PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : router VM سرورهای هتزر

alex_swit
May 12th, 2014, 11:03
سلام
ما قصد خرید یه سرور اختصاصی از هتزنر داشتیم، بنا به دلایلی لازمه که سرور تو پنل خودمون باشه
یه خورده تحقیق کردم، ظاهرا واسه اینکه سابت جدا اضافه کنیم به سرور باید یه روتر درست کنیم

با چندتا از دوستان صحبت کردم گفتن که باید میکروتیک نصب شه و اونجا انجام بدیم کاراشو
ولی تو راهنمایی خود هتزنر اسمی از میکروتیک نبرده اصلا :
VMware ESXi/en – Hetzner DokuWiki (http://wiki.hetzner.de/index.php/VMware_ESXi/en)

الان سوال من اینه: با این روشی که تو خود ویکی هتزنر گفته شده میشه سابنت آی پی رو اتصال داد به سرور ؟ مشکلی پیش نمیاد با این روش؟
یا اینکه حتما باید میکروتیک باشه ؟

مرسی

sssoheil
May 12th, 2014, 14:42
سلام

این لینکی که دادید نحوه کانفیگ شبکه vmware جهت اماده سازی برای نصب و راه اندازی روتر هست.شما از هر RouterOS میتونید استفاده کنید و کار switching و routing رو انجام بدید ولی به دلیل پایداری و مصرف کم منابع از جمله سی پی یو و رم و در عین حال سادگی قدرت میکروتیک به همین دلیل میکروتیک پیشنهاد میشه.

meysam021
May 12th, 2014, 15:25
سلام

این لینکی که دادید نحوه کانفیگ شبکه vmware جهت اماده سازی برای نصب و راه اندازی روتر هست.شما از هر RouterOS میتونید استفاده کنید و کار switching و routing رو انجام بدید ولی به دلیل پایداری و مصرف کم منابع از جمله سی پی یو و رم و در عین حال سادگی قدرت میکروتیک به همین دلیل میکروتیک پیشنهاد میشه.کاملا درسته ، بحث نصب و کانفیگ میکروتیک جداست ، سرورهای مجازی شما با روتر 2 شبکه ای میشن که شبکه 1 به روتر وصله و شبکه 2 به وی پی اس وصل میشه

alex_swit
May 12th, 2014, 16:17
سلام

این لینکی که دادید نحوه کانفیگ شبکه vmware جهت اماده سازی برای نصب و راه اندازی روتر هست.شما از هر RouterOS میتونید استفاده کنید و کار switching و routing رو انجام بدید ولی به دلیل پایداری و مصرف کم منابع از جمله سی پی یو و رم و در عین حال سادگی قدرت میکروتیک به همین دلیل میکروتیک پیشنهاد میشه.

خب، ظاهرا میکروتیک از همه بهتره
میشه یه لینک بدین که من بتونم خودم روتر رو راه اندازی کنم ؟

meysam021
May 12th, 2014, 16:45
خب، ظاهرا میکروتیک از همه بهتره
میشه یه لینک بدین که من بتونم خودم روتر رو راه اندازی کنم ؟

بالا اوردن روتر هتزنر یکم دردسر داره ، یه ریزه کاری هایی داره که تنها با تجربه قبلی میشه یادش گرفت ، فکر نکنم با آموزش های سطح نت بتونید سرور رو راه بندازید.

sssoheil
May 12th, 2014, 17:09
بالا اوردن روتر هتزنر یکم دردسر داره ، یه ریزه کاری هایی داره که تنها با تجربه قبلی میشه یادش گرفت ، فکر نکنم با آموزش های سطح نت بتونید سرور رو راه بندازید.

صحبت جناب میثم تایید میشه.نیاز به تجربه داره

alex_swit
May 12th, 2014, 21:04

اگه لینک آموزش یا مقاله و فیلم و ... سراغ دارین ممنون میشم بدین بهم

meysam021
May 12th, 2014, 21:08
اگه لینک آموزش یا مقاله و فیلم و ... سراغ دارین ممنون میشم بدین بهم
متاسفانه بگردید چیزی نمیتونید پیدا کنید
میتونم براتون انجام بدم

d3m0n3y3z
May 13th, 2014, 00:30
اگه با شبکه آشنا باشید، کار بسیار ساده ای هست.
هم با ROS، هم با لینوکس و هم با ویندوز میشه انجام داد. چون یه routing بسیار ساده هست.
خود Hetzner هم توی آموزشش از لینوکس استفاده کرده.
اما اگه با مفاهیم شبکه و سوئیچ های مجازی شرکت VMware آشنا نیستید، من هم پیشنهاد می کنم که بدید کسی براتون انجام بده.

alex_swit
May 13th, 2014, 09:30
اگه با شبکه آشنا باشید، کار بسیار ساده ای هست.
هم با ROS، هم با لینوکس و هم با ویندوز میشه انجام داد. چون یه routing بسیار ساده هست.
خود Hetzner هم توی آموزشش از لینوکس استفاده کرده.
اما اگه با مفاهیم شبکه و سوئیچ های مجازی شرکت VMware آشنا نیستید، من هم پیشنهاد می کنم که بدید کسی براتون انجام بده.

خوشبختانه آشنا هستم، ولی واقعا نمیدونم از کجا باید شروع کنم

همونطور که اون دوست عزیز گفت هر چی هم که بگردین چیزی پیدا نمیکنین
اگه یه سرنخی چیزی بدین خودم میتونم بقیشو انجام بدم