PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طریقه خریدن هاست دانلود

caspianhero
April 29th, 2014, 22:26
با سلام بر عزیزان
من میخواستم یک هاست دانلود بخرم !! ولی نمی دونم چطور باید دامنه اش را ثبت کنم!!! مثلا اسم سایت من example.ir هست!!! توی قسمت وارد کردن دامنه یا همان name server وقتی که dll.example.ir را وارد می کنم!می گوید
دامنه ای که شما وارد کرده اید معتبر نیست !!!!!!!!!!!!!
لینک را برای مثال وارد کردم!!!

http://www.moshtariha.ir/cart.php?a=add&pid=49

چطوری باید نام دامنه را برای هاست دانلود وارد کنم؟؟

سپاس

Abolijoon
April 29th, 2014, 22:45
درود

با کمی سرچ میتونستید پیدا کنید اما بفرمایید.

گر قصد دارید از ساب دامین استفاده کنید و نام ساب دامین شما
dl.google.com
است ، در قسمت دامین ، dl را و در قسمت پسوند google.com را انتخاب نمایید.

i-host
April 29th, 2014, 23:55
با سلام بر عزیزان
من میخواستم یک هاست دانلود بخرم !! ولی نمی دونم چطور باید دامنه اش را ثبت کنم!!! مثلا اسم سایت من example.ir هست!!! توی قسمت وارد کردن دامنه یا همان name server وقتی که dll.example.ir را وارد می کنم!می گوید

سپاس

برای ست کردن دی ان اس برای هاست دانلود در سیستم فروش نیازی نیست چیزی وارد کنید دامنه مهم نیست اونجا
شما باید در هاست اصلی که سایتتون بالا هست یه دی ان اس بسازید مثلا dl.site.com
در قسمت ای پی هم ای پی هاست دانلودتونو میزنید و وصل میشه به هاست دانلودتون

البته میتونید از اونجا که میخرید بخواین تا کمکتون کنه برای راه اندازی هاستتون.

iwpanel
April 30th, 2014, 07:38
با سلام بر عزیزان

سپاس

دوست عزیز شما یه دامین میخرید به نام x بعدdns دامین را به dns هاستی که میخوایید تغییر میدید بعد از این کار دامین شما رو اون شرکت هاستی وصل میکنه به هاستی که سفارش دادید بعد از این کار شما وارد پنل هاستتون بشید subdomain مربوطه را وارد کنید مثلا dl.x.com

caspianhero
April 30th, 2014, 09:58
دوستان عزیز:من متنوجه نشدم !!! و دامین خریدم برای هاستم!!! ایا باید بازم هم دامین بخرم؟؟؟ این dll چی هست؟؟ ایا یک ساب دامین هست؟؟ چه ربطی به dns داره؟؟
ایا توی عکس ایا درست وارد کردم؟؟
http://upload7.ir/imgs/2014-04/75897758208526347622.jpg
سپاس

iwpanel
April 30th, 2014, 10:37
دوستان عزیز:من متنوجه نشدم !!! و دامین خریدم برای هاستم!!! ایا باید بازم هم دامین بخرم؟؟؟ این dll چی هست؟؟ ایا یک ساب دامین هست؟؟ چه ربطی به dns داره؟؟
ایا توی عکس ایا درست وارد کردم؟؟
http://upload7.ir/imgs/2014-04/75897758208526347622.jpg
سپاس
نه عزيز درست نيست شما داميني كه خريداري كردي روبايد به هاستتون متصل كنيد بعد از اون تو هاستتون يه ساب دامين به اسم dl يا app يا soft هرچي كه دوست داري درست كني وكارت رو شروع كني

caspianhero
April 30th, 2014, 10:47
ممنون دوست عزیز: ایا شبیه این اموزش هست؟
میهن وب هاست (http://my.mihanwebhost.com/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=58)
الان سئوال من این هست که زمانی که یک ساب دامین درست کردیم توی هاست!! بقیه اش دست مدیر هاست هست؟؟؟تنظمات ؟؟
سپاس

