PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چه اقدامی برای ثبت وبسایت باید انجام داد ؟

ashkan 261
April 17th, 2014, 15:29
سلام

آیا سایتی برای ثبت امتیاز یک وبسایت برای بهره مندی از قوانین کپی رایت وجود دارد ؟

به طور مثال من سایتی با عنوان webhostingtalk.ir میسازم ، و فردی میاد سایتی با عنوان webhostingtalk.us می سازه و از من موفق تر میشه در صورتی که بنیان گذار اصلی این پروژه من بودم ، حالا بعد یک مدت من میخوام از پتنت و یا حق کپی رایت سایتم استفاده کنم و میبینم که اونها از من جلوتر هستند .

چه اقداماتی لازمه ؟ آیا با قوانین مالکیت صنعتی و حق ثبت اختراع مشابه هست یا روش های دیگری برای این کار هست ؟
اصلا و اصلا منظورم سایتی مثل ساماندهی نیست ، میخوام بین المللی باشه .

nasir1
April 17th, 2014, 15:56
سلام دوست عزیز این دو کار جداگانه است
شما با دامنه دیگری فعالیت میکنید ایشون با دامنه های دیگر
حالا فرق نمیکنه پسوند دامنه فرق کنه یا کلا نام دامنه

چند نکته:
اگه سایتتون مجاز است و مطالب اختصاصی نوشتین و سایت رقیبم از مطالب شما کپی برداری بشه میتونید پیگیری کنید شاید به جایی برسید
در صورتی که سایت شما محصول اختصاصی داره و سایت رقیب از محصولات شما کپی برداری کنه میتتونید پیگیری کنید

اگر موضوع سایت و فعالیت رو بگین بهتر میتونیم کمک کنیم

mahdy777
April 17th, 2014, 16:05
من هم همچین سوالی برام هستش مثلا الان اولین سایتی که اومده درگاه پرداخت آنلاین به کاربران داده و برای خودش ایده ای بوده الان از سایت های که اومدن از ایدش استفاده کردن و همون کار میکنن میتونه شکایت کنه؟
در باز گوشی تلفن همراه که داریم این موضوع میبینیم
در نت همچین چیزی هست؟؟
یا در ایران اصلا اهمیت داده میشه؟

viva
April 17th, 2014, 17:22
بخاطر همین خیلی از سایت ها تمام دامنه های رومیخرن .مثلا gooooooooooooooooooooogle.com برای سایت گوگل هست. دوم اینکه فقط کپی رایت مطالب رو میشه حفظ کرد. خیلی از این چیزها بوده که کپی کارها از اصلی ها موفق تر بودند

Adline
April 17th, 2014, 17:58
من هم همچین سوالی برام هستش مثلا الان اولین سایتی که اومده درگاه پرداخت آنلاین به کاربران داده و برای خودش ایده ای بوده الان از سایت های که اومدن از ایدش استفاده کردن و همون کار میکنن میتونه شکایت کنه؟
در باز گوشی تلفن همراه که داریم این موضوع میبینیم
در نت همچین چیزی هست؟؟
یا در ایران اصلا اهمیت داده میشه؟

خیر قربان ، نه تنها در ایران بلکه در خارج از ایران هم این چیزی که شما میگید بهش اهمیت داده نمیشه

اینطوری که دیگه رقابت و کیفیت معنا پیدا نمی کنه

مثلا تو کل امریکا فقط یه فروشگاه اینترنتی و یا یه فریلنسر باشه !!! چرا چون بقیه دارند از اولی ایده می گیرند!

mahdy777
April 17th, 2014, 21:53
خیر قربان ، نه تنها در ایران بلکه در خارج از ایران هم این چیزی که شما میگید بهش اهمیت داده نمیشه

اینطوری که دیگه رقابت و کیفیت معنا پیدا نمی کنه

مثلا تو کل امریکا فقط یه فروشگاه اینترنتی و یا یه فریلنسر باشه !!! چرا چون بقیه دارند از اولی ایده می گیرند!

یعنی شما نشنیدی که چند بار سامسونگ برای ***یدن ایده دقت کنید ایده نه سخت افزار اپل مجکوم و مجبور به دادن پول کردن؟؟

viva
April 17th, 2014, 23:02
یعنی شما نشنیدی که چند بار سامسونگ برای ***یدن ایده دقت کنید ایده نه سخت افزار اپل مجکوم و مجبور به دادن پول کردن؟؟

اون قضیه فرق داره . مثلا گوگل موتور جستجو داره دیگه یاهو - بینگ و... نباید موتور جستجو داشته باشن؟

ashkan 261
April 18th, 2014, 10:43
خوب بهتر بود راحت تر توضیح بدم

من یک سایت علمی راه اندازی کردم ، که انگلیسی هست ، هنوز هیچ کاری نکردم بعضیا اومدن مشابه دامنه من رو خریدن یعنی دامنه من اگر webhostingtalk.ir هست اینا اومدن webhosting-talk.ir رو خریدن ...
الان که اسم دامنه رو نمیگم بخاطر اینه که دارم همه پسوند هارو با اون اسم میخرم که دیگه کسی این کارو نکنه .
خوب ایده ی من خیلی حساسه ، تصور کنید که یک مکانیزم جدید توی تولید پردازنده ها و کامپیوتر ها هست و کافیه که فقط سود جوها این ایده به گوششون برسه ، انقدر اسپم میکنن که من توشون گم میشم ، برای همین میخوام توی آمریکا این سایت رو ثبت کنم ، برای خرید پتنت چند سال پیش حدودا 200 میلیون پول لازم بود ، حالا من نمیخوام پتنت ثبت کنم ، اما همین که این کار رو یه جایی ثبت کنم دیگه خیالم راحت میشه که هر قدر هم از روش کپی برداری کنن ، میتونم در آینده ثابت کنم که بنیان گذار این کار خودم بودم .

در مورد حرفای بقیه دوستا بگم ، کپی برداری یک مبحثه رقابت یه مبحث دیگه ؛ الان یاه و ماکروسافت و گوگل باهم رقابت دارن ، یا amd و intel رقابت میکنن ، به قول دوستمون رقابت نباشه کیفیت کم میشه ولی بحث من اینه که اینا رقابت نمیکنن و میخوان ایده ی منو به اسم خودشون منتشر کنن .