PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای مجازی سازی با VMware چه باید کرد !؟

CmanDesign
May 23rd, 2010, 18:10
سلام دوستان عزیز ، عرض کنم که من یه سرور اختصاصی دارم که سیستم عامل Windows 2003 Server روش نصبه . میخوام که به ملت VPS ارائه بدم و خب اول که نمیدونم دقیقا از چه برنامه ی خاصی استفاده کنم و طبق جستجو هایی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که VMWare راحت ترین و مرسوم ترین روشه . اما برای استفاده از VMWare باید چیکار کنم ؟ من اول خودم اومدم یه VMWare WorkStation نصب کردم ، کلی ور رفتم و جستجو و اینا تا آخر متوجه شدم اصلا این برای کار من مناسب نیست و این Workstatoin بیشتر بدرد دسکتاپ میخوره و اینجور حرفا و بدرد ارائه دادن نمیخوره ! یه سری سرچ دیگه هم زدن یه سری جاها نوشته بود باید ESX نصب باشه روی سرور و بعد باید VMWare Server نصب کنی و این حرفا ، راستش خیلی گیج شدم . یه سری جاها گفته بودند که باید ESX رو بدی دیتاسنتر برات نصب کنه ! و من کلا الان نمیدونم چیکار کنم . راستش میخوام تا میشه خودم کار هاشو انجام بدم و مثلا اگر کاری از دست خودم بر میاد به دیتاسنتر ندم ، مثلا همین ESX اگر میشه که خودمون نصب کنیم که خب بگید چجوری و اینا و اگر نمیشه بگید که باید دقیقا به دیتاسنتر چی بگم ! بگم چی نصب کنه ، چه ورژنی و از اینجور حرفا . اگر پاسخ بدید دوستان واقعا ممنون میشم :) شاید این سوال برای خیلیا پیش اومده باشه مثل من :)

Arashdn
May 23rd, 2010, 20:04
اگه بتونی به دیتاسنتر بگی برات ویندوز 2008 بزنن میتونی با هایپر وی کار کنی
اگر نه میتونی وی ام ور سرور نسخه ویندوزشو نصب کنی

TukaNet
May 23rd, 2010, 23:32
در ادامه راهنمایی آرش جان ...

Hyper-v - یک برنامه هست که توسط مایکروسافت تولید شده و فقط روی ویندوز سرور 2008 نسخه استاندارد یا دیتاسنتر کار میکنه
بنده شخصا کار نکردم ولی با توصیفاتی که شنیدم برنامه خوب و کاملی هست و از قدرت و پایداری بالایی برخوردار هست .

VMware Server - این برنامه هم تولید شرکت vmware هست که میشه گفت خدای مجازی سازی هست ، نسخه سرور این برنامه
در دو پلتفرم منتشر شده ، یکی برای ویندوز و یکی هم برای لینوکس ، که شما میتونید از نسخه ویندوزی این برنامه استفاده کنید .
قدرت بالا ، رایگان بودن ، امکانات خوب و کاربر پسند بودن از مزایای این برنامه هست .

VMware ESX و VMware ESXi - این دو سیستم عامل هم از تولیدات شرکت vmware هستند که ESXi نسخه رایگان هست ولی
برای استفاده از ESX باید هزینه پرداخت کنید . در مورد این دو هم میشه گفت فعلا بهترین مجازی ساز های دنیا هستند ولی برای
استفاده باید تخصص کافی داشته باشید . نکته قابل توجه این که این دو برنامه نیستند که شما بتونید روی سرور نصب کنید در واقع
خودشون سیستم عامل هستند پس یا باید دیتاسنتر نصب کنه یا باید KVM داشته باشید !

موفق باشید :67:

Arashdn
May 24th, 2010, 08:38
هایپر وی رو نسخه وب وین 2008 نصب نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

TukaNet
May 24th, 2010, 11:13
هایپر وی رو نسخه وب وین 2008 نصب نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هایپر وی که تخصص مهدی هست (روکا) ، یه بارم پرسیدی گفت اگه نصب بشه هم پرفرمنس خوبی نمیده !

CmanDesign
May 24th, 2010, 11:19
ممنون از دوستان ، حالا دارم VM Server 2 رو روی سرور دانلود میکنم ببینم چی میشه !

CmanDesign
May 24th, 2010, 22:36
خب دوستان ، ممنون از همه .. من الان این VMWare Server رو نصب کردم و دم و دستگاه ، فقط دو تا سوال دارم !

یک - من برای VPS نوع نتورک رو Bridge تنظیم کردم ، برای اینکه آی پی و اینا ست کنم باید چیکار کنم ؟
دو - این فضایی که در اختیار این VMWare Server قرار میگیره . روتش کجاست ؟ مثلا بخوام فایلی رو توی هارد یکی از وی پی اس هام بریزم مثلا !

Techno Pars
May 24th, 2010, 23:19
ببخشید یک سوال:
Vmware Server خودش چه قدر منابع از سرور به طور معمول مصرف می کنه؟
در کل توصیه میشه یا نه؟(در مقایسه با ESXi)
ممنون

Veria
May 25th, 2010, 00:59
خب دوستان ، ممنون از همه .. من الان این VMWare Server رو نصب کردم و دم و دستگاه ، فقط دو تا سوال دارم !