iwpanel
April 30th, 2014, 10:55
ممنون دوست عزیز: ایا شبیه این اموزش هست؟
میهن وب هاست (http://my.mihanwebhost.com/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=58)
الان سئوال من این هست که زمانی که یک ساب دامین درست کردیم توی هاست!! بقیه اش دست مدیر هاست هست؟؟؟تنظمات ؟؟
سپاس
اينجوركه من ديدم شما dns ميهن روكه ست كردي رودامينت براي ساب دامينت يه هاست ميدن مخصوصه دانلود فقط هم ساب دامينت تو اون پنل هست بعد ازطرق ساب دامينت به صورت جداگانه ميتوني download كني

asafnak
April 30th, 2014, 11:51
با سلام
دوستان متوجه منظور شما نشدن
موقع خرید هاست دانلود در قسمت دامین در فیلد دامین (بزرگتر از فیلد دیگر است) dl را وارد فرمایید و در قسمت پسوند (فیلد کوچکتر) YOURDOMAIN.COM را وارد فرمایید
در هاست میزبانی تون که دامین اصلی ست شده است به قسمت Advanced dns zone رفته و یک a record با نام ساب دامینی که هاست دانلود روش هست به همراه آی پی سرور دانلود بسازید
در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در ارتباط باشید

caspianhero
April 30th, 2014, 12:02
ممنون دوست عزیز: دقیقا منظورم همین هست!!! تنظیمات اش را میخوام بدونم چطوری هست!! اگر می توانید بیشتر راهنمایی کنید!
اینجا TTl چی هست؟؟
name چیست؟؟
type چی هست؟؟
و...
تنظیماتش را چطوری باید انجام داد؟؟؟

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f58/20061-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82%D9%87-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-123-jpg

سپاس

asafnak
April 30th, 2014, 12:21
name : نام ساب (dl)
ttl : 14400
type : A
address : آی پی سروری که هاست دانلودتون روش قرار دارد

caspianhero
April 30th, 2014, 12:33
ممنون دوست عزیز: از راهنمایی ات!!
من یک مشکل جدی دیگه هم دارم:لطف کن اگر میدانی راهنمایی کن!!!
من زمانی که هاست خریدم یک دامین هم همراه اش خریدم از شرکت تاپ هاست!!! من در انتخاب اسم دامین اولی ام عجله کردم و از اسم دامین ام راضی نبودم و خلاصه رفتم از طلاهاست یک دامین ای ار خریدم و به هاستم منتقل کردم و addon domain کردم اش و....
خلاصه الان مشکل من این هست که میخوام این دامنه ی اولی ام را با دامنه ی دومی ام عوض کنم!! چون دامنه ی اولی من main domain هست!!! میخوام دامنه ی دومی ام را جایگزین اش کنم!!! خلاصه را رفتم به پشتیبانی گفتم و انها گفتند ما وقت نداریم و خلاصه کار من را راه نمی اندازند!! توی همین تنظیمات dns : توی عکس بالا مشخص هست!! ایا می تونم خودم تنظیم کنم؟؟؟ ای تنظیماتش از همین طریق هست؟؟

راستی ایا راهی وجود داره که username ورود به cpanel را خودم تغییر بدم!!

سپاس

asafnak
April 30th, 2014, 12:35
خیر دوست گرامی
باید از طریق modify account در whm دامین اصلی (main domain) تغییر کند و فقط میزبان میتواند دامین اصلی را تغییر دهد

caspianhero
April 30th, 2014, 12:44
خیر دوست گرامی
باید از طریق modify account در whm دامین اصلی (main domain) تغییر کند و فقط میزبان میتواند دامین اصلی را تغییر دهد

ممنون:یعنی هیچ راهی وجود نداره که از cpanel کاری کرد؟
پس ان تنظمات advanced dns zone برای چی هست؟؟؟

