PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حرفه ای ترین زبان برنامه نویسی چیست؟

سیدرضا بازیار
May 12th, 2014, 12:24
من قصد دارم سایت های زیادی رو طراحی کنم. اما میخوام بدونم بهترین زبان برنامه نویسی چیه؟
پی اچ پی؟
آی اس پی؟
پایتون؟
...؟
لطفا بهترین زبان ها رو بهم معرفی کنید و بگید جامع ترین کدومه

mhiizadi
May 12th, 2014, 12:49
php فقط !

Dictator_
May 12th, 2014, 12:58
من قصد دارم سایت های زیادی رو طراحی کنم. اما میخوام بدونم بهترین زبان برنامه نویسی چیه؟
پی اچ پی؟
آی اس پی؟
پایتون؟
...؟

php اما کنارش باید html css هم فول بشی ..چون میخوای طراحی کنی . بدردت میخوره خیلی .الان هر طراحی ببینی اینارو 100% یاد داره .

البته من شنیدم توبعضی شهر ها مثل تهران زیاد از asp استفاده میشه اگه میخوای بیرون کار کنی این مورد هم در نظر بگیر..یکی از اقوام که طراح هست میگفت !!!

من خودم php خیلی دوست دارم .

NEG4R
May 12th, 2014, 13:00
اکثرا php

سیدرضا بازیار
May 12th, 2014, 13:05
من میخوام یه موتور جستجوگر بسازم که میگن باید از پایتون استفاده کنم
نظر شما در مورد پایتون چیه؟

MOHAMMAD MOHSEN
May 12th, 2014, 13:19
علاوه بر اینکه باید زبان قدرتمندی رو انتخاب کنید باید تسلط خوبی هم روی زبان داشته باشید این نباشه که از زبان فقط مقداری بلد باشید! PHP زبان قدرتمندی هست آموزش تو اینترنت زیاد داره اما طراحی سایت صرفا در یادگیری برنامه نویسی وب خلاصه نمیشه به نظر من طراحی وب یک کار تیمی هست برای طراحی یک وب سایت عالی باید تخصص های زیر با هم همکاری کنند البته به نظر من:

گرافیست: طراح شکل ظاهری و چیدمان منوها و رنگ

طراح قالب: برای طراحی و کد زدن HTML ، CSS و Javascript سایت

برنامه نویس

مهندس سیستم: طراحی الگوریتم و بهینه سازی کدها

و تست کننده (چیزی که تو ایران خیلی کم دیدم): برای پیدا کردن خطاها و باگ های سایت

سیدرضا بازیار
May 12th, 2014, 13:25
من قصد دارم برم رشته IT و اونجا در زمینه اینترنت کار کنم
اگه بخوام زبان های "php - asp - html - css - javascript - C - پایتون " رو به صورت حرفه ای و عمقی یاد بگیرم (هر روز بین 5 تا 8 ساعت وقتم رو روی اون بزارم) حدودا چند سال طول میکشه تا همه رو یاد بگیرم؟

mhiizadi
May 12th, 2014, 13:28
اگه بخوام زبان های "php - asp - html - css - javascript - C - پایتون " رو به صورت حرفه ای و عمقی یاد بگیرم (هر روز بین 5 تا 8 ساعت وقتم رو روی اون بزارم) حدودا چند سال طول میکشه تا همه رو یاد بگیرم؟

به صورت سطحی بخواید یاد بگیرید به درد نمیخوره
پیشنهاد میکنم روی php به صورت حرفه ای کار کنید !

rezaonline.net
May 12th, 2014, 16:18
پی اچ پی؟
آی اس پی؟
پایتون؟
...؟

چیزی به اسم بهترین زبان برنامه نویسی وجود نداره ، شما سعی کنید بهترین برنامه نویس بشید .
با همه این زبانهای میشه سایتهای عالی ساخت .
ببینید با کدومش راحتید .

من میخوام یه موتور جستجوگر بسازم که میگن باید از پایتون استفاده کنم
نظر شما در مورد پایتون چیه؟
موتور جستجو به یک پایگاخ داده خیلی بزرگ احتیاج داره ، زبان برنامه نویسی کافی نیست و باید روی مباحث پایگاه داده های nosql کار کنید که خودش یه دنیای دیگه است .

mh1376
May 12th, 2014, 16:33
الان واقعا پایتون کارش درسته کل سیستم های شرکت بیان blog.ir و بیان باکس تمامی بلاگ هاش تمامی صفحاتش رو با پایتون ساخته از پی اچ پی هم خیلی اسونتره ولی پی اچ پی هم خوبه ولی من که سمتش نمیرم چون وقتی با پایتون میتونی هم برنامه موبایل و پی سی و ... و حتی وب سایت بنویسی چرا ادم بره سمت پی اچ پی ؟
بهترین پایتونه سمت ,net هم نرو که عمرت تباه میشه اینا سورس بسته هست و به درد نمیخوره

hamid.soltani92
May 12th, 2014, 22:25
الان واقعا پایتون کارش درسته کل سیستم های شرکت بیان blog.ir و بیان باکس تمامی بلاگ هاش تمامی صفحاتش رو با پایتون ساخته از پی اچ پی هم خیلی اسونتره ولی پی اچ پی هم خوبه ولی من که سمتش نمیرم چون وقتی با پایتون میتونی هم برنامه موبایل و پی سی و ... و حتی وب سایت بنویسی چرا ادم بره سمت پی اچ پی ؟
بهترین پایتونه سمت ,net هم نرو که عمرت تباه میشه اینا سورس بسته هست و به درد نمیخوره
ببخشید، من پایتون، پرل و پی اچ پی کار می کنم و به هیچ عنوان پایتون از پی اچ پی ساده تر نیست!
حالا مثلا پی اچ پی که اوپن سورس هست رو شما چندبار خودتون کامپایل کردین؟!
به استارتر:
زبانی به عنوان بهترین وجود نداره، اما یه زبون میتونه برای یه کار خاص بهترین باشه! برای مثال برای تحلیل داده های فرم ها و ... jsp واقعا قوی و عالیه. برای ارتباط با دیتابیس باز هم jsp با دیتابیس اوراکل بهترین نتیجه ممکن رو میده و شما میتونید برای نوشتن یک موتور جستجو از این زبون استفاده کنید.
چیزی که اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم پرله. اصلا برای استفاده شما مناسب نیست. پایتون هم تو این زمینه اگه از پی اچ پی بدتر نباشه، بهتر نیست!
جالبترین قابلیت جاوا تو این زمینه این هست که میتونید برنامه تون رو کامپایل کنید که تو این حالت به اینترپرتر نیاز ندارید و برنامه خیلی سریعتر اجرا میشه.

