PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی سرویس دهی اتوماتیک مانند پارس پک

succes
April 28th, 2014, 12:28
با سلام

می خوام بدونم چه جوری میتونم سرویسی مثل سرویس های پارس پک ارائه بدم ؟ همه چی اتوماتیک باشه ... کاربر بتونه هروقت خواست هاستشو آپگرید یا دانگرید کنه ... مشتری های سرور مجازی بتونن خودشون سرورشون رو Rebiuld کنن ... بعد از سفارش سرور بصورت اتوماتیک سرورش نصب بشه (مثل VPS.net)

از نظر هزینه مشکلی نداریم ... اگر کسی راهکاری داره ازش استقبال می کنیم...

glxx
April 28th, 2014, 19:51
ماژولش اختصاصی است
سرچ کنید قبلا صحبت شده در این مورد

HugeServer
April 28th, 2014, 19:56
با سلام

می خوام بدونم چه جوری میتونم سرویسی مثل سرویس های پارس پک ارائه بدم ؟ همه چی اتوماتیک باشه ... کاربر بتونه هروقت خواست هاستشو آپگرید یا دانگرید کنه ... مشتری های سرور مجازی بتونن خودشون سرورشون رو Rebiuld کنن ... بعد از سفارش سرور بصورت اتوماتیک سرورش نصب بشه (مثل VPS.net)

از نظر هزینه مشکلی نداریم ... اگر کسی راهکاری داره ازش استقبال می کنیم...

onapp

Iran Tech
April 28th, 2014, 20:41
ببینید solusvm تمام این امکانات رو داره ولی از اونجایی که مجازی سازی شما vmware هست شما نمیتونید به solusvm وصل کنید تا سرور رو تحویل آنی بده.
پیشنهاد میشه از kvm استفاده کنید یا اینکه از xen استفاده کنید.

mhiizadi
April 28th, 2014, 21:33
solusvm
خیلی زیباست :D

succes
April 30th, 2014, 13:01
سلام
با کنترل پنل سولو تمامی این کارها شدنی هست

برای اطلاعات بیشتر با ای دی یاهو من در تماس باشد :

Ticket: http://yon.ir/TE7j
tell: 0937-3715950
Email: admin@novinhosting.org
YI!: sajad zero(بدون فاصله بین دو کلمه)

تا 24 ساعت بک مانی
کیفیت شعار نیست

کنرل پنل سولو مجازی ساز هست یا سیستم عامل هست چی هست ؟؟ من الان VMware دارم ... چه جوری میتونم این کار رو پیاده کنم ؟!

hostfire
April 30th, 2014, 13:07
کنرل پنل سولو مجازی ساز هست یا سیستم عامل هست چی هست ؟؟ من الان VMware دارم ... چه جوری میتونم این کار رو پیاده کنم ؟!

سولوس پنل هست
شما نمیتونید این کار رو بکنید!
باید حتما مجازی سازتون xen یا kvm باشه

succes
April 30th, 2014, 13:20
یعنی تمام سایت هایی (مثل پارس پک ، VPS.net و ... ) از مجازی ساز های Xen یا KVM اسفاده می کنند ؟؟ با Vmware هیچ راهی نداره ؟؟

- - - Updated - - -

onapp

میشه توضیحاتی در این مورد داده بشه ؟ به چه کاری میاد ؟؟ سایتش که خیلی مبهمه و دمو هم نمی ده

persian.developer
April 30th, 2014, 13:31
یعنی تمام سایت هایی (مثل پارس پک ، VPS.net و ... ) از مجازی ساز های Xen یا KVM اسفاده می کنند ؟؟ با Vmware هیچ راهی نداره ؟؟

- - - Updated - - -

میشه توضیحاتی در این مورد داده بشه ؟ به چه کاری میاد ؟؟ سایتش که خیلی مبهمه و دمو هم نمی ده
OnApp - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/OnApp)

sssoheil
April 30th, 2014, 16:18
سلام
kvm,xen,openvz,virtuozzo
مجازی سازهایی هستند که بر روی لینوکس CentOS(منظور از سنتوس کلا نسخه های RedHat base هست که بهترین گزینه از نظر امنیت و پایداری برای استفاده بر روی سرورها میباشند). قابل نصب میباشند و دارای یک سری شباهت ها و تفاوتها و نقاط ضعف و قوت نسبت به هم هستند.