سپاس

caspianhero
May 1st, 2014, 18:19
سلام:
من هاست دانلود را خریدم (دایرکت ادمین هست)و من تا حالا با هاست دانلود کار نکردم:و هیچ اطلاعاتی در مورد سیستم اش ندارم!!الان چند سئوال برام پیش امده لطفا راهنمایی کنید!!
البته تنظیمات بالا را اعمال کردم ولی ادرس دانلودی که میده:ای پی داره و دانلود اش قابلیت ایست ندارد!!!
1.من باید اطلاعاتم را توی دایرکت ادمین اپلود کنم یا سی پنل؟؟؟
2. توی کدام پوشه باید اپلود کنم؟؟؟
3.ادرس لینک دانلود را باید به چه صورت به کاربران بدهم؟؟
4. قضیه ساب دامین چی هست؟؟؟ ایا باید توی سی پنل ایجاد بشود؟؟
سپاس

Cyb3r_Inj3ct0r
May 2nd, 2014, 16:31
سلام، اگر دایرکت دارید، باید فایل هارا در public html آپلود کنید
به صورت site.com/file.zip
هرچی توی پابلیک پ.شه باز کنی باید به آدرس اضافه کنی
سابدامین هم زیردامنه هست. مثل dl.site.com
بله

raminsat1
May 9th, 2014, 03:36
من تا جایی که بتونم به صورت خلاصه وار و کلی توضیح میدم
ببینید شما یک هاست دارید برای مثال با نام reza.com که سایت اصلی شما روی این هاست است - خب این تا اینجا با این هاست فعلا کار نداریم
حالا برای قسمت فایل های خودتون می خواید یه هاست دیگه تهیه کنید که فایل هاتون رو روی اون قرار بدید : برای این فضا اگر فایل هاتون خیلی حجیم هست یا زیاد دانلود میشه پیشنهاد میشه هاست دانلود تهیه کنید که پورت این هاست ها بالاتر هست و سرعت و پهنای باند بیشتری خواهید داشت (از میهن وب هاست اصلا هاست دانلود نگیرید چون سرعت دانلود از هاست های دانلود این شرکت افتضاح هست و سرعت رو برای کاربران محدود کردن - هاست دانلود ایران هاست و آبتین وب پیشنهاد میشه) - ولی اگر فایل های شما با تعداد و حجم کم هست و همچنین برای شروع زیاد دانلود نمیشه میتونید هر هاستی که خودتون تمایل داشتید خریداری کنید و روی هاست معمولی هم میشه یک فضا برای هاست دانلود در نظر گرفت (منظور هاست های اشتراکی برای میزبانی سایت هست)

***نکته: حالا مورد بعدی اینه که شما با خرید هاست دانلود یا هاست مجزا دیگر، به هیچ عنوان نمیتونید فضای این دو هاست رو به هم اتصال بدید و به صورتی که بخواید فایل های این دو هاست با هم ارتباط داشته باشه یا اونهارو جابه جا کنید
تنها از روی دامنه شما با قرار دادن نام ساب دامنه میشه به فایل های هاست جدید دسترسی داشت: اینو گفتم که برای بعضی از دوستان این ذهنیت به وجود نیاد که میتونن دو هاست مجزا رو خریداری کنند بعد فضا هاشون رو به هم وصل کنن
یعنی زمانی هم که میخواید وارد هاست دانلود بشید باید اینجوری وارد بشید:
برای سی پنل
dl.reza.com:2082
برای دایرکت ادمین
dl.reza.com:2222
پس کنترل پنل هاست دانلود و فضای اون با هاست اصلی فرق میکنه

برای خرید هاست دانلود هم اگر دامنه شما reza.com باشه و بخواهید برای ساب دامنه dl هاست دیگری خریداری کنید باید در قسمت نام دامنه، dl رو وارد کنید و در قسمت پسوند، نام کامل دامنه که reza.com میشه رو وارد نمایید.

