PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل دان بودن یکی از سرور میهن هاست با آی پی های غیر ایرانی

us12
May 1st, 2014, 13:04
سرور با آی پی
176.9.37.123 از سرور های میهن هاست

mihanwebhost.com

3 روز است با آی پی های بحز ایران پینگ ندارد و دان شده ولی نمیدونم چرا در ایران سایت باز میشود !! ؟؟

دوستان چند نفر در این انجمن روی این سرور ، هاست دارند ؟

nginxweb
May 1st, 2014, 13:08
درود

دوست گرامی گاها شرکت ها برای جلوگیری موقتی از حملات DDOS و Port flood برای مدتی آیپی های خارجی را روی سرور مسدود میکنند که packet های ارسالی روی شبکه سرور را مختل نکند و گاهی نیز به interanet تغییر میدن احتمال داره شرکت مذکور نیز اینکارو کرده باشند

ULTRAWEB
May 1st, 2014, 13:14
بله دوست عزیزمون درست میگن احتمالا حمله ی روی سروشون بوده فعلا دسترسی به سرورازخارج رو قطع کردن

yastheme
May 1st, 2014, 13:24
البته حتما ایمیل دادند و اطلاع رسانی کردند! فکر نمی کنم بدون اطلاع رسانی کسی دست به چنین کاری بزنه,

moein-cg
May 1st, 2014, 13:43
به هیچ عنوان ایمیل نزدند , حتی جواب تیکت هارو هم نیمدن , من چند بار تماس گرفتم فقط میگن باید صبر کنید
تیکت هم میزنم فرداش جواب میدن لطفا تیکت نزنید تا تمرکز تیم از روی حل این مشکل برداشته نشه
من الآن هاست سایتم به هاست دانلودم متصل بوده با Hacklog الان 3 روزه متصل نمیشه
هیچ راهکاری هم ندارن
بعضی از پلاگینام هم از کار افتاده
واقعاً پشیمون شدم از میهن وبهاست سرویس گرفتم ولی الان دستم به هیچ جا بند نیست
پارسال هم یادمه هاست داشتم همین مشکل رو داشت
اون موقع زیاد واسم مهم نبود
ولی الان از کار و زندگی انداخته منو

Yas-Host
May 1st, 2014, 13:53
چند نفر مشتری برای انتقال نیز همینطور بوده است.
از هیچ کشوری امکان ارتباط با سرورشون وجود ندارد.
چه خروجی و چه ورودی...

moein-cg
May 1st, 2014, 13:58
آقا کسی راه حلی داره ؟ آیا ما میتونیم کاری انجام بدیم ؟ من اصلاً فکر نمیکردم میهن وبهاست اینطوری بخواد سرویس دهی کنه

Yas-Host
May 1st, 2014, 14:04
آقا کسی راه حلی داره ؟ آیا ما میتونیم کاری انجام بدیم ؟ من اصلاً فکر نمیکردم میهن وبهاست اینطوری بخواد سرویس دهی کنه

هیچ راهی ندارید باید صبر کنید.

به دلیل اینکه تمام رنج آی پی ها توسط سرور اصلی و فایروال بلاک شده اند و هیچ راهی وجود ندارد (جز انتقال توسط سرور ایران)

Black_Team
May 1st, 2014, 15:11
آره دقیقا به ما هم اول گفتن صبر کنید بعد گفتن تیکت ندین تیممون متمرکز باشه رو مشکل >:p

اولین باره همچین مشکلی داشته من تاحالا ندیده بودم واقعا

us12
May 1st, 2014, 15:18
مشکل داره به سمت فاجعه پیش میره !
بک آپ به هیچ هاست دیگه قابل انتقال نیست . ایمیل ها و smtp از کار افتاد . گوگل وب مستر ارور روی ارور به دلیل دسترسی نداشتن به DNS . وب سرویس سایت که عملیات تشخیص هویت نرم افزار های گروه را انجام میده از کار بیفته ضرر غیر قابل جبرانی به بار میاره ( هر چند الانم برای یوزر های غیر ایرانی از کار افتاده !)

دوستان علت اصلیش چیه ؟
بعضی افراد میگن تحریم جدید ایرانه ! اگه تحریمه چرا داخل ایران پینگ داریم ولی خارج از ایران نیست !

Yas-Host
May 1st, 2014, 15:22
مشکل داره به سمت فاجعه پیش میره !
بک آپ به هیچ هاست دیگه قابل انتقال نیست . ایمیل ها و smtp از کار افتاد . گوگل وب مستر ارور روی ارور به دلیل دسترسی نداشتن به DNS . وب سرویس سایت که عملیات تشخیص هویت نرم افزار های گروه را انجام میده از کار بیفته ضرر غیر قابل جبرانی به بار میاره ( هر چند الانم برای یوزر های غیر ایرانی از کار افتاده !)

دوستان علت اصلیش چیه ؟
بعضی افراد میگن تحریم جدید ایرانه ! اگه تحریمه چرا داخل ایران پینگ داریم ولی خارج از ایران نیست !

علت اصلی آن بستن تمام رنج آی پی خارج از کشور حتی گوگل در سرورشون هست.

برای جلوگیری از حملات اینکارو کردن.

حداقل باید رنج آی پی های گوگل و روبات هارو باز میزاشتن تا همچین مشکلاتی پیش نیاد.

Adline
May 1st, 2014, 16:04
هیچ ارتباطی به تحریم نداره

باهاشون در تماس باشید نهایتا یکی دو روز میشه بهشون حق داد که به خاطر حمله دسترسی آی پی های خارجی رو ببندن نه بیشتر

moein-cg
May 1st, 2014, 16:15
هیچ ارتباطی به تحریم نداره

باهاشون در تماس باشید نهایتا یکی دو روز میشه بهشون حق داد که به خاطر حمله دسترسی آی پی های خارجی رو ببندن نه بیشتر
شما میگی یکی دو روز , الآن 3 روزه , تازه هنوزم میگن چند روز صبر کنید , الآن راهی هست که توی وردپرس از Hacklog اتسفاده کرد , یعنی من هاست وردپرسم رو متصل کردم به هاست دانلود , دیگه به خاطر این مشکل متصل نمیشه , کسی راه حلی سراغ نداره ؟
من یادمه پارسال سایتی که داشتم کلاً با ****** باز نمیشد , ولی اون موقع اصلاً نمیدونستم دلیلش اینه , چون از پلاگین خاصی هم استفاده نمیکردم , مثل اینکه میهن وبهاست تو این جریان سابقه خرابی داره

Yas-Host
May 1st, 2014, 16:23
شما میگی یکی دو روز , الآن 3 روزه , تازه هنوزم میگن چند روز صبر کنید , الآن راهی هست که توی وردپرس از Hacklog اتسفاده کرد , یعنی من هاست وردپرسم رو متصل کردم به هاست دانلود , دیگه به خاطر این مشکل متصل نمیشه , کسی راه حلی سراغ نداره ؟
من یادمه پارسال سایتی که داشتم کلاً با ****** باز نمیشد , ولی اون موقع اصلاً نمیدونستم دلیلش اینه , چون از پلاگین خاصی هم استفاده نمیکردم , مثل اینکه میهن وبهاست تو این جریان سابقه خرابی داره

آی پی سرور دیگه رو براشون ارسال کنید 100درصد اگر مشتری خوبی براشون باشید باز خواهند کرد.

yastheme
May 1st, 2014, 17:19
همونطور که دوست خوبمون گفتند احتمالا به دلیل حملات DDoS این کار انجام دادن, من بررسی کردم ظاهرا دیتا سنترشون هتنرز هست, یکی از ضعیف ترین دیتا سنتر ها در مقابل حملات DDoS !

mahdy777
May 2nd, 2014, 02:16
من هم از این سایت هاست دارم
.tk دی ان اس این سایت قبول نمی کنه!
این که چند روز به فکر مشتری نباشن بد اصلا خوب نیست ...

- - - Updated - - -

من هم از این سایت هاست دارم
.tk دی ان اس این سایت قبول نمی کنه!
این که چند روز به فکر مشتری نباشن بد اصلا خوب نیست ...

sssoheil
May 2nd, 2014, 13:56
سلام

بنده هم از این سایت هاست دارم و الان 3 روزه این مشکلات رو داریم.

Black_Team
May 2nd, 2014, 15:51
دیگه مسخرشو در آوردن من دیگه با آیپی ایران هم نمیتونم باز کنم نه سایت خودشونو نه سایت خودمو

mahdy777
May 2nd, 2014, 16:16
دیگه مسخرشو در آوردن من دیگه با آیپی ایران هم نمیتونم باز کنم نه سایت خودشونو نه سایت خودمو

برای من سایت خودم و سایت خودشون از داخل ایران باز میشه
به همه هم میگن روز های آتی درست میشه!
تا کی ادامه داره خودشون هم نمیدونن انگاری...

royl
May 2nd, 2014, 16:22
حجم سایتتون برای انتقال چقدره ؟

Black_Team
May 2nd, 2014, 16:24
حجم سایتتون برای انتقال چقدره ؟
الان با کی هستین ؟ لطفا از نقل قول استفاده کنید

royl
May 2nd, 2014, 16:32
هرکی مشکل داره و نمیتونه صبر کنه

تنها راه حل اینه که از سرور ایرانی منتقل بشه

در میهن وب هاست مشکلات اگه ماه هم طول بکشه طبیعی هست

tikweb.ir
May 2nd, 2014, 16:39
وضعشون بد خراب شده !
حتی دیگه نمیشه فول بک آپ گرفت ! (میگیره ولی ناقصه)

RoobinaServer
May 2nd, 2014, 16:44
درود

دوست گرامی گاها شرکت ها برای جلوگیری موقتی از حملات DDOS و Port flood برای مدتی آیپی های خارجی را روی سرور مسدود میکنند که packet های ارسالی روی شبکه سرور را مختل نکند و گاهی نیز به interanet تغییر میدن احتمال داره شرکت مذکور نیز اینکارو کرده باشند

بله دوست عزیزمون درست میگن احتمالا حمله ی روی سروشون بوده فعلا دسترسی به سرورازخارج رو قطع کردن

جسارتا میشه دوستان توضیح بدهند که چه طور سرور با آیپی 176.9.37.123 آیپیهای خارج کشورش رو بسته ؟ اگر بسته چه طور ایران دسترسی داره ؟ و این که اگر اینترانت رفته چه طور ایران مجدد دسترسی داره ؟ ایران به اینترانت آلمان دسترسی داره ؟

من فکر کنم دوستان فکر کردند که سرور داخل کشوره. شما این موارد را میگید و بعد دوستان همین را تحویل پشتیبانی همکاران میهن وب هاست میدهند و اعصابشون بدتر خورد میشه.

پ.ن : گفتم عمومی ذکر کنم که اشتباهی که بوده ، مشتری هاشون ببینند و به میهن وب هاست این مطالب را ذکر نکنند.پوذش.

1 <1 ms <1 ms <1 ms Broadcom.Home [192.168.1.1]
8 50 ms 48 ms 47 ms 10.201.42.98
9 147 ms 146 ms 147 ms so-9-0-0-xcr2.fra.cw.net [62.208.212.145]
10 147 ms 145 ms 147 ms ae3-xcr1.fri.cw.net [195.2.10.94]
11 151 ms 146 ms 146 ms 195.2.9.238
12 171 ms 172 ms 172 ms r1fra3.core.init7.net [82.197.164.29]
13 183 ms 182 ms 183 ms r1nue2.core.init7.net [77.109.140.54]
14 175 ms 181 ms 176 ms r1nue1.core.init7.net [77.109.140.153]
15 182 ms 185 ms 185 ms gw-hetzner.init7.net [77.109.135.102]
16 183 ms * 183 ms core12.hetzner.de [213.239.245.25]
17 180 ms 179 ms 178 ms core22.hetzner.de [213.239.245.213]
18 184 ms 182 ms 184 ms juniper2.rz15.hetzner.de [213.239.245.130]
19 188 ms 186 ms 187 ms hos-tr3.ex3k4.rz15.hetzner.de [213.239.244.69]
20 185 ms 187 ms 185 ms static.123.37.9.176.clients.your-server.de [176.
9.37.123]

سرور با آی پی

mihanwebhost.com

3 روز است با آی پی های بحز ایران پینگ ندارد و دان شده ولی نمیدونم چرا در ایران سایت باز میشود !! ؟؟

من احتمال میدم اتک دارند و به صورت رنجی آیپی ها را مسدود کرده اند.

با تشکر

royl
May 2nd, 2014, 16:44
وضعشون بد خراب شده !
حتی دیگه نمیشه فول بک آپ گرفت ! (میگیره ولی ناقصه)

فکر کنم با اف تی پی بشه خود سایت رو دانلود کرد
و دیتابیس رو هم از phpmyadmin ایکسپورت کرد

tikweb.ir
May 2nd, 2014, 16:50
فکر کنم با اف تی پی بشه خود سایت رو دانلود کرد
و دیتابیس رو هم از phpmyadmin ایکسپورت کرد

بله همینکارو برای دوتا از مشتری هامون انجام دادیم و هاست هاشون رو منتقل کردیم
فقط یکم وقتمون بیشتر گرفته شد !

