PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اطلاعیه پلیس فتا : مالباختگان به پلیس فتا مراجعه کنند

sinakhan
April 29th, 2014, 17:01
شنبه 6 ارديبهشت 1393 - ساعت 11:36

پلیس فتا خراسان رضوی از دستگیری سارق اینترنتی میلیاردی و فراخوان شهروندان برای پیگیری شکایت خود خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: با توجه به ارائه بالغ بر20 مرجوعه قضایی از شاکیان مختلف که همه آن ها نیز از روشی مشابه مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند کارشناسان متوجه ابعاد گسترده ای از یک کلاهبرداری اینترنتی در استان خراسان رضوی شدند.
سرهنگ عرفانی تصریح کرد: با تلاش بی وقفه و شبانه روزی کارشناسان سایبری پلیس فتا استان، سرنخ هایی از کلاهبرداری اینترنتی بدست آمد و علی رقم از دسترس خارج کردن صفحات اینترنتی جعلی، مجرم با استفاده از تبحری که در کلاهبرداری اینترنتی داشت بازهم صفحات جدید در اینترنت ایجاد می کرد و با ارسال پیامک انبوه به شهروندان در استان خراسان رضوی، پیشنهاد برنده شدن 7میلیون تومانی همراه اول را به شهروندان می داد و آنها را توسط 13 سایت به نام‌های
jayeze.tk ،jayeze.net ،jayeze1.com ،mihanpay.net ،mihanpay.org ،hedye1.com ،sharj021.com ،kart3.com ،Kart7.com ،bank7.org ،bank27.com ،bank28.com ،ebank9.com
دعوت به درگاه جعلی و ساختگی بانک ملت می کرد و از همین طریق به اطلاعات بانکی افراد و رمز دوم آنها دسترسی پیدا کرده و حساب آنها را خالی می کرد.
سرهنگ سید محسن عرفانی در تکمیل خبر افزود کرد: با توجه به شگرد کلاهبردار و سرنخ های بدست آمده کارشناسان پلیس فتا استان خراسان رضوی این مجرم سابقه دار را که مردی 23 ساله بود در استانی واقع در مرکز کشور شناسایی کردند و با هماهنگی قضایی صورت گرفته مجرم که مبلغی بالغ بر چند میلیارد تومان از شهروندان خراسانی کلاهبرداری کرده بود توسط پلیس در استان موصوف دستگیر شد.
گفتنی است این مجرم با سوء استفاده از 100 سیم کارت اعتباری به صورت دوره ای شهروندان هر استان را در کشور مورد هدف کلاهبرداری خود قرار داده است.
رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی در ارتباط با این خبر مهم گفت: اگر از شهروندی به روش فوق کلاهبرداری شده است با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا استان خراسان رضوی واقع در رضا شهر، ابتدای بلوار پیروزی، جنب ساختمان پلیس آگاهی مراجعه و یا با شماره تلفن 2183893 تماس حاصل کنند.

منبع:
(http://www.cyberpolice.ir/news/34151)پلیس فتا (http://www.cyberpolice.ir) (http://www.cyberpolice.ir/news/34151)

sina
April 29th, 2014, 17:44
دمش گرم عجب راهی پیدا کرده بوده واسه کلاهبرداری.

mostafaamirani
April 29th, 2014, 17:47
اتفاقا منم یه سری کمی مونده بود تو یکی از این سایتها سوتی بدم خوب شد اطلاعاتم رو نزدم

shakari
April 29th, 2014, 17:57
ترفند قدیمی شده است, با این حال خیلیا گولشو میخورن:d

sina
April 29th, 2014, 18:03
ترفند قدیمی شده است, با این حال خیلیا قولشو میخورن:d

قول چی را میخورند ؟

alaviyoon
April 29th, 2014, 18:06
این پیام اخیرا 7-8 بار برای خودم و خانواده ام اومد .
آخریش هفته پیش بود ، زنگ زدم پلیس فتا شهرمون گفت : به ما ربطی نداره زنگ بزنید استان
زنگ زدیم پلیس فتای خراسان رضوی : فقط گفت مواظب باشید گول نخورید ! بعدم تلفن رو قطع کرد
واقعا که ...

farsitools
April 29th, 2014, 18:22
اكثر مردم نمي دونند هر چيزي را هر جايي نبايد وارد كرد از بس همه حال هواي پول مفت تو سرشونه اينجور ميشه

من خودم شخصن آدمايي را ديدم كه در خريد آنلاين معني كيبورد مجازي را نمي دونند و فكر ميكنند گذاشتن تا عداد را فراموش نكنيم
در اصل اين كلاهبرداري نيست ** خلي خودمونه

MagicVps.Com
April 29th, 2014, 21:08
قول چی را میخورند ؟

با این حال خیلیا قولشو میخورن=با این حال خیلیا گولشو میخورن

قول چی را میخورند ؟=گول چی را میخورند ؟

Bit-O-Byte
April 29th, 2014, 21:09
بله ایراد از خود مالباختگان بوده

البته رسانه ها هم باید آموزش بدهند بالاخره همه که مثل من و شما نمیدونند که فیشینگ چیه

shakari
April 29th, 2014, 21:31
:78:
ای بابا اشتب تایپیه خو چرا گیر میدین :دی
خوب طرف عقلش نمیرسه بابا رسانه همه جا میگه ما برای برندگانمون زنگ یا اس ام اس نمیزنیم و .....
حقشونه خوب میدونی هزینه تبلیغات چند ثانیه در تلوزیون چنده اون بدبختا صبح تا شب اون رو میگن.
موفق باشین

Saati
April 29th, 2014, 21:39
دهنش سرویس http://up.topforum.ir/images/99310893501922678441.jpg

reza115
April 29th, 2014, 22:25
اینجا ایران است

جمعیت 60 70 میلیونی که روزانه از هم ..... می کنند و خیال همه راحت است

sinakhan
April 30th, 2014, 02:00
آگاهی تهران دو تا سارق رو گرفته که یکیشون کافی نت داشته که موقع ثبت نام مواردی مثل دانشگاه و ... رمز دوم کارت مشتری ها رو می پرسیده ! و بعد از انجام کار مشتری، حساب مشتری رو هم سر فرصت خالی می کرده
مورد دوم هم سرویس دهنده دستگاه های پوز بوده که از رمز مغازه دار، سوء استفاده می کرده

در واقع اینا از بی اطلاعی مردم سوء استفاده می کنند.

shervinrv
April 30th, 2014, 11:24
من همیشه به آدرس کاملا دقت میکنم که یه وقت الکی نباشه