PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معایب وب سرور litespeed

vahid0412
May 6th, 2014, 01:05
با سلام خدمت مدیریت محترم و دوستان و اعضای عزیز انجمن
میخواستم اگه میشه در مورد معایبی وب سرور litespeed داره یکمی بیشتر بدونم
از دوستان ممنون میشم اطلاعاتی رو در اختیار من بزارن

mhiizadi
May 6th, 2014, 01:28
عیب که نداره جز گرونی ...
خوب هم که هست...

AvalinHost
May 6th, 2014, 01:43
این وبسرور عیبی در اون مشاهده نمیشه و هر روز هم کاملتر میشه!

M.Abooali
May 6th, 2014, 01:55
وقت بخیر
اطلاعاتی که بنده در رابطه با وب سرور لایت اسپید دارم این هست که یک وب سرور پر قدرتی می باشد و از جهت امنیت نسبت به وب سرور های دیگر مانند آپاچی از امنیت بالاتری برخوردار است و در کل بهینه تر می باشد از معایب آن اطلاعات خاصی ندارم و تا به حال نشیده ام مگر پولی بودن آن،بر خلاف دیگر وب سرور ها مانند آپاچی.

taha_2011
May 6th, 2014, 01:55
بهترینه!

M.Abooali
May 6th, 2014, 02:36
البته من اشاره کنم، از نظر من بهترین انجنیکس هست. الان در کدباکس هم ما از انجنیکس در کنار آپاچی بهره می بریم که به مراتب راندامان و بازدهیش بالاتر از لایت اسپید است.

cartman10mpi
May 6th, 2014, 04:52
معایب : رایگان نبودن در نتیجه تحت کنترل و وابسته یک شرکت بودن و توانایی گسترش شخصی نداشتن
تحریم!

mhiizadi
May 6th, 2014, 13:19
بهترینه!

باشه :D من بودم تا دیروز NGINXXXXX,Ngiix میکردم !!

nginxweb
May 6th, 2014, 13:23
درود

دوستانی که میفرمایید litespeed از apache امنیت بالاتری دارد اشتباه میفرمایید

litespeed یک وب سرور متن بسته تجازی گران قیمت هستش و هیچ سورسی توسط شما قابل تغییر نیست ضمنا هیچ ماژول external هم برای نصب و امنیت ندارد و فقط تنظیمات پنل ادمین دارد .

در صورتیکه در آپاچی با نصب ماژول های مناسب و تغییرات نوع apache MPM میتوان به امنیت بسیار مطلوبی رسید و دهها ماژول امنیتی برای اپاچی وجود دارد.

لایت اسپید اصولا بدرد مدیران سروری میخورد که خیلی تخصصی در زمینه مدیریت وب سرورها ندارند و دنبال یک وب سرور راحت و بی دردسر و با سرعت قابل قبول میگردند برای میزبانی های پر ترافیک.

ارادت
:53:

mhiizadi
May 6th, 2014, 13:31
درود

دوستانی که میفرمایید litespeed از apache امنیت بالاتری دارد اشتباه میفرمایید

litespeed یک وب سرور متن بسته تجازی گران قیمت هستش و هیچ سورسی توسط شما قابل تغییر نیست ضمنا هیچ ماژول external هم برای نصب و امنیت ندارد و فقط تنظیمات پنل ادمین دارد .

در صورتیکه در آپاچی با نصب ماژول های مناسب و تغییرات نوع apache mpm میتوان به امنیت بسیار مطلوبی رسید و دهها ماژول امنیتی برای اپاچی وجود دارد.

لایت اسپید اصولا بدرد مدیران سروری میخورد که خیلی تخصصی در زمینه مدیریت وب سرورها ندارند و دنبال یک وب سرور راحت و بی دردسر و با سرعت قابل قبول میگردند برای میزبانی های پر ترافیک.

ارادت
:53:
با توجه به متن بسته بودنش ؛ دردسر های خریدش هم هست .
=d>

M.Abooali
May 6th, 2014, 16:30
من کمی بیشتر در مورد لایت اسپید تحقیقات کردم،

نخست این که لایت اسپید نسخه اپن سورس و رایگان هم دارد اما اون راندمان را ندارد.

ضمنا در مورد امنیت آپاچی،

دوست عزیز، وقتی آپاچی سوراخ دارد نیازمند مود امنیتی هست ! اگر نه وب سروری که سوراخ نداشته باشد دیگر به مود های امنیتی نیازمند نیست.

