PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساختن موتور جستجوگر

سیدرضا بازیار
May 10th, 2014, 23:52
من قصد دارم یه موتور جستجوگر بسازم (مانند بینگ) که اختصاصی باشه
مدتها روی موتور های جستجوگر کار کردم و با اسکریپت های زیادی دست و پنجه نرم کردم
اما هنوز هم نیاز به راهنمایی اساتید دارم
لطفا در این زمینه من رو راهنمایی کنید

parmenides
May 11th, 2014, 00:35
سلام برای ایندکس از Apache Solr و ذخیره سازی از Apache Lucene می توانید استفاده کنید. برای پیمایش (خزش) وب هم از Apache Nutch می توانید استفاده کنید. من فکر می کنم استفاده از این ۳ پروژه برای نوشتن یک جستجو گر با قابلیت گسترش بالا مفید خواهد بود برای یک پروژه کوچک و یا ساده تر میشه از elasticsearch استفاده کرد. البته استفاده از این پروژه ها نیاز به مطالعه داره من فقط با این پروژه ها آشنا هستم چون یک بار قصد نوشتن جستجو گر داشتم که منتفی شد.

Apache Lucene - Apache Solr (http://lucene.apache.org/solr/)
https://nutch.apache.org/
Elasticsearch.org Overview | Elasticsearch (http://www.elasticsearch.org/overview/)
Building your own search engine with Apache Solr (http://www.slideshare.net/biogeeks/solr-4391385)
Building a Search Engine with Nutch and Solr in 10 minutes (http://www.building-blocks.com/thinking/building-a-search-engine-with-nutch-and-solr-in-10-minutes/)

سیدرضا بازیار
May 11th, 2014, 08:32
اگه ممکنه یکم بیشتر توضیح بدید
واسه ساختن اون باید از چه زبان هایی استفاده کنم؟ (بهترین زبان ها)
از اون لینک ها چیز زیادی متوجه نشدم
موتور جستجوگر بینگ از چه زبانی استفاده کرده؟

اسکریپت هایی مانند ( موتور جستجوگر بلیان (http://www.balyan.ir/search) ) رو نصب کردم. میشه این رو به موتور جستجوگر اختصاصی تبدیل کنم؟
این موتور بر اسال موتور جستجوگر بینگ جستجو میکنه. اما میخوام کاری کنم که براساس همه موتور ها جستجوکنه
مثل:
Bing (http://www.bing.com)
Яндекс (http://www.yandex.ru)
(1) Search (http://search.b1.org)

parmenides
May 11th, 2014, 16:15
شما جستجوگر می خواهید بنویسید؟ کار راحتی نیست، نیاز به دانش فنی بالا و منابع مالی زیادی داره. این پروژه ها که گفتم برای نوشتن یک بینگ جدید خوبه. متاسفانه توضیح هم نمیشه داد باید برید مستندات هر کدام را مطالعه کنید. در مورد جستجوگر اختصاصی اطلاعاتی ندارم.

سیدرضا بازیار
May 11th, 2014, 21:54
من قصد دارم یه موتور جستجوگر اختصاصی مانند بینگ راه اندازی کنم
هزینه اون هرچقدر هم باشه پرداخت میکنم
لطفا هر کی در این زمینه اطلاعات داره, من رو راهنمایی کنه

Witch King
May 12th, 2014, 11:28
php کمی سنگینه میتونید از پایتون استفاده کنید/

سیدرضا بازیار
May 12th, 2014, 12:21
بینگ هم از پایتون استفاده کرده؟

parmenides
May 12th, 2014, 13:10
php کمی سنگینه میتونید از پایتون استفاده کنید/

:)) میشه بیستر توضیح بدی یک چیز یاد بگیریم؟ سنگینه؟

سیدرضا بازیار
May 12th, 2014, 13:11

چند روز پیش با یه استاد دانشگاه تلفنی صحبت کردم. اونم دقیقا همین رو بهم گفت
البته منم دلیلش رو نمیدونم

behnamy01
May 13th, 2014, 01:09
سلام. خیلی خلاصه اگه بخوام بگم اینه که اصلا حتی به این ایده خودتون فکر هم نکنید، عملی هم اگه بشه کسی استفاده نمیکنه از سرویستون. فکر میکنید توان رقابت با گوگل رو دارید؟ شرکتی که بالغ بر 20 هزار کارمند داره، شرکتی که بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان پول داره، چرا میخواین با یک همچین غولی مبارزه کنید؟؟ شرکت بیان، شرکت بزرگ نرم افزاری ایران که فعالیت گسترده ای روی وب فارسی داره متورجستجوگرش رو نمیتونه به جایی برسونه بعد شما تنهایی میخوایی وارد این صنعت بشی؟ حالا گیریم تنهایی نه با چند نفر دیگه اومدی همکاری کردی، به قول خودتون با اساتید دانشگاه! آیا اساتید دانشگاه علم دارن واقعا؟؟ مخصوصا توی زمینه وب که باید تجربی بدست بیاد اکثرا، علم رو خارجی ها دارن و ما فقط مصرف کننده ایم، فکر میکنید بهترین برنامه نویس های ایران رو جمع کنید به پای نخبه های گوگل میرسه؟
در کل بگم که گوگل رئیسه اینترنته، باهاش جنگ نکنید!

در مورد زبان های برنامه نویسی هم که پرسید، سرچ کنید زبان های مورد استفاده در سایت های برتر جهان، به جوابتون میرسید

Wool
May 13th, 2014, 18:29
php میتونه مناسب تر باشه . علت : php قابلیت گسترش داره و میتونید به صورت اپن سوس باهاش کار کنید و بعدا امکاناتشو بیشتر کنید و کد بهش بندازید . / در ضمن سرعت php بسیار مناسب و معمولا برای کار های گسترده از php استفاده میکنن . نمونه بارز چنین کاری میتونیم به facebook اشاره کنیم که داره از php استفاده میکنه .
یاد گیری پی اچ پی نیز نسبت به دیگر زبان ها در زمان کمتری به طول می انجامه و در کل زبان اسکریپت نویسی بسیار خوب و به روزی است و در ضمن سورس کد هایش نیز موجود می باشد و همچنین چون در اینده شما باید از سرور استفاده کنید . و از انجایی که php با لینوکس رابطه فوق صمیمی داره شما میتونید با امنیت بسیار بالا تر و هزینه کمتر به پروزتون بپردازید . در صورتی که اگر بخواهید از asp یا .. استفاده کنید مجبورید که از سرور ویندوز استفاده کنید که با وجود باگ هایی که در ویندوز مشاهده شده + هزینه بیشتر سرور های ویندوز براتون سخت میشه .