virtuozzo:
بر روی لینوکس CentOSو windows server2003,2008 قابل نصب میباشد.از نظر هزینه لایسنس اصلا مقرون به صرفه نیست.از نظر کیفیت مجازی سازی که ارایه میده فوق العاده هست.از تمام منابع سخت افزاری با بهینه ترین روشها مجازی سازی میکنه به طوری که شرکت سازنده parallel virtuozzo ادعا کرده تا 300% بیشتر از مجازی سازهای دیگه تراکم و بهره وری داره از سخت افزار و از نظر تعداد vm که ارایه میده از مجازی سازهای دیگه بیشتر هست بدون oversell.کاملا اتوماسیون هست و در حال حاضر بیشترین استفاده رو دیتا سنترهای معتبر از اون دارن و از نقاط ضعفش هم اینه که فقط ماشین مجازی لینوکس میشه روی اون نصب کرد.

OpenVZ:
یک مجازی ساز ساده و با امکانات نسبتا مناسب برای CentOS میباشد.oversell در این مجازی ساز نزدیک به 0 است ولی تضمین شده نیست.از نظر امنیت دارای امنیت بالایی میباشد و از نقاط ضعف ان کیفیت پایینی است که در ماشین های مجازی ویندوز ارایه میدهد.از نظر سختی و اسانی کار با ان از مجازی سازهای دیگر اسانتر است ولی از نقاط ضعف دیگر ان انعطاف پذیری و سرعت پایین ان نسبت به KVM , Xen میباشد.منابع در ماشین های مجازی این مجازی ساز بطور کامل اختصاصی نیست.نسبت به kvm , xen مقرون به صرفه است.

Xen و KVM:
از نظر کیفیت و پایداری بسیار شبیه به هم هستند.دارای امنیت فوق العاده نسبت به مجازی سازهای دیگر هستند.منابع کاملا اختصاصی ارایه میدهند و عدم oversell در این دو مجازی ساز تضمین شده است.ایجاد محیط ایزوله بسیار قوی بین ماشین های مجازی و انعطاف پذیری بالاتر نسبت به openVZ ,Virtuozzo و امکانات فوق العاده بالا این دو مجازی ساز را یک سرو گردن از مجازی سازهای دیگر بالاتر قرار میدهد.هر چند کیفیت و امکاناتی که KVM ارایه میدهد به مراتب از XEN بیشتر است.

در مورد کنترل پنل های solusVM , Virtualizor که اتماسیون سازی میکنند و امکانات فوق العاده ای هم ارایه میدهند به همین بسنده میکنم که اگر بالاترین کیفیت و راحتی استفاده مد نظرتون هست بهترین انتخاب KVM+Virtualizor است.لینک دمو virtualizor در زیر براتون قرار دادم.از نظر لایسنس ماهیانه هم از SolusMV ارزانتر است.طیف وسیعی از سیستم عاملها رو هم براتون مجازی سازی میکنه و تمپلیت میگیره و با یک کلیک در عرض چند ثانیه ماشین مجازیتون رو Deploy میکنه.

?Admin Demo= http://demo.virtualizor.com:4084/index.php

User Demo= http://demo.virtualizor.com/index.php?#!act=usersettings

viva
April 30th, 2014, 16:41
سلام
kvm,xen,openvz,virtuozzo
مجازی سازهایی هستند که بر روی لینوکس CentOS(منظور از سنتوس کلا نسخه های RedHat base هست که بهترین گزینه از نظر امنیت و پایداری برای استفاده بر روی سرورها میباشند). قابل نصب میباشند و دارای یک سری شباهت ها و تفاوتها و نقاط ضعف و قوت نسبت به هم هستند.

