حجم دانلود بالاست برای ماه های اول سرور مجازی با هارد بالا بگیرید و بعد ها برای خریدسرور اختصاصی اقدام کنید و اگر حجم زیاد نیست با هاست دانلود می تونید نیازتون رو برطرف کنید! کانفیگ سرور ها رو هم به یک فرد ماهر بسپارید تا کمتر مشکل داشته باشید

موفق باشید

Ghost Killer
May 15th, 2014, 23:23
خیلی ممنون بابت راهنمایی اما بنده میخوام یه سایت دانلود کامل راه بندازم و 4ترابایت قطعا فایل لازم دارم و بزودی بازهم نیاز پیدا می کنم و هر سرور مجازی ای هم که دیدم اینقد حجم نمی داد به خاطر همین به این نتیجه رسیدم که یه اختصاصی بگیرم.راستی من هر ماه میتونم 400تومن و یه کم بالاتر هزینه کنم!!ممنون اگه پاسخ بدید چیکار کنم...

company_hosting
May 16th, 2014, 01:55

سوال 1:به نظر شما هاست دانلود+هاست معمولی+سرور مجازی بگیرم یا یه جا یه سرور اختصاصی جای همه ی اینا بگیرم؟

سرور اختصاصی

سوال 2:کانفیگ سرور اختصاصی یعنی چی؟آموزشی در موردش بلدید؟یا سایتی برای آموزش میشناسید؟

اموزش در گوگل
و انجمن سرچ کنید موضوعی که نیاز هست، مطالب اموزشی زیاد هست

سوال3:سرعت دانلود یک سرور اختصاصی به چه ویژگی ای وابسته هستش؟همچنین وقتی کاربری از سایت دانلود می کنه،سرعت دانلودش به چه ویژگی ای از سرور اختصاصی وابسته هستش؟

سرعت به پرت شبکه و بعد از ان به هارد دیستک و بافر

سوال 4:کدوم یک از سرورهای اختصاصی زیر رو انتخاب کنم؟(سرویس دهنده:شاتل هاست)

مورد اول:

محل نگه داری : hetzner آلمان

پردازنده : Cori7 3770 Quadcore

حافظه ی اصلی : 32 گیگا بایت DDR3

سرعت اتصال به اینترنت : ۱گیگابیت (۲۰۰مگابیت تضمین شده )

ترافیک ماهیانه : 20 ترابایت

هزینه ی ماهیانه : 250.000 تومان

مورد دوم:

محل نگهداری : OVH فرانسه

پردازنده : Intel Xeon W3 565 Quadcore

حافظه اصلی : 48 گیگا بایت DDR3

سرعت اتصال به اینترنت : 1گیگابیت ( 200 مگابیت تضمین شده )

ترافیک ماهیانه : نامحدود

هزینه ی ماهیانه : 300.000 تومان

سلام
جواب سوالات دادم در بین سوالات

در مورد سرورهای های گفته شده هیچ کدام درهتزنر مجود نمیباشد
و یا او وی اچ

اگر از هتزنر بخواهید اون مدل موجود نیست یا اگر بدهند از نوع دست دوم هست که هارد ضعیفی دارند و پیشنهاد نمیشود

او وی اچ هم این مدل که اعلام کردید را در حال حاضر ندارد

این مدل پیشنهاد میشود

EX40 -
Ram : 32 GB DDR3 RAM
CPU : Intel® Core™ i7-4770 Quad-Core Haswell
Hard Disk : 2 x 2 TB SATA 6 Gb/s 7200 rpm HDD Software- RAID 1 Enterprise- Klasse
Bandwidth : 20 TB | IP : 1 | Port : 1 Gbit/s with 200 Mbit/s guaranteed
Country : Germany | Datacenter : Hetzner | OS : Custom

در صورت نیاز اعلام کنید

با تشکر

sssoheil
May 16th, 2014, 17:58
خیلی ممنون بابت راهنمایی اما بنده میخوام یه سایت دانلود کامل راه بندازم و 4ترابایت قطعا فایل لازم دارم و بزودی بازهم نیاز پیدا می کنم و هر سرور مجازی ای هم که دیدم اینقد حجم نمی داد به خاطر همین به این نتیجه رسیدم که یه اختصاصی بگیرم.راستی من هر ماه میتونم 400تومن و یه کم بالاتر هزینه کنم!!ممنون اگه پاسخ بدید چیکار کنم...