Black_Team
May 2nd, 2014, 21:25
نکته جالب اینجاست که تو اخبار به صورت رسمی هیچ خبری راجب این مشکل وجود نداره !

NarvanData
May 2nd, 2014, 21:56
تیکتی که داده بودیم گفتند:

خانم پورقربانی
کارمندان 1393/02/12 14:01
با سلام

مشترک گرامی به دلیل قطع شدن یکی از backbone (ستون فقرات) colocation (اتاق رک) سرور شما
دسترسی از طریق *** یا سرور مجازی به هاستتان ممکن نیست ولی هاست شما در isp های ایرانی باز میشود
به دلیل تعمیرات شبکه این پروسه تا فردا 8 صبح ادامه خواهد داشت و پس از آن سرور ها به حالت عادی باز خواهند گشت

در حال حاضر سایت شما دارای هیچ خطایی نمیباشد و در دسترس است در صورتیکه اختلالی مشاهده میکنید مطمئناً در رنج آیپی شرکت سرویس دهنده
اینترنت شماست و پس از اعمال تغییرات از فردا 8 صبح بر طرف خواهد شد لطفاً به منظور تمرکز پشتیبانی بر تعمیر شبکه از پیگیری مجدد این درخواست پشتیبانی تا فردا 8 صبح خودداری فرمایید
پس از تقویت و بروزرسانی شبکه از فردا 8 صبح شبکه مطمئن و قویتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت

موفق باشید

Black_Team
May 2nd, 2014, 21:57
باز این به شما منطقی جواب دادن ! اگر تا 8 صبح درست شه البته

farmanrava
May 2nd, 2014, 23:45
این مشکل به قول دوستمون داره به فاجعه تبدیل میشه

این فقط شما نیستین که مشکل دارید ، این بنده خدا رو با کلی بدبختی جابه جا کردیم
لیست تمام تیکت هارو گذاشته ... وافعا این طرز برخورد با مشتری توسط همچین شرکتی درست نیست .... حالا که مشکل دارند حداقل برخورد خوبی داشته باشند

مشکل اخیر با میهن وب هاست و انتقال به یک میزبانی خوب (http://www.webhostingtalk.ir/f20/106635/index5.html#post1067968)

us12
May 3rd, 2014, 10:36
چون استارتر بودم وظیفه دونستم بگم مشکل از حدود ساعت 9 امروز یعنی شنبه برطرف شد و سرور در تمام نقاط جهان قابل رویت شد .
امیدواریم دیگه شاهد این مشکلات نباشیم !

20132

hosseinyz
May 5th, 2014, 13:32
دوستان این مشکل برای سرور هاست من هم بوجود اومده ، آبتین وب هم پاسخگو نیست !

کلا آقا از هاستینگ با سرور آلمان نخرید آقا از آبتین وب سرویس نگیرید از میهن وب هاست سرویس نگیرید ! آلمان رو بی خیال بشید که من ۳ ساله رو آلمانم و بد بختمون کردن!

Black_Team
May 5th, 2014, 13:39
مشکل حل شده
آلمان کلا ضعیفه ولی مشکل این نیست
خلاصه فعلا مشکل میهن وب هاست حل شده
با تشکر

bmi
May 5th, 2014, 13:45
سرور ها الان در وضعیت اوکی هستند
پاسخ پشتیبانی در این مورد :

خانم ********
کارمندان

1393/02/12 13:45

با سلام

مشترک گرامی به دلیل قطع شدن یکی از backbone (ستون فقرات) colocation (اتاق رک) سرور شما
دسترسی از طریق *** یا سرور مجازی به هاستتان ممکن نیست ولی هاست شما در isp های ایرانی باز میشود
به دلیل تعمیرات شبکه این پروسه تا فردا 8 صبح ادامه خواهد داشت و پس از آن سرور ها به حالت عادی باز خواهند گشت

در حال حاضر سایت شما دارای هیچ خطایی نمیباشد و در دسترس است در صورتیکه اختلالی مشاهده میکنید مطمئناً در رنج آیپی شرکت سرویس دهنده
اینترنت شماست و پس از اعمال تغییرات از فردا 8 صبح بر طرف خواهد شد لطفاً به منظور تمرکز پشتیبانی بر تعمیر شبکه از پیگیری مجدد این درخواست پشتیبانی تا فردا 8 صبح خودداری فرمایید
پس از تقویت و بروزرسانی شبکه از فردا 8 صبح شبکه مطمئن و قویتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت

موفق باشید

persianmagic
May 5th, 2014, 13:47
سرور با آی پی

mihanwebhost.com

این مشکل به این علت هست که روی سرور دیداس میشود

و با توجه به اینکه شبکه هتزنر ضعیف هست و توان مقابله با دیداس رو ندارد ایپی های خارح المان رو یک مدت میبندند تا جلوی حمله گرفته شود و با بلاک کردن ایپیهای اتکر های دوباره سرور رو برای خارح از ایران قابل دسترس میکنند

موفق و موید باشید

bmi
May 5th, 2014, 13:51
این مشکل به این علت هست که روی سرور دیداس میشود

و با توجه به اینکه شبکه هتزنر ضعیف هست و توان مقابله با دیداس رو ندارد ایپی های خارح المان رو یک مدت میبندند تا جلوی حمله گرفته شود و با بلاک کردن ایپیهای اتکر های دوباره سرور رو برای خارح از ایران قابل دسترس میکنند

موفق و موید باشید

خانم ********
کارمندان

با سلام

موفق باشید

gavad700
May 5th, 2014, 14:00
خیر هتزنر مشکلی نداشته تا الان ضمن اینکه در حالی که شما و مجموعه میهن وب هاست و آبتین و ... داونی و از دسترس خارج شدن ما هیچ گونه مشکلی حتی کندی سرعت هم نداشتیم.

hosseinyz
May 5th, 2014, 14:02
مشکل من الان با آبتین وب هست به من گفتند بهشون حمله شده و آی پی های خارج از ایران رو کلا بستند.

واقعا این شیوه مقابله با حمله ddos خیلی مبتدی هست !

کلا آلمان رو بیخیال بشید رفقا تو این ۳ سال هر سال یک ماهش جمعا عذابه!

Black_Team
May 5th, 2014, 14:10
ببینید البته بگم چون پشتیبانی هاستینگ ها به شما بد بوده دلیل نمیشه آلمان بده ! حالا من اینو بی طرف گفتم

hosseinyz
May 5th, 2014, 14:14
ببینید البته بگم چون پشتیبانی هاستینگ ها به شما بد بوده دلیل نمیشه آلمان بده ! حالا من اینو بی طرف گفتم

پشتیبانی اتفاقا سریع جواب میده ولی عزیز ، پشتیبانی که فقط نمیشه پاسخ دادن داداش من ، وقتی سرویس بد میدن دیگه پشتیبانی و پاسخ واسه لای جرز دیوار خوبه !

منی که ۳ ساله از میهن و آبتین وب روی سرور آلمان بودم و تا الان سالی کلا یک ماهش دردسر کشیدم دارم میگم آقا آلمان کلا سرویس هاش خوب نیست من از بهترین سرور های هر دو شرکت هاستینگ تهیه کردم تاحالا و میگم کخ کلا سمت آلمان نروید

bmi
May 5th, 2014, 14:17
پشتیبانی اتفاقا سریع جواب میده ولی عزیز ، پشتیبانی که فقط نمیشه پاسخ دادن داداش من ، وقتی سرویس بد میدن دیگه پشتیبانی و پاسخ واسه لای جرز دیوار خوبه !

منی که ۳ ساله از میهن و آبتین وب روی سرور آلمان بودم و تا الان سالی کلا یک ماهش دردسر کشیدم دارم میگم آقا آلمان کلا سرویس هاش خوب نیست من از بهترین سرور های هر دو شرکت هاستینگ تهیه کردم تاحالا و میگم کخ کلا سمت آلمان نروید

دوست عزیز بله درست شما هر کشوری و هر شرکتی که دوست دارید میتونید هاست و سرویس تهیه کنید و اختیار دست شماست
سرویس های میهن وب هاست سه روز مشکل داشتند که رفع شده و جبران خسارت هم کردند تیم پشتیبانی سرور ها
و متشکریم از همشون

persianmagic
May 5th, 2014, 14:34

خانم ********
کارمندان

با سلام

موفق باشید

:109: :))

واقعا ملت رو چی فرض میکنند؟

توی دیتاسنتر ایرانی بک بن دیتاسنتر قطع نیمشه چه برسه به دیتاسنتر هتزنر

- فرضا که قطع شد در این صورت کل اینترنت سرورهای رک قطع میشه چه ایران چه خارج (حتما از ایران به رک هتزنز فیبر نوری کیشدن :) )

وقتی سرور از خارج باز نمیشه دسرتسی سرور های گوگل به سایت هم بسته میشه و سایت رو به خاطر داون تایم مجازات میکنه و رتبه سئون به شدت پایین میاد

iceemo
May 5th, 2014, 14:39
دیگه جبران خسارت به چه کار کاربراش میاد!
این چند روز خیلی از مشتری هاشون فک کنم انتقال داده شدن
و خیلی از سایت ها هم ضرر کردن!

modiranhosting
May 5th, 2014, 14:52

تایید میشه

hosseinyz
May 5th, 2014, 15:07
دیگه جبران خسارت به چه کار کاربراش میاد!
این چند روز خیلی از مشتری هاشون فک کنم انتقال داده شدن
و خیلی از سایت ها هم ضرر کردن!

آفرین دقیقا موضوع همین هست!

RoobinaServer
May 5th, 2014, 15:17

ما چندین سال هست که با هترنز آلمان کار میکنیم و تا حالا نه سوختن هارد را خودمون تجربه کردیم نه هیچ مشکل دیگری. شما حتی بگو یک ثانیه دان تایم خود شبکه دیتاسنتر هم نبوده.

دو شرکت مشکلات متفاوت و مختلفی براشون پیش آمده که حالا به هر دلیلی بوده دیر رفع شده یا کلا رفع نشده دلیل نمیشه اسم مرکز داده را یر سوال برد.

یا حق

iceemo
May 5th, 2014, 15:35
ما چندین سال هست که با هترنز آلمان کار میکنیم و تا حالا نه سوختن هارد را خودمون تجربه کردیم نه هیچ مشکل دیگری. شما حتی بگو یک ثانیه دان تایم خود شبکه دیتاسنتر هم نبوده.

دو شرکت مشکلات متفاوت و مختلفی براشون پیش آمده که حالا به هر دلیلی بوده دیر رفع شده یا کلا رفع نشده دلیل نمیشه اسم مرکز داده را یر سوال برد.

یا حق

دقیقا
من تا جایی که میدونم هتنزر یکی از بزرگترین وبهترین دیتا سنتر های جهانه
اصلا با عقل جور در نمیاد بگیم دیتاسنتر ضعیفیه چون تاحالا به شخصه ضعفی از نظر کیفیت و سرعت ندیدم

hosseinyz
May 5th, 2014, 15:55
اونایی که فروشندن میگن عالیه !

اونیکه مثل من مصرف کننده و یوزر هست میگه افتضاحه .

حالا دیگه خودتون قضاوت کنید من از میهن و آبتین وب تاحالا سرویس داشتم میگم هر دو سرور آلمان و افتضاح

iceemo
May 5th, 2014, 16:02

حالا دیگه خودتون قضاوت کنید من از میهن و آبتین وب تاحالا سرویس داشتم میگم هر دو سرور آلمان و افتضاح

اصلا ربطی به فروشنده بودن نداره
من تا قبل اینکه فروشنده باشم
مثل شما مصرف کننده بودم
همیشه و همیشه عاشق هتنزر بودم چون کیفیت هاستهاش خیلی خوب بوده نمیگم عالی چون همه ی سایت ها مشکل دارن مشکل پیش میاد
اما واقعا هتنزر یه دیتاسنتر کامل به تمام معنی هستش + یه سری ضعف ها که عادیه

pardishosting
May 5th, 2014, 16:04
اصولا اغلب وب مسترهای ایرانی جنبه سایت داری رو ندارن
هیچ تک سروری در کل دنیا اپتایم 100 درصد نداره و به طور میانگین یک سرویس دهنده در کل یک سال 1 هفته (مجموعا) باید دان تایم داشته باشه که عالی هست.
هاست اشتراکی بهترین اپتایمش همینه

حالا اگر چند برابر هزینه کنید این 7 روز می شه 3 - 4 روز

yastheme
May 5th, 2014, 16:06
یه دیتا سنتر خوب( نه عالی) باید حد اقل چیز ها رو بر آورده کنه که یکیش امنیته!

modiranhosting
May 5th, 2014, 16:06

خیر ، تایید ما و دوستان دلیل بر خوب بودن و یا اینکه کلا Downtime نداشتن نیست منظورمون اینه که اینچنین مشکلی تقریبا غیرممکن به نظر میرسه ، چه بسا که میتونه دلایل خیلی زیادی از پیگیر نشدن توسط دوستان،تاخیر در سررسیدها و ... اشاره کرد . خوب به طبع هر دیتاسنتری قوانین خاص خودشو داره ، مثلا خود ما به تیکت هایی که هتزنر ارسال میکنه اهمیت خیلی زیادی میدیم و در کمترین از 30 دقیق پیگیر میشیم ، البته ناگفته نمونه قوانین خیلی سختی در خصوص Abuse و از این دست دارند.