virtuozzo:
بر روی لینوکس CentOSو windows server2003,2008 قابل نصب میباشد.از نظر هزینه لایسنس اصلا مقرون به صرفه نیست.از نظر کیفیت مجازی سازی که ارایه میده فوق العاده هست.از تمام منابع سخت افزاری با بهینه ترین روشها مجازی سازی میکنه به طوری که شرکت سازنده parallel virtuozzo ادعا کرده تا 300% بیشتر از مجازی سازهای دیگه تراکم و بهره وری داره از سخت افزار و از نظر تعداد vm که ارایه میده از مجازی سازهای دیگه بیشتر هست بدون oversell.کاملا اتوماسیون هست و در حال حاضر بیشترین استفاده رو دیتا سنترهای معتبر از اون دارن و از نقاط ضعفش هم اینه که فقط ماشین مجازی لینوکس میشه روی اون نصب کرد.

OpenVZ:
یک مجازی ساز ساده و با امکانات نسبتا مناسب برای CentOS میباشد.oversell در این مجازی ساز نزدیک به 0 است ولی تضمین شده نیست.از نظر امنیت دارای امنیت بالایی میباشد و از نقاط ضعف ان کیفیت پایینی است که در ماشین های مجازی ویندوز ارایه میدهد.از نظر سختی و اسانی کار با ان از مجازی سازهای دیگر اسانتر است ولی از نقاط ضعف دیگر ان انعطاف پذیری و سرعت پایین ان نسبت به KVM , Xen میباشد.منابع در ماشین های مجازی این مجازی ساز بطور کامل اختصاصی نیست.نسبت به kvm , xen مقرون به صرفه است.

Xen و KVM:
از نظر کیفیت و پایداری بسیار شبیه به هم هستند.دارای امنیت فوق العاده نسبت به مجازی سازهای دیگر هستند.منابع کاملا اختصاصی ارایه میدهند و عدم oversell در این دو مجازی ساز تضمین شده است.ایجاد محیط ایزوله بسیار قوی بین ماشین های مجازی و انعطاف پذیری بالاتر نسبت به openVZ ,Virtuozzo و امکانات فوق العاده بالا این دو مجازی ساز را یک سرو گردن از مجازی سازهای دیگر بالاتر قرار میدهد.هر چند کیفیت و امکاناتی که KVM ارایه میدهد به مراتب از XEN بیشتر است.

در مورد کنترل پنل های solusVM , Virtualizor که اتماسیون سازی میکنند و امکانات فوق العاده ای هم ارایه میدهند به همین بسنده میکنم که اگر بالاترین کیفیت و راحتی استفاده مد نظرتون هست بهترین انتخاب KVM+Virtualizor است.لینک دمو virtualizor در زیر براتون قرار دادم.از نظر لایسنس ماهیانه هم از SolusMV ارزانتر است.طیف وسیعی از سیستم عاملها رو هم براتون مجازی سازی میکنه و تمپلیت میگیره و با یک کلیک در عرض چند ثانیه ماشین مجازیتون رو Deploy میکنه.

?Admin Demo= http://demo.virtualizor.com:4084/index.php

User Demo= http://demo.virtualizor.com/index.php?#!act=usersettings

اول پست رو بخون بعد توضیح بده . سوال چیز دیگه ای بوده شما درباره مجازی سازها توضیح میدی؟ :109:

- - - Updated - - -

این که شما میخواهید یک پلاگین هست که باید نوشته بشه

sssoheil
April 30th, 2014, 16:47
اول پست رو بخون بعد توضیح بده . سوال چیز دیگه ای بوده شما درباره مجازی سازها توضیح میدی؟ :109:

- - - Updated - - -

این که شما میخواهید یک پلاگین هست که باید نوشته بشه

اول سلام بعدا کلام

دوست عزیز بنده ایشون رو راهنمایی کردم و فکر میکنم خود ایشون صلاحیت بیشتری نسبت به تشخیص اینکه سوالشون چی بوده و چه جوابی نیاز دارن داشته باشن.فکر نمیکنم توضیحاتم بیهوده بوده باشه.:) ضمن اینکه اگر هدفشون اتوماسیون بر روی vmware هست OnApp انتخاب خوبی هست برای این کار و از این پلاگینی که شما میفرمایید هم قویتر و کم نقص تر و معتبر تر است :)