mh1376
May 12th, 2014, 22:55
ببخشید، من پایتون، پرل و پی اچ پی کار می کنم و به هیچ عنوان پایتون از پی اچ پی ساده تر نیست!
به استارتر:
زبانی به عنوان بهترین وجود نداره، اما یه زبون میتونه برای یه کار خاص بهترین باشه! برای مثال برای تحلیل داده های فرم ها و ... jsp واقعا قوی و عالیه. برای ارتباط با دیتابیس باز هم jsp با دیتابیس اوراکل بهترین نتیجه ممکن رو میده و شما میتونید برای نوشتن یک موتور جستجو از این زبون استفاده کنید.
چیزی که اصلا بهتون پیشنهاد نمیکنم پرله. اصلا برای استفاده شما مناسب نیست. پایتون هم تو این زمینه اگه از پی اچ پی بدتر نباشه، بهتر نیست!
جالبترین قابلیت جاوا تو این زمینه این هست که میتونید برنامه تون رو کامپایل کنید که تو این حالت به اینترپرتر نیاز ندارید و برنامه خیلی سریعتر اجرا میشه.

حرفتون رو نمیفهمم من روزانه با لینوکس کارمیکنم و توی اون میشه براحتی تنظیمات پی اچ پی و حتی زمان تاخیر و دیلی و حتی پکت های ارسالی از طرف اپاچی و هدر tcp رو راحت تغییر داد از توی سورس

بلاگ بیان رو دیدید با پایتونه قدرتش خوبه ولی شما به راحتی با فریمورک جنگو میتونید سایت درست کنید پی اچ پی هم همینطور به صورت عادی کارباهاش سخته و میاید از فریمورک هاش استفاده میکنید

parmenides
May 13th, 2014, 00:12
به استارتر:

jsp زبان نیست و یک تکنولوژی هست، البته شما خودت این رو میدونی ;)

d3m0n3y3z
May 13th, 2014, 00:41
کسی که می خواد سایت های زیادی رو طراحی کنه به یه زبان همه منظوره نیاز داره و به نظر من در زبان های تحت وب همه منظوره هیچ کدام حتی نزدیک به php هم نیستند. حجم برنامه ها، cms ها و ... نوشته شده با این زبان هم خود گواهی بر این مسئله هست.

parmenides
May 13th, 2014, 01:01
به شما پیشنهاد می کنم به جای جستجو در مورد یک موضوع انحرافی مثل نوشن سرچ انجین، شروع به یاد گیری یک زبان ساده مانند php یا python کنید. من منابع و راهنمایی مربوط به نوشتن جستجوگر رو در پست قبلی به شما دادم. نوشتن جستجو گر کار شما نیست بهتون بر نخوره اصلا کار هر برنامه نویسی هم نیست. پیشنهاد میکنم که دوره آموزش پایتون که در زیر لینک دادم رو بگذرانید. و اگه مشکل زبان انگلیسی دارید حتما برطرفش کنید. برنامه نویس که زبانش ضعیف باشه بدجور کلاهش پس معرکست. این دوره به زبان انگلیسی هست و واقعا عالیه. به IP ایران هم سرویس نمیده.

https://www.udacity.com/course/cs101

camelian77
May 13th, 2014, 01:07
با پی اچ پی شروع کنین و کم کم برنامه نویسی رو یاد بگیرید -- اینجوری به سادگی به زبون های دیگه می تونین انتقال بدین.

روبی هم بد نیست برای شروع. ولی کسی که از روبی شروع می کنه دیگه بر نمیگرده به پی اچ پی

mh1376
May 13th, 2014, 01:09
با پی اچ پی شروع کنین و کم کم برنامه نویسی رو یاد بگیرید -- اینجوری به سادگی به زبون های دیگه می تونین انتقال بدین.

روبی هم بد نیست برای شروع. ولی کسی که از روبی شروع می کنه دیگه بر نمیگرده به پی اچ پی

تو همه جاها گفتن از صفر روبی شروع نکنین چون اصلا میتونین :دی واقعا گیج کنندست اولش اسونه بعد سر سوکت که میرسه واویلا پایتون بهتره

Dictator_
May 13th, 2014, 01:10

این کار کمی مشکل توش هست.

شما یک زبان رو یاد بگیر کامل و تخصصی بعد برو سراغ زبان های دیگه ..

مثلا php یا html اول تخصصی یاد بگیر بعد پیرامون اینها چیز هایی که لازمه برو دنبالش...

تجربه و کار در عمل و ایده پردازی خیلی مهمه اگه میخوای طراح خوبی باشی.

پیشنهاد من این هست اول یک یا 2 زبان رو به صورت حرفه ای و تخصصی کار کن بعدش برو سراغ زبان های دیگه....

در مورد یاد گیری هم زیاد درست نیست بگیم چند وقت طول میکشه چون بستگی به شما داره همه چی ....

موفق باشید.

M.Abooali
May 13th, 2014, 01:21
راستش من دقیقا خواستم پیشنهاد parmenides (http://www.webhostingtalk.ir/member/86933/) را بدم بهتون که دیدم ایشان گفتند.

