PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : nic دولتیه یا خصوصی ؟

ali.n
May 29th, 2010, 16:33
nic .ir
دولتیه یا خصوصی

MelatHOST
May 29th, 2010, 16:58
مربوط میشه به سازمان تحقیقات فیزیک نظری

takweb.ir
May 29th, 2010, 17:30
پژوهشگاه دانش‌های بنیادی (مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات)

IFACO.Net
May 29th, 2010, 18:11
وزارت علوم

Rapid
May 29th, 2010, 18:59
اين يك سازمان هست و اصولا سازمانها مستقل از وزارت خونه هستند وقتي به شما گفتند ديوان عدالت يعني همين ديگه تاپيك زدن نداره ديوان عدالت اداري هم دستگاه قضايي هست
ثبت ir هم دكتر شهشهاني راه انداخت نه برادر لاريجاني!

ali.n
May 30th, 2010, 06:35
اين يك سازمان هست و اصولا سازمانها مستقل از وزارت خونه هستند وقتي به شما گفتند ديوان عدالت يعني همين ديگه تاپيك زدن نداره ديوان عدالت اداري هم دستگاه قضايي هست
ثبت ir هم دكتر شهشهاني راه انداخت نه برادر لاريجاني!

دیوان عدالت اداری کجا هست ؟

ali.n
August 1st, 2010, 12:06
من برای پیگیری مشکلم به دیوان عدالت اداری مراجعه کردم.با کلی بدبختی دادخواست تشکیل دادم پرونده هم ثبت شد ولی اون نفر آخری که باید این مسئله را تائید کنه میگه دولتی بودن این شرکت برای ما مشخص نیست... از دوستان کسی می تونه راهنمائی کنه من چطور می تونم ثابت کنم nic.ir یه ارگانه دولتیه ؟

Rapid
August 1st, 2010, 12:38
من برای پیگیری مشکلم به دیوان عدالت اداری مراجعه کردم.با کلی بدبختی دادخواست تشکیل دادم پرونده هم ثبت شد ولی اون نفر آخری که باید این مسئله را تائید کنه میگه دولتی بودن این شرکت برای ما مشخص نیست... از دوستان کسی می تونه راهنمائی کنه من چطور می تونم ثابت کنم nic.ir یه ارگانه دولتیه ؟

اولا دولتيه نام كامل : پژوهشگاه دانش‌های بنیادی آدرس هم نياوران وبسايت :ipm.ac.ir

ثانيا شما دچار اشتباه نشيد ديوان عدالت اداري فقط براي رسيدگي به شكايت تخطي دستگاه دولتي از قوانين كشور ، مجلس و قانون خود دستگاه دولتي هست نه مثلا اختلاف بر سر يه دامنه
خوده نيك هم گفته :

مراجع حل اختلاف و چگونگی طرح دعوی:
که انتقال قهری دامنه‌های ثبت شده تحت .ir در حال حاضربه دو صورت ممکن است:

1-طرح دعوی در مرکز حل اختلاف سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) بر اساس سیاستنامه و مقررات حل اختلاف درج شده در سایت ایرنیک (IRNIC) – ایرنیک (http://www.nic.ir:)

https://www.nic.ir/Dispute_Resolution_Policy_ir

https://www.nic.ir/Dispute_Resolution_Providers_ir

https://www.nic.ir/Rules_for_Dispute_Resolution_ir

2- مراجعه به محاکم کشوری که در بسیاری اوقات موضوع به شوراهای حل اختلاف مانند مجتمع ۳۴ حوزه ۶۲۵۱ ویژه دعاوی اینترنت، ارجاع می‌شود.مرکز ثبت دامنه احکام قطعی صادر شده از سوی هر دو نوع مرجع را اجرا خواهد کرد.