Witch King
May 13th, 2014, 18:42

:62:
متاسفم برات دوست عزیز. واقعا شما خدای php هستید دیگه ؟ که اینقدر از حرف هاتون مطمئن هستید !
php در پروژه های سنگین و بزرگ، قدرتش پایین میاد مخصوصا که با html در یک صفحه وب مخلوط باشه. دلیلش هم زیاد شدن درخواست ها به وب سرور و موتوره php هست.
البته خودمم از این دلایل زیاد مطمئن نیستم اما از خیلی ها شنیدم که php در پروژه های بزرگ سنگین میشه و نمونش هم اسکریپته فیسبوکه !

موفق باشی

سلام. خیلی خلاصه اگه بخوام بگم اینه که اصلا حتی به این ایده خودتون فکر هم نکنید، عملی هم اگه بشه کسی استفاده نمیکنه از سرویستون. فکر میکنید توان رقابت با گوگل رو دارید؟ شرکتی که بالغ بر 20 هزار کارمند داره، شرکتی که بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان پول داره، چرا میخواین با یک همچین غولی مبارزه کنید؟؟ شرکت بیان، شرکت بزرگ نرم افزاری ایران که فعالیت گسترده ای روی وب فارسی داره متورجستجوگرش رو نمیتونه به جایی برسونه بعد شما تنهایی میخوایی وارد این صنعت بشی؟ حالا گیریم تنهایی نه با چند نفر دیگه اومدی همکاری کردی، به قول خودتون با اساتید دانشگاه! آیا اساتید دانشگاه علم دارن واقعا؟؟ مخصوصا توی زمینه وب که باید تجربی بدست بیاد اکثرا، علم رو خارجی ها دارن و ما فقط مصرف کننده ایم، فکر میکنید بهترین برنامه نویس های ایران رو جمع کنید به پای نخبه های گوگل میرسه؟
در کل بگم که گوگل رئیسه اینترنته، باهاش جنگ نکنید!

در مورد زبان های برنامه نویسی هم که پرسید، سرچ کنید زبان های مورد استفاده در سایت های برتر جهان، به جوابتون میرسید

facebook هم وقتی اغاز به کار کرد با یه سرور خونگی و فقط برای کاربرای یک خوابگاه شروع کرد و بعدش گسترش داد و بالا آورد خودش رو جالبه وقتی هم که شروع کرد شبکه های اجتماعی قوی هم وجود داشت. نمونش یاهو 360 درجه بود فکر کنم.
در مورد گوگل هم حق با شماست خیلی بزرگه و دلیلش هم ایده های بسیار خوب و زیادی که داشت و داره هست. همین ویرایش هر روزه موتور اصلیش یکی از دلایل برگ برندشه. البته اونوقدر ها هم که فکر می کنیم بزرگ نیست. نمونش گوگل پلاس ! که اصن از همون ابتدا شکست خورده شروع کرد !
با یه بودجه مناسب ( نمی گم زیاد ) و یه تیم حرفه ای و بین المللی و یه سرور حرفه ای میشه گوگل رو زیر سوال برد. تو دنیای اینترنت هر چیزی امکان پذیره.

alaviyoon
May 13th, 2014, 18:45
:62:
متاسفم برات دوست عزیز. واقعا شما خدای php هستید دیگه ؟ که اینقدر از حرف هاتون مطمئن هستید !
php در پروژه های سنگین و بزرگ، قدرتش پایین میاد مخصوصا که با html در یک صفحه وب مخلوط باشه. دلیلش هم زیاد شدن درخواست ها به وب سرور و موتوره php هست.
البته خودمم از این دلایل زیاد مطمئن نیستم اما از خیلی ها شنیدم که php در پروژه های بزرگ سنگین میشه و نمونش هم اسکریپته فیسبوکه !

موفق باشی

facebook هم وقتی اغاز به کار کرد با یه سرور خونگی و فقط برای کاربرای یک خوابگاه شروع کرد و بعدش گسترش داد و بالا آورد خودش رو جالبه وقتی هم که شروع کرد شبکه های اجتماعی قوی هم وجود داشت. نمونش یاهو 360 درجه بود فکر کنم.
در مورد گوگل هم حق با شماست خیلی بزرگه و دلیلش هم ایده های بسیار خوب و زیادی که داشت و داره هست. همین ویرایش هر روزه موتور اصلیش یکی از دلایل برگ برندشه. البته اونوقدر ها هم که فکر می کنیم بزرگ نیست. نمونش گوگل پلاس ! که اصن از همون ابتدا شکست خورده شروع کرد !
با یه بودجه مناسب ( نمی گم زیاد ) و یه تیم حرفه ای و بین المللی و یه سرور حرفه ای میشه گوگل رو زیر سوال برد. تو دنیای اینترنت هر چیزی امکان پذیره.

قبل شما خیلی ها وارد اینکار شدن با اون همه ادعا شکست خوردن !
گوگل رو زیر سوال بردید خبر بدید ما هم بیایم کمکتون کنیم :))

ided
May 13th, 2014, 19:36
من قصد دارم یه موتور جستجوگر بسازم (مانند بینگ) که اختصاصی باشه
مدتها روی موتور های جستجوگر کار کردم و با اسکریپت های زیادی دست و پنجه نرم کردم
اما هنوز هم نیاز به راهنمایی اساتید دارم
لطفا در این زمینه من رو راهنمایی کنید

به نظر من شروع نکنین بهتره
چون تو این زمینه خیلیا هستن که خیلی خیلی بیشتر خرج کردن و جا افتاده ترن
شما هم اگه وارد نباشین خیلی زود حذف میشین

Witch King
May 13th, 2014, 20:28
پاک شود ......................

Wool
May 13th, 2014, 21:10
دوستان عزیز اینقدر علمتونو به رخ هم نکشید هممون به اندازه ای یا کمتر یا بیشتر تجربه داریم . این دلیل نمیشه دانسته های دیگران را به دلیل کمتر بودنش به سخره بگیریم .
Witch King
May 13th, 2014, 21:29
دوستان عزیز اینقدر علمتونو به رخ هم نکشید هممون به اندازه ای یا کمتر یا بیشتر تجربه داریم . این دلیل نمیشه دانسته های دیگران را به دلیل کمتر بودنش به سخره بگیریم .
والا من هر چه قدر ساکت موندم دیدم دو نفر اومدن به پست های من خندیدن در صورتی که اصن دلیلی بر خندیدن نبود !