OnApp - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/OnApp)

OnApp (http://onapp.com/)

Mr.Te0
May 1st, 2014, 13:59
در مورد مجازی ساز وی ام ویر که دوستان توضیحات کامل دادند.
در مورد Slous vm i باید بگم اگر اگاهی کامل دارید سمت مجازی ساز xen ,بروید.
در این نوع مجازی سازی ، ماشین های مجازی دارای منابع اختصاصی است.
با این روش میتونید به راحتی تمامی مراحل تحویل سرویس را اتوماتیک کنید.

succes
May 5th, 2014, 09:21
بین این همه استاد کسی نبود بگه پارس پک از چه سیستمی استفاده می کنه که کاربر می تونه اتوماتیک سیستم عامل نصب کنه ؟؟من نیاز دارم به این گزینه در ضمن مجازی ساز من Vmware هست ...

با vcenter هم نمیشه این کار رو کرد ؟؟

من سمت Cloudstack رفتم و روی سرور نصبش کردم ... آیا کسی تاحالا با Open Stack یا Cloud Stack کار کرده ؟؟

amirfateh
May 5th, 2014, 10:02
باسلام،
پارس پک مبتنی بر API , vmware خودش برنامه نویسی اختصاصی انجام داده است.
شما هم اگر وقت وهزینه و تیم فنی را دارید می تونید انجام بدین

j4b3r
May 5th, 2014, 10:15
بین این همه استاد کسی نبود بگه پارس پک از چه سیستمی استفاده می کنه که کاربر می تونه اتوماتیک سیستم عامل نصب کنه ؟؟من نیاز دارم به این گزینه در ضمن مجازی ساز من Vmware هست ...

من سمت Cloudstack رفتم و روی سرور نصبش کردم ... آیا کسی تاحالا با Open Stack یا Cloud Stack کار کرده ؟؟

سلام
به نظرم پارس پک روی کلود هست .
همه این موارد و تحویل های انی رو میتونی با Open Stack هم انجام بدید.
من کلود استک رو تست کردم ولی استفاده تجاری نداشتم ازش

succes
May 10th, 2014, 10:18
ببینید solusvm تمام این امکانات رو داره ولی از اونجایی که مجازی سازی شما vmware هست شما نمیتونید به solusvm وصل کنید تا سرور رو تحویل آنی بده.
پیشنهاد میشه از kvm استفاده کنید یا اینکه از xen استفاده کنید.

میشه بیشتر توضیح بدین ؟ من می خوام Xen نصب کنم و این رو پیاده سازی کنم ... آیا مایل به همکاری با ما هستید با حقوق توافقی ؟؟

- - - Updated - - -

سلام
به نظرم پارس پک روی کلود هست .
همه این موارد و تحویل های انی رو میتونی با Open Stack هم انجام بدید.
من کلود استک رو تست کردم ولی استفاده تجاری نداشتم ازش

میشه مرجع جامعی برای Open Stack بدین تا ببینیم چه جوری نصب و کانفیگ میشه ؟ در ضمن مجازی ساز باید Xen یا KVM باشه یا با Vmware هم سازگاری داره ؟؟

من CloudStack رو نصب کردم و با موفقیت بالا اومد ولی کانفیگش مرجعی نداشت و کانفیگ نشد

برای همکاری با ما مایل به تعیین هزینه هستیم تا با آموزش ها تون مارو راهنمایی کنید و از نظر هزینه هم مشکلی نداریم ... فقط راهنمایی کنید ...

HugeServer
May 10th, 2014, 12:08

با vCenter و یا خود ESXi نیز میتوانید از طریق API این کار هارو انجام دهید.
برای Cloud معمولا ESXi به عنوان Hypervisor و vCenter برای مدریت Hypervisor ها و در نهایت vCloud Director و vCloud Automation برای موارد اتوماسیونی و مدریت Cloud استفاده میشود.