امیدوارم تمامی عرایض بنده و دوستان رو به فال نیک بگیرید و به حساب فروشنده و مصرف کننده نزارید !

در پناه حق

iceemo
May 5th, 2014, 16:11
یه دیتا سنتر خوب( نه عالی) باید حد اقل چیز ها رو بر آورده کنه که یکیش امنیته!

ببینید من شما رو توی قدیمی بودن تو اینکار قبول دارم
و شاید اطلاعات بنده در مقابل شما ک باشه که هست
اما جسارت نباشه

اگر هتنزر امنیت نداشت هیچکس باهاش کار نمیکرد! امر طبیعیه درسته؟ بله مشکلات دارن هیچ جا هیچ چیز کامل نیست اما مشکلاتی که دارم اینقدر بزرگ نیست که اسم شرکت زیر سوال بره!

yastheme
May 5th, 2014, 16:15
ببینید من شما رو توی قدیمی بودن تو اینکار قبول دارم
و شاید اطلاعات بنده در مقابل شما ک باشه که هست
اما جسارت نباشه

اگر هتنزر امنیت نداشت هیچکس باهاش کار نمیکرد! امر طبیعیه درسته؟ بله مشکلات دارن هیچ جا هیچ چیز کامل نیست اما مشکلاتی که دارم اینقدر بزرگ نیست که اسم شرکت زیر سوال بره!

هر کس به اندازه هزینه ای که میده سرویس میگیره, تا حدی حق با شماست, بسیاری از کاربران ما فقط هزینه رو ملاک می دونند! شاید هتنرز در حد نیاز خیلی ها خوب باشه که نیازی ندارند هزینه اظافی بدن, اما وقتی منی که نیاز به هاست دارم و سایتم خیلی اهمیت داره(چه فروشگاه یا موارد دیگر...) نباید به قیمت اهمیت بدم و برام مهم باشه دیتا سنتر این سرور کجا هست یا نیست! !هتنرز کسی رو مجبور نمی کنه از اونجا سرور بگیره!

hosseinyz
May 5th, 2014, 16:20
شاید بی ربط به بحث باشه ولی می تونم بپرسم چرا از عکس های گرافیکی سایت من کپی کردید؟

- - - Updated - - -

هر کس به اندازه هزینه ای که میده سرویس میگیره, تا حدی حق با شماست, بسیاری از کاربران ما فقط هزینه رو ملاک می دونند! شاید هتنرز در حد نیاز خیلی ها خوب باشه که نیازی ندارند هزینه اظافی بدن, اما وقتی منی که نیاز به هاست دارم و سایتم خیلی اهمیت داره(چه فروشگاه یا موارد دیگر...) نباید به قیمت اهمیت بدم و برام مهم نباشه دیتا سنتر این سرور کجا هست یا نیست! !هتنرز کسی رو مجبور نمی کنه از اونجا سرور بگیره!

همه حرف من هم همین هست که به توصیه بچه های همینجا هتنرز گرفتم و الان پشیمونم و فقط دارم تجربم رو به عنوان مصرف کننده در اختیار سایرین که قرار از هتنرز سرویس بگیرن قرار میدم و میگم که آقا هتنرز نگیرید و اگه براتون سایتتون مهمه از هساتینگهای با سرور های بهتر(بطور مثال آنهاییکه واقع در کانادا هستند) تهیه کنید

اگر دقت کنید تعداد ناراضی های میهن وب هاست و کلا سرور های آلمان بیشتر از سایرین هست ( چیزی که تو فروما میشه دید)

چرا اکثر نارضایتی ها از میهن وب هاست و هاستینگهای با سرور آلمان هست؟

قطعا خود سرویس دهنده ها هم دوست ندارن مشتری ناراضی باشه بلکه اون ها هم خودشون درگیر مشکلات هتنرز شدند و به سبب اون خیلی از مشتریهاشون رو از دست میدن ولی بخاطر مفت بودن این سرور ها قطعا مشتریهای دیگه ای رو تور میکنند .

iceemo
May 5th, 2014, 16:32
شاید بی ربط به بحث باشه ولی می تونم بپرسم چرا از عکس های گرافیکی سایت من کپی کردید؟

- - - Updated - - -

هر کس به اندازه هزینه ای که میده سرویس میگیره, تا حدی حق با شماست, بسیاری از کاربران ما فقط هزینه رو ملاک می دونند! شاید هتنرز در حد نیاز خیلی ها خوب باشه که نیازی ندارند هزینه اظافی بدن, اما وقتی منی که نیاز به هاست دارم و سایتم خیلی اهمیت داره(چه فروشگاه یا موارد دیگر...) نباید به قیمت اهمیت بدم و برام مهم باشه دیتا سنتر این سرور کجا هست یا نیست! !هتنرز کسی رو مجبور نمی کنه از اونجا سرور بگیره!

بله درسته همون اندازه که پول بدی اش میخوری حرف شما درسته!
اما
به این مسئله توجه کنید
میشه خیلی از جاها کمبودهایی که هست رو خود طرف با یکمی کار بیشتر جبران کنه! من هیچ کاره ای نیستم که بخوام از هتنزر دفاع کنم و در جایگاهی نیستم که اینکار رو انجام بدم
نظر شخصی من که خیلی وقته از این دیتاسنتر استفاده میکنم تا الان مشکلی نداشتم نه با سرعتش نه امنیتش نه کیفیتش
خب!
پس من میام به همه میگم که از همین دیتا سنتر بگیرید هاستتون رو
اما یه بنده خدا هم هت در اثر یه اشتباه یه ضربه می خوره
مثل یوزرهایی که روی میهن وب هاست هستند به نظر شما ایا مشکل از دیتاسنتر بوده؟ من میگم 90% نه و مشکل از عدم پیگیری میهن وب هاست! و خیلی چیزهای دیگه بوده

hosseinyz
May 5th, 2014, 16:38
اما
به این مسئله توجه کنید
میشه خیلی از جاها کمبودهایی که هست رو خود طرف با یکمی کار بیشتر جبران کنه! من هیچ کاره ای نیستم که بخوام از هتنزر دفاع کنم و در جایگاهی نیستم که اینکار رو انجام بدم
نظر شخصی من که خیلی وقته از این دیتاسنتر استفاده میکنم تا الان مشکلی نداشتم نه با سرعتش نه امنیتش نه کیفیتش
خب!
مثل یوزرهایی که روی میهن وب هاست هستند به نظر شما ایا مشکل از دیتاسنتر بوده؟ من میگم 90% نه و مشکل از عدم پیگیری میهن وب هاست! و خیلی چیزهای دیگه بوده

شاید عدم پیگیری هاستینگ هم باشه ولی ولی من که الان از آبتین وب دارم و انقدر سریع جواب تیکت ها رو میدن و میگن که ما خودمون از شما پیگیر تر هستیم و حتی ! حتی سایت خودشون هم الان مشکل سایت من رو که مشتریشون هم هستم رو دارند چی‌؟
این قطعا بر نمیگرده به عدم پشتیبانی و پیگیری آبتین وب بر میگرده به بد بودن کیفیت و .. هتنزر .

yastheme
May 5th, 2014, 16:39
اما
به این مسئله توجه کنید
خب!

این مساله برای هر کسی می تونست پیش بیاد, این که تاحالا اتفاق نیفتاده دلیل این نیست که اتفاق نمی افته! شاید اگه از دیتا سنتری که DDoS Protection بهتری داشت سرویس می گرفت اینطوری نمیشد,

با این حال بازم نمی تونیم بگیم دیتاسنتر هتنزر بده, DDoS protection یکی از این ملاک هاست, ملاک های دیگه ای هم برای سنجیدن یه دیتا سنتر وجود داره ولی متاسفانه تو این زمینه تو هتنزر کمی ضعیف عمل شده

iceemo
May 5th, 2014, 16:47
شاید عدم پیگیری هاستینگ هم باشه ولی ولی من که الان از آبتین وب دارم و انقدر سریع جواب تیکت ها رو میدن و میگن که ما خودمون از شما پیگیر تر هستیم و حتی ! حتی سایت خودشون هم الان مشکل سایت من رو که مشتریشون هم هستم رو دارند چی‌؟
این قطعا بر نمیگرده به عدم پشتیبانی و پیگیری آبتین وب بر میگرده به بد بودن کیفیت و .. هتنزر .

ببینید من از اول گفته هام گفتم هتنزر ه سری مشکلات داره
اما کیفیتش مناسبه!
شما از کجا میدونید که مشکل از ابتین نیست؟
مشکل از هتنزره؟
یعنی اون همه ادم توی اون دیتا سنتر کار میکنن اون همه مهندس و ... نمیتونن یه مشکل رو حل یا فعلا یه سرور جایگزین کنند؟ یکم فکر کن تو خودت دیتا سنتر داری
میبینی یه سرورت اذیت میکنه و مشتری روشه چیکار میکنی؟ در سدد حلش بر میای اگر بفهمی حلش یکم طول میکشه چی؟ معلومه سرور جایگزین میکنی تا این دوباره پا بگیره!
هتزر کم شرکتی نیست شرکت کوچیک و نوپایی هم نیست! باید همه ی جوانب رو در نظر گرفت!

hosseinyz
May 5th, 2014, 16:52
ببینید من از اول گفته هام گفتم هتنزر ه سری مشکلات داره
اما کیفیتش مناسبه!
شما از کجا میدونید که مشکل از ابتین نیست؟
مشکل از هتنزره؟
یعنی اون همه ادم توی اون دیتا سنتر کار میکنن اون همه مهندس و ... نمیتونن یه مشکل رو حل یا فعلا یه سرور جایگزین کنند؟ یکم فکر کن تو خودت دیتا سنتر داری
میبینی یه سرورت اذیت میکنه و مشتری روشه چیکار میکنی؟ در سدد حلش بر میای اگر بفهمی حلش یکم طول میکشه چی؟ معلومه سرور جایگزین میکنی تا این دوباره پا بگیره!
هتزر کم شرکتی نیست شرکت کوچیک و نوپایی هم نیست! باید همه ی جوانب رو در نظر گرفت!

پس شما میگی که من الان از آبتین وب بخوام که اگر طول میکشه من رو منتقل کنند روی یک سرور دیگه ؟

خود اینکار چقدر طول میکشه تا dns های جدید کامل ست بشن و سایت روی سرور جدید بیاد بالا ؟ ۲۴ ساعت ؟ درسته ؟

iceemo
May 5th, 2014, 16:55
پس شما میگی که من الان از آبتین وب بخوام که اگر طول میکشه من رو منتقل کنند روی یک سرور دیگه ؟

خود اینکار چقدر طول میکشه تا dns های جدید کامل ست بشن و سایت روی سرور جدید بیاد بالا ؟ ۲۴ ساعت ؟ درسته ؟

بله
بهشون بگین شمارو فعلا به سرور دیگه انتقال بدن تا این سرور بر میگرده! اگر راضی بودین از اون سرور جدید بمونین وگر نه برگردیدبه سرور اصلی

hosseinyz
May 5th, 2014, 16:58
بله
بهشون بگین شمارو فعلا به سرور دیگه انتقال بدن تا این سرور بر میگرده! اگر راضی بودین از اون سرور جدید بمونین وگر نه برگردیدبه سرور اصلی

پس بیخیال رفیق ۲۴ ساعت دیگه صبر میکنم تا همین بازدوباره به قول شما پا بگیره بهتره ! اتفاقی که افتاده بر فرض هم که الان انتقال بدم باید ۲۴ ساعت صبر کنم تا دی ان اس جدید ست بشه بعد زنگ بزنم "به پرداخت" برای تغییر آی پی که خود اون هم باز طول میکشه و ..

tikweb.ir
May 5th, 2014, 17:01
پس بیخیال رفیق ۲۴ ساعت دیگه صبر میکنم تا همین بازدوباره به قول شما پا بگیره بهتره ! اتفاقی که افتاده بر فرض هم که الان انتقال بدم باید ۲۴ ساعت صبر کنم تا دی ان اس جدید ست بشه بعد زنگ بزنم "به پرداخت" برای تغییر آی پی که خود اون هم باز طول میکشه و ..