در قیاس با انجنیکس، خوب هر دو محوریتشون بر تفیفک پردازش ها هست، منتها در لایت اسپید به صورت صف Thread ها را قرار میدهد، و در انجنیکس از سیستم Thread Poll برای مدیریت و نوبت دهی زمانی Thread ها استفاده شده است که روشن است فرقش یک چیزی تو مایه های فلاپی دیسک و دیسک نوری هست که اونها آدرس دهی بودند و دیسک های اپتیک به صورت راندم هستند.

این استخر Thread هم در حقیقت حکایت همان نوبت دهی تصادفی هست.

شخصا لایت اسپید را جز برای سرورهای با پردازنده ضعیف تر از 4 هسته (موضوع منظور است نه هسته حقیقی) مناسب نمی بینم. چون عملا با تشکیل صف Thread ها در بیش از 4 هسته عملا داریم هسته هایی که ضروری نست را رزرو پردازش هایی که در نوبت هست قرار میدهیم و اصلا مناسب هاست اشتراکی با تعداد سایت بالا نیست.

باز به تحقیق،
همینطور با کلود لینوکس هم بد نیست اشاره شود، عملا اگر از لایت اسپید استفاده کردید، بهتره کلا بحث مدیریت پروسس ها را بیخیال شده و نامحدودش کنید اگر نه عملا به خاطر تشکیل صف، کلود لینوکس هنگام رصد شاهد انبوه پردازش ها برای هر LVE شده و در حالی که اون یوزر منابع زیادی مصرف نکرده اما ریسورس لیمیت براش ایجاد می کند.

البته نسخه جدید کلود لینوکس کانکشن ها را از پروسس ها تفکیک کرده، منتها باز تو این قضیه تفاوتی حاصل نمی شود چون صف پردازش ها لوکال هست و فاقد کانکشن بیرونی.

و باز تکرار نظر شخص من:

محبوب ترین + قدرتمندترین = آپاچی + انجنیکس

رضایت بخش ترین نتیجه را به همراه دارد.

فیسبوک / وردپرس / ویکیپدیا و دها سایت غول دیگر داریم که یا از ابتدا رو انجنیکس بودن یا حتی مثل ویکیپدیا از لایت اسپید مهاجرت کردن به انجنیکس.

کرمان هاست
May 6th, 2014, 18:41
لایت اسپید فقط امده کارارو واسه بچه ها راحت کرده مثل ویندوزه دقیقا همین:)
ولی ترجیج من آپاچی هست

Kian
May 7th, 2014, 12:31
لایت اسپید فقط امده کارارو واسه بچه ها راحت کرده مثل ویندوزه دقیقا همین:)
ولی ترجیج من آپاچی هست

یعنی هرکسی نرم افزار (لایت اسپید) درست و حسابی و بدون ایراد درست کرد واسه بچه ها درست کرده؟

و هر کس یک نرم افزار بی سرو ته (انجین ایکس) درست کرد که با هزار تا آچار و انبردست و کلنگ و ... باید اصلاحش کنی میشه نرم افزار حرفه ای ؟!

و اما نرم افزار حرفه ای به نرم افزاری میگن که کنترل پنلش، اینترفیس ساده ولی در عین حال کارایی و سازگاری بالایی داشته باشه نه مثل انجین ایکس که هزار تا دردسر و مشکلات عجیب و غریب و ناسازگاریهای زیادی داره و یک پلاگین درست و حسابی که همه ازش راضی باشن تا حالا نتوستند براش بسازند که 100 درصد بدون ایراد کار کنه و سرورها رو دچار مشکل نکنه !

و نکته مهم اینکه خودبزرگ بینی هم اصلا خوب نیست! :)

| KVM - SERVER |
May 7th, 2014, 12:45
فیسبوک / وردپرس /
ویکیپدیا
و دها سایت غول دیگر داریم که یا از ابتدا رو انجنیکس بودن یا حتی مثل ویکیپدیا از لایت اسپید مهاجرت کردن به انجنیکس.
اتفاقا ویکی پدیا از Apache و Varnish استفاده میکنه.

mhiizadi
May 7th, 2014, 23:36
همه باید قبول کنیم لایت بهترینه !
همیشه تخصص داشتن روی یه موضع همه چی رو حل میکنه......

Mohsen.b
May 8th, 2014, 15:11
لایت کارش عالیه. میشه nginx رو با لایت مقایسه و ارزیابی کرد ولی آپاچی کلا در رده اینها نیست.