PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازکردن پورت تخصیص نیافته برای استفاده در آپاچی (iis و xampp در کنار هم)

yasin308
April 19th, 2014, 01:29
سلام رفقا،
من قصد دارم IIS و XAMPP رو کنار هم داشته باشم. راه حلش هم اینه که یکی از اینها رو با یه پورتی بجز 80 اجرا کرد. برای اینکار در ویندوز 7 به سراغ تنظیمات پشرفته فایروال میریم و پورت مورد نظر رو باز می‌کنیم. مشکل من این هست که در netstat من پورتی که باز کردم رو نمیبینم.
میدونید که بطور پیشفرض پورت های غیر ضروری برای افزایش امنیت بسته هستند. حالا لطف می کنید اگر روش باز کردن پورت رو به بنده یاد بدین، می خوام یکی از پورت های تخصیص نیافته رو باز کنم و از حالت بلاک دربیارم تا برای اینکار استفاده کنم.

Metalik
April 20th, 2014, 09:46
سلام

باز کردن پورت از طریق فایروال یکی از مراحله

مرحله اصلی تغییر پورت یکی از سرویس دهنده ها از طریق کانفیگ و ریستارت سرویس می باشد که شما ظاهرا انجام نداده اید

yasin308
April 20th, 2014, 12:25
منظورتون از سرویس دهنده ها iis یا xampp هست؟

persianorbit
April 20th, 2014, 12:36
بله، فکر کنم در XAMPP بخش تنظیمات آپاچی باید listen پورت را عوض کنید تا سرویس به روی آی پی جدید سرویس دهد.

yasin308
April 20th, 2014, 17:13
خوب دوستان شاید من خوب توضیح ندادم،
من مطلقا مشکلی با تغییر پورت در IIS ندارم، با عوض کردن پورت در IIS مشکل حله.
همینطور روش تغییر پورت در XAMPP رو هم میدونم، تنظیماتش بسیار آسان شده در نسخه جدید. منتها قصد دارم پرت تخصیص نیافته ای رو برای این کار اختصاص بدم!
میدونیم که بطور پیشفرض پورت هایی که مورد استفاده نیستند برای افزایش امنیت بسته هستند.
برای باز کردن یه پورت باید به تنظیمات فایروال مراجعه کنیم و مطابق روش معمولی که در اینترنت هم قابل دسترسه اقدام به باز نمودنش بکنیم.
مشکلی که بنده دارم اینه، می خوام پورتی که اقدام به باز کردنش می کنم وقتی در CMD دستور netstat رو می زنم نشون بده، که نمیده.
لطفا راهنمایی کنید.

CentralClubs
July 21st, 2014, 21:50
پورت رو در فايروال هم in و هم out رو باز کرديد؟
در مورد هم وقتي پورتي آزاد هست و استفاده نميشه نمايش داده نميشه به صورت عادي
مشکل شما دقيقا الان چيه؟ وب سرورها بالا نمياد يا مشکل ديگه‌اي؟