اگر میخواهید از Xen استفاده کنید توصیه بنده XCP و OpenStack هست.

موفق باشید.

sssoheil
May 10th, 2014, 13:28
میشه بیشتر توضیح بدین ؟ من می خوام Xen نصب کنم و این رو پیاده سازی کنم ... آیا مایل به همکاری با ما هستید با حقوق توافقی ؟؟

- - - Updated - - -

میشه مرجع جامعی برای Open Stack بدین تا ببینیم چه جوری نصب و کانفیگ میشه ؟ در ضمن مجازی ساز باید Xen یا KVM باشه یا با Vmware هم سازگاری داره ؟؟

من CloudStack رو نصب کردم و با موفقیت بالا اومد ولی کانفیگش مرجعی نداشت و کانفیگ نشد

برای همکاری با ما مایل به تعیین هزینه هستیم تا با آموزش ها تون مارو راهنمایی کنید و از نظر هزینه هم مشکلی نداریم ... فقط راهنمایی کنید ...

از فایل pdf که لینکشو براتون گذاشتم میتونید به عنوان یه رفرنس حرفه ای برای نصب و کانفیگ CloudStock استفاده کنید :)

http://198.143.149.100/Linux/CloudStack3.0.0-3.0.2InstallGuide.pdf

gr8linux
June 21st, 2014, 02:27
سلام
سایت پارس پک از نرم افزار Proxmox VE استفاده می کنه البته نسبت به باقی نرم افزارها خوبه اما خیلی هم Cloud نیست تقریبا بر روی دو سرور حداکثر کار میکنه ولی نسبت به باقی نرم افزارهای Opensource بهتر است.توسعه لازم داره و نمیشود فقط با نصب یک ابزار سایتی مثل پارس پک رو تولید کرد.
اگر شما از VMware استفاده میکنید می تونید Cloudstack رو بهش متصل کنید البته من پیشنهاد می کنم که از همون vCloud Director استفاده کنید بهتر است.
موفق باشید.

iran-developers
June 21st, 2014, 08:02
سلام
سایت پارس پک از نرم افزار Proxmox VE استفاده می کنه البته نسبت به باقی نرم افزارها خوبه اما خیلی هم Cloud نیست تقریبا بر روی دو سرور حداکثر کار میکنه ولی نسبت به باقی نرم افزارهای Opensource بهتر است.توسعه لازم داره و نمیشود فقط با نصب یک ابزار سایتی مثل پارس پک رو تولید کرد.
اگر شما از VMware استفاده میکنید می تونید Cloudstack رو بهش متصل کنید البته من پیشنهاد می کنم که از همون vCloud Director استفاده کنید بهتر است.
موفق باشید.
سلام
دوستان می گید پارس پک کلود داره ولی از نظر من کیفیت وی پی اس هاش از وی پی اس معمولی خیلی از دوستانم کمتر
البته کلود ایران با خارج کشور دنیا تا دنیا فرق داره
شما یه وی پی اس کلود از سایت های خارجی بگیرید ببینید دنیا تا دنیا فرق دارن :)

javadezati
June 21st, 2014, 13:04
سلام
کیفیت بستگی داره اشتراکی و شیر شده باشه
یا
منابع اختصاصی
در سایت ما هزینه منابع اختصاصی دو برابر اشتراکی هست(البته فقط رم اختصاصی می شود)
با تشکر

InterServer.ir
June 21st, 2014, 13:06
سلام
دوستان می گید پارس پک کلود داره ولی از نظر من کیفیت وی پی اس هاش از وی پی اس معمولی خیلی از دوستانم کمتر
البته کلود ایران با خارج کشور دنیا تا دنیا فرق داره
شما یه وی پی اس کلود از سایت های خارجی بگیرید ببینید دنیا تا دنیا فرق دارن :)

کاش فقط اورسل داشتند ولی...