برای دامنه های بین المللی که حداکثر 5 دقیقه ای ست میشه dns های جدید
دامنه های ir هم حداکثر 6 ساعت (حداکثر !)

hosseinyz
May 5th, 2014, 17:08
برای دامنه های بین المللی که حداکثر 5 دقیقه ای ست میشه dns های جدید
دامنه های ir هم حداکثر 6 ساعت (حداکثر !)
سری پیش که از میهن وب هاست به آبتین وب کوچ کردم نزدیک دقیقا ۲۴ ساعت طول کشید تا کامل ست بشه و سایت بالا بیاد .

Black_Team
May 5th, 2014, 17:49

میدونی مشکل و اشتباه شما چیه؟
شما فکر میکنید میهن وب هاست و آبتین خودشون دیتاسنترن!
آقا چون اینا اشتباه کردن و سرویسشون به مشکل خورده دلیل بر این نیست که مشکل از hetzner هست شما از سرویس دهندگان ایرانی ضرر خوردی اومدی میگی از hetzner نخرید خوب این دیتاسنتر بدی نیست که ( مخصوصا برای هاستینگ به نظر من خوبه چون پینگ خوبی داره ) ولی با اینکار شما میای 4نفر دیگه که تازه میخوان بخرن هم گمراه میکنید اگر میخواید راهنمایی هم بکنید باید بگید از این 2سرویس دهنده ایرانی نخرید ( مثال گفتم) !

farmanrava
May 5th, 2014, 18:43
میدونی مشکل و اشتباه شما چیه؟
شما فکر میکنید میهن وب هاست و آبتین خودشون دیتاسنترن!
آقا چون اینا اشتباه کردن و سرویسشون به مشکل خورده دلیل بر این نیست که مشکل از hetzner هست شما از سرویس دهندگان ایرانی ضرر خوردی اومدی میگی از hetzner نخرید خوب این دیتاسنتر بدی نیست که ( مخصوصا برای هاستینگ به نظر من خوبه چون پینگ خوبی داره ) ولی با اینکار شما میای 4نفر دیگه که تازه میخوان بخرن هم گمراه میکنید اگر میخواید راهنمایی هم بکنید باید بگید از این 2سرویس دهنده ایرانی نخرید ( مثال گفتم) !

حرفتون کاملا متین و درست میباشد .

سالهاست با هتزنر کار میکنیم و مشکلی نداریم از همه لحاظ اوکی هستند و سرور هاشون اصلا قطعی نداره .

در ضمن مشکل ممکنه برای هر هاستینگی پیش بیاد .... مهم اینه که این مشکل بر طرف بشه و با کاربر درست رفتار بشه .
میهن وب هاست که طرز برخوردش با کاربران مشخصه .... هیچ ... اما آبتین وب برخورد درستی با مشتری دارند ... حالا دلیل نمیشه یه مشکلی براشون پیش اومده ازشون استفاده نکرد .
نه تنها در جامعه مجازی بلکه در جامعه ای هم که در حال زندگی هستیم ممکنه برای هر کدوم از ما مشکلاتی پیش بیاد ... این کاملا طبیعی هستش .

یا حق

raminsat1
May 6th, 2014, 02:55
با سلام
متاسفانه یا خوشبختانه این تاپیک بیشتر بین میزبانی های دیگر داره بحث میشه تا بین وبمستر ها و پشت سر هم بحث سر اینه که مشکل از میزبانیه یا دیتاسنتر و هرکسی تا جایی که میتونه طرز فکر خودش رو اعلام می کنه تا واقعیت رو بگه
من کلیت رو خدمت بعضی از دوستان عرض می کنم تا کمتر فقط حرف زده بشه:
شرکت های ایرانی مثل نت افراز - آبتین وب و میهن وب هاست برای ارائه دادن بهترین سرویس با حداقل هزینه و با کانفیگ خاص خودشون از هتزنر سرورهایی تهیه کرده اند و به کاربران دارن ارائه میدن و تا زمانی که کاربرای یکی از این سرور ها مشکل نداشته باشن همه ی این سرور ها خوب هستن دیتاسنتر هتزنر هم عالیه!. . .
اگر کمی در مورد قیمت های سرور ها اطلاع داشته باشید و مقایسه کنید متوجه میشید که دیتاسنتر هتزنر به صرفه ترین دیتاسنتر برای ارائه سرور است ولی چرا ؟
یه دلیلش بخاطر اینه که این دیتاسنتر فقط اومده تمرکز کرده روی سرور و سخت افزار خود سرور ها - حالا شمایی که میگی دیتاسنتر خوبه یا میگی بده خودت یکبار رفتی توی سایت این دیتاسنتر ببینی این دیتاسنتر چه محاسن و معایبی داره و معایب این دیتاسنتر میدونی چیه ؟
همین تایپیکی هست که ایجاد شده که یک گروه (چون این گروه هویتشون مشخص نیست و چون حملات به صورت udp ارسال میشن) دارن به سرور های این دو شرکت اتک میزنن
حملات udp چیه؟
یجورایی از چندین آیپی بسته های نسبتا حجیمی به سمت سرور ارسال میشه که شبکه ی اون سرور رو فلج میکنه و تا نزدیک سرور میاد ، سوک سوک میکنه میره و با ddos فرق میکنه و قوی تر از ddos هستش
لابد ddos تا حد زیادی قابل کنترل هست ولی این نوع حملات بدون فایروال سخت افزاری به صورت 100 درصد قابل کنترل نیست
حالا چرا یکی از دوستان اومده میگه روش مقابله با این مشکل از طرف این دو شرکت مبتدیانست؟
چون هتزنر فایروال سخت افزاری اصلا ارائه نمیده که این شرکت ها در چنین مواردی بخوان فایروال سخت افزاری تهیه کنن و از چنین روش های مبتدیانه ای هم استفاده نکنن
پس تا اینجا برای این مشکل هتزنر ضعف داره و ضعفشم اینه که روی امنیت کار نکرده
حالا یه چیز دیگه: همانطور که یکی دیگه از دوستان گفت اگر از طرف این دیتاسنتر اخطار برای ایمیل مدیریت سرور ارسال بشه و طی 24 تا 48 ساعت اخطار رسیدگی و برطرف نشه کل آی پی سرور مسدود میشه:-|
برای این مشکل هم اگر حملات به سمت سرور زیاد باشه هتزنر کلا سرور رو بن میکنه تا چند ساعت یا چند روز که مشکل کم بشه
پس اینم به ضعف هتزر اضافه کنید که خودش به صورت مبتدیانه برای چنین مشکلاتی عمل میکنه و این شرکت هایی که از این دیتاسنتر سرور های خودشون رو تهیه کردند چاره ای جز این ندارن و یا باید کل سرور هاشون رو به دیتاسنتر دیگه منتقل کنند و از طرفی هم هزینه های فعلی رو حداقل 3 برابر کنند (اگر دقت کنید هر سه شرکت آبتین وب نت افزار و میهن وب هاست با حداقل هزینه سرویس ارائه میدن و بخاطر همین این همه کاربر جذب خوشون کردن)

ب صورت کلی این مشکلات برای وب مستر های ایرانی با هزینه هایی که سرویس تهیه می کنند باید قابل تحمل باشه چرا ؟
چون وقتی داریم دنبال میزبانی می گردیم اول از همه قیمت هارو نگاه می کنیم بعد میریم توی فروم ها میگریدم که رضایت از کدوم سرویس دهنده بهتره یا که زودتر پاسخ میده - خب وقتی این موارد ملاک هست در سال 2 هفته داون بودن که به چشم نمیاد
چرا از هاست ایران یا ایران هاست این حرف ها زده نمیشه : چون هزینه خوبی از ما وب مستر ها میگیرن از طرف هم پشتشون گرمه به جاهای دولتی و با بالاترین هزینه و کمترین کاربر این مشکلات رو برای خودشون ایجاد نمی کنن

پس لطفا تمامی شرایط رو بررسی کنید بعد با چنین مواردی هرچی که خودتون فکر می کنید رو توی تاپیک ها اعلام کنید

شرکت نت افزار که همیه کاربرا ازش راضی هستن و واقعا هم توی میزبانی حرف اول رو میزنن، 5 فروردین امسال به گفته ی خودشون یکی از هارد های سروهاشون رو پلیس از دیتاسنتر برد یعنی علت از این مسخره تر اصلا تا حالا نشنیدم من - حالا واقعیت امر چی بوده خدا میدونه که چه اتفاقی برای سرور به وجود اومده دقیقا! کاربرایی روی اون سرور بودن با سایت هایی به سن بالای 3 سال و رنک بالا که یکماه دقیقا این سایت ها داون بودن یا هاست خالی براشون بالا میومد. . .
پس دیتاسنتر تا حد زیادی مقصر هست ولی مشکلات هتزنر به محاسنی که داره میارزه چون سرور اتک بخوره در عوض هاست رو براش هزینه کمتری میدیم و توی یکسال اگر یک هفته کلا سایت داون بشه میشه جبران کرد.

خواهشن خواهشن قبل از خرید هاست این موارد رو بررسی کنید و اگر پول خوبی میتونید برای میزبانی بدید خب از این شرکت ها که هتزنر سرور دارن هاست نگیرید اگر پشتیبانی شرکت هاست ایران یا ایران هاست رو میتونید تحمل کنید که برای یک تغییر دی ان اس ازتون پول یه تیک زدن رو میگرن برید از این شرکت ها بگیرید دیگه جان هرکی دوست دارید با پولی که برای هاست خودتون میدید برای این مسائل اینجوری سروصدا نکنید

موفق باشید (با پوزش از همه دوستان که این همه حرف زدم ولی لازم بود بعضی ها این حرف هارو بشنوند که فقط حرف خودشون رو نزنن) اخرش مقصر یا دیتاسنتر بشه یا شرکتی که ازش هاست خریدیم

tikweb.ir
May 6th, 2014, 07:10
با سلام
متاسفانه یا خوشبختانه این تاپیک بیشتر بین میزبانی های دیگر داره بحث میشه تا بین وبمستر ها و پشت سر هم بحث سر اینه که مشکل از میزبانیه یا دیتاسنتر و هرکسی تا جایی که میتونه طرز فکر خودش رو اعلام می کنه تا واقعیت رو بگه
من کلیت رو خدمت بعضی از دوستان عرض می کنم تا کمتر فقط حرف زده بشه:
شرکت های ایرانی مثل نت افراز - آبتین وب و میهن وب هاست برای ارائه دادن بهترین سرویس با حداقل هزینه و با کانفیگ خاص خودشون از هتزنر سرورهایی تهیه کرده اند و به کاربران دارن ارائه میدن و تا زمانی که کاربرای یکی از این سرور ها مشکل نداشته باشن همه ی این سرور ها خوب هستن دیتاسنتر هتزنر هم عالیه!. . .
اگر کمی در مورد قیمت های سرور ها اطلاع داشته باشید و مقایسه کنید متوجه میشید که دیتاسنتر هتزنر به صرفه ترین دیتاسنتر برای ارائه سرور است ولی چرا ؟
یه دلیلش بخاطر اینه که این دیتاسنتر فقط اومده تمرکز کرده روی سرور و سخت افزار خود سرور ها - حالا شمایی که میگی دیتاسنتر خوبه یا میگی بده خودت یکبار رفتی توی سایت این دیتاسنتر ببینی این دیتاسنتر چه محاسن و معایبی داره و معایب این دیتاسنتر میدونی چیه ؟
همین تایپیکی هست که ایجاد شده که یک گروه (چون این گروه هویتشون مشخص نیست و چون حملات به صورت udp ارسال میشن) دارن به سرور های این دو شرکت اتک میزنن
حملات udp چیه؟
یجورایی از چندین آیپی بسته های نسبتا حجیمی به سمت سرور ارسال میشه که شبکه ی اون سرور رو فلج میکنه و تا نزدیک سرور میاد ، سوک سوک میکنه میره و با ddos فرق میکنه و قوی تر از ddos هستش
لابد ddos تا حد زیادی قابل کنترل هست ولی این نوع حملات بدون فایروال سخت افزاری به صورت 100 درصد قابل کنترل نیست
حالا چرا یکی از دوستان اومده میگه روش مقابله با این مشکل از طرف این دو شرکت مبتدیانست؟
چون هتزنر فایروال سخت افزاری اصلا ارائه نمیده که این شرکت ها در چنین مواردی بخوان فایروال سخت افزاری تهیه کنن و از چنین روش های مبتدیانه ای هم استفاده نکنن
پس تا اینجا برای این مشکل هتزنر ضعف داره و ضعفشم اینه که روی امنیت کار نکرده
حالا یه چیز دیگه: همانطور که یکی دیگه از دوستان گفت اگر از طرف این دیتاسنتر اخطار برای ایمیل مدیریت سرور ارسال بشه و طی 24 تا 48 ساعت اخطار رسیدگی و برطرف نشه کل آی پی سرور مسدود میشه:-|
برای این مشکل هم اگر حملات به سمت سرور زیاد باشه هتزنر کلا سرور رو بن میکنه تا چند ساعت یا چند روز که مشکل کم بشه
پس اینم به ضعف هتزر اضافه کنید که خودش به صورت مبتدیانه برای چنین مشکلاتی عمل میکنه و این شرکت هایی که از این دیتاسنتر سرور های خودشون رو تهیه کردند چاره ای جز این ندارن و یا باید کل سرور هاشون رو به دیتاسنتر دیگه منتقل کنند و از طرفی هم هزینه های فعلی رو حداقل 3 برابر کنند (اگر دقت کنید هر سه شرکت آبتین وب نت افزار و میهن وب هاست با حداقل هزینه سرویس ارائه میدن و بخاطر همین این همه کاربر جذب خوشون کردن)