بهتره شروع کنید به یادگیری تا خودتان این قدرت را پیدا کنید که انتخاب کنید به کدام زبان مسلط بشید.

مطمئنا یک برنامه نویس PHP اگر تو کار وب قراره حرفه ای باشه و سایت های زیادی طراحی کند، باید کمی از باقی زبان ها هم سر در بیاره، پس شما با هر زبانی شروع کنید چیزی از دست ندادین، به مرور در این مسیر زبان اصلی خودتان را انتخاب کنید.

به زبان ساده:

هیچ کس اول ابتدایی انتخاب نمی کند، ریاضی فیزیک بخواند یا علوم تجربی !

behnamy01
May 13th, 2014, 01:34
میخواستم زیاد توضیح بدم دیدم حالشو ندارم :دی واسه برنامه نویسی سرور ساید php رو یاد بگیرید در حد حرفه ای به تمام معنا، در سطح خیلی سنگینی اگه خواستید پروژه بنویسد و دیدید php دیر و کند جواب میده یه کوچ کوچیک به ASP.NET بکنید، وقتی که برنامه نویسی رو فول یاد دارید این کوچک کردن ها زیاد سخت نیس

rezaonline.net
May 13th, 2014, 02:12
هیچ کس اول ابتدایی انتخاب نمی کند، ریاضی فیزیک بخواند یا علوم تجربی !
این جمله تون فوق العاده بود

mohammad.2016
May 13th, 2014, 02:32
دوستان حالا اگه بخواد همون php رو یاد بگیره از کجا شروع کنه؟
کتابی رو معرفی میکنید؟ یا سایتی رو؟

OmidX
May 13th, 2014, 02:39
پی اچ پی؟
آی اس پی؟
پایتون؟
...؟

php

mh1376
May 13th, 2014, 02:40
دوستان حالا اگه بخواد همون php رو یاد بگیره از کجا شروع کنه؟
کتابی رو معرفی میکنید؟ یا سایتی رو؟

نمایشگاه کتاب زیاد داشت اگه روی فریموک کارکنی زودتر میتونی سایت حرفه ای بسازی

hamid.soltani92
May 13th, 2014, 07:47
jsp زبان نیست و یک تکنولوژی هست، البته شما خودت این رو میدونی ;)
لطفا به آخرین سطر توجه کنید!

به استارتر:
من به هیچ عنوان منظورم این نبود که jsp یک زبان stand alone هست!

سیدرضا بازیار
May 14th, 2014, 11:09
به شما پیشنهاد می کنم به جای جستجو در مورد یک موضوع انحرافی مثل نوشن سرچ انجین، شروع به یاد گیری یک زبان ساده مانند php یا python کنید. من منابع و راهنمایی مربوط به نوشتن جستجوگر رو در پست قبلی به شما دادم. نوشتن جستجو گر کار شما نیست بهتون بر نخوره اصلا کار هر برنامه نویسی هم نیست. پیشنهاد میکنم که دوره آموزش پایتون که در زیر لینک دادم رو بگذرانید. و اگه مشکل زبان انگلیسی دارید حتما برطرفش کنید. برنامه نویس که زبانش ضعیف باشه بدجور کلاهش پس معرکست. این دوره به زبان انگلیسی هست و واقعا عالیه. به IP ایران هم سرویس نمیده.

https://www.udacity.com/course/cs101

شما درست میگید
اما من الآن نمیخوام موتور رو بسازم
قصد دارم موتور رو حد اقل 8 سال آینده بسازم
میخوام برنامه نویسی رو از همین الآن شروع کنم و بین 8 تا 10 سال وقت خودم رو روی یاد گیری بزارم
پس بهترین راه اینکه که ابتدا html سپس php رو یاد بگیرم
وقتی این دو تا رو فول شدم ASP.net و پایتون رو هم شروع کنم
فکر کنم در عرض 10 سال بتونم این 4 تا زبان رو یاد بگیرم :D
اگه زبان دیگه ای هم هست که بتونه بهم کمک کنه, اون رو هم بهم پیشنهاد بدید
یه سوال دیگه هم دارم. جدید ترین زبان که اومده اسمش چیه و ممکنه زبان جدیدی هم به وجود بیاد؟

alexa_host
May 14th, 2014, 11:15
شما درست میگید
اما من الآن نمیخوام موتور رو بسازم
قصد دارم موتور رو حد اقل 8 سال آینده بسازم
میخوام برنامه نویسی رو از همین الآن شروع کنم و بین 8 تا 10 سال وقت خودم رو روی یاد گیری بزارم
پس بهترین راه اینکه که ابتدا html سپس php رو یاد بگیرم
وقتی این دو تا رو فول شدم ASP.net و پایتون رو هم شروع کنم
فکر کنم در عرض 10 سال بتونم این 4 تا زبان رو یاد بگیرم :D
اگه زبان دیگه ای هم هست که بتونه بهم کمک کنه, اون رو هم بهم پیشنهاد بدید
یه سوال دیگه هم دارم. جدید ترین زبان که اومده اسمش چیه و ممکنه زبان جدیدی هم به وجود بیاد؟

جاوا اسکریپت و جی کو‌ئری هم باید بلد باشی

Ne&in
May 14th, 2014, 13:54
دوستان برام یک سوال پیش اومده بنده مهندس نرم افزار هستم.... 4 سال درس خوندم که جز کمی c++ چیز دیگری بونی یاد نداد....دوستان شما از کی و چه جوری فرصت کردین اینهمه زیان رو بلد بشید؟
و اینکه از کجا میفهمیدین کدوم زبان یه درد چه کاری میخوره و چه طوری شد حرفه ای شدین؟

amertad
May 14th, 2014, 16:53
دو بحث هست بین بهترین ها :::
php - .net

کامل سلیقه ای هست!!!

parmenides
May 14th, 2014, 16:59
دو بحث هست بین بهترین ها :::
php - .net

کامل سلیقه ای هست!!!

