PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روند ثبت شرکت فناوری اطلاعات و دریافت مجوز های لازم !

hamra
May 2nd, 2014, 03:34
سلام دوستان .
تصمیم به ثبت یک شرکت فناوری اطلاعات دارم که بتونم همراه با تیمم در زمینه ی برنامه نویسی تحت وب و ویندوز و... و همچنین اجاره ی فضاهای هاستینگ و اینترنت و ... به صورت رسمی فعالیت کنیم .
حالا سهدف اتز ایجاد این تاپیک این هست که از تجربیات دوستانی که قبلا شرکت در این زمینه ها ثبت کردند و فعالیت میکنند سوالاتی بپرسم و امیدوارم دوستان پاسخ بدند .

1 - زمانی که شرکت مربوطه رو ثبت کردیم و شماره ثبت و ... گرفتیم ، برای شروع کار دیگه نیازی به دریافت مجوز در زمینه هایی که در بالا ذکر کردم نیست ؟ اینترنت رو نمایندگی داریم از یکی از شرکت های برند در این زمینه !

2 - اگر مجوزی لازم هست باید چه مجوز هایی دریافت کرد ؟ مثلا مغازه دار ها جواز کسب و... باید داشته باشند ، ما باید چه چیزی داشته باشیکم که بازرس اومد بهشون ارائه بدیم که به مشکل بر نخوریم ؟

ویه سری سوالات دیگه دارم که بعد از روشن شدن پاسخ این موارد از حضور بزرگواران خواهم پرسید .
ممنون میشم دوستانی که در جریان هستند بنده رو راهنمایی کنند .

i.sharifi
May 2nd, 2014, 04:51
سلام

فقط این نکته رو در نظر داشته باشید که برای ثبت شرکت باید گواهی عدم سوء پیشینه بگیرید . دریافت این گواهی بدون کارت پایان/معافی خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل امکان پذیر نیست .

mojiz
May 2nd, 2014, 06:04
جدیدا اینو میخاد؟
چون من از 89 ثبت کردم نداشتم پایان خدمت

hamra
May 2nd, 2014, 09:48
بله درسته ، گواهی عدم سوء پیشینه رو در جریان هستم ، از این بابت مشکلی ندارم .
اما موارد دیگه رو میخواستم بدونم که نیاز به چه مجوزهایی هست دقیقا !
ممنون میشم در خصوص مجوز ها و اخذشوتن راهنمایی کنید .

hamra
May 2nd, 2014, 12:21
همه در تاپیک شرکت کنید !!

rabis
May 2nd, 2014, 14:02
والا یکی از دوستان ما دنبال ثبت همچین شرکتی بود که توی موضوع فعالیت شرکت نوشته بود ارائه خدمات هاستینگ و برنامه نویسی که خورد به تورمجوز ارشاد که کلا بیخیال شدن
توی نوشتن موضوع شرکت باید دقت کنید

i.sharifi
May 2nd, 2014, 14:45
جدیدا اینو میخاد؟
چون من از 89 ثبت کردم نداشتم پایان خدمت

بله ، فکر می کنم جدیدا باب شده و البته هنوز همه گیر نشده . تهران برای سوء پیشینه این مدارک رو نیاز دارن .

hamra
May 2nd, 2014, 15:14
الان چه موضوعی رو میشه برای شرکت ثبت کرد که به مجوز نخوره ؟؟
بعد شرکت هایی که مجوز دارن (مجوز فعالیت در یک زمینه مثل برنامه نویسی و... از سازمان های مختلف) با شرکت هایی همین خدمات رو ارائه میدن اما مجوز از سازمان های متفاوت ندارند چه تفاوتی بینشون هست ؟ معتبر ترند دیگه درسته ؟

یک سوال دیگه هم اینه که چرا اکثر افراد از گرفتن مجوز واهمه دارند ؟ دردسرهاش چیه ؟ غیر از اینکه باید کلی دوندگی کرد و نهایتا به یک مهر و امضاء رسید ؟

ممنون از دوستان

almanwebhost
May 2nd, 2014, 15:22
بله جدیدا باید ثبت کنید و لازم است

rules
May 2nd, 2014, 15:24
الان ثبت خیلی سخته. بهترین راه اینه یک شرکت پیدا کنید از دوست و آشنایان ک فعالیت نداره و تغییر کاربری و موضوع بدید من خودم همین کارو کردم.

mojiz
May 2nd, 2014, 15:27
برنامه نویسی و طراحی سایت قبلا هم مجوز میخاست
البته زیاد سخت نیست ولی بهترین راه اینه که از یکی از این شرکتا که کار ثبت انجام میدن صحبت کنید
تو موضوع شرکت میتونید بنویسید سخت افزار و شبکه

hamra
May 2nd, 2014, 15:46
الان ثبت خیلی سخته. بهترین راه اینه یک شرکت پیدا کنید از دوست و آشنایان ک فعالیت نداره و تغییر کاربری و موضوع بدید من خودم همین کارو کردم.
خوشبه حالتون :)
اما متاسفانه من همچین فردی سراغ ندارم که بشه ازشون بگیرم و تغییر کاربری بدم :(

- - - Updated - - -

برنامه نویسی و طراحی سایت قبلا هم مجوز میخاست
البته زیاد سخت نیست ولی بهترین راه اینه که از یکی از این شرکتا که کار ثبت انجام میدن صحبت کنید
تو موضوع شرکت میتونید بنویسید سخت افزار و شبکه

الان برای گرفتن مجوز در همین زمینه ی برنامه نویسی و... باید از کجا اقدام کرد برای مجوز >؟
سخت افزار و شبکه اگر ثبت کنیم میشه در کنارش کارهای مربوط به برنامه نویسی و... رو رو هم انجام داد ؟ بدون مجوز ؟

mojiz
May 2nd, 2014, 16:47
ببین هیچکس نمیاد بگه با اجازه کی دست به c# زدی وقتی تو اساسنامه نبوده
ولی وقتی میری با شرکت دولتی یا شرکت های بزرگ مثل ایرانسل و ... قرارداد ببندی میگن چرا نیست تو اساسنامه

hamra
May 2nd, 2014, 19:30
ببین هیچکس نمیاد بگه با اجازه کی دست به c# زدی وقتی تو اساسنامه نبوده
ولی وقتی میری با شرکت دولتی یا شرکت های بزرگ مثل ایرانسل و ... قرارداد ببندی میگن چرا نیست تو اساسنامه

ممنون بابت پاسختون.
بله درسته همینطوره .
الان اگر بخوام مجوز بگیرم بعنوان مثال برای برنامه نویسی یا هر چیز دیگه مثل ارائه هاستین و... باید از چه مرجعی اقدام کنم ؟