PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طریقه پارک دامین کردن دامنه

caspianhero
April 28th, 2014, 13:06
با سلام بر عزیزان

چند سئوال داشتم لطفا راهنمایی کنید؟

1.من یک دامنه دارم و از اسم اش زیاد راضی نیستم!! میخواستم یک دامنه ایرانیir جدید بخرم!! این دامنه میخوام از یک سرور دیگه ای بخرم و به هاست خودم منتقل کنم!! میخواستم بدونم تغییرات dns اش چطوری هست؟؟؟
ایا فقط باید توی سایت ایرناک تغییر dns یدهم!؟؟ یا توی سی پنل هم باید تغییر dnsبدهم؟؟؟ تنظیماتش چطوری هست؟؟؟

2. زمانیکه یک دامنه جدید میخریم: و ان دامنه به هاست ما منتقل می شود ایا پوشه ی جدیدی در قسمت public ایجاد می شود؟؟؟

3.زمانی که 2 یا 1 دامنه داشته باشیم:ایا سایت از نظر سئو مشکل پیدا نمی کند؟؟

سپاس

MOHAMMAD MOHSEN
April 28th, 2014, 13:21
1- دامنه و هاست دو موجودیت کاملا جدا هستند شما می تونید دامین تون رو از هر ثبت کننده ای بخواین بخرید. هاست ها دو تا نیم سرور دارند که شما باید روی دامین تون (برای آی آر از سایت ایرنیک) تنظیم کنید بعد باید داخل سی پنل این دامین رو وارد کنید (البته هاست شما باید این امکان رو به شما داده باشه)

2- در سی پنل دو گزینه هست
Addon Domain: اگر به صورت addon دامین رو اضافه کنید یه پوشه جدا ایجاد میکنه و شما می تونید فایل هاتون رو تو اون پوشه قرار بدین (برای بالا آوردن سایت جدا)

Park Domain: اگر به این صورت دامین رو اد کنید این دامین رو سایت فعلی شما قرار می گیره و پوشه جدیدی برای این دامین ایجاد نمی شه دامین جدید به عنوان آدرس اضافی سایت فعلی عمل میکنه

3- اطلاعات کاملی ندارم

yastheme
April 28th, 2014, 13:24
اگر از قابلیت AddonDomain استفاده کنید در حقیقت می توانید دو سایت محزا داشته باشید و برای یکی از دامین ها یک فولدر ساخته می شود, مهم هم نیست دامین از کجا ثبت شده باشد,
تنظیمات دی ان اس هم از هاستینگ باید دریافت کنید, برای هر دو دامین از یک نیم سرور استفاده می کنید,
برای پارک دامین هم دی ان اس ها همانطور که گفته شد از هاستینگ گرفته می شود و در قسمت پارک دامین اضافه می شود, یک سایت با دو دامنه از نظر سئو مشکل دارد, بهتر است بعد از اینکه پارک کردید از قسمت ریدایرکت دامین پارک شده را بر روی دامین دلخواه در سی پنل ریدایرکت کنید,
در اینصورت با زدن آدرس قبلی به آدرس جدید منتقل می شوند

caspianhero
April 28th, 2014, 13:54
ممنون دوستان:باز چند سئوال دیگه:
1.زمانیکه که یک دامنه را خریدم برای پارک منظورم هست!! ایا به طور همزمان می توان هم
Park Domain
و
AddonDomain
استفاده کرد؟؟؟ یا فقط یک حالت وجود داره؟؟؟

یک سایت با دو دامنه از نظر سئو مشکل دارد, بهتر است بعد از اینکه پارک کردید از قسمت ریدایرکت دامین پارک شده را بر روی دامین دلخواه در سی پنل ریدایرکت کنید,
در اینصورت با زدن آدرس قبلی به آدرس جدید منتقل می شوند

2.میشه بیشتر توضیح بدهید!!
مثلا من یک دامین اصلی دارم که با هاست خریدم مثلا sample.ir : بعدش میرم یک دامنه ی جدید دیگه از یک سرور دیگه می خرم و میخوام به هاست فعلی ام منتقل کنم: اسم اش هست example.ir !!! خب الان من از اسم دامنه اصلی ام که sample هست خوشم نمیاد!! میخوام سایتم با اسم example.ir باز بشود و توی سئو گوگل با این دامنه کار شود!! الان من باید کدام را به کدام ریدایرکت کنم؟؟؟