واقعا متاسفم برای این قشر.

alirezakhani
May 14th, 2014, 01:36
سلام دوست عزیز
ابتدای امر باید شما بتونید یک نقشه راه تهیه کنید
به عنوان مثال شرکت یاهو از زبان برنامه نویسی سمت سرورو کلاینت و پیتون استفاده کرده که زبان قوی هست موتور یاهو هم چند سال پیش از همین پیتون بوده و تاجای ک هبنده اطلاع دارم .
که میتونید از زبان جاوا هم استفاده کنید به هیچ عنوان زبان پی اچ ای جواب شمارو نمیتونه بده چون کشش نداره وبهتره اول زبان برنامه نویسی تون رو انتخاب کنید ونوع سیستم عامل سرورتون رو که میتونید از سیستم عامل یونیکس ویا فری بی اس دی استفاد ه کنید .
دوم اینکه اکثر موتورهای جستجو از الگوریتمهایی خیلی خیلی پیچیده و ترکیبی استفاده میکنن به عنوان مثلا یک موتور جستجو گر یک الگوریتم برای جمع آوری و یک الگوریتم برای پردازش اطلاعاتی که بدست اورده دارن و.... چند ین الگوریتم پیچیده که آقای سرگی برین همه رو طراحی کرده برای گوگل چون ایشون معمار اصلی موتور جستجوگر گوگل هستن بدون شک ایشون نابغه قرن هست . به همراه اقای لری پیج البته الان آقای پیچ مدیر عامل هستن .
مجموعه الگوریتم ها باید اینقدر قوی باشه که بتونه همزمان با یک سرعت بالایی محاسبات رو این قدر دقیق انجام بده و پردازش کنه که از اطلاعات از توی دیتابیس به یک باره به کاربر نمایش بده = به عنوان مثال شما اسمارت فون رو سرچ میکنید تو ی گوگل - ( آیا میدونیدکه چند صد هزار تا صفحه وتصویر و فیلم و.......... اطلاعات در مورد اسمارت فون هستش ؟
آیا میدونید چطوری این اطلاعات رو موتور جستجو گر ی مثل گوگل ویا یا هو ویا بینگ لیست میکنن ؟
وآیا میدونید چطور این اطلاعات جمع آوری میشه به وسیله انواع روبات ها که هر کدوام از این رباط ها کار خاصی انجام میدهند ( البته با توجه به الگوریتمی که براشون طراحی شده )
کار روباط ها رو میتتونم در چند جمله اینطوری بگم روباط ها میان و کاری ک هاظون خواص شده رو انجام میدهند مثلا کار یک روبات این هستش که بره وداخل صفحات ومطالب رو با وجه به زمان و مکان و آی پی وزبان نوشته شد ه در هر سایت بیاره وببره تیو یک جا بریزه . رباط های دیگه هم مثل همی نروبات کاری دیگه دارن مثلا یک روبات تعداد بازدیدهای یک سایت رو میبنه .یا لینک هایی که به صفحات داده شده ویا از جای اومده میبنه ویا کلماتی که تیو هر صفحه هستش و میبره ودر جایی ذخیره میکنه . و...... هزارن روبات دیگه
با الگوریتمهایی که طراحی شده کار میکنن . البته کارهای زیادی هست که در این جا نمیشه توضیحشون داد .
به عنوان مثال اگر شما از یک سایت متنی رو کپی کنید ودر وب سایتتون بزارید روبات ها میان ومتنی که شما توی سایتتون گزاشتی نرو با متنی که تیو سایت دیگه هستش بررسی میکنن و مشخص میشود ک هشما متنی رو کپی کردین از سایتی وبهتون امتیاز نفی میدهد این فقط یک کاری هستش که الگوریتم جدید گوگل این کارو میکنه و1000 ران مورد دیگه هستش که نمیشود درموردش اینجا بحث کرد )

چند تاشرکت تیو دنیا هستش که اسمارت فون تولید میکنه ؟ چند تا شرکت درمورد اسمارت فون مطلب مینویسند ؟ چند تا فروشگاه آنلاین و.... هستند که اسماراون هارو میفروشند ؟ و.......
از بین این همه مطالب وتصویرو فیلم و... موتور جستجو گر همه این هار ومیتونه در خودش ذخیره ودر موقع در خواست برای ما به نمایش بزاره ؟

دوست عزیز من نمیخواهم شمارو از این که میخواهید یک موتور جستجو گر بنویسید ویک کار بزرگ کنید منع ویا بهتون انرژی منفی ویا بگم توانش رو ندارید ولی همین جوری که دوستان دیگه در بالا گفتن برای اینکه موتور جستجو گر بنویسید ویا داشته باشید
به یک زبان برنامه نویسی قوی 2- سخت افزار خوب سروهای قوی -3- سرمایه گزاری بالا (هزینه بالا ) 4- داشتن دانش کافی 5- کارمندان خیلی خیلی حرفه ای و..... مشاورین خوب توی این کار داشته باشید .6- یک دیتاسنتر بزرگ برای آزمایشات با سرعت های گیگابایت باید داشته باشید .

چند سال پیش خوندم کشور فرانسه سرمایه گزاری کرده برای نوشتن یک موتور جستجوگر ولی تا امروز دیگه خبری ازش نشد وشکست خوردش این پروژه .
به نظر من برای اینکه کسی بخواهد یک موتور جستجو گر خوب که بتونه حتی 100درجه هم از گوگل پاین تر باشه بزنه باید حدود 5 میلیارد دلار هزینه کنه وحدود 5سال هم با حدود بالای 200 نفر نیرو شبانه روز کار کنه - که حتی شرکتهای بزرگی توی دنیا که براشو ن این مبالغ هیچی نیست هم زیر بارش نرفتن مثل شرکت اپل که سالانه 1000 ران میلیارد دلار فقط از فروش گوشی های موبایل وتبلت هاش در میاره ززیر بارش نرفتن . ویا شرکتهای مثل فیس بوک که در آمد میلیاردی داره ویک تفاهم نامه با مایکرو سافت بسته که از موتور اونبرای جستجوی بینگ استفاده کنه ویا شرکت سامسونگ ویا ال جی ویا سونی و....... کل غول فناوری و سرمایه هستند پس که سختی هستش . وکار زیادی میبره .
به نظر من بهترین کار این هستش که یا یک موتور جستجو گر رو بخریدش وبعد روش کار کنید وایده هاتو ن رو روی اون بزارید ( البته اگر چنین هزینه هایی دارید البته )
من اگر خودم همیچنین هیزنه میلیاردی داشتن موتور جستجو گر Ask.com رو میخریدم وبعد با تحقیقات بیشتر ایده های خودم ومشاورانم ودوستان و... رو روش اعمال میکردم
چون موتور جستجوگر Ask.com جز 10 تا موتور جستجو گر برتر دنیا هستش وراه رو چند ساله که رفته .. ومیدونه کجای کار ه :)
در هرصورت در کارتون موفق باشید
شاد باشید