سلام

سرور مجازی با هارد 4 ترابایت هم میتونید تهیه کنید.

Ghost Killer
May 22nd, 2014, 19:15
آپدیت شد لطفا به سوالات جدید پاسخ بدید ممنون میشم!!!:x

viva
May 22nd, 2014, 19:21
بریا سایت اختصاصی بهتر هست که باید خرج بکنی برای طراحی برای غوغا کردن هم ماهیانه 10 میلیون تبلیغات بکن درست میشه :)

Ghost Killer
May 22nd, 2014, 19:36
بریا سایت اختصاصی بهتر هست که باید خرج بکنی برای طراحی برای غوغا کردن هم ماهیانه 10 میلیون تبلیغات بکن درست میشه :)
سوالات رو جواب بدین لطفا ممنون!!!

Ghost Killer
May 23rd, 2014, 12:31
دوستان به کمکتون احتیاج دارم لطفا زودتر جواب بدین....از هر راهنمایی برادرانه ای دریغ نفرمایید

daniad
May 25th, 2014, 09:20
من خودم سایت دانلود فیلم دارم
بنظرم باید اولش 1 سری چیزا پایه رو یاد بگیری بعد اقدام کنی یا اینکه با یکی دو نفر اینکاره مرتبا در ارتباط باشی دوستم.
جواب سوال اول:
بهتره اولش از کم شرو کنی چون سایت 2 روزه بازدیدش نمیره بالا ولی اگر اینقد هزینه میکنی سرعت پیشرفتت خیلی زیاد میشه برا همین سرور اختصاصی نسبت به هزینه و کانفیگاش و درد سراش زیاد به صرفه نیست بخصوص برای خود سایت
یعنی بهتره برای سرور دانلود ازش استفاده کنی.
جواب 2 :
همون که خودت گفتی
جواب 3 :
همون که خودت گفتی
جواب 4 :یه نکته رو در نظر بگیر که سایت هایی مثل اینی که میخوای را بندازی پس از مدتی که بزرگ شدن ممکنه مورد حمله ddos قرار بگیرند برا همین از یه دیتا سنتری سرور بگیر که حتما آنتی ddos داشته باشه ovh فرانسه گزینه خوبیه ولی هتزنر شنیدم تو این مورد ممکنه مشکل ساز شه

سوال های جدید :دی
جواب 1 :
گفتم
جواب 2 :
وردپرس +قالب اختصاصی
جواب 3 :بستگی به هدفت از تاسیس سایت داره ولی الان سایت (دانلود همه چی ) زیاد هست و خیلی هم قوی اند و رقابت سخت میشه از طرفی هم سایت دانلود بازی فقط سایت دانلود بازیه
جواب 4 :
اسم دومین باید ترجیحا کوتاه باشه و طوری باشه که با یکی دو بار دیدنش کاربر حفظش کنه از طرفی باید متناسب با سایتت باشه
مثل دومین خودم (ببین چقد باحاله:دی) Chiz.me

zartosht
May 25th, 2014, 10:06

سوالات جواب داده شده:

سوال 1:به نظر شما هاست دانلود+هاست معمولی+سرور مجازی بگیرم یا یه جا یه سرور اختصاصی جای همه ی اینا بگیرم؟(سرور اختصاصی)

سوال 2:کانفیگ سرور اختصاصی یعنی چی؟آموزشی در موردش بلدید؟یا سایتی برای آموزش میشناسید؟(به شرکت دهنده ی سرور واگذار می کنم برای تنظیمات و کانفیگ)

سوال3:سرعت دانلود یک سرور اختصاصی به چه ویژگی ای وابسته هستش؟همچنین وقتی کاربری از سایت دانلود می کنه،سرعت دانلودش به چه ویژگی ای از سرور اختصاصی وابسته هستش؟(سرعت به پرت شبکه و بعد از ان به هارد دیستک و بافر)