ب صورت کلی این مشکلات برای وب مستر های ایرانی با هزینه هایی که سرویس تهیه می کنند باید قابل تحمل باشه چرا ؟
چون وقتی داریم دنبال میزبانی می گردیم اول از همه قیمت هارو نگاه می کنیم بعد میریم توی فروم ها میگریدم که رضایت از کدوم سرویس دهنده بهتره یا که زودتر پاسخ میده - خب وقتی این موارد ملاک هست در سال 2 هفته داون بودن که به چشم نمیاد
چرا از هاست ایران یا ایران هاست این حرف ها زده نمیشه : چون هزینه خوبی از ما وب مستر ها میگیرن از طرف هم پشتشون گرمه به جاهای دولتی و با بالاترین هزینه و کمترین کاربر این مشکلات رو برای خودشون ایجاد نمی کنن

پس لطفا تمامی شرایط رو بررسی کنید بعد با چنین مواردی هرچی که خودتون فکر می کنید رو توی تاپیک ها اعلام کنید

شرکت نت افزار که همیه کاربرا ازش راضی هستن و واقعا هم توی میزبانی حرف اول رو میزنن، 5 فروردین امسال به گفته ی خودشون یکی از هارد های سروهاشون رو پلیس از دیتاسنتر برد یعنی علت از این مسخره تر اصلا تا حالا نشنیدم من - حالا واقعیت امر چی بوده خدا میدونه که چه اتفاقی برای سرور به وجود اومده دقیقا! کاربرایی روی اون سرور بودن با سایت هایی به سن بالای 3 سال و رنک بالا که یکماه دقیقا این سایت ها داون بودن یا هاست خالی براشون بالا میومد. . .
پس دیتاسنتر تا حد زیادی مقصر هست ولی مشکلات هتزنر به محاسنی که داره میارزه چون سرور اتک بخوره در عوض هاست رو براش هزینه کمتری میدیم و توی یکسال اگر یک هفته کلا سایت داون بشه میشه جبران کرد.

خواهشن خواهشن قبل از خرید هاست این موارد رو بررسی کنید و اگر پول خوبی میتونید برای میزبانی بدید خب از این شرکت ها که هتزنر سرور دارن هاست نگیرید اگر پشتیبانی شرکت هاست ایران یا ایران هاست رو میتونید تحمل کنید که برای یک تغییر دی ان اس ازتون پول یه تیک زدن رو میگرن برید از این شرکت ها بگیرید دیگه جان هرکی دوست دارید با پولی که برای هاست خودتون میدید برای این مسائل اینجوری سروصدا نکنید

موفق باشید (با پوزش از همه دوستان که این همه حرف زدم ولی لازم بود بعضی ها این حرف هارو بشنوند که فقط حرف خودشون رو نزنن) اخرش مقصر یا دیتاسنتر بشه یا شرکتی که ازش هاست خریدیم

اول ممنون از این همه توضیحات
ولی همیشه هم هزینه زیاد نشونه کیفیت بالا نیست
توی مثال هایی هم که زدید موردی بود که نسبت به هزینه زیادی بابت پشتیبانی و سرویس دهی میگیرن جدیدا مشکلات زیادی برای کاربران خودشون ایجاد کردن و باعث ناراضیتی شدید و انتقالشون شدند (هاست ایران)
البته الان یک جوی درست شده که وب مستر فکر میکنه سرویس هایی مثل هاست و سرور و... اگه یکم از قیمت های عرف بازار هاستینگ بالاتر باشه ، میگن اون هاستینگ پول الکی میگیره کلاه برداره و فلانه ...
خب وقتی یه نفر میاد دو روزه هاستینگ میزنه هاست یک گیگ میده سالانه 5 هزار تومن خب اونوقت چه جوری باید به مشتری فهموند که قضیه از چه قراره و دلیل این ارزونی چیه که زیاد هم بخوای توضیح بدی فحش میخوری...

با تمامی این موارد که گفتید و توی این بلبشوی بازار هاستینگ بنده اعتقاد دارم اگر هاستینگی واقعا دلسوز کاربران و مشتریانش باشه و اونا رو درک کنه و تمام تلاشش رو بکنه و حقیقت رو به کاربرانش بگه مطمئن باشید کاربران هم این موضوع رو متوجه میشن و پشت هاستینگشون رو خالی نخواهند کرد

ولی خیلی از هاستینگ های ایران تا به مشکلی برمیخورند طرز پاسخگویی بسیار بسیار عجیب غریب و توجه و اهمیت به مشکلات مشتری هاشون واقعا تاسف بار میشه و در خیلی از موارد برای پوشاندن کم کاری و بی توجهی خودشون دلایل عجیب و بهانه های واقعا بی اساس و در بعضی موارد خنده داری رو مطرح میکنن

;)

shebang
May 6th, 2014, 09:43
سلام
من یه چند تا توضیح بدم نمیگم از سمت کدوم شرکت هست تا موضوع روشن شه اینهمه شایعه سازی نشه
تمامی شرکتهایی که فرمودید در چند روز اخیر تمامی سرورهاشون تحت شدیدترین حملات DDOS ممکنه بوده ، 5 گیگا بیت در ثانیه
یک چنین حملاتی روی دیتاسنتری مثل هتزنر که هیچ هر دیتا سنتر دیگه ای باشه با هر نوع گاردی به راحتی قابل متوقف کردن نیست
مگه شما در دیتا سنترهای DDOS protected سرور بگیرید و سرویس بدید به یوزر ایرانی که هزینه هر سرور حدود 500 دلار در میاد ،(ارزونترین حالت)
اون وقت باید هاست اشتراکی رو به چه قیمتی به یوزر ایرانی داد که واسه هزار تومان ارزونتر همش این ور اون ور میکنه ؟

بله هتزنر یک مشکلی که داره همین موضوع DDOS هست و هیچ نوع گارد و غیره ای برای مقابله با این حملات نداره و خیلی راحت یا خودتون باید یه جوری حلش کنید یا null route میشید
متوقف کردن یک چنین حملاتی هم بدون کمک دیتاسنتر و گارد در آخرین مرحله که سرور هست کاری است بسیار دشوار

بعضی از دوستان هم که میگن مشکل از شرکتهای ارائه دهنده هست ، آخه کدوم شرکتی دوست داره مشتری از دست بده ؟؟؟
امیدوارم متوجه شده باشید اصل مشکل چی بوده و تمام توان رو هم بکار بردیم تا با حداقل دان تایم و روی خود سرورها حملات رو متوقف کنیم
کسانی که اندکی با لینوکس و نتورک آشنا باشند میدونن چنین کاری چقدر سخت و سنگین هست

yastheme
May 6th, 2014, 12:22
در پی تکمیل سخنان دوستمون, ما وقتی میگیم حمله DDoS به سرور های فلان شرکن صورت گرفته, بعی ها فکر می کنند از این حملات چند مگابیتی که با کانفیگ سرور میشه جلوشو گرفت و اونها کانفیگ بلد نیستند! اینها حملاتی نیست که بشه رو سرور جلوشو گرفت! یعنی باید کاری کرد که به سرور نرسه وگرنه هیچ راهی نداره!!
اونجا دیگه بر می گرده به دیتاسنتر که باید این شبکه امن برای سرور هاش فراهم کنه, البته می تونه هم فراهم نکنه! اجباری نیست ولی مشتری خودش باید بدونه به کمیت اهمیت بده یا کیفیت! که بعضی ها اشتباه تصمیم می گیرند

InterServer.ir
May 6th, 2014, 15:11
بحث جالبی شده

در مورد دیتاسنتر آلمان هر دیتاسنتری خوبی داره و بدیی بنده به شخصه برای یاد گیری از سرور های آلمان مخصوصا همین دیتا سنتر استفاده می کردم و عالی هم بود برای کارم برای هاستینگ ها ساده هم عالی هست ولی برای کسانی که روی سرورشون حمله دارند مناسب نیست این حرف خود دیتاسنتر هست که هرکسی رو سرورش اتک داره بهتره انتقال بده هیچ اجباری نکرده و از انتقال سرور هایی که اتک دارند هم استقبال میکنه پس وقتی هاست یا سرور از این دیتاسنتر میگیرید شاکی از این مسائل این دیتاسنتر نشید ! ( ضمنا بنده سروری از این دیتا سنتر یا کلا تو آلمان ندارم که طرفداری کنم )

در مورد پشتیبانی مورد بوده یکی از شرکت هایی که همین انجمن هم فعال هستند باعث ضرر نزدیک 10 میلیونی به مشتریانش سر مشکل اسپم و فرمت هارد سرور از طرف دیتاسنتر شد ولی با توضیح کامل واقعیت مشتریانش هیچ خسارتی طلب نکردند و موقعیت اون شرکت رو درک کردند که اونم خسارت دیده! این راه درست بود واقعیت رو به کاربران بگند نه اینکه مشتریان رو گیج کنند و با دروغ بدتر باعث عصبانیت اونها بشند !

در مورد دیداس هم خیلی از دوستان نظر داده بودند مخصوصا دوستی که گفته بود حملات udp جزو حملات دیداس نیست دوست عزیز حملات دیداس = حملات تکذیب سرویس (معنی دیداس به فارسی ) = اختلال در کار سرور و سایت ! پس جزو این حملات هست ! درمورد اینکه دانش فنی این شرکت ها چه قدر می تونسته جلو دیداس رو بگیره این رو هم بگم حمله دیداس تا حدی که فایروال نزم افزاری رو از کار نندازه میشه با کانفیگ درست و بستن نقاط ضعف سرور جلوش رو گرفت وقتی این شرکت ها کل کشور ها رو به جز ایران رو تو فایروال مسدود کردند یعنی حمله در این حد بزرگ نبوده که نتونند جلوش رو بگیرند فقط راه ساده رو انتخاب کردند به تناسب قیمتی که برای هاستشون گذاشتند!

shebang
May 6th, 2014, 15:31
بحث جالبی شده

در مورد دیتاسنتر آلمان هر دیتاسنتری خوبی داره و بدیی بنده به شخصه برای یاد گیری از سرور های آلمان مخصوصا همین دیتا سنتر استفاده می کردم و عالی هم بود برای کارم برای هاستینگ ها ساده هم عالی هست ولی برای کسانی که روی سرورشون حمله دارند مناسب نیست این حرف خود دیتاسنتر هست که هرکسی رو سرورش اتک داره بهتره انتقال بده هیچ اجباری نکرده و از انتقال سرور هایی که اتک دارند هم استقبال میکنه پس وقتی هاست یا سرور از این دیتاسنتر میگیرید شاکی از این مسائل این دیتاسنتر نشید ! ( ضمنا بنده سروری از این دیتا سنتر یا کلا تو آلمان ندارم که طرفداری کنم )

در مورد پشتیبانی مورد بوده یکی از شرکت هایی که همین انجمن هم فعال هستند باعث ضرر نزدیک 10 میلیونی به مشتریانش سر مشکل اسپم و فرمت هارد سرور از طرف دیتاسنتر شد ولی با توضیح کامل واقعیت مشتریانش هیچ خسارتی طلب نکردند و موقعیت اون شرکت رو درک کردند که اونم خسارت دیده! این راه درست بود واقعیت رو به کاربران بگند نه اینکه مشتریان رو گیج کنند و با دروغ بدتر باعث عصبانیت اونها بشند !