حکم دادگاه کشوری نافذتر است.

ali.n
August 1st, 2010, 13:03
اولا دولتيه نام كامل : پژوهشگاه دانش‌های بنیادی آدرس هم نياوران وبسايت :ipm.ac.ir

ثانيا شما دچار اشتباه نشيد ديوان عدالت اداري فقط براي رسيدگي به شكايت تخطي دستگاه دولتي از قوانين كشور ، مجلس و قانون خود دستگاه دولتي هست نه مثلا اختلاف بر سر يه دامنه
خوده نيك هم گفته :

به دادسرای رسیدگی به جرائم رایانه ای مراجعه کردم گفتن ارتباطی به ما نداره . به شورای حل اختلاف جرایم رایانه ای مراجعه کردیم گفتن
ارتباطی به ما نداره. یه نظام صنفی رایانه ای مراجعه کردیم گفتن ارتباطی با ما نداره
به یکی از مجتمع های قضائی مراجعه کردیم گفتن چون دولتی هست از دولت نمی تونید شکایت کنید به دیوان عدالت اداری مراجعه کنید... به دیوان عدالت اداری هم مراجعه کردیم که گفتن داستانشو

دقیقا باید به کجا مراجعه کنیم ؟

IFACO.Net
August 1st, 2010, 13:28
قضیه رو با دادن یه دادخواست نامه مطرح کنید، برای اینکار یه دادخواست حقوقی درست و حسابی توسط یک وکیل مشاور تهیه کنید و سپس برید به دادستانی یکی از دادگستری های نزدیک به محل زندگی تون و دادخواست رو بدید ، اونا باید خودشون تشخیص بدن که قضیه به کدوم قسمت قوه قضاییه مربوط میشه و ارجاع میدند به همونجا، احیانا گفتند به ما مربوط نمیشه، فوری مایوس نشید و ولشون نکنید و اصرار کنید و سمج باشید (چون اول باید برید پیش نماینده دادستان، اون شاید از سر باز کنه ، که اگر از سر باز کرد سعی کنید برید پیش خود دادستان و بازهم اصرار کنید و سمج باشید ! )

Rapid
August 1st, 2010, 13:37
اصلا معلوم نيست مشكل شما چيه پس نميشه راهنمايي كرد

ali.n
August 1st, 2010, 13:51
اصلا معلوم نيست مشكل شما چيه پس نميشه راهنمايي كرد

دامنه از طرف ما و توسط یکی از نمایندگیهاشون ثبت شده...نمایندگی دیگه فعال نیست و اصلا جواب نمیده...ایرنیک هم میگه این دامنه مال شما نیست. من بیشتر وارد جزئیات نمیشم وفکر نمی کنم بیشتر از این ضرورت داشته باشه... سوال من واضحه اگر کسی مشکلی سر مالکیت دامنه با نیک داشته باشه و فکر میکنه به حق هست به کجا باید مراجعه کنه...

---------- Post added at 12:51 PM ---------- Previous post was at 12:46 PM ----------

قضیه رو با دادن یه دادخواست نامه مطرح کنید، برای اینکار یه دادخواست حقوقی درست و حسابی توسط یک وکیل مشاور تهیه کنید و سپس برید به دادستانی یکی از دادگستری های نزدیک به محل زندگی تون و دادخواست رو بدید ، اونا باید خودشون تشخیص بدن که قضیه به کدوم قسمت قوه قضاییه مربوط میشه و ارجاع میدند به همونجا، احیانا گفتند به ما مربوط نمیشه، فوری مایوس نشید و ولشون نکنید و اصرار کنید و سمج باشید (چون اول باید برید پیش نماینده دادستان، اون شاید از سر باز کنه ، که اگر از سر باز کرد سعی کنید برید پیش خود دادستان و بازهم اصرار کنید و سمج باشید ! )