eskelet-sokhte
May 14th, 2014, 15:03
سلام.استارتر محترم،خواستین میتونم با 350 تومن براتون کد نویسیش کنم.تحویل هم یکماهست.خواستین اس بدید
09130016473

parmenides
May 14th, 2014, 16:24
سلام.استارتر محترم،خواستین میتونم با 350 تومن براتون کد نویسیش کنم.تحویل هم یکماهست.خواستین اس بدید
09130016473
واقعا بازار رو منور کردین با این قیمت!

alirezakhani
May 14th, 2014, 17:33
سلام به همه دوستان، مبارکه با این قیمت ماشاا.... اقای eskelet-sokhte ترکونده موتور جستجو گر با350.000 تومن
خوش باشید

eskelet-sokhte
May 14th, 2014, 18:45
نیاز شدید ب پول برای تمدید سرور دارم.وگرنه کلا حوصله طراحی ندارم

ronix
May 14th, 2014, 19:11
سلام دوست عزیز
ابتدای امر باید شما بتونید یک نقشه راه تهیه کنید
به عنوان مثال شرکت یاهو از زبان برنامه نویسی سمت سرورو کلاینت و پیتون استفاده کرده که زبان قوی هست موتور یاهو هم چند سال پیش از همین پیتون بوده و تاجای ک هبنده اطلاع دارم .
که میتونید از زبان جاوا هم استفاده کنید به هیچ عنوان زبان پی اچ ای جواب شمارو نمیتونه بده چون کشش نداره وبهتره اول زبان برنامه نویسی تون رو انتخاب کنید ونوع سیستم عامل سرورتون رو که میتونید از سیستم عامل یونیکس ویا فری بی اس دی استفاد ه کنید .
دوم اینکه اکثر موتورهای جستجو از الگوریتمهایی خیلی خیلی پیچیده و ترکیبی استفاده میکنن به عنوان مثلا یک موتور جستجو گر یک الگوریتم برای جمع آوری و یک الگوریتم برای پردازش اطلاعاتی که بدست اورده دارن و.... چند ین الگوریتم پیچیده که آقای سرگی برین همه رو طراحی کرده برای گوگل چون ایشون معمار اصلی موتور جستجوگر گوگل هستن بدون شک ایشون نابغه قرن هست . به همراه اقای لری پیج البته الان آقای پیچ مدیر عامل هستن .
مجموعه الگوریتم ها باید اینقدر قوی باشه که بتونه همزمان با یک سرعت بالایی محاسبات رو این قدر دقیق انجام بده و پردازش کنه که از اطلاعات از توی دیتابیس به یک باره به کاربر نمایش بده = به عنوان مثال شما اسمارت فون رو سرچ میکنید تو ی گوگل - ( آیا میدونیدکه چند صد هزار تا صفحه وتصویر و فیلم و.......... اطلاعات در مورد اسمارت فون هستش ؟
آیا میدونید چطوری این اطلاعات رو موتور جستجو گر ی مثل گوگل ویا یا هو ویا بینگ لیست میکنن ؟
وآیا میدونید چطور این اطلاعات جمع آوری میشه به وسیله انواع روبات ها که هر کدوام از این رباط ها کار خاصی انجام میدهند ( البته با توجه به الگوریتمی که براشون طراحی شده )
کار روباط ها رو میتتونم در چند جمله اینطوری بگم روباط ها میان و کاری ک هاظون خواص شده رو انجام میدهند مثلا کار یک روبات این هستش که بره وداخل صفحات ومطالب رو با وجه به زمان و مکان و آی پی وزبان نوشته شد ه در هر سایت بیاره وببره تیو یک جا بریزه . رباط های دیگه هم مثل همی نروبات کاری دیگه دارن مثلا یک روبات تعداد بازدیدهای یک سایت رو میبنه .یا لینک هایی که به صفحات داده شده ویا از جای اومده میبنه ویا کلماتی که تیو هر صفحه هستش و میبره ودر جایی ذخیره میکنه . و...... هزارن روبات دیگه
با الگوریتمهایی که طراحی شده کار میکنن . البته کارهای زیادی هست که در این جا نمیشه توضیحشون داد .
به عنوان مثال اگر شما از یک سایت متنی رو کپی کنید ودر وب سایتتون بزارید روبات ها میان ومتنی که شما توی سایتتون گزاشتی نرو با متنی که تیو سایت دیگه هستش بررسی میکنن و مشخص میشود ک هشما متنی رو کپی کردین از سایتی وبهتون امتیاز نفی میدهد این فقط یک کاری هستش که الگوریتم جدید گوگل این کارو میکنه و1000 ران مورد دیگه هستش که نمیشود درموردش اینجا بحث کرد )

چند تاشرکت تیو دنیا هستش که اسمارت فون تولید میکنه ؟ چند تا شرکت درمورد اسمارت فون مطلب مینویسند ؟ چند تا فروشگاه آنلاین و.... هستند که اسماراون هارو میفروشند ؟ و.......
از بین این همه مطالب وتصویرو فیلم و... موتور جستجو گر همه این هار ومیتونه در خودش ذخیره ودر موقع در خواست برای ما به نمایش بزاره ؟

دوست عزیز من نمیخواهم شمارو از این که میخواهید یک موتور جستجو گر بنویسید ویک کار بزرگ کنید منع ویا بهتون انرژی منفی ویا بگم توانش رو ندارید ولی همین جوری که دوستان دیگه در بالا گفتن برای اینکه موتور جستجو گر بنویسید ویا داشته باشید
به یک زبان برنامه نویسی قوی 2- سخت افزار خوب سروهای قوی -3- سرمایه گزاری بالا (هزینه بالا ) 4- داشتن دانش کافی 5- کارمندان خیلی خیلی حرفه ای و..... مشاورین خوب توی این کار داشته باشید .6- یک دیتاسنتر بزرگ برای آزمایشات با سرعت های گیگابایت باید داشته باشید .

