PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد راه اندازی شبکه بی سیم

fooladvandi
April 18th, 2014, 00:17
سلام
من می خواستم یه شبکه بیسیم راه بندازم که تا شعال 2 کیلومتری اطرافم بتونن بهش وصل بشن ایا باید مجوز بگیرم ؟؟؟ اگه اره هزینش چقدره؟؟؟چه امکاناتی نیازه ؟؟
اگه ممکنه به زبان ساده توضیح بدین

fooladvandi
April 18th, 2014, 08:49
مهندسین نظری ؟؟؟؟ نبود؟؟؟

pc-narmak
April 18th, 2014, 09:13
باند فرکانسی 2.4 باند ازادی هست که نیاز به مجوز نداره برای استفادش ولی هر فرستنده 2.4 درنهایت میتونه 50 یا خیلی خیلی زیاد 100متر رو پوشش بده برای داشتن پوشش 2کیلومتری شما نیاز به حداقل 30 ریپیتر(تکرار شونده) دارید که رو پشت بام ساختمان ها نصب کنید ولی اگر قراره به صورت عمومی اینترنت ارائه بشه یعنی به مردم بله نیاز به مجوز دارید چون باید پهنای باند بخرید ای پی بخرید لاگ مشتریا ذخیره بشه زمانی مجوز ندارید اگر مشترکی خلاف انجام بده مسئولیت خلاف برعهده شماست

fooladvandi
April 18th, 2014, 09:19
من نماینده یکی از شرکت های pap هستم
یه مناطقی هست که نمیشه adsl داد خط تلفن هاشون قابلیت adsl رو نداره می خوام به صورت بی سیم اینترنت بهشون بدم

pc-narmak
April 18th, 2014, 09:24
دیگه بدتر :D pap ها اجازه ارائه اینترنت بیسیم ندارند یا اگر هم مجوز isp گرفته باشند باید باهاشون مذاکره کنید ازشون نامه بگیرید که این تجهیزات مثلا" برای اوناست که پلیس فتا یا .... خواستند پیگیر بشن بگید برای اون شرکت هست وگرنه جرم این کار جاسوسی می باشد که مجازات جاسوسی در قانون ما مشخص هستش چون شما به پسورد مشترک ها دسترسی دارید اگر مشترک ای پی نداشته باشه خوب خلافی کنه نمیشه پیدا کرد این مورد میشه خلاف امنیت ملی کشور برای همین قضیه من رو مجوز تاکید میکنم اگر مسئله قانونیتونو حل کنید میتونید با 30 یا 25 ریپیتر این محدوده رو پوشش بدید

pc-narmak
April 18th, 2014, 09:28
سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي (http://cra.ir/Portal/View/Page.aspx?PageId=b0b7a717-14c0-42cc-80d3-692f4e2b5205&ObjectId=e570b45d-ca9e-4acb-b71e-656fa261a6fb&WebpartId=9065f42f-19ed-4bb0-8f4b-75dba9b11f8b)
این لینک ببینید شاید به دردتون بخوره

fooladvandi
April 18th, 2014, 09:40
راه اندازی پایش چه کاری با مجوز داره؟

pc-narmak
April 18th, 2014, 09:47
پایش یعنی مانیتور کردن فرکانس های غیرمجاز یادمه همین دویا سه ما پیش 21 نفرو گرفتند که بدون مجوز اینترنت میفروختند تو سایت تنظیم مقررات و فتا و... نوشته بود
با راه اندازی این مرکز پایش تمامی فرکانس هایی که در کشور هست رو رصد میکنند بعد اگر فرکانسی مجوز نداشته باشه باهاش برخورد میکنند من راهنمایی شخصیمو کردم وگرنه نه من میدونم شما تو کدوم شهر هستید که بخوام مثلا" اونجا اینترنت بدم که خدایی نکرده فکر کنید من رقیب شما هستم و... چون کارم شبکه و راه اندازی شبکه برای ای اس پی ها هست دیدم که با افراد برخورد میکنند و براشون هم گرون تموم میشه