سوال 4:کدوم یک از سرورهای اختصاصی رو انتخاب کنم؟(سرویس دهنده:irwebco.com)(هلند ورلداستریم | Intel Xeon e3-1270 Quad core 3.40Ghz | رم 16 گیگ | فضا: دو هارد 2TB | رید نرم افزاری 0 | آپلینک 1000 مگابیت | ترافیک ماهانه 50TB | تعداد آی پی 4تا | سیستم عامل دلخواه | هزینه:500هزار تومن ماهانه)

سوالات جدید:

سوال 1: اولین سوال اینکه اطلاعات بالا رو قبول دارین و صحیح هستش؟(با دلیل)

سوال 2: به نظر شما برای یک سایت دانلود که میخواد از همون اول غوغا به پا کنه سیستم مدیریت محتوای اختصاصی با قالب اختصاصی بهتره یا وردپرس با قالب اختصاصی؟

سوال 3: به نظرتون با گذاشتن بازی برای هر پلتفرمی که فکرش رو می کنین شروع کنم یا با دانلود همه چی؟

سوال4: یه اسم دامنه ی خوب پیشنهاد بدید؟

--

سوال 4:کدوم یک از سرورهای اختصاصی رو انتخاب کنم؟

استفاده از raid 1 فراموش نکنید . کیفیت هارد ها خیلی مهمه طرف هتزنر بدون raid 1 نرید به هیچ عنوان ، هارد های ovh کیفیت خوبی دارند . از کشوری خرید کنید که Ping کمتری به ایران داشته باشد . 1 انگلیس ، فرانسه ، المان

از وردپرس استفاده کنید دلیلش هم seo و شناخته شده برای موتور های جستجو . و همچنین مدیریت کامل امکان استفاده از کشینگ .

تصمیم با شماست( با توجه به میزان توان در ارسال پست و مطالب گوناگون ) ، پشت کار و نظم داشته باشید نتیجه خیلی خوب میگیرید .

Ghost Killer
May 25th, 2014, 10:14
بسیار بسیار ممنون از هر دو دوست عزیز daniad و zartosht...بنده از فرموده های شما اینجوری نتیجه گرفتم که ازسرورهای ovh فرانسه استفاده کنم پس میرم سراغ فرانسه...!
daniad عزیز...به نظر خودم هم برم سراغ سایت اختصاصی دانلود بازی بهتره چون وقتی بزرگتر شد بخشای دیگه رو هم اضافه می کنم
zartosht گرامی...از همون وردپرس و قالب اختصاصی استفاده می کنم ممنون

daniad
May 25th, 2014, 10:20
خواهش میشه :دی

softlayer
May 25th, 2014, 19:30
بسیار بسیار ممنون از هر دو دوست عزیز daniad و zartosht...بنده از فرموده های شما اینجوری نتیجه گرفتم که ازسرورهای ovh فرانسه استفاده کنم پس میرم سراغ فرانسه...!
daniad عزیز...به نظر خودم هم برم سراغ سایت اختصاصی دانلود بازی بهتره چون وقتی بزرگتر شد بخشای دیگه رو هم اضافه می کنم
zartosht گرامی...از همون وردپرس و قالب اختصاصی استفاده می کنم ممنون

دوست من بهتره بیشتر تحقیق کنید
طبق صحبت هایی که با ovh داشتیم بسیار به کپی رایت فایل های روی سرور حساسیت نشون میده
و از اون بدتر به ایرانی هایی که از ovh سرویس میگیریند حساسه، نه بخاطر تحریم، بخاطر عدم رعایت قوانین دیتاسنتر
ممکنه با کوچکترین اشتباه کل سرور و داده ها terminate بشه
موفق باشید

Mr.Te0
May 26th, 2014, 01:44
دوست عزیز شمایی که تازه استارت میزنی درست نیست سرور اختصاصی تهیه کنی در حالی که اصلا تجربه و دانایی لازم رو برای اداره اون نداری.
بهتره از سرور مجازی شروع کنید تا با پا گرفتن سایت به سمت سرور اختصاصی بروید.