در مورد دیداس هم خیلی از دوستان نظر داده بودند مخصوصا دوستی که گفته بود حملات udp جزو حملات دیداس نیست دوست عزیز حملات دیداس = حملات تکذیب سرویس (معنی دیداس به فارسی ) = اختلال در کار سرور و سایت ! پس جزو این حملات هست ! درمورد اینکه دانش فنی این شرکت ها چه قدر می تونسته جلو دیداس رو بگیره این رو هم بگم حمله دیداس تا حدی که فایروال نزم افزاری رو از کار نندازه میشه با کانفیگ درست و بستن نقاط ضعف سرور جلوش رو گرفت وقتی این شرکت ها کل کشور ها رو به جز ایران رو تو فایروال مسدود کردند یعنی حمله در این حد بزرگ نبوده که نتونند جلوش رو بگیرند فقط راه ساده رو انتخاب کردند به تناسب قیمتی که برای هاستشون گذاشتند!
تو حملاتی که سطح وسیعی داره و از رنج ای پی های مختلف هست شما را حل بهتری دارید غیر از بستن subnet ها ؟
4.5 میلیارد ای پی رندوم رو که نمیشه دونه دونه ***** کرد
بهترین راه هم برای اینکه هم سرورها در وضعیت سرویس بمونن و هم حمله روشون خنثی بشه همین راه هست
گرچه در حال حاضر *****ینگ ترافیک رو خاص تر کردیم و فقط دسترسی پورت 80 برای تمام کشورها غیر از ایران مسدود کردیم
به این شکل تمام سرویسهای کاربران درست کار خواهد کرد و حمله هم خنثی شده
با امکانات هتزنر تنها راه هم همین هست

raminsat1
May 6th, 2014, 15:38
بحث جالبی شده

بله جزو همون حملات هست دوست عزیزم ولی پیشرفته تر
توضیحات بنده رو کامل بخونید لطفا

yastheme
May 6th, 2014, 15:39
بحث جالبی شده

تایید میشه,البته به گفته دوستان زمان هایی هم بوده که از آی پی ایران هم دسترسی نبوده !

raminsat1
May 6th, 2014, 15:40
از پاسخ و نظر تمامی دوستان ممنونم
متاسفانه برای برخی دوستان این تجربه وجود نیومده که با چنین مواردی آشنا بشن ولی اینجوری وانمود میکنن

اطلاعاتی راجب این حملات کسب کنید
بات‌نت - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%E2%80%8C%D9%86%D8%AA)

شرکت ایران هاست که جزو برترین شرکت های ایرانی میگـــــن هست در این مورد هم این شرکت درگیر بوده
[برطرف شده] حمله DDoS به مقصد سرور IRH08 - پرتال پشتیبانی ایران هاست (http://support.iranhost.com/news/47/ddos-irh08.aspx)

خبری در مورد رشد حملات ddos به ایران طی یکماه اخیر
رشد ۳۷۱ درصدی حملات DDoS در ۳۰ روز (http://www.asriran.com/fa/news/327203/%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DB%B3%DB%B7%DB%B1-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%AD%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-ddos-%D8%AF%D8%B1-%DB%B3%DB%B0-%D8%B1%D9%88%D8%B2)

شرکتی که اومده توی اینترنت تبلیغات کرده ما آنتی دیداس نصب کردیم خودش درگیر این موضوع شده!. . .
حملات اخیر DDoS به سنترال هاستینگ چگونه رخ داد؟ | سنترال هاستینگ (http://central-hosting.com/blog/%D8%AD%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-ddos-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%86%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%AE/)

حملات به سایت گرداب
حمله DDOS به سايت گرداب - Gerdab.IR | گرداب (http://www.gerdab.ir/fa/news/241/%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-ddos-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%A8)

اینو حتما بخونید
بزرگترین حمله تاریخ اینترنت با روش DDOS به شرکت تولید اسپم (http://www.khabaronline.ir/detail/284175)

در این لینک آخر، متن زیر مهم ترین قسمت هست . . .
بعد از حمله به اسپم هاوس، این کمپانی با کمپانی امنیتی Cloudfare جهت گرفتن کمک، دست به همکاری زده و کلودفر به زودی سرورها را روی چند دیتاسنتر بزرگ دنیا مدیریت کرد تا سایت نخوابد. ماتئو پرینس مدیر اجرایی در کلودفر گفت حجم حملات به اسپم هاوس به 300 گیگابیت در ثانیه می رسد که این حجم بسیار بزرگ بوده و به سختی قابل کنترل است. هکرها بعد از اینکه دریافتند با روش کلودفر نمی توانند اسپم هاوس را بخوابانند، تصمیم گرفتند سرورهای اصلی کلودفر را نیز مورد حمله قرار دهند و با حملات DDOS و نیز اکسپلویت روی DNS این کار را انجام دادند.
یعنی گنده تر از کلودفر که برای این قضیه نداریم8-| اگه قرار بشه حملات به صورت واقعی ارسال بشه و هدف سیاسی یا تخریب برند یا .. . باشه هیچ چیزی جلودار این حملات نخواهد بود جز اینکه دسترسی ها به کشور هایی که ارسال رو انجام میدن قطع بشه

yastheme
May 6th, 2014, 15:47
متاسفانه برای برخی دوستان این تجربه وجود نیومده که با چنین مواردی آشنا بشن ولی اینجوری وانمود میکنن

اطلاعاتی راجب این حملات کسب کنید
بات‌نت - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%E2%80%8C%D9%86%D8%AA)

شرکت ایران هاست که جزو برترین شرکت های ایرانی میگـــــن هست در این مورد هم این شرکت درگیر بوده
[برطرف شده] حمله DDoS به مقصد سرور IRH08 - پرتال پشتیبانی ایران هاست (http://support.iranhost.com/news/47/ddos-irh08.aspx)

خبری در مورد رشد حملات ddos به ایران طی یکماه اخیر
رشد ۳۷۱ درصدی حملات DDoS در ۳۰ روز (http://www.asriran.com/fa/news/327203/%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DB%B3%DB%B7%DB%B1-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%AD%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-ddos-%D8%AF%D8%B1-%DB%B3%DB%B0-%D8%B1%D9%88%D8%B2)

شرکتی که اومده توی اینترنت تبلیغات کرده ما آنتی دیداس نصب کردیم خودش درگیر این موضوع شده!. . .
حملات اخیر DDoS به سنترال هاستینگ چگونه رخ داد؟ | سنترال هاستینگ (http://central-hosting.com/blog/%D8%AD%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-ddos-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%86%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%AE/)

حملات به سایت گرداب
حمله DDOS به سايت گرداب - Gerdab.IR | گرداب (http://www.gerdab.ir/fa/news/241/%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-ddos-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%A8)

اینو حتما بخونید
بزرگترین حمله تاریخ اینترنت با روش DDOS به شرکت تولید اسپم (http://www.khabaronline.ir/detail/284175)

در این لینک آخر، متن زیر مهم ترین قسمت هست . . .
بعد از حمله به اسپم هاوس، این کمپانی با کمپانی امنیتی Cloudfare جهت گرفتن کمک، دست به همکاری زده و کلودفر به زودی سرورها را روی چند دیتاسنتر بزرگ دنیا مدیریت کرد تا سایت نخوابد. ماتئو پرینس مدیر اجرایی در کلودفر گفت حجم حملات به اسپم هاوس به 300 گیگابیت در ثانیه می رسد که این حجم بسیار بزرگ بوده و به سختی قابل کنترل است. هکرها بعد از اینکه دریافتند با روش کلودفر نمی توانند اسپم هاوس را بخوابانند، تصمیم گرفتند سرورهای اصلی کلودفر را نیز مورد حمله قرار دهند و با حملات DDOS و نیز اکسپلویت روی DNS این کار را انجام دادند.
یعنی گنده تر از کلودفر که برای این قضیه نداریم8-| اگه قرار بشه حملات به صورت واقعی ارسال بشه و هدف سیاسی یا تخریب برند یا .. . باشه هیچ چیزی جلودار این حملات نخواهد بود جز اینکه دسترسی ها به کشور هایی که ارسال رو انجام میدن قطع بشه
دوست عزیز, مثل اینکه شما تازه کارید و اطلاعاتی در این زمینه ندارید! DDoS بستگی به نوع و حجم حمله داره, وقتی ما میگیم DDoS protection طبق مقدار و محدودیت هایی که درهر پلن ذکر کردیم, در موارد اورژانسی تا 10 گیگابیت هم دیتاسنتر بر روی یه آی پی به ما DDoS Protection میده! بهتره متن خبر رو خوب بخونید! و مقدار حمله رو ببینید! 40 گیگابیت در ثانیه ! در صورتی که دیتا سنتر هتنرز با 60 گیگابیت یه روز از کار افتاد! شما یه آی پی رو با یه دیتا سنتر مقایسه می کنید؟ تازه ققط یک سایت دان شد نه سایت مشتریان!
لطفا تو مسائلی که اطلاع دارید اظهار نظر بفرمایید

InterServer.ir
May 6th, 2014, 15:47
تو حملاتی که سطح وسیعی داره و از رنج ای پی های مختلف هست شما را حل بهتری دارید غیر از بستن subnet ها ؟
4.5 میلیارد ای پی رندوم رو که نمیشه دونه دونه ***** کرد
بهترین راه هم برای اینکه هم سرورها در وضعیت سرویس بمونن و هم حمله روشون خنثی بشه همین راه هست
گرچه در حال حاضر *****ینگ ترافیک رو خاص تر کردیم و فقط دسترسی پورت 80 برای تمام کشورها غیر از ایران مسدود کردیم
به این شکل تمام سرویسهای کاربران درست کار خواهد کرد و حمله هم خنثی شده
با امکانات هتزنر تنها راه هم همین هست

می فهمید این جمله ای که گفتین یعنی چی؟ 4.5 ملیارد آیپی یعنی هر کد.م فقط و فقط یک درخواست بدن به سرور کل دیتاسنتر شما می خوابه عزیز ! سرور در حالت عادی میتونه 200000 درخواست در ثانیه رو با فایروال نرم افزاری ببنده و در بهترین حالت فوقش 500000 در خواست که دیتاسنتر نمیزاره به این حد برسه و نال روت میشید بهترین دیتاسنتر ها فوقش تا 1000000 درخواست رو تحمل کنند و نال روت نکنند مثل yesup ! چون می دونند بیشتر از این سرور اصلا نمیتونه کار کنه و بهتره نال روت باشه ! در دیداس معمولا هر آیپی تا چند هزار درخواست در ثانیه واسه سرور میفرسته اگر این تعداد آیپی که گفتید درست باشه فقط با یک در خواست در هر ثانیه میشه 4,500,000,000 در خواست هیچ شرکت آنتی دیداسی تحمل این همه درخواست رو نداره در حال حاضر !

از این مسئله بگذریم شما می تونستید براحتی با قرار دادن آیپی های گوگل و سایر موتور های جستجو در لیست مجاز فایروال از افت رتبه سایت مشتریانت جلو گیری کنی و حمله رو دفع کنی کسی هم از این موضوع شاکی نمی شد!!

yastheme
May 6th, 2014, 15:56
مساله جالب اینه که بعضی ها کلود فلر رو خدا می دونند! نه دوست عزیز, شما باید اطلاعاتتونو تکمیل کنید در این خصوص !! اگه کلود فلر جلو حمله ای کم آورده دلیل بر نقص و کمبود کلود فلر نیست! کلود فلر نسبت به پولی که هزینه می کنید( حد اقل 200 دلار در ماه) به شما پروتکشن می دهد,این مقدار محدودیت هایی دارد! حملات DDoS صد در صد نیست!!

- - - Updated - - -

.........

واقعا متاسفم که اینطوری فکر می کنید! چند نفر می تونند حمله ای با این حجم بزرگ انجام بدن؟ چون صد در صد نیست پس بیخیالش بشیم؟
اظهار نظر افراد کم اطلاع که دوست دارند در این زمینه نظریه پرداز شوند جالب و شنیدنی است !
حقیقتش من نمی دونم چه جوری این مساله رو بیان کنم چون فکر نکنم تاثیری روی شما داشته باشه

raminsat1
May 6th, 2014, 16:00
دوست عزیز, مثل اینکه شما تازه کارید و اطلاعاتی در این زمینه ندارید! DDoS بستگی به نوع و حجم حمله داره, وقتی ما میگیم DDoS protection طبق مقدار و محدودیت هایی که درهر پلن ذکر کردیم, در موارد اورژانسی تا 10 گیگابیت هم دیتاسنتر بر روی یه آی پی به ما DDoS Protection میده! بهتره متن خبر رو خوب بخونید! و مقدار حمله رو ببینید! 40 گیگابیت در ثانیه ! در صورتی که دیتا سنتر هتنرز با 60 گیگابیت یه روز از کار افتاد! شما یه آی پی رو با یه دیتا سنتر مقایسه می کنید؟ تازه ققط یک سایت دان شد نه سایت مشتریان!
لطفا تو مسائلی که اطلاع دارید اظهار نظر بفرمایید

بله حق با شماست ولی تبلیغات شما برای کاربران معنا و مفهوم دیگه ای داره

- - - Updated - - -

مساله جالب اینه که بعضی ها کلود فلر رو خدا می دونند! نه دوست عزیز, شما باید اطلاعاتتونو تکمیل کنید در این خصوص !! اگه کلود فلر جلو حمله ای کم آورده دلیل بر نقص و کمبود کلود فلر نیست! کلود فلر نسبت به پولی که هزینه می کنید( حد اقل 200 دلار در ماه) به شما پروتکشن می دهد,این مقدار محدودیت هایی دارد! حملات DDoS صد در صد نیست!!

