PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چطور دان تایم سایت هامو بیارم پایین؟

DeLtAvPs
May 4th, 2014, 12:59
سلام
دوستان لطفا متن رو کامل بخونید و راهنمایی کنید

من چندین سایت فروشگاهی دارم که همه روی یه vps هستند
مشکل vps ندارم وباز هم هستش

میخوام ببینم چطور میتونم مثل هاست ابری کاری کنم که اگر یک سرور 1 دان شد هر کی خواست وارد سایت بشه بره توی سرور 2 ؟

من خودم توی این فکر بودم
سرور 1 = توی این سرور یک سری فایل مانیتورینگ باشه که سایت رو هر دقیقه مونیتور کنه و در صورتی که مثلا سایت بالا بود بازدید کننده رو هدایت کنه به سرور شماره 1 و در صورتی که سرور 1 دان بود هدایت کنه به سرور شماره 2

شما چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟

نکته ها :
نیاز به کانفیگ گر و .. نیست اگر میدونید همینجا بگید شاید این سوال خیلی ها باشه
نیاز به vps, هاست ابری هم نیست
حتما باید روی vps شخصی باشه چون سایت های مهمی روی سرور هستند

با تشکر از دوستان

rezahesami
May 4th, 2014, 13:08
سلام
می تونید از کلاود فلیر یا سیستم مشابه اون استفاده کنید. آپشن Always online رو فعال کنید حتی وقتی سرور داون باشه سایت شما آنلاین هست

DeLtAvPs
May 4th, 2014, 13:09
سلام
می تونید از کلاود فلیر یا سیستم مشابه اون استفاده کنید. آپشن Always online رو فعال کنید حتی وقتی سرور داون باشه سایت شما آنلاین هست

ممنون از پاسختون
کمی بیشتر توضیح میدن؟
و یا اگر مرجع خوبی دارید بهم معرفی کنید

rezahesami
May 4th, 2014, 13:20
ممنون از پاسختون
کمی بیشتر توضیح میدن؟
و یا اگر مرجع خوبی دارید بهم معرفی کنید

در مورد cloudflare.com چقدر اطلاعات دارید؟ من توضیح مختصری براتون می نویسم :
کلاودفلیر یه سیستم CDN هست . توضیح کامل این که سی دی ان چیه رو اینجا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D8%AA%D8%AD%D9%88%DB%8C% D9%84_%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7) می تونید ببینید.
وقتی شما از سی دی ان استفاده می کنید اتفاقی که میافته اینه که سایت شما روی سرورهای مختلف توی جاهای مختلف دنیا به صورت آنی یا دوره ای کش میشه،به خاطر همین هم سرعت بارگذاری صفحات شما بالاتر میره هم چون از روی کش لود میشه همیشه میتونه آنلاین باشه، مثلا وقتی یک کاربر از اروپا سایت شما رو باز می کنه از روی نزدیک ترین سرور به اون مثلا آلمان سایت براش لود میشه وقتی یکی از ایران از روی سرور مثلا چین و یکی از امریکا روی سرور کاستاریکا!
وقتی از سی دن ان استفاده کنید ترافیک کمتری هم مصرف می کنید به خاطر همین اگر سرویس دهنده تون بابت ترافیک از شما هزینه می گیره می تونید اینجوری هزینه رو هم کمتر کنید.
کلاودفلیر سیستم آنتی دیداس هم داره که جلوی حملات دیداس رو می گیره از طرفی امنیت سایت یا سرور شما هم بالاتر میره تا حدودی چون مستقیما دسترسی نداره کسی.

مرجع خوب سایت خود کلاودفلیر هست.
نصبش هم راحته شما فقط یکبار سایت رو با کلاودفلیر اسکن می کنید دی ان اس ها رو پیدا می کنه بعد به شما دو تا دی ان اس میده دامین رو روی اون دی ان اس ها تنظیم می کنید بعد میرید تنظیمات و گزینه های بعدی رو خودتون تنظیم می کنید. مثلا تنظیم می کنید سایت تون همیشه آنلاین باشه

DeLtAvPs
May 4th, 2014, 16:25
خیلی ممنون
اما خوب یه مشکلی اینجا هستش
سایت من فروشگاهی هستش و هر بانک اطلاعاتی میتونه مهم باشه
بعد اینطور که شما گفتید با کش کار میکنه این در فروش تاثیر نمیزاره؟
مثلا اینکه یک محصول رو که 1 دونه موجودی داره اشتباه خرید بشه و ..؟

کرمان هاست
May 4th, 2014, 17:11
میتونین دوتاسرور مجازی بگیرین لینوکس باهم کلاستر کنین ولی بحث فنی اش باا است و فکر نکنم قابل انجام برای شما باشد