PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد انتقال هارد اضافه از ویندوز به vmware

taha_2011
April 26th, 2014, 13:49
سلام دوستان
حدود 100 گیگ فضای خالی روی یکی از وی پی اس های ویندوزم دارم میخوام انتقالش بدم به وی ام این 100 گیگ رو که یکی دیگه وی پی اس باهاش بسازم
آیا راهی داره؟
کل هاردش 800 گیگ هست و نمیتونم اطلاعات رو به خاطر این 100 گیگ پاک کنم از دوستانی که وارد هستند ممنون میشم کمکم کنند.
سپاس گزارم

taha_2011
April 26th, 2014, 16:52
بروز شد

zartosht
April 26th, 2014, 17:02
منظور شما اینکه میخواهید 100 گیگ از فضای یک سرور مجازی ویندوز کم کنید ؟

تا جای که من اطلاع دارم فقط در مجازی ساز xen امکان کم کردن هارد دیسک بود ، اگر منظور شما همین است اطلاع دهید تا بررسی کنم .

zartosht
April 26th, 2014, 17:11
بررسی شد ، درصورتی که فضای هارد دیسک رو از طریق esxi کم کنید سرور شما دچار مشکل میشود ، تنها راه استفاده از سی دی جی پارتت و تنظیم مجدد پارتیشن بندی هست که این کار اگر آشنای ندارید پیشنهاد نمیشه .

Iran Tech
April 26th, 2014, 17:12
شما ایتدا 100 گیگ از دیسک سرورتون کم کنید با نرم افزارهای مدیریت دیسک.
سپس از vmware هم دیسک سرور رو کم کنید.
سرور را ریستارت کنید.
مشکل حل خواهد شد.

OmidX
April 26th, 2014, 18:01
امکان کم کردن هارد در سروری ک با VMware ESXi مجازی سازی شده ، نیست !

taha_2011
April 26th, 2014, 19:28
ممنون از پاسخ دوستان
درحال حاضر هیچ راه حل بی دردسری نیست؟

websazha
April 26th, 2014, 19:41
بررسی شد ، درصورتی که فضای هارد دیسک رو از طریق esxi کم کنید سرور شما دچار مشکل میشود ، تنها راه استفاده از سی دی جی پارتت و تنظیم مجدد پارتیشن بندی هست که این کار اگر آشنای ندارید پیشنهاد نمیشه .
این مجازی ساز در قسمت هارد اجاره کم کردن هارد نمیده فقط امکان افزایش دارید.

- - - Updated - - -

شما ایتدا 100 گیگ از دیسک سرورتون کم کنید با نرم افزارهای مدیریت دیسک.
سپس از vmware هم دیسک سرور رو کم کنید.
سرور را ریستارت کنید.
مشکل حل خواهد شد.
شما اگر با نرم افزار پارتیشن بندی هم هارد از سیستم عامل کم کنید شما زمانی که در ماشین مجازی که ساخته شده امکان کم کردن میزان هارد ندارید در این مجازی ساز و تا زمانی که از ماشین مجازی کم نشه به هارد اصلی سرور اضافه نمی شود.

- - - Updated - - -

ممنون از پاسخ دوستان
تنها راهش اینکه که از درایو که دیتا در اون دارید که میتونه شامل ویندوز و درایو های جانبی باشه بک آپ به صورت فایل ایزو یا .... بسته به نرم افزار بگرید که اکتیو بوت توصیه میشه .
بعد از بک آپ گیری هارد ماشین مجازی پاک کنید و هارد جدید اد کنید با میزان دل خواه که توجه کنید از دیتا شما کمتر نباشد و حداقل 5-10 گیگ بیشتر باشد اضافه کنید و با همان برنامه که بک آپ سیستم عامل و دیتا گرفتید ریست کنید.
او اون طرف هم شما هارد سرور مجازی که پاک کردید دوباره ساختید اون 100 گیگ شما آزاد شده.
تنها راه همین هست .
موفق باشید.

sssoheil
April 27th, 2014, 01:17
ممنون از پاسخ دوستان
سلام
در صورت تمایل اطلاعات سرور مجازیتون رو پ.خ کنید تا براتون انجام بدم.

taha_2011
April 27th, 2014, 10:38
سلام
در صورت تمایل اطلاعات سرور مجازیتون رو پ.خ کنید تا براتون انجام بدم.
ممنونم
میشه روش کار رو بفرمایید؟

sssoheil
April 27th, 2014, 12:23
ممنونم
میشه روش کار رو بفرمایید؟
سلام
شاید با نرم افزار Aseus Partition Master بشه کاری واستون کرد.