منظورت مجتمع های قضائی هست ؟ یه بار مراجعه کردم گفتن چون دولتی هست از دولت نمی تونی شکایت کنی
برو دیوان عدالت اداری اونا اگر صلاح بدونن به ما ارجاع میدن... به دیوان عدالت اداری مراجعه کردم دادخواست تهیه کردم ثبت شد...بدون اینکه به جائی ارجاع بدن گفتن چون دولتی بودن این ارگان برای ما مشخص نیست مربوط به ما نمیشه... حالا به نظرت دوباره به مجتمع قضائی مراجعه کنم ؟

persiansoft
August 1st, 2010, 14:05
دامنه از طرف ما و توسط یکی از نمایندگیهاشون ثبت شده...نمایندگی دیگه فعال نیست و اصلا جواب نمیده...ایرنیک هم میگه این دامنه مال شما نیست. من بیشتر وارد جزئیات نمیشم وفکر نمی کنم بیشتر از این ضرورت داشته باشه... سوال من واضحه اگر کسی مشکلی سر مالکیت دامنه با نیک داشته باشه و فکر میکنه به حق هست به کجا باید مراجعه کنه...[COLOR="Silver"]

سلام دوست عزيز .
چون قبلا چنين مشكلي داشتم عرض مي كنم .
اطلاعات ثبت كننده در نيك موجود هست .
به صورت حضوري به آدرس درج شده مراجعه كنيد و به صورت فيزيكي مشكل را حل كنيد .
از راه قانوني به هيچ نتيجه اي نمي رسيد و تنها زمان خود را از دست مي دهيد و قبل از اينكه دامنه expire شود و فرد ديگر آن دامنه را ثبت كند اقدام كنيد تا بيشتر از اين دچار مشكل نشويد .

واقعا تنها مي توان براي عقب افتادگي سازمان ها و ادارات خود تاسف خورد .

موفق باشيد .

IFACO.Net
August 1st, 2010, 14:17
دامنه از طرف ما و توسط یکی از نمایندگیهاشون ثبت شده...نمایندگی دیگه فعال نیست و اصلا جواب نمیده...ایرنیک هم میگه این دامنه مال شما نیست. من بیشتر وارد جزئیات نمیشم وفکر نمی کنم بیشتر از این ضرورت داشته باشه... سوال من واضحه اگر کسی مشکلی سر مالکیت دامنه با نیک داشته باشه و فکر میکنه به حق هست به کجا باید مراجعه کنه...

---------- Post added at 12:51 PM ---------- Previous post was at 12:46 PM ----------

منظورت مجتمع های قضائی هست ؟ یه بار مراجعه کردم گفتن چون دولتی هست از دولت نمی تونی شکایت کنی
برو دیوان عدالت اداری اونا اگر صلاح بدونن به ما ارجاع میدن... به دیوان عدالت اداری مراجعه کردم دادخواست تهیه کردم ثبت شد...بدون اینکه به جائی ارجاع بدن گفتن چون دولتی بودن این ارگان برای ما مشخص نیست مربوط به ما نمیشه... حالا به نظرت دوباره به مجتمع قضائی مراجعه کنم ؟

چون مشخصات دامنه به نام شما نیست ، از راه قانونی هیچ کاری از دستت بر نمی یاد، توصیه می کنم هر جوری شده بری ثبت کننده رو پیدا کنی و راضیش کنی که دامنه رو به پنل شما منتقل کنه و یا اینکه بیخیال دامنه بشی و صبر کنی تا منقضی بشه و دو ماه بعد از انقضا ء سریع ثبتش کنی .

ضمنا این مشکل تنها مربوط به ایران نیست و یک مساله کاملا حقوقی و بین المللی محسوب میشه ! هر جای دنیا باشی و مشخصات دامنه به نام شما نباشه با هیچ روش قانونی نمی تونی دامنه رو پس بگیری و تنها راهش راضی کردن ثبت کننده به انتقال و پس دادن دامنه است .

Rapid
August 1st, 2010, 14:36
خوب اگر از اول ميگفتيد مشكل رو نيازي نبود بريد ديوان عدالت و.... شما از راه قانوني به هيچ چيز نميرسيد چون حق با nic.ir هست اگر nic.ir دامنه رو به شما بده اون وقت صاحب امتياز ميتونه از nic شكايت كنه ;)
شما الان فقط تنها راهي كه داري اينكه كه صاحب امتياز رو به هر شكلي پيدا كني و باهاش توافق كني قانونا مالك دامنه اون فرد هست اگر توافق نكرد و شما مدركي داشتي كه براي شما ثبت كرده ميتوني از اون شخص به طور حقوقي شكايت كني نه نيك

---------- Post added at 02:36 PM ---------- Previous post was at 02:31 PM ----------

واقعا تنها مي توان براي عقب افتادگي سازمان ها و ادارات خود تاسف خورد .

