PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش مقدماتی سئو و بهینه سازی وبسایت

xmasoud
April 26th, 2014, 19:52
با سلام خدمت تمامی کاربران عزیز امروز تصمیم دارم یک تاپیک ایجاد و در مورد سئو کمی حرف بزنیم.

خوب برای اینکه سایت شما در گوگل و دریگر موتورهای جستجوگر مهم القا بشه چند راه وجود داره که بنده به ترتیب عرض میکنم.

1- نام دامنه مناسب
2- آپدیت های مرتب و منظم
3- استفاده از کلمات کلیدی مناسب و متا تگ ها که همانطور که میدونید استفاده بیش از حد مضر میباشد.
4- استفاده از مپ برای وبسایت (در این رابطه بعضی از سی ام اس ها این قابلیت رو دارن بعضی که ندارن دستی باید بسازید و به روز باشید)
5- استفاده از خواراک که همون rss
6- سعی در استفاده نشدن iframe
7- رادیکت نکردن دامنه
8- معرفی به وب مستر گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر
9- و .... .

خوب این موضوع ها جای بحث داره اگر تشکر بشه و درخواست بدید همین جا کاملا آموزش میدم.

موفق باشید...

DeLtAvPs
April 26th, 2014, 20:05
دوست عزیز این موارد رو همه میدونند! مهم اینه هر کدوم رو به صورت دقیق توضیح بدید
تشکر هم مسلما موقعی توسط کاربرها انجام میشه که مطالب مفید باشه
اتفاقا من دنبال راهکار های سئو بودم
اگر بتونید همه موارد رو به صورت دقیق و در صورت نیاز با تصویر شرح بدید مطمئنا تاپیک پرمحتوایی خواهد بود

tikan
April 27th, 2014, 09:46
دوست عزیز این موارد رو همه میدونند! مهم اینه هر کدوم رو به صورت دقیق توضیح بدید
تشکر هم مسلما موقعی توسط کاربرها انجام میشه که مطالب مفید باشه
اتفاقا من دنبال راهکار های سئو بودم
اگر بتونید همه موارد رو به صورت دقیق و در صورت نیاز با تصویر شرح بدید مطمئنا تاپیک پرمحتوایی خواهد بود

من فکر می کنم برای توضیح هر کدوم از این موارد به چند ساعت آموزش نیاز داره اما یکی دو تاش رو سعی می کنم یکم بیشتر از یک نیم خط براتون توضیح بدم :

1 - در مورد انتخاب نامه دامنه باید سعی بشه موارد زیر لحاظ بشه :
- یکی اینکه سعی بشه حتما تعداد حروف کم باشه
- سعی بشه از کلمات کلیدی در دامنه استفاده بشه (این مورد اجبار نیست اما اگه باشه بد نیست مثلا یک شرکت فروش سیم کارت می تونه اسم simcartbartar رو انتخاب کنه)

2- یکی از مهمترین مواردی که برای موتورهای جستجو مهم است محتوای مفید و منحصر به فرد است یه این معنی که باید حتما توسط خود صاحب وب سایت تولید و یا ترجمه شده باشه و نظم این آپدیت ها می تونه بسیار برای افزایش اعتبار شما نزد موتورهای جستجو کمک شایانی کنه . خزنده گوگل برای اینکه به وب سایت شما سر بزنه زمان بازدید و سر زدن به سایت شما را با میزان آپدیت شما هماهنگ می کنه اگر ماهی یکبار محتوا آپلود کنید خزنده دیر به دیر به سایت شما سر می زند و اگر روزی دو بار و یا دو روزی یکبار محتوا آپلود نمایید خزنده گوگل هر روز و روزی چند بار به وب سایت شما سر می زنه و مطالب شما رو ایندکس می کنه و قطعا این امر در نتایج شما و ایندکس صفحات شما تاثیر بسیار بالایی خواهد داشت

3- نوشتن متا تگ های تایتل و توضیحات بسیار ضروری و مهم است که باید قانون 65 تا 70 کاراکتر برای تایتل و همچنین 160 کاراکتر را برای توضیحات لحاظ کنید و در این تعداد سعی کنید مهمترین کلمات کلیدی خودتون رو قرار دهید . دقت کنید در توضیحات تحت هیچ شرایطی کلمه کلیدی نوشته نشود بلکه متن توضیحی با تعداد کاراکتر حداکثر 160 و حاوی کلمات کلیدی مهمی که در تایتل صفحه هم قرار دادید نوشته شود