- - - Updated - - -

واقعا متاسفم که اینطوری فکر می کنید! چند نفر می تونند حمله ای با این حجم بزرگ انجام بدن؟ چون صد در صد نیست پس بیخیالش بشیم؟
اظهار نظر افراد کم اطاع که دوست دارند در این زمینه نظریه پرداز شوند جالب و شنیدنی است !
حقیقتش من نمی دونم چه جوری این مساله رو بیان کنم چون فکر نکنم تاثیری روی شما داشته باشه

شما به دلیل لینکی که ازتون گذاشتم ناراحت هستید؟
می خواید لینک رو حذف کنم؟
زمانی که در مورد تجربه کسی اطلاعاتی ندارید اظهار نظر نکنید و لطفا کمی مودب تر باشید

آخر نفهمیدم منظور شما چیه! شما بالاخره میگید کلودفلر جلوی هر حمله ای رو میتونه بگیره یا میگید این شرکتی در حدی نیست که جلوی این حملات رو بگیره؟

shebang
May 6th, 2014, 16:03
می فهمید این جمله ای که گفتین یعنی چی؟ 4.5 ملیارد آیپی یعنی هر کد.م فقط و فقط یک درخواست بدن به سرور کل دیتاسنتر شما می خوابه عزیز ! سرور در حالت عادی میتونه 200000 درخواست در ثانیه رو با فایروال نرم افزاری ببنده و در بهترین حالت فوقش 500000 در خواست که دیتاسنتر نمیزاره به این حد برسه و نال روت میشید بهترین دیتاسنتر ها فوقش تا 1000000 درخواست رو تحمل کنند و نال روت نکنند مثل yesup ! چون می دونند بیشتر از این سرور اصلا نمیتونه کار کنه و بهتره نال روت باشه ! در دیداس معمولا هر آیپی تا چند هزار درخواست در ثانیه واسه سرور میفرسته اگر این تعداد آیپی که گفتید درست باشه فقط با یک در خواست در هر ثانیه میشه 4,500,000,000 در خواست هیچ شرکت آنتی دیداسی تحمل این همه درخواست رو نداره در حال حاضر !

از این مسئله بگذریم شما می تونستید براحتی با قرار دادن آیپی های گوگل و سایر موتور های جستجو در لیست مجاز فایروال از افت رتبه سایت مشتریانت جلو گیری کنی و حمله رو دفع کنی کسی هم از این موضوع شاکی نمی شد!!
به من نگو میفهمی یا نه
15 سال کار من همین بوده
جمله رو بهتر بخون تا متوجه شی
منظورم اینه وقتی تعداد ای پی های رندوم بسیار زیاد از هر جای دنیا تو حمله هستند دیگه دونه دونه نمیشه کاری کرد
الان فهمیدید ؟
اصلا میدونی syn ddos کلا چی هست ؟
botnet های irc چی هست ؟
ساختار child های آپاچی رو میدونی وقتی با syn مواجه میشند ؟
برو گوگل سرچ کن

در حال حاضر هم همین کار رو کردیم
در وحله اول شدیدترین راه رو برای خنثی انتخاب میکنن و بعد کم کم محدودیت رو از بین میبرن
اینجا ظاهرا کسی تخصصی نداره و همه فقط حرف میزنن
اگر شوخی بود که الان همه اینکاره بودند

raminsat1
May 6th, 2014, 16:06
لطفا این تاپیک رو از حالت نرمال با بحث و کل کل خارج نکنید و خواهش کمی مودب تر و بدون کنایه صحبت کنید

yastheme
May 6th, 2014, 16:13
بله حق با شماست ولی تبلیغات شما برای کاربران معنا و مفهوم دیگه ای داره

- - - Updated - - -

شما به دلیل لینکی که ازتون گذاشتم ناراحت هستید؟
می خواید لینک رو حذف کنم؟
زمانی که در مورد تجربه کسی اطلاعاتی ندارید اظهار نظر نکنید و لطفا کمی مودب تر باشید

آخر نفهمیدم منظور شما چیه! شما بالاخره میگید کلودفلر جلوی هر حمله ای رو میتونه بگیره یا میگید این شرکتی در حدی نیست که جلوی این حملات رو بگیره؟

در خصوص تبلیغات توی هر پلن با فونت و رنگ متفاوت مقدار حجم و در صفحات دیگر و قوانین توضیحات تکمیله! شما اگه یه سرچ تو نت به زبان انگلیسی بزنید می بینید سرویس های DDoS Protection هم به همین نحو تبلیغات دارند! بعضی ها حتی محدودیت حجم حملات دیداس را نمی زنند!
نه اتفاقا بابت لینک ناراحت نیستم, چون همیشه با مشتریانم صادق بودم نه مثل میهن وب هاست که چند روزه زیر حملات DDoS هست و برای مخفی کردن ضعفش یه خبر هم در این مورد تو سایتش نزده!
بحث سر اینه که شما معنی درستی از DDoS Protection برداشت نکردید! DDoS Protection صرفا به این نیست که "جلوی حملات دیداس گرفته میشه" ! اصلا این جمله مسخره هست!
DDoS protection یعنی نسبت به سرور ها و دیتا سنتر های معمول امنیت بالا تری داشته باشد! یه سرور DDoS protection که ما داریم ماهیانه 900 دلار هزینشه, اگه همون سرور بردارند بیارن تو هتنرز با همون مشخصات سخت افزاری ممکنه بدن 15 یا 200 دلار ! بستگی به دیتا سنتر شما داره که چه قدر در برابر حملات DDoS مقاومت کنه!

مثال ساده اینکه من می گم بنز ماشین سریعی هست, مثلا 300 کیلو متر سرعت داره, بعد بوگاتی یه ماشین زده 450 هم میره, خوب الان بنز ماشین سریعی نیست دیگه؟ شاید از بوگاتی سریعتر نباشه اما در مقایسه کلی سریع هست!

کلود فلر یکی از بهترین هاست و این ثابت شده یعنی بیشترین حجم مقاومت در برابر DDoS مربوط به کلود فلر میشه که دلیلش هم پراکندگی سرور ها در سطح دنیا می باشد که به راحتی می تواند درخواست ها را تفکیک و بررسی کند!
اگه دقت کنید گفتم بیشترین حجم نگفتم نا محدود!
امیدوارم متوجه منظور من شده باشید

raminsat1
May 6th, 2014, 16:25
در خصوص تبلیغات توی هر پلن با فونت و رنگ متفاوت مقدار حجم و در صفحات دیگر و قوانین توضیحات تکمیله! شما اگه یه سرچ تو نت به زبان انگلیسی بزنید می بینید سرویس های DDoS Protection هم به همین نحو تبلیغات دارند! بعضی ها حتی محدودیت حجم حملات دیداس را نمی زنند!
نه اتفاقا بابت لینک ناراحت نیستم, چون همیشه با مشتریانم صادق بودم نه مثل میهن وب هاست که چند روزه زیر حملات DDoS هست و برای مخفی کردن ضعفش یه خبر هم در این مورد تو سایتش نزده!
بحث سر اینه که شما معنی درستی از DDoS Protection برداشت نکردید! DDoS Protection صرفا به این نیست که "جلوی حملات دیداس گرفته میشه" ! اصلا این جمله مسخره هست!
DDoS protection یعنی نسبت به سرور ها و دیتا سنتر های معمول امنیت بالا تری داشته باشد! یه سرور DDoS protection که ما داریم ماهیانه 900 دلار هزینشه, اگه همون سرور بردارند بیارن تو هتنرز با همون مشخصات سخت افزاری ممکنه بدن 15 یا 200 دلار ! بستگی به دیتا سنتر شما داره که چه قدر در برابر حملات DDoS مقاومت کنه!

مثال ساده اینکه من می گم بنز ماشین سریعی هست, مثلا 300 کیلو متر سرعت داره, بعد بوگاتی یه ماشین زده 450 هم میره, خوب الان بنز ماشین سریعی نیست دیگه؟ شاید از بوگاتی سریعتر نباشه اما در مقایسه کلی سریع هست!

کلود فلر یکی از بهترین هاست و این ثابت شده یعنی بیشترین حجم مقاومت در برابر DDoS مربوط به کلود فلر میشه که دلیلش هم پراکندگی سرور ها در سطح دنیا می باشد که به راحتی می تواند درخواست ها را تفکیک و بررسی کند!
اگه دقت کنید گفتم بیشترین حجم نگفتم نا محدود!
امیدوارم متوجه منظور من شده باشید

از پاسخ شما ممنونم دوست عزیزم (اسمتون رو نمیدونم)

InterServer.ir
May 6th, 2014, 17:24
به من نگو میفهمی یا نه
15 سال کار من همین بوده
جمله رو بهتر بخون تا متوجه شی
منظورم اینه وقتی تعداد ای پی های رندوم بسیار زیاد از هر جای دنیا تو حمله هستند دیگه دونه دونه نمیشه کاری کرد
الان فهمیدید ؟
اصلا میدونی syn ddos کلا چی هست ؟
botnet های irc چی هست ؟
ساختار child های آپاچی رو میدونی وقتی با syn مواجه میشند ؟
برو گوگل سرچ کن

در حال حاضر هم همین کار رو کردیم
در وحله اول شدیدترین راه رو برای خنثی انتخاب میکنن و بعد کم کم محدودیت رو از بین میبرن
اینجا ظاهرا کسی تخصصی نداره و همه فقط حرف میزنن
اگر شوخی بود که الان همه اینکاره بودند

دوست عزیز بنده 3 ساله که هر 3 هفته یک دیداس با قدرت چندگیگابیت بر ثانیه می خوره سرورم پس مطمئن باشید تجربه من از 15 سال شما بیشتر هست برای همین تجربه هم هزینه زیادی کردم نه منابع داخل کشور بلکه خارج کشور ! حملات syn درصد بالای حملات دیداس رو تشکیل میدند وقتی کسی این رو ندونه نمیتونه اصلا حرفی از دیداس بزنه ! وقتی میگین 4.5 ملیارد آیپی یعنی 4.5 میلیارد سیستم آلوده به ویروس که به سمت سرور شما حمله دیداس انجام میدند بر فرض نصف این تعداد خاموش باشند باز هیچ سروری هیچ دیتا سنتری این حمله رو تحمل نمی کنه که دیتاسنتر های آلمانی تحمل کنند تعداد رنج های آیپی معمولا از 20-30 تا بیشتر نیست در حملاتی با قدرت 1 گیگابیت که رو سرور شما نیومده با این تفاسیر حمله شما در حد 100-300 مگابیت هست بنده حمله ای داشتم 50-60 آیپی ای دی اس ال 1000000 در خواست در هر ثانیه به سرور میفرستاندند و سرور که فایروال سخت افزاری نداشت کامل هنگ کرد تا اینکه با دیتاسنتر صحبت کردم از فایروال اصلی دیتاسنتر مسدود شدند شما میگین چند میلیارد آیپی دارند به سرور شما حمله می کنند و شما سرورت الان واسه ایران بازه اون هم در دیتاسنتری که از حمله دیداس وحشت داره بعد میگین اینجا کسی اطلاعات نداره و ... شما ..!!!

در ضمن اگر قرار بود با گوگل کسی این دانش رو به دست بیاره الان نصف کاربران همین جا اینکاره بودند : )

shebang
May 6th, 2014, 18:32
دوست عزیز بنده 3 ساله که هر 3 هفته یک دیداس با قدرت چندگیگابیت بر ثانیه می خوره سرورم پس مطمئن باشید تجربه من از 15 سال شما بیشتر هست برای همین تجربه هم هزینه زیادی کردم نه منابع داخل کشور بلکه خارج کشور ! حملات syn درصد بالای حملات دیداس رو تشکیل میدند وقتی کسی این رو ندونه نمیتونه اصلا حرفی از دیداس بزنه ! وقتی میگین 4.5 ملیارد آیپی یعنی 4.5 میلیارد سیستم آلوده به ویروس که به سمت سرور شما حمله دیداس انجام میدند بر فرض نصف این تعداد خاموش باشند باز هیچ سروری هیچ دیتا سنتری این حمله رو تحمل نمی کنه که دیتاسنتر های آلمانی تحمل کنند تعداد رنج های آیپی معمولا از 20-30 تا بیشتر نیست در حملاتی با قدرت 1 گیگابیت که رو سرور شما نیومده با این تفاسیر حمله شما در حد 100-300 مگابیت هست بنده حمله ای داشتم 50-60 آیپی ای دی اس ال 1000000 در خواست در هر ثانیه به سرور میفرستاندند و سرور که فایروال سخت افزاری نداشت کامل هنگ کرد تا اینکه با دیتاسنتر صحبت کردم از فایروال اصلی دیتاسنتر مسدود شدند شما میگین چند میلیارد آیپی دارند به سرور شما حمله می کنند و شما سرورت الان واسه ایران بازه اون هم در دیتاسنتری که از حمله دیداس وحشت داره بعد میگین اینجا کسی اطلاعات نداره و ... شما ..!!!