موفق باشيد .
اين عقب افتادگي نيست سازمان ها نيست بي دقتي مشتري هست موقع ثبت بايد حواسشون رو جمع ميكردن نيك سيستم به اين خوبي گذاشته رزرو و رابط مالي
اين شرايط هم جزو امنيت دامنه هست با هر ادعايي كه نميشه دامين از پنل بره

ali.n
August 1st, 2010, 15:03
خوب اگر از اول ميگفتيد مشكل رو نيازي نبود بريد ديوان عدالت و.... شما از راه قانوني به هيچ چيز نميرسيد چون حق با nic.ir هست اگر nic.ir دامنه رو به شما بده اون وقت صاحب امتياز ميتونه از nic شكايت كنه ;)
شما الان فقط تنها راهي كه داري اينكه كه صاحب امتياز رو به هر شكلي پيدا كني و باهاش توافق كني قانونا مالك دامنه اون فرد هست اگر توافق نكرد و شما مدركي داشتي كه براي شما ثبت كرده ميتوني از اون شخص به طور حقوقي شكايت كني نه نيك

---------- Post added at 02:36 PM ---------- Previous post was at 02:31 PM ----------

اين عقب افتادگي نيست سازمان ها نيست بي دقتي مشتري هست موقع ثبت بايد حواسشون رو جمع ميكردن نيك سيستم به اين خوبي گذاشته رزرو و رابط مالي

اون شرکت دیگه الان اصلا فعال نیست.به آدرس مراجعه کردیم نیستن به تلفن و ایمیل هم جواب نمیدن..یعنی اصلا کسی گوشیو برنمی داره. اونا باید قبل از کنسل کردن فعالیتشون با مشتریشون تماس میگرفتن و دامنه رو منتقل می کردن... حالا به هر دلیل نکردن. یعنی عملا هیچ دسترسی به ثبت کننده اصلی نیست .ولی حرف ما این هست که درسته که دامنه به نام ما نیست و لی اطلاعاتی در who is دامنه هست که با کمی بررسی کردن حقانیت ما ثابت میشه و از یک مرجع قضائی این انتظار هست که به صحبت های ما و دلائل ماو جواب هائی که نیک میده توجه کنه ببینن حق با کیه

persiansoft
August 1st, 2010, 15:10
دوست عزيز همه كه چنيني امكان و آگاهي ندارند كه بايد دامنه را در كجا و به چه شكلي ثبت كنند.
مشكل اينجاست به هر مرجعي مراجعه كنيد هيچ حايي اطلاعي ندارند و فقط شما را پاس كاري مي كنند .
بنده براي دامنه هاي خود حتي با يكي از مسئولين بخش جرايم رايانه اي هم صحبت كردم اما متاسفانه خود فرد هم اين ضعف را قبول داشت و مي گفت حتما بايد تهران مراجعه كنيد و شايد به نتيجه برسيد . و يك پروسه زمان بر هست و انتظار براي انقضاي دامنه شايد بهتر از طي كردن مراحل اداري باشد .

اين دوست عزيز بهترين راهشان مراجعه حضوري به ثبت كننده است همان كاري كه خود بنده براي پس گرفتن دامنه انجام دادم و به مشهد مراجعه كردم .
اميدوارم مشكل اين دوست عزيز زودتر برطرف شود .

kingoftehran
August 1st, 2010, 16:13
با سلام
دولتی هم ما هم سره یک دامین که 4 سال ماله ما بود و جای دیگه ثبت کرده بود مشکل پیدا کردیم و حل نشد که نشد حالا همون دامین را 500 هزار تومان برای فروش گذاشتند.