اصلا هم صلیقه ای نیست کاملا هم فنی است. چیزی به اسم بهترین زبان هم وجود ندارد نیازمندی های پروژه تعیین میکنه که از چه تکنولوژی و زبانی استفاده بشود. البته دوستان .Net زبان نیست. 8-| جز بهترین ها هم نیست.

amertad
May 14th, 2014, 17:57
قابل توجه :: من تخصصم برنامه نویسی مبتنی بر وب (-prel-php-python) هست و تو چهار چوب کاری خودم صحبت میکنم!
درسته با توجه به هر پروژه - زبان در پایان انتخاب میشود ولی دو ساختار معرفی شده چیزی از هم کم ندارند و با هر جفتشون میشه کارهایی یکسان انجام داد!
چهار چوب .net که شامل c# و vb.net میشه در ایران جزو پرطرفدارترین هاست و در جهان هم همینطور...
البته باز هم در بحث سرور ساید و وب...

meysam021
May 14th, 2014, 18:11
از asp.net خوشم نمیاد ، بنظر من php . css - html - java بلد باشی یعنی همه چی بلدی asp , asp.net هم بنظر من بدرد نخورن

firebox
May 14th, 2014, 18:35
سوال تون اشتباه هست ، هر کدوم از زبان های برنامه نویسی مزایا ومعایت خودشون رو دارند ، نباید باهم مقایسه شون کرد.

یک پیشنهاد: اگر با جاوا اسکریپت آشنا هستید ، Node.js رو بهتون پیشنهاد می کنم (یک زبان برنامه نویسی سمت سرور بر پایه جاوا اسکریپت)

جدیدا خیلی مورد استفاده قرار گرفته ، محبوب زیادی هم بدست اورده ، سایت های مثل groupon , myspace به node.js مهاجرت کردن.

firebox
May 14th, 2014, 18:41
از asp.net خوشم نمیاد ، بنظر من php . css - html - java بلد باشی یعنی همه چی بلدی asp , asp.net هم بنظر من بدرد نخورن

یک بار گفتم باز هم میگم ، زبان های برنامه نویسی هیچ کدوم از هم دیگه بدتر یا بهتر نیست ، هم Php زبان قدرتمندی هست و هم Asp.net .

زبان های برنامه نویسی رو از جهاتی میشه با زبان های گفتاری مقایسه کرد ، برای مثال شما می تونید هم با زبان انگلیسی منظورتو برسونی هم با زبان اسپانیایی ، شما نمی تونی بگی انگلیسی بهتر از اسپانیایی هست و بهتر میشه منظور رو رسوند .

ronix
May 14th, 2014, 18:53
پی اچ پی؟
آی اس پی؟
پایتون؟
...؟

دوست عزیز سوالتون رو به صورت کلی مطرح کردید
شما اول باید علاقه و گرایشتونو مشخص کنید
همونطور که دوستان خدمتتون عرض کردن نمیشه گفت که زبانی بدرد نخور هست...
هر کدام از زبان ها کارایی و خاصیت خودشونو دارند بر فرض مثال شما میخوای ی طراح وبسایت حرفه ای بشی خب مشخص هست باید اول html css را استارت بزنی و بعد از اون به jquery و php تسط کامل پیدا کنی ، البته یک نکته هم خدمتت عرض کنم که شما باید علاوه بر یادگیری تمرین و تکرار و همچنین ارداه محمکی داشته باشید تا مهارت لازم در این زمینه را کسب کنید

سیدرضا بازیار
May 14th, 2014, 21:29
درسته
اشتباه من این بود که گفتم بهترین زبان کدومه
پس حرف خودم رو پس میگیرم
پس باید ابتدا html + css رو یاد بگیرم و سپس شروع کنم به jquery و php و پایتون
فکر کنم این 5 زبان خیلی به من کمک میکنن
البته الآن دارم روی این کار میکنم که بتونم با 10 انگشت و چشم بسته انگلیسی تایپ کنم و برنامه نویسی کنم. اون هم با سرعت بسیار بالا. انگلیسی رو موفق شدم. اما توی کد نویسی اشتباه تایپی زیاد میکنم :D

ronix
May 15th, 2014, 03:46
بله همینطور هست ، اگر خوب به این زبان هارو که بنده و دوستان خدمتتون عرض کردیم به صورت اصولی یاد بگیرید و با تمرین و تکرار تسلط کامل پیدا کنید ، اینده ی خوبی دارید ، موفق باشید

irGeek
May 18th, 2014, 21:31
در جواب سوال شما "با هر زبانی که بلدی" یعنی زبان مهم نیست مهم کاری هست که می خواهی انجام بدی
انتخاب من با توجه به کار هایی که در نظر دارم scala یا java هست ولی پشنهادم به شما "اینکه متعصب نباشید" تعصب چیزی هست که باعث میشه آدم خوبی های تکنولوژهای دیگه رو نبینه
کاش یکی اینها رو 6 سال پیش بهم میگفت.

why.darkness
July 21st, 2014, 11:38
جواب برای اینکه چه زبانی حرفه ای تره !!! شکی نکن c/c++ بهترین و قویترینه که لقبشم هست هیولای زبان ها.
ولی در بحث وب شکی نکنید php بهترین گزینه هستش.