الان یک مشکل جدی دیگه وجود داره؟؟؟
برای دسترسی به سی پنل باید مثلا اینجوری نوشت: sample.ir:2098 ایا این را میشه به :example.ir:2098 تغییر داد؟؟؟

سپاس

yastheme
April 28th, 2014, 14:05
1.زمانیکه که یک دامنه را خریدم برای پارک منظورم هست!! ایا به طور همزمان می توان هم
Park Domain
و
AddonDomain

مثلا من یک دامین اصلی دارم که با هاست خریدم مثلا sample.ir : بعدش میرم یک دامنه ی جدید دیگه از یک سرور دیگه می خرم و میخوام به هاست فعلی ام منتقل کنم: اسم اش هست example.ir !!! خب الان من از اسم دامنه اصلی ام که sample هست خوشم نمیاد!! میخوام سایتم با اسم example.ir باز بشود و توی سئو گوگل با این دامنه کار شود!! الان من باید کدام را به کدام ریدایرکت کنم؟؟؟

برای دسترسی به سی پنل باید مثلا اینجوری نوشت: sample.ir:2098 ایا این را میشه به :example.ir:2098 تغییر داد؟؟؟

سپاس
به طور همزمان نمیشود از پارد و اد آن دامین استفاده کرد,
شما تو قسمت پارک دامین sample.ir را پارک می کنید و در قسمت ریدایرکت sample.ir را به example.ir ریدایرکت می کنید,

شما وقتی آدرس sample.ir:2098 وارد کنید به example.ir:2098 منتقل می شود! البته در صورتی که طبق بالا ریدایرکت کرده باشید

iwpanel
April 28th, 2014, 14:10
Park Domain
و
AddonDomain

سپاس

دوست عزیز شما چرا اینکار رو میکنید کلا سایتتون رو ببرید روی دامین جدید که لینک اصلی بشه بعد رو seo کارکنید که عین سایت قبلیتون بیاد بالابعد دامین قبلی هم Redirects توcpnaelبفرستید رو دامین جدید

caspianhero
April 28th, 2014, 15:11
دوست عزیز شما چرا اینکار رو میکنید کلا سایتتون رو ببرید روی دامین جدید که لینک اصلی بشه بعد رو seo
کارکنید که عین سایت قبلیتون بیاد بالابعد دامین قبلی هم Redirects توcpnaelبفرستید رو دامین جدید

چطوری باید تنظیم کنم؟؟لطفا بیشتر توضیح بدهید؟ من مبتدی هستم لطفا راهنمایی کنید؟
سپاس

iwpanel
April 28th, 2014, 15:45
چطوری باید تنظیم کنم؟؟لطفا بیشتر توضیح بدهید؟ من مبتدی هستم لطفا راهنمایی کنید؟
سپاس
لطفا در ياهو بامن درارتباط باشيد
Id yahoo: techshiraz

caspianhero
April 28th, 2014, 15:53
دوست عزیز :روی ستم یاهو مسنجر ندارم!! لطفا همینجا راهنمایی کن!!
ایا
AddonDomain باید ثبت کنم؟؟
سپاس

iwpanel
April 28th, 2014, 16:05
دوست عزیز :روی ستم یاهو مسنجر ندارم!! لطفا همینجا راهنمایی کن!!
ایا
AddonDomain باید ثبت کنم؟؟
سپاس

نگاه کن دوست عزیز اولین کاره اینه که شما dns دامین جدیدتون رو همین dns هاستتون بذارید بعد از این کار باید به پشتیبانی هاستتون بگید دامینتون رو با دامین جدید عوض کنه خوب بعد از اینکه دامینتون به دامین جدید عوض شد به یه مشکل خیلی بزرگ بر میخورید اونم از نظره seo هست

iwpanel
April 28th, 2014, 16:22
برای اینکه seo شما هم تو گوگل درست بشه لینکه دامین جدیدتون رو توی Webmasters – Google (http://www.google.com/webmasters/) ثبت کنید سایت جدیدتونم سری میاد تو گوگل البته یه مقداری باید روش کار کنید