چند سال پیش خوندم کشور فرانسه سرمایه گزاری کرده برای نوشتن یک موتور جستجوگر ولی تا امروز دیگه خبری ازش نشد وشکست خوردش این پروژه .
به نظر من برای اینکه کسی بخواهد یک موتور جستجو گر خوب که بتونه حتی 100درجه هم از گوگل پاین تر باشه بزنه باید حدود 5 میلیارد دلار هزینه کنه وحدود 5سال هم با حدود بالای 200 نفر نیرو شبانه روز کار کنه - که حتی شرکتهای بزرگی توی دنیا که براشو ن این مبالغ هیچی نیست هم زیر بارش نرفتن مثل شرکت اپل که سالانه 1000 ران میلیارد دلار فقط از فروش گوشی های موبایل وتبلت هاش در میاره ززیر بارش نرفتن . ویا شرکتهای مثل فیس بوک که در آمد میلیاردی داره ویک تفاهم نامه با مایکرو سافت بسته که از موتور اونبرای جستجوی بینگ استفاده کنه ویا شرکت سامسونگ ویا ال جی ویا سونی و....... کل غول فناوری و سرمایه هستند پس که سختی هستش . وکار زیادی میبره .
به نظر من بهترین کار این هستش که یا یک موتور جستجو گر رو بخریدش وبعد روش کار کنید وایده هاتو ن رو روی اون بزارید ( البته اگر چنین هزینه هایی دارید البته )
من اگر خودم همیچنین هیزنه میلیاردی داشتن موتور جستجو گر Ask.com رو میخریدم وبعد با تحقیقات بیشتر ایده های خودم ومشاورانم ودوستان و... رو روش اعمال میکردم
چون موتور جستجوگر Ask.com جز 10 تا موتور جستجو گر برتر دنیا هستش وراه رو چند ساله که رفته .. ومیدونه کجای کار ه :)
در هرصورت در کارتون موفق باشید
شاد باشید

مطلب بسیار مفید و جامعی بود
کاش مقداری حوصله به خرج میدادن دوستان و مطالعه میکردند ، اگر مقداری از عقل خودمون استفاده کنیم و اینقدر خودمونو بیشتر از انچه که هستیم نشون ندیم خیلی خوب میشه مانع پیشرفت ما همین بزرگ جلوه دادن خودمون هست نمونه دوست عزیزمون که با 350 هزارتومن میخوان موتور جستو طراحی کنند ...خوبیه موفق باشید امیدوارم متوجه حرفام بشید

سیدرضا بازیار
May 14th, 2014, 21:22
همه کاربران این انجمن حرفه ای هستن و میتونم به جرات بگم یکی از بهترین انجمن هایی هست که بزرگ ترین برنامه نویس ها رو داره
همه کاربرا هم در زمینه ای حرفه ای هستند...
شما درست میگید. رقابت با گوگل تقریبا غیر ممکنه
اما من نمیخوام از اول با گوگل رقابت کنم
من قصد دارم ابتدا رقابت رو با موتور جستجوگر "سلام" شروع کنم (فکر کنم بگم رباط جستجوگر بهتر باشه) و بعد از چند سال با bing مبارزه کنم
شاید این پروژه رو 8 تا 10 سال آینده شروع کنم. اما شروع میکنم!
در آینده آدم حسرت کار هایی رو میخوره که انجام نداده, نه کار هایی رو که انجام داده
پس من هم شروع میکنم که در آینده حسرت نخورم
قبل از ساختن موتور جستجوگر میخوام ابتدا سایت بازی آنلاین بسازم تا جز 1000 سایت برتر ایران بشه.
بعد شروع میکنم به اجرای پروژه های بعدی.... تا برسه به موتور جستجوگر
درسته که شرکت های خارجی خیلی بزرگ هستن و رقابت با اونا سخته. اما اگه رقابت کنیم و شکست بخوریم بهتره که رقابت نکنیم...

eskelet-sokhte
May 14th, 2014, 21:42
نمیدونم چرا اسم رقابت میاد همه میگن گوگل.رقابت کنین با موتور های چینی.خیلی عالی دارن پیش میرن.رقابت کنین با بینگ و...

hamid.soltani92
May 14th, 2014, 22:09
این پست به موضوع تاپیک ارتباط نداره، با نخوندنش چیزی رو از دست نمیدید...
دوست من فرمودید که رقابت بکنید و شکست بخورید بهتر از اینه که رقابت نکنید...!
به نظر من بهتر اینه که رقابتی رو که از ابتدا میدونید توش شکست می خورید شروع نکنید و به جای سرمایه و وقتتون رو روی موضوعی صرف کنید که توش امید به پیروزی باشه.
من هم یک موقع ایده هایی مثل ایده شما داشتم و ...
یکم از قوه تخیلمون استفاده کنیم:
شما ۱۰سال دیگه که شروع کنید، ۱۰ سال به معروفیت گوگل افزوده شده، تا اون موقع خودروهای بی نیاز از راننده با سیستم گوگل همه گیر شدن، گجت های گوگل توسط همه استفاده میشه و گوگل به یک برند فراگیر جهانی تبدیل میشه( هر چند که همین الانشم هست!) و شما تازه تو اول راهید...
برادرانه بهتون پیشنهاد می کنم سرمایه و وقت گرانبهاتون رو صرف کاری که آخر و عاقبت داشته باشه بکنید... از نوشته هاتون میشه حدس زد که سن و سال زیادی ندارید و باید محصل باشید. توی تاپیک دیگه ای در مورد بهترین زبان برنامه نویسی پرسیده بودید، پیشنهاد می کنم تو مرحله اول html رو یاد بگیرید. بعد به سراغ css برید و بعد هم اسکریپتینگ کلاینت ساید رو آموزش ببینید. جاوا اسکریپت رو یاد بگیرید و بعد برید سراغ کتابخانه های جاوا اسکریپت مثل jquery. بعد از آموزش اینها وارد بحث برنامه نویسی سرور ساید خواهید شد و اونجا میتونید زبان برنامه نویسی بک اندتون رو انتخاب کنید.
اگه نوشته من زیاد خوش آیند نبود و انتظارتون مبنی بر حمایت از ایده طراحی موتور جستجو و ... برآورده نشد متاسفم، فقط خواستم تجربه شکست های خودم رو بهتون منتقل کنم، شاید نظرتون عوض بشه.
براتون آرزوی موفقیت می کنم.