Ne&in
July 21st, 2014, 15:54
هیچ کس جواب منو نداده!!

sahama
August 23rd, 2014, 01:18
هیچ کس جواب منو نداده!!
احتمالا به این دلیله که ما به درسی که توی دانشگاه خودنیم بسنده نکرده ایم و هر جا دیدیم چیزی برای یاد گرفتن وجود داره یه سرک کشیده ایم

من هم با پی اچ پی کار کرده ام و هم با پایتون و با هر دو سایت ساخته ام.
برای وب هر کدوم مزایا و معایبی دارند که باعث می شن انتخاب سخت بشه
در این که سینتکس پایتون بسیار شسته رفته تر از پی اچ پی است که شکی نیست اما مشکل بزرگی در مورد پایتون وجود داره. استاندار wsgi که مربوط به برنامه نویسی وب با پایتون است خیلی دیر معرفی شده و با وجود اینکه زبان پایتون اگر اشتباه نکنم از 1992 وجود داره این استاندار سال 2007 معرفی شده که باعث شده زبان پی اج پی به عنوان زبان وب در مدت طولانی بدون رقیب جا بیفته و سلطه پیدا کنه این باعث می شه هر جا هاست اشتراکی دیدی همه از زبان پی اچ پی پشتیبانی می کنند در صورتی که به ندرت هاست اشتراکی پیدا می کنی که از زبان پایتون پشتبانی کنه و این باعث ایجاد بزرگترین مشکل پایتون می شه یعنی برای راه اندازی سایتت به ندرت می تونی روی هاست های اشتراکی حد اقل در حال حاضر حساب کنی به همین دلیل هم تیم توسعه سیستم های مدیریت محتوا و کلا هر محصولی که قراره کاربر نهایی اون رو نصب و اجرا کنه و باید روی طیف گسترده تری از هاست ها اجرا بشه زبان پی اچ پی رو انتخاب می کنه
اما شما این رو در نظر بگیر که مثلا یه سایت با پایتون برای یه نفر طراحی و برنامه نویسی می کنی حداقل 1 ملیون قیمتشه اونوقت خرید یه وی پی اس برای راه اندازی اون به قیمت ماهانه حدود 20 - 30 تومن کمترین هزینه است
در کل شما باید با مفاهیم وب و با هر دو زبان حد اقل در حد مقدماتی آشنا بشی تا بتونی یکی رو انتخاب کنی ولی من خودم هر چند پی اچ پی رو کنار نگذاشته ام اما پایتون رو انتخاب کرده ام

Mr.black-hat
August 23rd, 2014, 14:52
نظر بنده هم روي php‏ هست.شك نكنيد يكي از بهترين كد نويسي هاست

Global90
August 23rd, 2014, 17:30
PHP,Java,C++,C#

این چنتا زبان رو تا حدی بدونی خوبه و بدردت میخوره.

توی وب به نظر من:
PHP عالیه

توی ویندوز:
C#

توی موبایل:
Java

eabdp
December 26th, 2014, 00:24
من با rezaonline.net موافقم. واقعیت اینه که چیزی به نام بهترین زبان برنامه نویسی وجود نداره مهم اینه که شما برنامه نویس خوبی بشید و مهارت خوبی در ابتکار زدن و دیدگاه های تئوری مهم برنامه نویسی پیدا بکنید نظیر برنامه نویسی شیئ گرا. من مدت ها قبل برنامه نویسی رو با Visual Basic 6.0 شروع کردم و ازون موقع خیلی می گذره اما بعد از مدتی که برنامه نویسی رو کنار گذاشته بودم وقتی برگشتم دیدم که با C# هم خیلی راحت می تونم برنامه بنویسم. بعد که با Python آشنا شدم دیدم یادگیری اون هم برام جالبه. همین طور HTML، CSS و PHP. اما به طور کلی میتونم این طوری راهنماییتون کنم:

1- دنیای امروز دنیای وب هست بنابراین تأکید روی وب رو باید همیشه مد نظر داشته باشید. پس صرف نظر از زبان برنامه نویسی محبوبی که انتخاب می کنید باید بر سه مورد مسلط باشید : HTML، CSSو javascript. در مورد javascript معمولا از خودش به طور سنتی استفاده نمیشه و از jQuery یا angularJS استفاده می شه. اما برای یادگیری اینها باید از javascript شروع کنید. برای یادگیری این زبان ها از صفر سایت www.w3schools.com (http://www.w3schools.com) سایت خوبیه و خودش هم همین روند رو پیشنهاد کرده. البته درون PHP هم هست در مراحل بعدی. همچنین با سایت codecademy.com (http://www.codecademy.com) هم میتونید این زبان ها و زبان های دیگه رو یاد بگیرید.

2- خوب بعد از اینکه با این ظواهر وب آشنا شدید که به اونها front end می گویند یعنی بخش جلویی یک برنامه وب، باید در مورد زبان اصلی که موتور محرکه است تصمیم بگیرید یا back end. اتفاقات خیلی مهمی در عقبه یک برنامه وب می افته که قدرت اون ها به قدرت زبان برنامه نویسی بستگی داره. اون اتفاق ها بیش تر شبیه برنامه نویسی دسکتاپ هستند اما باز هم نکات بسیار زیادی دارند که مخصوص خود اونهاست. خوب اینجا اگر بخواهید زبان رو انتخاب کنید باید توجه کنید که زبان کنونی، به خصوص در ایران PHP هست. حتی در بعضی قسمت ها ASP. پس PHP رو باید یاد بگیرید به خاطر جو کنونی که وجود داره. اما توجه کنید اتفاقی که الآن داره در جهان میفته حرکت به سمت زبان های جدیدتر و پویاتر مثل Python و Ruby هست. شاید در سال های آینده اینها حتی بازار رو بر PHP تنگ کنند. پس در عین حال که به فکر الآنتون هستید مثلا با PHP، به فکر آینده تون هم باشید با Python یا Ruby. در مورد Python و Ruby برای اینکه برنامه نویسیش براتون جذاب بشه هر دوی اینها قابلیت برنامه نویسی برای مبایل رو به سادگی فراهم کردند (به سایت های kivy.org (http://www.kivy.org) و ruboto.org (http://www.ruboto.org) مراجعه کنید). اما یک چیز مهم رو هم فراموش نکنید PHP، Python, Ruby همه اینها محصول دنیای Open source هستند، پس باید کم کم با ویندوز خداحافظی کنید و یاد بگیرید با لینوکس کار کنید مثلا Ubuntu پس در کنار اینها لازمه لااقل یادبگیرید یک سری کارهای پایه توی لینوکس چه طور انجام میشه.