fooladvandi
April 18th, 2014, 09:50
اگه یه شبکه راه اندازی بشه ولی اینترنت روش ارائه نشه نیاز به مجوز نیست؟

fooladvandi
April 18th, 2014, 09:52
اگه مثلا من یه کاربر باشم برم از یه شرکت adsl بگیرم بعد با شبکه بی سیم اینترنت رو انتقال بدم به کارخانه خودم در خارج از شهر باز مجوز می خواد؟

pc-narmak
April 18th, 2014, 09:53
از نظر قانونی فرکانس 2.4 نیاز به مجوز نداره ولی بازم همه اینا بستگی به اون بازرس داره مثل مامور راهنمایی رانندگی بخواد گیر بده میده نخوادم گیر نمیده ولی روش اینترنت ارائه نشه مثلا" میگید این شبکه داخلیمونه مغازه رو به خونه مثلا" وصل کردیم باهاش ولی بازم کاملا" بستگی به اون بازرس داره من برای یه جا دوربینشو شبکه کردم اومدن بود جمع کرده بودند میگفتند باید اون ای اس پی بهتون نامه میداد بعد اینو نصب میکردید تجهیزات برداشته بودند برده بودند

fooladvandi
April 18th, 2014, 09:57
نمی دونی مراحل گرفتن مجوزش چیه ؟؟؟ چقدر هزینه داره؟؟شرایط خاصی داره ؟

pc-narmak
April 18th, 2014, 10:00
دقیقا" من همین سوالو از بازرس کردم گفت بله اون شرکت باید براتون راه بندازه بعد به ما نامه بزنه اعلام کنه که این تجهیزات با این ادرس برای ما هست یعنی هر فرستنده ای هر شرکتی اضافه میکنه به تنظیم مقررات میگه وقتی اون ادرس اعلام نمیشه یعنی طرف مجوز نداره و باهاش برخورد میکنند ایناروفردا تماس بگیر از تنظیم مقررات بپرس

اگه مثلا من یه کاربر باشم برم از یه شرکت adsl بگیرم بعد با شبکه بی سیم اینترنت رو انتقال بدم به کارخانه خودم در خارج از شهر باز مجوز می خواد؟

- - - Updated - - -

مجوز ای اس پی چند ساله صادر نمیشه دیگه ولی شما میتونید مجوز بقیه رو بخرید
بهترین روش اینه بایه شرکت که مجوز داره صحبت کنید بگید مثلا" پهنای باند از شما میخرم به جاش هرشخصی پرسید اینا برای چه شرکتیه من بگم برای شماست یعنی شما با مجوز اون شرکت کار کنید

نمی دونی مراحل گرفتن مجوزش چیه ؟؟؟ چقدر هزینه داره؟؟شرایط خاصی داره ؟

fooladvandi
April 18th, 2014, 10:02
مجوز isp نه مجوز راه اندازی شبکه برد بیش از 100 متری که گفتی مجازه

pc-narmak
April 18th, 2014, 10:12
تا زیر 200 متر مجازه ولی میگم کاملا" بستگی به اون بازرس داره
ولی اگر از تجهیزات مجاز استفاده کنی و روش اینترنت نفروشی فکر نکنم زیاد مشکلی باشه درنهایت تجهیزات جمع میکنند ولی اگر اینترنت بفروشی چون بدون مجوز بوده به دادگاه معرفی میکنند و باید قاضی حکم بده البته نمیخوام ناراحتت کنم ولی به نظرم بری بایه شرکت صحبت کنی خیلی بهتره تا بدون مجوز تجهیزات نصب کنی حتی شرکتهایی هم که مجوز دارند من دیدم بهشون بازم گیر میدن مثلا" چرا از این تجهیزات استفاده کردید و... یکیش همین مبین نت تو متروی تهران تجهیزات وایمو نصب کرد تجهیزات جمع اوری کردند

مجوز isp نه مجوز راه اندازی شبکه برد بیش از 100 متری که گفتی مجازه

fooladvandi
April 18th, 2014, 10:14
ممنون داداش بابت راهنماییهات