حالا برای مثال هاستی برای قسمت ساب دامنه و دانلود خریداری کردید ( چه هاست معمولی چه هاست مخصوص دانلود)

مرحله بعدی اینه که بیاید هاست دانلود خودتون رو به هاست اصلی وصل کنید یا همون به قول خودمون a record بزنید:
------------------------------
چرا اینکارو می کنیم؟
چون دی ان اس های شما روی هاست reza.com ست شده و زمانی که ما میزنیم dl.reza.com اول وصل میشیم به هاست اصلی که برای سایت رضا است سپس روی هاست اصلی که a record برای ساب دامنه ایجاد شده، به ما آدرس میده میگه برو ساب دامنه رو از هاست جدید با آی پی x.x.x.x بخون و فایل y که روی هاست دانلود هست برای شما شروع به دانلود شدن میکنه - پس بخاطر همین باید زمانی که هاست دانلود برای ساب دامنه خریداری می کنیم روی هاست اصلی بهش مسیر بدیم که با عنوان [ ایجاد a record ] این کار گفته میشه.
----------------------------

آی پی هاست دانلود رو ما برای مثال اینجوری در نظر میگیریم (الکی): 168.199.4.77

حالا روی هاست اصلی باید همون a record رو ایجاد کنیم و در سی پنل باید به قسمت advanced dns zone رفت و مراحل زیر رو انجام داد

1- اگر قبلا ساب دامنه dl ایجاد شده باشه در پایین صفحه برای شما مسیردهی هایی که بر روی هاستتون از قبل ایجاد شده وجود داره و در این صورت باید تنها آی پی ساب دامنه ای که قبلا ایجاد شده رو تغییر بدید و بزنید روی edit و آی پی هاست دانلود رو به جای آی پی قبلی وارد کنید و edit record رو بزنید.

2- اگر ساب دامنه با نام dl از قبل ایجاد نشده باید در بالای صفحه مقادیر رو به صورت زیر وارد کنید که آی پی ما برای مثال وارد شده و فرض شده ساب دامنه با نام dl هست باقی موارد ثابت میباشد
Name: dl
TTL: 14400
Address: 168.199.4.77

3- خب نکته ی بعدی: برای ساب دامنه خودتون شما نام dl رو وارد کردید و چه ساب دامنه از قبل ایجاد شده باشه چه تازه بخواید ایجاد کنید مرحله 2 رو دوباره پیش برید ولی ایندفعه بجای dl باید www.dl (http://www.dl) رو وارد کنید که با www و بدون اون فایل های شما از هاست دانلود قالب دریافت باشه و اینجوری
www. dl.reza.com/file.mp3
dl.reza.com/file.mp3

حالا اگر موارد رو تا اینجا صحیح انجام داده باشید بر روی دامنه های بین المللی بعد از 1 تا 8 ساعت، ساب دامنه به هاست دانلود یا همون هاست جدید وصل میشه و بر روی دامنه های ایرانی هم این زمان 2 تا 3 برابر میشه
کلا باید صبر کنید تا اتصال برقرار بشه و عجله نکنید. . . توقع نداشته باشید با این کار بر روی اینترنت ایران سریع ساب دامنه به هاست دانلود وصل بشه

و بعد از 10 دقیقه از انجام تغییرات و مراحل میتونید ساب دامنه خودتون رو توی سایت زیر وارد کنید و ببینید که ساب دامنه به آی پی هاست دانلود وصل شده یا نه یعنی باید با پینگ گرفتن از ساب دامنه آی پی هاست دانلود یا همون هاست جدید نمایش داده بشه:
Online Ping, Traceroute, DNS lookup, WHOIS, Port check, Reverse lookup, ***** checker, Bandwidth meter, Network calculator, Network mask calculator, Country by IP, Unit converter (http://www.ping.eu/ping)

---------------------------------------
یه مورد دیگه هم بگم دیگه تمــــام
بر روی بعضی از هاستینگ ها گزینه advanced dns zone editor ارائه نمیشه(به دلایل خاص خودشون) و باید از طریق گزینه simple dns zone editor این اتصال رو انجام بدید : که برای این مورد هم ابتدا از طریق گزینه Subdomains ساب دامنه خودتون رو روی همون هاست یکبار بدون www و یکبار با www ایجاد کنید سپس از طریق simple dns zone editor مرحله 1 رو برای این دو ساب دامنه انجام بدید و آی پی هاش رو تغییر بدید

اووووووووووف اگه خوب بود خواهشن تشکر کنید 8-|