3- بعد از اینها باید یک frame work انتخاب کنید. برنامه نویس های کنونی همه برنامه شون رو از اول شروع نمی کنند بنویسند معمولا چهارچوب های نسبتا آماده وجود داره مثل lavarel، django, یا zend. پس باید با فریم ورک ها آشنا بشید. و بعد از اون شاید ترجیح بدید با cms ها کارکنید. سیستم های مدیریت محتوا که خیلی آماده تر هستند و به میزان کمی از برنامه نویسی احتیاج دارند. البته با اون ها در مراحل اول نیز میتونید شروع کنید اما بالاخره باید بفهمید که در زیرساخت اونها چه می گذره. cms ها مانند wordpress و drupal

چی شد ترسیدید. برنامه نویس شدن یک روزه اتفاق نمی افته. برنامه های اولتون خیلی ساده اند، بهینه نیستند، بعدا بهشون می خندید اما لازم اند برای برنامه نویس شدن. یواش یواش هم ظاهر برنامه هاتون قشنگ تر میشه هم قدرت و بهینه سازیش. اما چیزی که مهمه اینه که زیاد شک نکنید. سعی و خطا رو هر چه زودتر شروع کنید و تجربه کسب کنید.

پس آخرش اینه که الآن خیلی سخت نگیر و زودتر شروع کن. موفق باشی.

سیدرضا بازیار
December 26th, 2014, 11:27
من با rezaonline.net موافقم. واقعیت اینه که چیزی به نام بهترین زبان برنامه نویسی وجود نداره مهم اینه که شما برنامه نویس خوبی بشید و مهارت خوبی در ابتکار زدن و دیدگاه های تئوری مهم برنامه نویسی پیدا بکنید نظیر برنامه نویسی شیئ گرا. من مدت ها قبل برنامه نویسی رو با Visual Basic 6.0 شروع کردم و ازون موقع خیلی می گذره اما بعد از مدتی که برنامه نویسی رو کنار گذاشته بودم وقتی برگشتم دیدم که با C# هم خیلی راحت می تونم برنامه بنویسم. بعد که با Python آشنا شدم دیدم یادگیری اون هم برام جالبه. همین طور HTML، CSS و PHP. اما به طور کلی میتونم این طوری راهنماییتون کنم:

1- دنیای امروز دنیای وب هست بنابراین تأکید روی وب رو باید همیشه مد نظر داشته باشید. پس صرف نظر از زبان برنامه نویسی محبوبی که انتخاب می کنید باید بر سه مورد مسلط باشید : HTML، CSSو javascript. در مورد javascript معمولا از خودش به طور سنتی استفاده نمیشه و از jQuery یا angularJS استفاده می شه. اما برای یادگیری اینها باید از javascript شروع کنید. برای یادگیری این زبان ها از صفر سایت www.w3schools.com (http://www.w3schools.com) سایت خوبیه و خودش هم همین روند رو پیشنهاد کرده. البته درون PHP هم هست در مراحل بعدی. همچنین با سایت codecademy.com (http://www.codecademy.com) هم میتونید این زبان ها و زبان های دیگه رو یاد بگیرید.

2- خوب بعد از اینکه با این ظواهر وب آشنا شدید که به اونها front end می گویند یعنی بخش جلویی یک برنامه وب، باید در مورد زبان اصلی که موتور محرکه است تصمیم بگیرید یا back end. اتفاقات خیلی مهمی در عقبه یک برنامه وب می افته که قدرت اون ها به قدرت زبان برنامه نویسی بستگی داره. اون اتفاق ها بیش تر شبیه برنامه نویسی دسکتاپ هستند اما باز هم نکات بسیار زیادی دارند که مخصوص خود اونهاست. خوب اینجا اگر بخواهید زبان رو انتخاب کنید باید توجه کنید که زبان کنونی، به خصوص در ایران PHP هست. حتی در بعضی قسمت ها ASP. پس PHP رو باید یاد بگیرید به خاطر جو کنونی که وجود داره. اما توجه کنید اتفاقی که الآن داره در جهان میفته حرکت به سمت زبان های جدیدتر و پویاتر مثل Python و Ruby هست. شاید در سال های آینده اینها حتی بازار رو بر PHP تنگ کنند. پس در عین حال که به فکر الآنتون هستید مثلا با PHP، به فکر آینده تون هم باشید با Python یا Ruby. در مورد Python و Ruby برای اینکه برنامه نویسیش براتون جذاب بشه هر دوی اینها قابلیت برنامه نویسی برای مبایل رو به سادگی فراهم کردند (به سایت های kivy.org (http://www.kivy.org) و ruboto.org (http://www.ruboto.org) مراجعه کنید). اما یک چیز مهم رو هم فراموش نکنید PHP، Python, Ruby همه اینها محصول دنیای Open source هستند، پس باید کم کم با ویندوز خداحافظی کنید و یاد بگیرید با لینوکس کار کنید مثلا Ubuntu پس در کنار اینها لازمه لااقل یادبگیرید یک سری کارهای پایه توی لینوکس چه طور انجام میشه.