بعد از اون وارد cpanel بشید قسمت
Redirects رو پیدا کنید دامین قبلی که داشتید رو Redirect کنید رو دامین جدید که هر دو دامینتون کار کنه

caspianhero
April 28th, 2014, 16:24
نگاه کن دوست عزیز اولین کاره اینه که شما dns دامین جدیدتون رو همین dns هاستتون بذارید بعد از این کار باید به پشتیبانی هاستتون بگید دامینتون رو با دامین جدید عوض کنه خوب بعد از اینکه دامینتون به دامین جدید عوض شد به یه مشکل خیلی بزرگ بر میخورید اونم از نظره seo
هست
ممنون دوست عزیز: چرا به مشکل سئو بر می خورم؟؟ من تازه دامین و هاست خریدم و سایت را بالا نیاوردم!!
الان من نفهمیدم عاقبت چه کار کنم؟؟؟ پشتیبانی ان سایتی که من ازش هاست خریدم میگه با از طریق
AddonDomain باید ادرس جدید ثبت کنی؟؟
سپاس

iwpanel
April 28th, 2014, 16:30
ممنون دوست عزیز: چرا به مشکل سئو بر می خورم؟؟ من تازه دامین و هاست خریدم و سایت را بالا نیاوردم!!
الان من نفهمیدم عاقبت چه کار کنم؟؟؟ پشتیبانی ان سایتی که من ازش هاست خریدم میگه با از طریق
AddonDomain باید ادرس جدید ثبت کنی؟؟
سپاس

خوب اگه هنوز رو دامین قبلیتم فایلی نیست پس دیگه مشکل seo نداری فقط دامین جدیدت از همون
AddonDomain اوکی کن فایلت رو up کن تو پوشه دامینه دامین قبلیتم فقط Redirect کن که مشکل نداشته باشه برای seo مرکزت بشه همون دامین اصلیت

caspianhero
April 29th, 2014, 13:08
دوستان :این ارور در هنگام addon domain رخ داده هست!! یعنی چی؟؟

http://upload7.ir/imgs/2014-04/91526233106680269762.jpg

سپاس

iwpanel
April 29th, 2014, 14:21
دوستان :این ارور در هنگام addon domain رخ داده هست!! یعنی چی؟؟

http://upload7.ir/imgs/2014-04/91526233106680269762.jpg

سپاس

مشكل تو ست شدن dns هست كي dns تعريف كرديد براش؟

caspianhero
April 29th, 2014, 15:44
دیشب یک دامنه جدید خریدم!! مثل اینکه ایرنیک ثبت اش نکرده!! شاید برای همین باشه!! نمیدونم والا؟؟
dns را همین امروز تغییر دادم!!
سپاس

iwpanel
April 29th, 2014, 18:38
دیشب یک دامنه جدید خریدم!! مثل اینکه ایرنیک ثبت اش نکرده!! شاید برای همین باشه!! نمیدونم والا؟؟
dns را همین امروز تغییر دادم!!
سپاس

اگه امروز dns دامین رو عوض کردید باید صبر کنید تا تا حداکثر از 2-72 ساعت طول میکشه

caspianhero
April 29th, 2014, 20:05
ممنون دوست عزیز: راستی ایا راهی وجود داره که بشه از یک سرویس دهنده هاست به دلیل عدم راه اندازی کار کاربر شکایت کرد؟؟؟ سرویس دهنده من که تاپ هاست هست خیلی پشتیبانی اش صفر هست!! اصلا جواب ادم را نمی دهند و کار ادم را راه نمی اندازند!!
سپاس

iwpanel
April 29th, 2014, 21:31
ممنون دوست عزیز: راستی ایا راهی وجود داره که بشه از یک سرویس دهنده هاست به دلیل عدم راه اندازی کار کاربر شکایت کرد؟؟؟ سرویس دهنده من که تاپ هاست هست خیلی پشتیبانی اش صفر هست!! اصلا جواب ادم را نمی دهند و کار ادم را راه نمی اندازند!!
سپاس

اگه نماد الکترونیکی دارن تو وزارت صنعت معدن میتونید شکایت کنید اگه هم ندارن بیخیال بشید خیلی بهتره