4- اشتباه بزرگی که بسیاری از سئومن ها دارند این هست که فکر می کنند نقشه سایت باعث افزایش رتبه سایت در گوگل می شه که باید عرض کنم این گفته اصلا صحیح نیست بلکه نقشه سایت فقط سرعت ایندکس صفحات رو در گوگل افزایش می ده نه اینکه مثلا کلمه کلیدی شما که در صفحه 5 هست با قراردادن نقشه سایت به صفحه 2 بیاد . پس دقت کنید که حتما از نقشه سایت استفاده کنید تا تعداد صفحات ایندکس شده شما در گوگل افزایش یابد . و نکته بعدی اینکه نقشه سایت شما حتما باید auto update باشد یعنی با اضافه کردن یک صفحه اتوماتیک به نقشه سایتتون اضافه بشه

باقی نکته ها در روزهای بعد توضیح ریزتر داده خواهد شد

امیدورام مفید باشه براتون

behnamy01
April 27th, 2014, 19:19
مورد 6 رو میشه بیشتر توضیح بدید؟ منظورتون اینه که سایت های دیگه رو به صورت آی فریم توی سایت خودمون نشون ندیم یا اینکه واسه تبلیغ از تبلیغات آی فریمی مثل سایت های لینک کوتاه کن استفاده نکنیم؟

xmasoud
April 28th, 2014, 06:36
مورد 6 رو میشه بیشتر توضیح بدید؟ منظورتون اینه که سایت های دیگه رو به صورت آی فریم توی سایت خودمون نشون ندیم یا اینکه واسه تبلیغ از تبلیغات آی فریمی مثل سایت های لینک کوتاه کن استفاده نکنیم؟

دوست عزیزم در رابطه با iframe خیلی ها میان به عنوان مثال از طریق iframe لایک های فیسبوکشون یا کلا سایت های دیگرو در وبسایت خودشون به نمایش در میارن که این علاوه بر اینکه مفید نیست بلکه به سئو شما هم آسیب میزنه.

hamid.soltani92
April 28th, 2014, 07:36
سلام.
از آموزشتون ممنونم.
میشه در مورد واژه نخست مورد ۷ ( رادیکت) یک توضیح بدید؟
هرگز این واژه رو نشنیده بودم و نمیدونم چی هست!

xmasoud
April 28th, 2014, 11:02
سلام.
از آموزشتون ممنونم.
میشه در مورد واژه نخست مورد ۷ ( رادیکت) یک توضیح بدید؟
هرگز این واژه رو نشنیده بودم و نمیدونم چی هست!

به طور مثال شما از دامنه ی server.ir استفاده میکنید و دامنه دیگر که دارید به نام server1.r که انتقال میدید به server1.ir پس در اینصورت این دامنه مهم تلقی نمیشود.

hamid.soltani92
April 28th, 2014, 11:28
به طور مثال شما از دامنه ی server.ir استفاده میکنید و دامنه دیگر که دارید به نام server1.r که انتقال میدید به server1.ir پس در اینصورت این دامنه مهم تلقی نمیشود.
از پاسختون ممنونم.
ولی فکر کنم منظورتون ریدایرکت ​بوده باشه!

tejaratbazar
April 30th, 2014, 19:52
سلام
من یک سایت آگهی اینترنتی به نام www.tejaratbazar.com راه اندازی کردم.
هر کدام از دوستان که خواست می تونه بیاد و آگهی لینک دار توی سایتم بذاره

DeLtAvPs
April 30th, 2014, 19:53
سلام
من یک سایت آگهی اینترنتی به نام www.tejaratbazar.com (http://www.tejaratbazar.com) راه اندازی کردم.
هر کدام از دوستان که خواست می تونه بیاد و آگهی لینک دار توی سایتم بذاره
دوست عزیز اینجا جای ثبت این موارد نیست

azarnet
June 26th, 2014, 00:09
آموزش سئو و بهینه سازی
سئو و بهینه سازی (http://mizbanseo.com/category/search-engine-optimization/)

mobomas
June 27th, 2014, 11:18
دوست عزیزم در رابطه با iframe خیلی ها میان به عنوان مثال از طریق iframe لایک های فیسبوکشون یا کلا سایت های دیگرو در وبسایت خودشون به نمایش در میارن که این علاوه بر اینکه مفید نیست بلکه به سئو شما هم آسیب میزنه.

برای نماد الکترونیکی تجارت اجبارا باید از آی فریم استفاده کرد . راه چاره چیست ؟

hanzaleh
July 7th, 2014, 20:01
مفید بود تشکر اما ادامه بدید

gharche
July 9th, 2014, 23:13
سلام
ممنون از مطالبتون، لطفا اطلاعات کامل تری رو در اختیار من و دوستانتون قرار بدید، این اطلاعات پایه رو در خیلی از جاها میشه پیدا کرد.

HRE2012
July 10th, 2014, 00:00
با تشکر از دوستان گرامی
اگه توضیحات بیشتر بشه ممنون میشیم