3- بعد از اینها باید یک frame work انتخاب کنید. برنامه نویس های کنونی همه برنامه شون رو از اول شروع نمی کنند بنویسند معمولا چهارچوب های نسبتا آماده وجود داره مثل lavarel، django, یا zend. پس باید با فریم ورک ها آشنا بشید. و بعد از اون شاید ترجیح بدید با cms ها کارکنید. سیستم های مدیریت محتوا که خیلی آماده تر هستند و به میزان کمی از برنامه نویسی احتیاج دارند. البته با اون ها در مراحل اول نیز میتونید شروع کنید اما بالاخره باید بفهمید که در زیرساخت اونها چه می گذره. cms ها مانند wordpress و drupal

چی شد ترسیدید. برنامه نویس شدن یک روزه اتفاق نمی افته. برنامه های اولتون خیلی ساده اند، بهینه نیستند، بعدا بهشون می خندید اما لازم اند برای برنامه نویس شدن. یواش یواش هم ظاهر برنامه هاتون قشنگ تر میشه هم قدرت و بهینه سازیش. اما چیزی که مهمه اینه که زیاد شک نکنید. سعی و خطا رو هر چه زودتر شروع کنید و تجربه کسب کنید.

پس آخرش اینه که الآن خیلی سخت نگیر و زودتر شروع کن. موفق باشی.

ممنون
من html5 + css3 رو تقریبا یاد گرفتم و فقط باید چندتا قالب حرفه ای رو ویرایش و پیاده کنم که حرفه ای بشم
جاوااسکریپت رو هم به زودی شروع میکنم
بعدش هم میرم سراغ این جدول Skills Chart (http://www.balyan.ir/skill)
اگه ممکنه یکم در مورد لینوکس توضیح بدید. من با ویندوز زیاد کار کردم و الآن هم دارم آلترابوک اپل رو خریداری میکنم که برم سمت سیستم مک
مک بهتره یا لینوکس
لینوکس رو کجا باید گیر بیارم؟ میشه لینوکس رو روی کامپیوتر قدیمی نصب کرد؟

eabdp
December 26th, 2014, 13:48
ممنون
من html5 + css3 رو تقریبا یاد گرفتم و فقط باید چندتا قالب حرفه ای رو ویرایش و پیاده کنم که حرفه ای بشم
جاوااسکریپت رو هم به زودی شروع میکنم
بعدش هم میرم سراغ این جدول Skills Chart (http://www.balyan.ir/skill)
اگه ممکنه یکم در مورد لینوکس توضیح بدید. من با ویندوز زیاد کار کردم و الآن هم دارم آلترابوک اپل رو خریداری میکنم که برم سمت سیستم مک
مک بهتره یا لینوکس
لینوکس رو کجا باید گیر بیارم؟ میشه لینوکس رو روی کامپیوتر قدیمی نصب کرد؟

Ubuntu که شاید محبوب ترین لینوکس باشه رو میشه روی یک سیستمی که برای ویندوز XP کافیه نصب کرد و خیلی هم سرعتش خوبه و پایداریش بیش تره و باگ و هنگش کم تر از ویندوز XP. برای یادگیریش می تونید در اینترنت سرچ کنید. مثلا این دو تا سایت شاید خوب باشند : ubuntu-tutorials.com (http://ubuntu-tutorials.com) و LinuxCommand.org: Learning the shell. (http://linuxcommand.org/learning_the_shell.php). مهارت های زبانتون رو بالا ببرید تا دیگه نیازی به فارسی خوندن نداشته باشید. با این حال در همین تالار هم یک بخش مربوط به اوبونتو و دبین هست: اوبونتو,دبیان Ubuntu,Debian (http://www.webhostingtalk.ir/f104/). یادگیریش مثل یادگیری داس و ویندوزه البته خوب بیش تر نیاز به کد زدن هست. خیلی زود راه می افتید و هر وقت هم مشکلی داشتید کافیه گوگل کنید. مطمئنا یک نفر دیگه مثل شما همون مشکل رو داشته. فراموش نکنید کامیونیتی اوپن سورس خیلی قوی هستش و پشت هم رو دارن حسابی. دنیای اوپن سورس دنیای خیلی جالبیه.

shahinmq
December 26th, 2014, 15:58
Php توصیه می شه ، در ضمن با یک تیر 2 نشان زدید ! حالا چرا ؟

با یادگیری زبان php ، شما درواقع زبان c++ هم یادگرفتید(بدلیل مشابه بودن دستورات و کامپایلر)

usef.enayati
December 26th, 2014, 16:18
هر زبانی میخوای کار کنی مهم نیست تسلط مهمه
اگه واسه وب میخوای از PHP شروع کن چون اسونه. پایتون رو من کار نکردم نظر نمیدم
asp برات یکم سخته...
html - css - js هم که تو طراحی وب سایت خیلییییییی مهمه.

mehdi.gh
December 26th, 2014, 16:55
بحث در مورد زبان های برنامه نویسی به نظرم در انجمن برنامه نویس (http://barnamenevis.org) جامع تر بود چون نظر های تخصصی در مورد هر کدام از زبان ها ارایه شده
و معیب ، ضعف ها و .....
لینک در حال حاضر یادم نیست چی بود ولی میتونید سرچ کنید
البته خودم طرف دار زبان php هستم به خاطر حرفه ای بودن و البته علاقه ای که به لینوکس دارم

در صورتی که دوستان من که با c# کار کرده اند اصلا علاقه ای به php ندارند
علتش رو نمیدونم :D

سیدرضا بازیار
December 26th, 2014, 17:15
من به زبان های تحت وب مثل php , html , css , javascript خیلی علاقه دارم و خیلی زود یاد میگیرم
اما زبان های c / c++ / c# رو اصلا یاد نمیگیرم و علاقه ای هم بهشون ندارم.
دلیلش رو نمیدونم.
چیکار کنم که به زبان های تحت ویندوز علاقه پیدا کنم؟ (اصلا برام جذاب نیست. چون هر چقدر کد بنویسم, به نتیجه خاصی نمیرسم و نمیتونم بگم با استفاده از این زبان ها کاری رو انجام دادم تا روحیه بگیرم)

eabdp
December 26th, 2014, 17:20
حقیقتش بعضی افراد دقیقا برعکس هستند. حالا شما که به اونها علاقه داری فعلا روی همین ها تمرکز کن. بعدش اگر لازم شد تحت ویندوز هم یاد می گیری. البته فراموش نکن که C و ++C در این دو محیط مشترک هست. در ضمن مایکروسافت داره .net رو اوپن سورس می کنه و این ممکنه توی شرایط بازار تأثیر بذاره در حینی که شما روی PHP تسلط پیدا می کنی، ببینیم اوضاع دنیای برنامه نویسی با این تصمیم جدید مایکروسافت چه تغییری می کنه بعد بهتر می تونی تصمیم بگیری. راستی توی Linked-in پروفایل نداری آشنا شیم ؟