در ضمن اگر قرار بود با گوگل کسی این دانش رو به دست بیاره الان نصف کاربران همین جا اینکاره بودند : )
ببین برادر سه باره جمله من رو بخون
نگفتم 4.5 میلیارد ای پی دارن اتک میکنم
گفتم وقتی اتک از همه جای دنیا هست شما نمیتونی 2 - 3 ساب نت رو ببندی همه چی اکی شه
وقتی از همه کشورهای دنیا یه سری سیستم آلوده حمله میکنن دیگه بستن 2-3 ساب نت دردی رو دوا نمیکنه
که اگر میکرد همین کارو میکردیم
بعدشم جهت اطلاع فایروال برای مقابله با DDOS استفاده نمیشه ، تجهیزات مقابله با DDOS نوع دیگه ای هستند و اصلا ارتباطی با فایروال نداره
حال شما پول داشتی رفتی از یه هاست با ddos protection استفاده کردی دلیل نمیشه چیزی رو بدونی

InterServer.ir
May 7th, 2014, 07:23
ببین برادر سه باره جمله من رو بخون نگفتم 4.5 میلیارد ای پی دارن اتک میکنم گفتم وقتی اتک از همه جای دنیا هست شما نمیتونی 2 - 3 ساب نت رو ببندی همه چی اکی شه وقتی از همه کشورهای دنیا یه سری سیستم آلوده حمله میکنن دیگه بستن 2-3 ساب نت دردی رو دوا نمیکنه که اگر میکرد همین کارو میکردیم بعدشم جهت اطلاع فایروال برای مقابله با DDOS استفاده نمیشه ، تجهیزات مقابله با DDOS نوع دیگه ای هستند و اصلا ارتباطی با فایروال نداره حال شما پول داشتی رفتی از یه هاست با ddos protection استفاده کردی دلیل نمیشه چیزی رو بدونی ببینید برادر من نه سر جنگ با شما دارم نه دنبال مشتری های شما و تخریب هستم! در مورد چیزی که اطلاعات دارم ازش صحبت کردم شما فکر می کنید بنده با خرید یک سرور با ddos protection خودم رو آنتی دیداس فرض می کنم و اینطور صریح نظر میدم؟! در مورد دیگران زود قضاوت نکنید بنده راه های دفع دیداس رو با سرور های عادی یاد گرفتم انواع فایروال ها ، سیستم عامل ها و مجازی ساز ها و شبکه ها رو مقابل دیداس تست کردم که امروز نظر میدم! شما میگین برای دفع دیداس فایروال استفاده نمیشه یک سوال پیش میاد پس شما با چی الان کل کشور ها جز ایران رو مسدود کردید؟ تنها دیداس وب سرور هست که با کانفیگ حرفه ای ( استفاده از Nginx و.. ) میشه بدون فایروال تا حدی از دیداس رو تحمل کرد ولی اونم محدود ! بهترین مدافع سرور روتر های دیتاسنتر و فایروال سخت افزاری هست !

raminsat1
May 7th, 2014, 13:38
ببینید برادر من نه سر جنگ با شما دارم نه دنبال مشتری های شما و تخریب هستم! در مورد چیزی که اطلاعات دارم ازش صحبت کردم شما فکر می کنید بنده با خرید یک سرور با ddos protection خودم رو آنتی دیداس فرض می کنم و اینطور صریح نظر میدم؟! در مورد دیگران زود قضاوت نکنید بنده راه های دفع دیداس رو با سرور های عادی یاد گرفتم انواع فایروال ها ، سیستم عامل ها و مجازی ساز ها و شبکه ها رو مقابل دیداس تست کردم که امروز نظر میدم! شما میگین برای دفع دیداس فایروال استفاده نمیشه یک سوال پیش میاد پس شما با چی الان کل کشور ها جز ایران رو مسدود کردید؟ تنها دیداس وب سرور هست که با کانفیگ حرفه ای ( استفاده از Nginx و.. ) میشه بدون فایروال تا حدی از دیداس رو تحمل کرد ولی اونم محدود ! بهترین مدافع سرور روتر های دیتاسنتر و فایروال سخت افزاری هست !

با توجه به اینکه توی بحث شما دو عزیز شرکت نکردم ولی با این نظر و فرمایش شما بنده هم موافق هستم که البته دوست دیگرمون هم شاید موافق باشه ولی موضوع بحث ایشون چیز دیگری باشه

shebang
May 7th, 2014, 14:27
ببینید برادر من نه سر جنگ با شما دارم نه دنبال مشتری های شما و تخریب هستم! در مورد چیزی که اطلاعات دارم ازش صحبت کردم شما فکر می کنید بنده با خرید یک سرور با ddos protection خودم رو آنتی دیداس فرض می کنم و اینطور صریح نظر میدم؟! در مورد دیگران زود قضاوت نکنید بنده راه های دفع دیداس رو با سرور های عادی یاد گرفتم انواع فایروال ها ، سیستم عامل ها و مجازی ساز ها و شبکه ها رو مقابل دیداس تست کردم که امروز نظر میدم! شما میگین برای دفع دیداس فایروال استفاده نمیشه یک سوال پیش میاد پس شما با چی الان کل کشور ها جز ایران رو مسدود کردید؟ تنها دیداس وب سرور هست که با کانفیگ حرفه ای ( استفاده از Nginx و.. ) میشه بدون فایروال تا حدی از دیداس رو تحمل کرد ولی اونم محدود ! بهترین مدافع سرور روتر های دیتاسنتر و فایروال سخت افزاری هست !

منم سر جنگ ندارم
توضیحاتی که دارم میدم جهت رفع شبهه هست
در مورد فایروال منتها کاملا در اشتباهید
کار فایروال فقط و فقط بستن ای پی هست و نه DDOS protection
این میشه همون کاری که ما مجبور شدیم انجام بدیم و مشکلات زیادی هم پیش میاره
تجهیزات مقابله با DDOS مثل فایروال عمل نمیکنند وظیفشون تمیز کردن ترافیک از دیتای ناسالم هست با استفاده از الگوریتمهای متفاوت
یعنی اگر احساس کنند ترافیک مورد نظر بر اساس پروتکل حمله هست یک diversion ایجاد میکنند برای ترافیک و میفرستن توی VAC ها
در مورد تجهیزاتی مانند VAC ها و tilera مطالعه کنید

key11
May 7th, 2014, 18:12
در مورد دیداس بحث های بسیاری میشه ولی چون اکثراً تجربیه و اصولی نیست مشکلات و سوء تفاهم های زیادی بوجود میاره .
ببینید از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری به هیچ وجه نمیشه دیداس رو ریشه کن کرد .
ابزاری مانند وی ای سی فقط کنترل میکنند.
ببینید اصول دیداس بر ارسال درخواست های بسیاری بر روی پرتکل های مختلف udp و وب اپلیکیشن استواره .

با یک مثال براتون توضیح میدم این بحث رو
ببینید فرض کنید که یک سرور دارید که روش تمامی سخت افزار های جلوگیری از دیداس (به لحن دوستان دیداس پروتکشن و فایروال و ...) نصبه.
این ابزار چگونه تشخیص میدهند دیداس شده رو سرور ؟
خوب تا عملی انجام نشه سخت افزار ها و نرم افزار ها هیچ عکس العملی نشون نمی دهند.

بر فرض شما با 100 سرور به یک سرور حمله میکنید، پروتکل ها مهم نیست مهم اینه که شما با 100 سرور یه نوع درخواست را ارسال می کنید. .
در بهترین شرایط ابزار جلوگیری( اعم از نرم افزاری و سخت افزاری) اولین مرحله دیداس را دریافت نموده اند و پس از آن با تشخیص این عمل اقدام به جلوگیری میکنند.
پس اولین حمله رو (درخواست عظیم) گرفته اند . با توجه به عظمت و قدرت ابزار حمله کننده شما خسارت خواهید دید.

به همین دلیل هیچ بحث نرم افزاری و سخت افزاری نمیتونه تو لایه دوم و سوم جلوگیری کنه از حملات داس و دیداس
حالا چجوریه که گاهی شما نمیتونید یک هدف رو دیداس کنید .
دو دلیل عمده داره
1- سخت افزار بالا (اعم از پرت قوی ، سخت افزار قوی ،) به صورتی که حملات شما با توجه به قابلیت های سرور ناچیز به شمار میاد .
ببینید سرور ها زمانی جلوی دیداس نا مقاوم میشند که قابلیت های عمومی مثل سخت افزار ، نتورک پورت و ... از جمیع حمله کنندگان کمتر باشه.
2- کنترل این نوع حمله در لایه نتورک با استفاده از ابزاری که کنترل میکنند.
به هر حالت شما در جریان حمله خسارت را خواهید دید (بسته به نوع حمله )
تجارب چندین ساله نشان داده حتی سرویس های مختلف مانند کلود فلیر هم توسط گروه هک انانیمومس دیداس شده اند . (پس زیاد هم مهم نیست سرویس شما کلود باشه یا نه )
خود دیداس مهم نیست . کنترل حملات بعدی و سالم نگه داشتن سخت افزار و دیتا مهمه ،
بهترین راه بستن تو لایه نتورک هستش که سریعاً ای پی هدف رو از دسترس خارج کنه به اصطلاح (نال کردن آی پی هدف از طرف نتورک منیجر) تا اتمام حمله. (که البته خود این هم نیاز به نتورک قوی داره که خود شبکه از بین نره و خسارت نبینه)

موفق باشید.

InterServer.ir
May 7th, 2014, 21:18
منم سر جنگ ندارم
توضیحاتی که دارم میدم جهت رفع شبهه هست
در مورد فایروال منتها کاملا در اشتباهید
کار فایروال فقط و فقط بستن ای پی هست و نه DDOS protection
این میشه همون کاری که ما مجبور شدیم انجام بدیم و مشکلات زیادی هم پیش میاره
تجهیزات مقابله با DDOS مثل فایروال عمل نمیکنند وظیفشون تمیز کردن ترافیک از دیتای ناسالم هست با استفاده از الگوریتمهای متفاوت
یعنی اگر احساس کنند ترافیک مورد نظر بر اساس پروتکل حمله هست یک diversion ایجاد میکنند برای ترافیک و میفرستن توی VAC ها
در مورد تجهیزاتی مانند VAC ها و tilera مطالعه کنید

در مورد tilera یا ابزار مشابه درسته برای فی-لتر ترافیک سالم و دیداس استفاده می شند ولی این ابزار ها همیشه دقیق نیستند و ممکنه مشکلاتی هم پیش بیارند( تر و خشک رو هم با هم بسوزونند ) مثل می زنم سروری داشتم که با همین ابزار ازش حفاظت میشد اجازه اتصال طولانی تر از چند ثانیه به کانکشن نمی داد مخصوصا برای اتصال اول ! tilera شاید دیداس رو کمتر کنه اما بخشی از دیداس به سرور میرسه ! مثالی میزنم شما توسط 1000 آیپی داری دیداس میشی و پورت همه حمله کنندگان 1024 هست که کانکشن syn هم دارند در این جا آیا tilera بهتر عمل می کنه یا فایروالی که sport 1024 رو مسدود کرده؟ مسلمه فایروال سخت افزاری اجازه رسیدن کوچکترین دیداسی به سرور رو نمیده ولی tilera ممکنه مقداری از دیداس ازش عبور کنه و به سرور برسه (این مسئله رو تست کردم ) این فقط یک مثال ساده از یک نوع معمول دیداس بود محدودیت هایی که میشه برای کانشن های syn در فایروال تعریف کرد و .... هم بماند! فایروال میتونه بسیاری از انواع دیداس رو براحتی دفع کنه نمی گم tilera یا ابزار مشابه مثل arbor نمی تونند دیداس رو دفع کنند نه! فقط این جمله شما درست نیست که فایروال فقط کارش مسدود کردن آیپی هست چون اگه اینطور بود فقط تو فایروال سخت افزاری یک جای لیست آیپی های مسدود شده می گذاشتند به این همه پیچیدگی فایروال ها نیازی نبود !

key11
May 7th, 2014, 21:30
در تکمیل حرف آخرین دوستمون اینم باید اضافه کرد که اولین حمله ها برای شناسایی باید وارد نتورک بشن که بسته به قدرتش خسارت رو وارد میکنه .