eskelet-sokhte
May 14th, 2014, 22:19
خداییش الان استارترو درک میکنم.مونده نفس خودش یا حرف دیگران.ولی بازم موندم آقا حمید و دیگر دوستان چرا پشت سر هم میگین گوگل.بابا ول کنین گوگلو.یه چیز باید راه بیندازیم ک خودمون استفاده کنی و کاری باشه.گوگل انگلیسییه ها.درسته ک از فارسی پشتیبانی میکنه ولی...
بازم نظرم اینه فکر خوبیه راه اندازی و ایده نوییه در ایران

- - - Updated - - -

خداییش الان استارترو درک میکنم.مونده نفس خودش یا حرف دیگران.ولی بازم موندم آقا حمید و دیگر دوستان چرا پشت سر هم میگین گوگل.بابا ول کنین گوگلو.یه چیز باید راه بیندازیم ک خودمون استفاده کنی و کاری باشه.گوگل انگلیسییه ها.درسته ک از فارسی پشتیبانی میکنه ولی...
بازم نظرم اینه فکر خوبیه راه اندازی و ایده نوییه در ایران

alirezakhani
May 14th, 2014, 22:22
سلام
دوست عزیز حالا که اینقدر میخواهید کار کنید تنها راهنمایی که میتون مبهتو نبکنم اینکه
شمابرید واول به الگوریتمهای گوگل مسلط ویادبگیریدشون واون هارو مهندسی مع*** کنید از آخر به اول ببنید آخرین الگوریتمش که مرغ مگس خوار هست چی هستش .بعدش الگوریتم پاندا و پنگوئن رو هم مطاله کنید ورابطش رو با الگوریتم مرغ مگس خوار درک کنید و اینجوری میتونید راه رو بر عکس برید واز ای نراه میتونید از کسانی ک هتیو الگوریتمهیا گول هم تخصص دارن کمک بگیرید یکی از کسانی که تخصص لاز م رو دارن ومن ایشو نرو هم قبول دارم وهم از تخصص ایشون خبر دارم آقای شیرازی هستند
سئو، آموزش سئو و بازاریابی اینترنتی - رضا شیرازی مفرد (http://www.rezashirazi.com/#axzz31cOGxvFL)

نوشته های بالای من رو هم بخونید با دقت بخونید واخبار مربوط به گوگل ودیگر موتورهارو هم بخونید
مثلا اینکه کارمند سابق گوگل ویا پرنسس خانم گوگل یعنی خانم ماریسا مایر چطور شد که وارد گوگل شد وچطور شد که جدا شد وچطور شد که شد مدیر عامل شرکت یاهو وهیئت مدیره یاهووچطور به اون اختیار تام برای میدریت یاهو دادن .از وقتی ایشون وارد یاهو شد سهام یاهو چقدر ارزشمن شد ویا هو چقدر جون گرفت با خرید چند شرکت کوچم وراه اندازی چندیت سرویس جدید باید شما همه این هارو بخونید
من پیشنهاد میکنم زندگی این خانم رو حتما بخونید همه سرویس های حرفه ای گوگل رو این خانم طراحی وراه اندازی کرده مثلا همین سرویس نقشه گوگل مپ و یا سیستم مترجم گوگل و...... چندین سرویس دیگه واین که از همه مهمتر هستش اینکه چطور این همه سرویس رو با هم ترکیب وبا هم ادغام کرده
که لقب پرنسس خانم گوگل رو داشت .هم اکنون این لقب مربوط به مدیر تیم امنیتی کل گوگل مخصوصا سرویس گوگل کروم یعنی خانم پریسا تبریزی( پرنسس خانم گوگل ) که ایرانی هستن ایشون
سعی کنیدمطالعتون رو زیاد کنید
برای راه اندازی یک موترو جستجو گر شما باید به غیر از الگوریتم های هوشمند ودیتاسنتر وپول باید کارمندان ومشاورا ن.......
احتیاج به سرویس هایی دارید که بتونن کمکتون کنن مثل همی نسرویس ترجمه متن ویا سرویس نقشه ویا سرویس همین ایمیل ک هبتونی داول کاربرانتون رو رصد کنید وبا توجه به اینکه چی میخواهند براشو ن پیش بینی کنید
وبسازید وشگف زدشون کنید
شا دوخوش وسلامت وایرانی باشید

همه کاربران این انجمن حرفه ای هستن و میتونم به جرات بگم یکی از بهترین انجمن هایی هست که بزرگ ترین برنامه نویس ها رو داره
همه کاربرا هم در زمینه ای حرفه ای هستند...
شما درست میگید. رقابت با گوگل تقریبا غیر ممکنه
اما من نمیخوام از اول با گوگل رقابت کنم
من قصد دارم ابتدا رقابت رو با موتور جستجوگر "سلام" شروع کنم (فکر کنم بگم رباط جستجوگر بهتر باشه) و بعد از چند سال با bing مبارزه کنم
شاید این پروژه رو 8 تا 10 سال آینده شروع کنم. اما شروع میکنم!
در آینده آدم حسرت کار هایی رو میخوره که انجام نداده, نه کار هایی رو که انجام داده
پس من هم شروع میکنم که در آینده حسرت نخورم
قبل از ساختن موتور جستجوگر میخوام ابتدا سایت بازی آنلاین بسازم تا جز 1000 سایت برتر ایران بشه.
بعد شروع میکنم به اجرای پروژه های بعدی.... تا برسه به موتور جستجوگر
درسته که شرکت های خارجی خیلی بزرگ هستن و رقابت با اونا سخته. اما اگه رقابت کنیم و شکست بخوریم بهتره که رقابت نکنیم...