سیدرضا بازیار
December 26th, 2014, 17:25
حقیقتش بعضی افراد دقیقا برعکس هستند. حالا شما که به اونها علاقه داری فعلا روی همین ها تمرکز کن. بعدش اگر لازم شد تحت ویندوز هم یاد می گیری. البته فراموش نکن که C و ++C در این دو محیط مشترک هست. در ضمن مایکروسافت داره .net رو اوپن سورس می کنه و این ممکنه توی شرایط بازار تأثیر بذاره در حینی که شما روی PHP تسلط پیدا می کنی، ببینیم اوضاع دنیای برنامه نویسی با این تصمیم جدید مایکروسافت چه تغییری می کنه بعد بهتر می تونی تصمیم بگیری. راستی توی Linked-in پروفایل نداری آشنا شیم ؟
اونجا هیتلره
اگه ممکنه یه نرم افزار واسه اجرای زبان های خانواده c بهم معرفی کنید که کار کردن باهاش آسان باشه

shahinmq
December 26th, 2014, 20:18
من به زبان های تحت وب مثل php , html , css , javascript خیلی علاقه دارم و خیلی زود یاد میگیرم
اما زبان های c / c++ / c# رو اصلا یاد نمیگیرم و علاقه ای هم بهشون ندارم.
دلیلش رو نمیدونم.
چیکار کنم که به زبان های تحت ویندوز علاقه پیدا کنم؟ (اصلا برام جذاب نیست. چون هر چقدر کد بنویسم, به نتیجه خاصی نمیرسم و نمیتونم بگم با استفاده از این زبان ها کاری رو انجام دادم تا روحیه بگیرم)

همونطور که گفتم شما در صورتی که PHPیادبگیرید درواقع c++هم یاد گرفتید.اما در رابطه با سوالی که داشتید چگونه علاقه ایجاد می شه ؟

منم دقیقا مثل شما بودم و بیشتر سمت وب علاقه داشتم اما زمانی که ایده های جالب و یه جورایی می شه گفت ناب بیاد تو ذهنتون ، زمان پیاده سازی علاقه ی زیاد درونتون ایجاد میشه.

اگه ممکنه یه نرم افزار واسه اجرای زبان های خانواده c بهم معرفی کنید که کار کردن باهاش آسان باشه

از این برنامه ها می توانید استفاده کنید :
turbo c++
borland
dev
visual studio

توصیه می کنم از visual studio استفاده کنید ، گرافیک نرم افزار جذاب تره،ارور ها هم بهتر مشخص می کنه نسبت به بقیه.

موفق باشید

سیدرضا بازیار
December 26th, 2014, 23:45
همونطور که گفتم شما در صورتی که PHPیادبگیرید درواقع c++هم یاد گرفتید.اما در رابطه با سوالی که داشتید چگونه علاقه ایجاد می شه ؟

منم دقیقا مثل شما بودم و بیشتر سمت وب علاقه داشتم اما زمانی که ایده های جالب و یه جورایی می شه گفت ناب بیاد تو ذهنتون ، زمان پیاده سازی علاقه ی زیاد درونتون ایجاد میشه.

از این برنامه ها می توانید استفاده کنید :
turbo c++
borland
dev
visual studio

توصیه می کنم از visual studio استفاده کنید ، گرافیک نرم افزار جذاب تره،ارور ها هم بهتر مشخص می کنه نسبت به بقیه.

موفق باشید

از ویژوال استودیو استفاده میکنم. اما زبان های c / c++ رو نمیتونم توی اون اجرا کنم. همش ارور میده
با فایروال و آنتی ویروس هم مشکل داره
باعث کند شدن سرعت ویندوز میشه و به ویندوز لطمه میزنه

البته توی زبان های تحت وب خیلی عالیه. اما زبان های تحت ویندوز رو به هیچ وجه نمیتونم باهاش اجرا کنم

quran
December 26th, 2014, 23:49
تحت ویندوز وقتی پایتون هست که خیلیی از نیازهاتونو پوشش میده به نظرم نیاز به زبان دیگه ای پیدا نمیکنید + کلی کتابخانه ی آماده و همینطور قابلیت استاده از کتابخانه های c
البته تحت وب هم میشه باهاش نوشت که ی بحث دیگست.

shahinmq
December 26th, 2014, 23:50
از ویژوال استودیو استفاده میکنم. اما زبان های c / c++ رو نمیتونم توی اون اجرا کنم. همش ارور میده
با فایروال و آنتی ویروس هم مشکل داره
باعث کند شدن سرعت ویندوز میشه و به ویندوز لطمه میزنه

البته توی زبان های تحت وب خیلی عالیه. اما زبان های تحت ویندوز رو به هیچ وجه نمیتونم باهاش اجرا کنم

از Devcpp استفاده کنید.شامل 2 نسخه ی 32 و 64 بیتی هستش و در نحوه ی نمایش ارور و ... خوب عملکرده .فقط محیط زیاد کاربر پسندی نداره البته نسبت به بقیه ی نرم افزار ها بهتر هستش (به جز visual studio)

لینک :

نرم افزار کامپایلر Dev C++ 4.9.9.2 و 5.6.3 (http://cplusplus.ir/site/index.php?option=com_content&view=article&id=156:-dev-c-4992&catid=26:windows-compiler&Itemid=111)