PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمتریم کشخصات سرور دانلود

Rezaee
April 13th, 2014, 10:21
سلام
یخواستم بدونم به نظر شما سرور دانلود با Dual Core: i3-540 - 3.06Ghz جواب میده ؟
من میتونم سرور بگیرم با 6 یا 8 هسته و رم تا 96 گیگ ولی وقتی پورت یک گیگ من نهایتا 100 مگ در ثانیه جواب بده تازه اگر هارد ها با کمک رید جواب بدن
پس هزینه اضافه هست
حالا سوال اینه که آیا این سی پی یو جواب میده ؟ با 16 گیگ رم به نظر شما
تو این حالت میتونم به جای یک سرور خیلی قوی 3 تا سرور معمولی بگیرم با 3 تا پورت یک گیگ
تجربه ای ندارم لطفا اگر تجربه دارید بگید
مرسی

sheitonakshirazi
April 13th, 2014, 10:34
درود
برای سرور دانلود هر چی سرور کوچیکتر باه کیفیت مناسب تری دارید
چون بجای یک پورت شما 3 تا پورت میگیرید و از همه مهم تر 3 تا هارد مختلف بروی سرور باشه که این خودش سرعت شما را خیلی افزایش میده برای دانلود.

OmidX
April 13th, 2014, 10:38
سلام
من میتونم سرور بگیرم با 6 یا 8 هسته و رم تا 96 گیگ ولی وقتی پورت یک گیگ من نهایتا 100 مگ در ثانیه جواب بده تازه اگر هارد ها با کمک رید جواب بدن
پس هزینه اضافه هست
تو این حالت میتونم به جای یک سرور خیلی قوی 3 تا سرور معمولی بگیرم با 3 تا پورت یک گیگ
مرسی

حجم فایل های شما چقدر است ؟ تازه میخواید شروع کنید ؟

Rezaee
April 13th, 2014, 11:18
حجم فایل های شما چقدر است ؟ تازه میخواید شروع کنید ؟
سلام
بله تازه شروع این سایت هست و جمع آوری هرشیو حدود 25 ترابایت
میتونم سرور بگیرم هارد 16 و رم 96 6 هسته ولی به نظرم لن 1 گیگ جواب نده
اون میشه 670
یا میتونیم مشخصات کمتر بگیرم
چه مشخصاتی رو برای حد اقل هر سرور پیشنهاد میدید که کم هیزنه باشه و از طرفی اصلا نمیخوام اگر بار رو سرور اومد کم بیاره
مرسی

zartosht
April 13th, 2014, 12:15
سلام
بله تازه شروع این سایت هست و جمع آوری هرشیو حدود 25 ترابایت
میتونم سرور بگیرم هارد 16 و رم 96 6 هسته ولی به نظرم لن 1 گیگ جواب نده
اون میشه 670
یا میتونیم مشخصات کمتر بگیرم
چه مشخصاتی رو برای حد اقل هر سرور پیشنهاد میدید که کم هیزنه باشه و از طرفی اصلا نمیخوام اگر بار رو سرور اومد کم بیاره
مرسی

میزان دانلود و نوع دانلود ( vip و یا سیستم خاصی ... ) سیستم عامل ، و نوع فایل های خود + حجم تقریبی را ذکر کنید .

softlayer
April 13th, 2014, 12:49
سلام
پس هزینه اضافه هست
مرسی
درود
دوست من اگر میخواید در طولانی مدت به مشکل برنخورید از سرورهای به نسبت کوچکتر و با تعداد بیشتر استفاده کنید
معمولا کاربرانی که مشکل دارند با سرور مشکل پورت دارن و نه سی پی یو و رم
درصورتی که وبسرور شما میزان مناسبی رم مصرف میکنه شما از چندین سرور مختلف استفاده کنید
هم درصد قطعی کمتر میشه و هم اطلاعات از بین نمیره
بدرود

arc1o0
April 13th, 2014, 13:06
سلام

دقیقا شما باید روی تعداد سرور ها تمرکز کنید.

وب سرور هم انجینکس رو بدون کنترل پنل راه اندازی می کنید و صرفا با اف تی پی فایل ها رو در مسیر مد نظر قرار می دهید.

دوست عزیز، شما بجای این که دنبال سرور با هارد بالا باشید ، باید تعداد سرور ها رو افزایش بدید!

در یک حالت کلی، از نظر فنی، اقتصادی ، امنیتی و ... برای سایت های مشابه دانلود فیلم یا آپلود سنتر و امثالهم اولویت بر تعداد سرور هاست تا این که سرور با هارد بالا تهیه شود!

بجای آنکه یک سرور 12 یا 16 ترا داشته باشید بهتر نیست 3-4 سرور 4 ترا داشته باشید/؟

مسلما شما مزایای این کار رو بهتر از ما می دونید.

سایت فیلم هم طوری نیست که بشه هارد ها رو رید1 کرد.

یک هارد 3-4 ترابایت بسوزه راحت تر میشه سر و تهش رو هم آورد یا یه هارد 1-2 ترا؟

از طرفی وقتی چند سرور دارید ، آپلینک کلی شما نیز چند برابر می شود، وقتی 3 سرور آپلینک 200 دارید ، در عمل شما آپلینگ 600 مگابیت رو دارید

یکی از سرور ها به هر دلیلی دچار مشکل یا وقفه شود ، 2 سرور دیگر صحیح و سالم به کار خود ادامه می دهند و این از حجم مشکلات می کاهد

مخصوصا در شرایط قمر در عقرب ایران که تا یکی به مشکل می خوره 100 تا مشکل هم از بغلش میزنه بیرون!

خلاصه مصداق زیاد دارد.

شما به راحتی می توانید سرور رو تهیه و راه اندازی کنید و هر وقت سرورتون پر شد( پر شدن چه از نظر هارد و چه از نظر پورت) راحت برید سرور بعدی رو اضافه کنید.

سورس: http://www.webhostingtalk.ir/f12/109966/index3.html#post1047267