ronix
May 15th, 2014, 03:42
دوست عزیز این خصلت ما ادم هاست تا چیزیو انجام ندادیم و درک نکردیم نسبت به اون کنجکاوی داریم ، همونطور که دوستان باز شما رو راهنمایی کردند، الان حس و حالی که دارید رو درک میکنم چون سنتون پایین هست و هنوز انرژی فراوانی دارید و میخواید انرژیتونو صرف یک پروژه ی عظیم کنید ، اما از من به شما نصیحت شما فرض کنید که 10 سال هم نشستید و زحمت کشیدید و هزینه کردید تهش به این پی میبرید که عمرتونو در راهی صرف شده که هیچ سودی براتون نداشته و اونموقع حسرت اینو دارید که چرا این زمان از دست رفته را در راه بهتری استفاده نکردید ، حالا که اینقدر انگیزه دارید پیشنهاد بنده این هست که از پایه برنامه نویسی تحت وب را شروع کنید زیرا نتیجه خوبی خواهید گرفت و پشیمان نمیشوید چون صنعت اینترنت و ای تی روز به روز در گسترش هستند و در اینده جامعه نیاز بیشتری به این صنعت پیدا میکنه و این فقط یک نصیحت بود ، امیدوارم از گفته های بنده و دوستان استفاده ی لازمو ببری و بتونی مسیرتو درست مشخص کنی ، موفق باشید

cartman10mpi
May 15th, 2014, 04:48
به نظر من رقابت با گوگل امکان ناپذیر نیست . ولی باید اول کار رو درک کرد ، رقیب رو درک کرد و برنامه ریزی درستی کرد . یاد اون مثالی افتادم که در هندوستان فیل رو وقتی بچه است به یک درخت (حتی کوچک) میبندن . هر چی تلاش میکنه نمیتونه رها بشه . این تو ذهنش حک میشه که من از این درخت نمیتونم رها بشم . وقتی که بزرگ میشه بازم به همون درخت میبندن . شاید با اون عظمتش تکون بخوره درخت رو از جاش بکنه ولی چون دیگه حک شده تو ذهنش که نمیتونه ، هیچ وقت امتحان نمیکنه . برای مثال امروزی باید بگم خود بنده با سیاست های جدید گوگل برای قوانین کپی رایت ، جدیدا بسیاری از سرچ هامو با یاهو انجام میدم . در گشور ترکیه که رندگی میکنم ، طرح نو ، اطلاعات محلی دقیق و بهتر ، الگریتم محلی و نتیجه بهتر و تبلیغات خیلی از مردم ترکیه در کنار گوگل از موتور جستجوی yandex استفاده میکنن . اگه همینجور پیش بره احتمال جلو زدن از گوگل رو هم در 2-3 سال آینده خواهد داشت .
پس باید درست برنامه ریزی کرد . نمیدونم هدف استارتر عزیز از موتور جستجو چیه ؟ ولی اگه قصد رقابت با گوگل رو داره امکان ناپذیر نیست ! ولی حقیقت گرا باشیم . نیاز مالی و انسانی شدیدی خواهد داشت و از عهده ی یک پروژه یک نفره با یک طراح و برنامه نویس خارج است .

سیدرضا بازیار
May 15th, 2014, 09:28
من میدونم که نمیتونم با گوگل رقابت کنم
اما مطمئن هستم اگه به صورت گروهی روی اون کار کنم, با موتور جستجوگر بینگ میشه رقابت کرد
من به هر حال یه وب نویس هستم و میخوام سایت بزرگی رو بسازم
میخوام تمامی پروژه هام رو توی ساب دامنه سایتم اجرا کنم و صفحه اول سایتم رو خالی بزارم
طرز فکر من اینه:
من در حال حاضر بیش از 50 نویسنده دارم و چند گروه بزرگ هم دارن از من حمایت میکنن
ابتدا یه سایت بازی آنلاین بزرگ تر از فلش خور راه اندازی میکنم و از اون جلو میزنم (سایت رو تقریبا ساختم و به زودی تموم میشه)
سپس با ساختن یه انجمن ویبولتین اون رو گسترش میدم
سپس یه سایت اس ام اس با امکانات بیشتر از 4جوک به ساب دامنه سایتم وصل میکنم و اون رو هم گسترش میدم
تا اینجا من جز 1000 سایت برتر ایران میشم
سپس یه سایت مانند عکس تیوب میسازم و بهش وصل میکنم (سازندش گفته با 5 میلیون برام میسازه و به زودی شروع به ساخت میکنه)
بعد هم یه سایت مانند آپارات (سازندش گفته حداقل 20 میلیون)
بعد هم سرویس وبلاگ دهی در صفحه اول میزارم و بالاش یه موتور جستجوگر میزارم

سایت بازی من از فلش خور پیشرفته تره. اگه سایت اس ام اس از 4 جوک پیشرفته تر بشه. و از بقیه رقیب هام هم جلو بزنم, هر ماه یا هر سال هم یه اسکریپت جدید نصب کنم شاید بتونم با سایت های بزرگ رقابت کنم

اگه با این اسکریپت ها بتونم جز 100 سایت برتر ایران بشم, شاید پس از 10 سال بتونم از بلاگفا جلو بزنم و با موتور جستجوگر بینگ رقابت کنم

ساختن همه اسکریپت ها ممکنه. فقط سه مشکل هست:
1- ساختن یه موتور مانند بینگ خیلی خیلی سخته
2- ساختن سرویس ایمیل مانند میهن میل و شایدم یاهو خیلی سخته
3- قصد دارم یه شبکه اجتماعی بسازم که اگه از فیس نما پیشرفته تر نشه, نمیتونم از اون جلو بزنم

eskelet-sokhte
May 15th, 2014, 10:18
ببخشید ولی کارهایی ک گفتنی خیلی دردسرداره و امکان موفقیت طوری ک شما میگیرن کمه.بهتره یکی یکی برید جلو.مثلا شما سایت بازی رو براش وقت بذارین و توی شش ماه ببرید بالا وقتی دیدین رتبتون زیر دویست هزار جهان رسید اونوقت برید سراغ سایت بعدی و رسیدگی ب این سایت رو کمش کنین

ronix
May 15th, 2014, 11:44
به راحتیا که عرض میکنید نیست دوست عزیز اولا که راه اندازی همچین وبسایت هایی بر روی هاست اصلا امکان نداره و باید برای هر کدوم سرور اختصاصی تهیه کنید
دوم این که خیلی زود میخواید به قول معروف یک مسیر 100ساله رو 1 شبه طی کنید سعی کنید یک کارو درست استارت بزنید و روی همون سرمایه و وقتتونو بزارید یک پروژه ی موفق بهتر از اینه که شما 10تا پروژه استارت بزنید و با شکست مواجه بشید .
موفق باشید

Witch King
May 15th, 2014, 12:49
دوست عزیز شما پروژت رو شروع کن @ حداقل چیزی که تهش برات میمونه کلی تجربه هست و البته مشکلاتی که تو این راه دارید ( تو زبان برنامه نویسی ) باعث میشه برید دنبالش و یادبگرید.