یک - من برای VPS نوع نتورک رو Bridge تنظیم کردم ، برای اینکه آی پی و اینا ست کنم باید چیکار کنم ؟
دو - این فضایی که در اختیار این VMWare Server قرار میگیره . روتش کجاست ؟ مثلا بخوام فایلی رو توی هارد یکی از وی پی اس هام بریزم مثلا !

1- ای پی و ... رو باید داخل وی پی اس ساخته شده وارد کنید.
2- هارد وی پی اس مستقل هست و از داخل وی پی اس در دسترس هست.

---------- Post added at 11:59 PM ---------- Previous post was at 11:54 PM ----------

ببخشید یک سوال:
Vmware Server خودش چه قدر منابع از سرور به طور معمول مصرف می کنه؟
در کل توصیه میشه یا نه؟(در مقایسه با ESXi)
ممنون

در کل با توجه به امکانات ESXi و اینکه VMware Server امکانات محدود کردن رو نداره پیشنهاد میشه ار ESXi استفاده کنید.
با توجه به اینکه VMware Server روی لینوکس نصب میشه نمیشه میزان دقیق مصرف منابع رو براش محاسبه کرد.

CmanDesign
May 25th, 2010, 10:39
میدونم از داخل VPS باید آی‌پی واینا بدم .. ولی چجوری ؟ من از طریق TCP/IP همون مقدار هایی که داخل خود Dedicated داده بودم رو وارد کردم ، ولی VPS حتی اینترنت هم نداره !

---------- Post added at 08:58 AM ---------- Previous post was at 08:42 AM ----------

متوجه شدم مشکل کجا بود ! Conflict خور شده بود ، باید از روی Dedicated حذف میکردم آی‌پی رو . ممنون از همه

---------- Post added at 10:39 AM ---------- Previous post was at 08:58 AM ----------

خب دوستان یه چند تا سوال دیگه دارم . میخوام که اولا سرعت سرور رو محدود کنم . یعنی نزارم که این سرور از 1 مگ بیشتر استفاده کنه و میخوام که بندویتشو هم محدود کنم . برای این کار چیکار باید بکنم ؟ اگر میشه پنل هایی هم که میشه نصب کرد برای سرور روبهم بگید و بگید که چجوری و اینا باید نصب کنم .. یه خط کلی بهم بدید واقعا ممنون میشم :) . ( پنل منظورم پنل برای کنترل خود vps هست ، ری استارت . شات دان و .. )

Veria
May 25th, 2010, 12:47
امکان محدود سازی پورت و ترنسفر مستقیما وجود نداره.
پنل تحت وب هم خود وی ام ویر داره و نیاز نیست چیزی نصب بشه.

CmanDesign
May 25th, 2010, 15:44
خب پورت و ترنسفر رو خودم اوکی کردم به همون روش های غیر مستقیم :P . این پنل که میگین خودش داره ، منظورتون WebAdmin ــه خودشه ؟ خب این آدرسش چجوریه ؟ من چجوری باید به مشتری آدرس پنل بدم ؟

Arashdn
May 27th, 2010, 08:04
خب دوستان یه چند تا سوال دیگه دارم . میخوام که اولا سرعت سرور رو محدود کنم . یعنی نزارم که این سرور از 1 مگ بیشتر استفاده کنه و میخوام که بندویتشو هم محدود کنم . برای این کار چیکار باید بکنم ؟ گشتم نبود ، نگرد نیست

پنل هایی هم که میشه نصب کرد برای سرور روبهم بگید و بگید که چجوری و اینا باید نصب کنم .. یه خط کلی بهم بدید واقعا ممنون میشم :) . ( پنل منظورم پنل برای کنترل خود vps هست ، ری استارت . شات دان و .. ) گشتم نبود نگرد نیست
با خود وی ام ور سرور 2 میتونی به کاربرا پنل بدی
آموزشمم توی سایت هست ..

DeltaGostar
May 27th, 2010, 11:37
اون وقت که من
Hyper -V
روی سرور دارم و ای پی های اد شده روی پل هستن و هیچکسی نتونست از این ای پی ها روی
VDS
استفاده کنه و بیارتش بالا چی کنیم :((

helper
August 19th, 2011, 16:07
با سلام خدمت اساتید .
من کل سایت رو زیرو رو کردم و فقط به این تاپیک رسیدم . یکی از دوستان لطف میکنه و میگه چطوری میشه روی esxi چطور میشه پنل داد به کاربر ؟
واقعا ممنون میشم اگر کمکم کنید . فکر کنم خیلی ها در این زمینه سوال دارن .

متشکرم .

info_dlsong
August 19th, 2011, 18:58
با سلام خدمت اساتید .
من کل سایت رو زیرو رو کردم و فقط به این تاپیک رسیدم . یکی از دوستان لطف میکنه و میگه چطوری میشه روی esxi چطور میشه پنل داد به کاربر ؟
واقعا ممنون میشم اگر کمکم کنید . فکر کنم خیلی ها در این زمینه سوال دارن .

متشکرم .
بهتر جستجو میکردید به نتیجه میرسیدید
http://www.webhostingtalk.ir/f66/14600/
ارادتمند