برای یادگیری برنامه نویسی فقط باید کد بزنی و پروژه اجرا کنی وگرنه بشینی و بگی من بلدم که چیزی نمیشه.

به نظرم حتی برای یادگیری بیشتر هم که شده این پروژه رو شروع کنید، کلی تجربه کسب می کنید.:113:

mzeus98
May 15th, 2014, 23:11
سلام به استارتر عزیز ! من هم دوست دارم توی این پروژه بهتون کمک کنم ولی خب نه سن کمم اجازه میده و نه تجربیات کمم !

اما حتماً بهتون توصیه میکنم که بیاید اول یک موتور جستجو با هدف خاص بسازید ! فکر میکنید گوگل از ابتدا میتونسته داخل کله عکس های ثبت شده بگرده ؟؟؟
قطعا نمیتونسته !!!
منظور من اینه که شما بیاید بطور مثال اول موتور جستجوی خودتون رو فقط مختص به جستجو و آموزش در ریاضی و یا مثلا سلامتی و تندرستی بکنید !
بعد که توی این عرصه موفق شدید قطعا میتونید یک موضوع دیگه رو به موتورجستجوی خودتون اضافه کنین !
مثلا اول موتور جستجوی شما فقط مختص به آموزش ریاضی بوده ، و بعد از 2 سال که موفق شدید ، میتونید موضوع تفریح و یا سرگرمی رو به اون اضافه بکنید ، میدونم که کار سخت و یکم ترسناکیه ، ولی از یک لحاظ شما قطعا میتونید با بخش بندی موفق بشید !
اگر شما مطالب سایت های مرتبط با ریاضی رو در زبان فارسی جمع آوری کنید ، قطعا میتونید یک موتورجستجوی آموزش ریاضی راه بندازید !
و وقتی که شما یک موتور جستجوی آموزش ریاضی راه انداختید ، قطعا میتونید از اون کسب درآمد کنید ( حالا به هر طریقی ! )
وقتی که کسب درآمد کنید میتونید چندین نفر رو استخدام کنید تا برای شما به زبان عربی و یا ... این مطالب رو ترجمه کنند !

بنظر من ایده ای که دارم قطعا کار آمده ! و حتی اگر شما خیلی خوب هم پیش برید ممکنه که توسط یکی از غول های اینترنتی پیشنهاد خرید به شما داده بشه ! و این یعنی موفقیت ....

maders
May 16th, 2014, 01:47
بعد خوندن 4 صفحه نظر تازه فهمیدم ... :دی
استارتر محترم میشه عرض بفرمایید دانش ، سن و تحصیلات شما چه قدر هست ؟
نظرم اینه فقط یکی از اون ایده های رو که دارین حالا کوچکترینش (سایت بازی آنلاین) واسه یه مدت کم (منظورم از کم حداقل یک ، دو سال هست !) شروع کنین بعد این مدت حتما تجربه ای از دنیای اینترنت بدست میارین که فک کنم دیگه ایده جستچوگر کلا فراموش میشه :دی
من نمیخوام کسی رو از کاری که داره میکنه نا امید کنم ولی راه صد ساله رو نمیشه یک روزه طی کرد .

سیدرضا بازیار
May 16th, 2014, 09:34
بعد خوندن 4 صفحه نظر تازه فهمیدم ... :دی
استارتر محترم میشه عرض بفرمایید دانش ، سن و تحصیلات شما چه قدر هست ؟
نظرم اینه فقط یکی از اون ایده های رو که دارین حالا کوچکترینش (سایت بازی آنلاین) واسه یه مدت کم (منظورم از کم حداقل یک ، دو سال هست !) شروع کنین بعد این مدت حتما تجربه ای از دنیای اینترنت بدست میارین که فک کنم دیگه ایده جستچوگر کلا فراموش میشه :دی
من نمیخوام کسی رو از کاری که داره میکنه نا امید کنم ولی راه صد ساله رو نمیشه یک روزه طی کرد .

من 18 سالمه. از 11 سالگی توی اینترنت بودم تا حالا
اگه 1 ساعت بازی کامپیوتری کنم, درعوضش 10 ساعت میشینم و توی اینترنت چیزی رو یاد میگیرم که بهم کمک کنه
سایت بازی آنلاین کوچکترینش بود که موفق شدم 90% از اون رو بسازم! 10% دیگه مونده که اگه بخاطر امتحان کنکور نبود, همین امروز تمومش میکردم
وقتی من تونستم یه سایت بازی آنلاین با وردپرس بسازم, پس میتونم یه انجمن ویبولتین رو هم مدیریت کنم
توی ساخت این سایت مجبور شدم زیاد از جی کوئری و جاوا اسکریپت و سی اس اس و... استفاده کنم و این باعث شد توی برنامه نویسی یکم حرفه ای تر بشم
هر روز که پشت اینترنت میشینم, تا یه چیز جدید یاد نگیرم بلند نمیشم. حتی اگه بیش از 24 ساعت طول بکشه
همش فکر این هستم که, امروز دانشم باید از دیروز بیشتر بشه و سایتم هم باید بزرگتر از دیروز بشه
سایت بازی آنلاین: balyan | free online flash game (http://www.game.balyan.ir)
ربات جستجوگر که دارم ویرایشش میکنم: موتور جستجوگر بلیان (http://www.balyan.ir/search)

ronix
May 16th, 2014, 14:45
اراده ی خوبی دارید همین تمرین و تکرار باعث میشه مهارتتون در این زمینه بیشتر شه ، پیشنهاد میکنم زبان python را هم استارت بزنید

majid1f
May 17th, 2014, 03:32
بهتر هست زندگی نامه موسس های گوگل
Larry Page - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Larry_Page)
Sergey Brin - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Sergey_Brin)
اینا نوابغ دهه ی اخیر هستند. استعداد ذاتی این دو نفر مشخص هست
. شاید 10 سال اینده شما کاری که اینها 20 سال پیش انجام دادند را بتونید انجام بدید. نظر من را بخواهید روی سایت های بازی.. کار کنید. وارد دانشگاه که شدید روی زمینه هوش مصنوعی ... ادامه بدید شاید انهم شاید با یک تیم کامل و یک سرمایه زیاد بتونید کار 10 سال پیش این دو نفر را انجام بدید.

- - - Updated - - -

فراموش کردم. می تونید موتور جستجو را به هدف خواص مثل:http://foofind.com/
ایجاد کنید (با pyton هم نوشته شده)