PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی شرکت ارائه اینترنت از طریق وایرلس

djamir
April 11th, 2014, 17:52
دوستان من میخوام یه شرکتی تاسیس کنم که تو یه شهر اینترنت وایرلس بدم
میخوام بدونم از چه تجهیزاتی استفاده کنم ؟
چقدر سرمایه لازمه؟
دیتا رو از کجا بگیرم؟

glxx
April 11th, 2014, 18:01
سرویستون نقطه ای می خوای ارائه بدهی یا گسترده ؟

djamir
April 11th, 2014, 18:11
قاعدتا چون شهر کوچیکی هستش و ابتدای کار هستیم اول به صورت نقطه ای باشه
شهر طوری هستش که ساختمان های بلند نداره در حد دوطبقه و کوه هم نداره و تنها ساختمان بلند شهر 5طبقه است که ما میخوایم آنتن روش نصب کنیم

mtbirir
April 12th, 2014, 01:00
اشتباه نکن
کرج کوچیک نیست
بعدشم اول مجوز
3 سوت زیر آبت می خوره

djamir
April 12th, 2014, 01:03
واسه کرج نیست واسه شهرستان محروم و بدون اامکانات هستش که کوچیکه شهرش

glxx
April 12th, 2014, 01:14
نقطه ای بهتر است استفاده نکنی چون باید مستقیم رو به هم باشند
میتونی به ادارات که هزینه بیشتر میدهند از اکسس استفاده کنی برای نقطه ای
تجهیزات هم رک سویچ پچ پنل اکسس پوینت نقطه ای دکل و تجهیزات
روتر
تقویت کننده
برای اینترنت بهتر نزدیک مرکز مخابرات باشی و از فیبر نوری استفاده کنی
برای لاین پشتیبانی در صورت قطعی از یک خط adsl استفاده کنی
ip ثابت میخواهی برای سرورها
سرور 2 تا بهتر است داشته باشی که یکی برای اکانتینگت یکی برای اینرنتت
ups
و...
اینها اگر میخوای ثابت باشی و نگی جواب نمیده جمعش کنی
این تجهزیات دست کم نیاز داری

glxx
April 12th, 2014, 01:15
تجهیزات نقطه ای برای مسکونی به صرفه نیست و پیشنهاد نمی شود

djamir
April 12th, 2014, 01:16
جواب بدین بچه ها

djamir
April 12th, 2014, 01:26
هزینه اش چقدر میشه من نمی خوام دیتا رو از مخابرات اونجا بگیرم میخوام از تهران بگیرم یا جایی بهتر؟

djamir
April 12th, 2014, 01:28
یعنی دکل بزنم و برای کاربری که اینترنت میخواد رادیو و تقویت کننده بزنم؟؟؟

warpro
April 12th, 2014, 01:33
با ســــــلام و عــــرض شــــب بخیـــــر . . .

توضیحات تخصصــی و تجهیــزاتی را دوست و همکار عـــزیزم آقای مهندس حمیدی فرمودنـــد . . .

اما در مورد سرمایه ، بستگی به ساختمان شما تجهیزات شما ، تبلیغات شما ، کارمندان شما ، . . . در کل سطح پیشرفت شما دارد ، یعنی می خواهید با این کار به کجا برسید ؟

واضح تر میگم می خواید در آینـــــــده مثل ارائه دهنده های موفق اینترنت ایـــران بشیــد یا در همین حـــد فعالیـــت نماییــــد ؟

با تشـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــکر . . .

glxx
April 12th, 2014, 01:34
مگه میخوای از تهران خط بکشی ؟
باید از مخابرات بگیری اینترنتت
وایمکس هم معلومه اون ورا انتن نمیده
از اینترنت ماهواره ایی هم میتونی بگیری ولی چون دریافت و ارسال داری برات دردسر درست میکنند ...
قیمت بسته به نوع تجهیزاتی که میخوای بزاری بالا است حدودی نمیشه گفت چون قیمت بستگی مستقیم به نوع شرکت تولید کننده تجهیزات مورد نیازت فرق می کنه
و قیمت تهران با شهرهای دیگر فرق میکند
سویچ 8 پورت کارت راه می اندازه هم 24 پورت
پچ پنل نیاز نداری چون شبکه داخلی نیاز پیدا نمی کنی
سرور هم نیاز به قیمت بالا نداری میتونی با یک سیستم معمولی راه اندازی کنی
ups 100 % نیاز داری هم برای سرور هم تجیازت ارتباطی
قیمت اکسس هم باید بازار ببینی و شرکتهای فروشنده

glxx
April 12th, 2014, 01:35
دکل برای گذاشتن تجهیزات اکسس است و هم تقویت کننده هاو هم نقطای ها

djamir
April 12th, 2014, 01:41
سلام خدمت دوست عزیز
warpro (http://www.webhostingtalk.ir/member/57666/)
بله همون طوری که گفتی اینترنتی با سرعت مناسب چون جایی که مد نظر من هستش شهرستان کاملا خشک و بدون کوه و موتنع دیگر است
و در شهرستان کلا دو نفر اینترنت دهی می کنن اما با سرعت ضعیف و ناراضی ددر حد دیال آپ
من میخوام وایرلس با سرعت متوسط و مطلوب بزنم روی بلند ترین ساختمان شهر

warpro
April 12th, 2014, 01:45
سلام خدمت دوست عزیز
warpro (http://www.webhostingtalk.ir/member/57666/)
بله همون طوری که گفتی اینترنتی با سرعت مناسب چون جایی که مد نظر من هستش شهرستان کاملا خشک و بدون کوه و موتنع دیگر است
و در شهرستان کلا دو نفر اینترنت دهی می کنن اما با سرعت ضعیف و ناراضی ددر حد دیال آپ
من میخوام وایرلس با سرعت متوسط و مطلوب بزنم روی بلند ترین ساختمان شهر

خب عزیز دلم پاسخ من را ندادید ، بنده عرض کردم می خواهید در همین حد کار نمایید ، یا اهدافی دارین که در بلند مدت می خواهین به آن برسین منظورم اینه که هدفتون اینه مانند ارائه دهنده های فعلی شناخته بشیــد ؟

glxx
April 12th, 2014, 01:49
اول باید اینترنت پر سرعت خودتون تامین کنین
هر کاری کنین مخابرات باید بگیرید
یک سری سرویس ها هست پهنای باند است از شرکت های PAP مانند پارس انلاین میتوانید بگیرید سرعت بسیار بالاتر
خدمات VSAT (http://www.parsonline.com/fa/services/vsat)

djamir
April 12th, 2014, 01:50
قاعدتا پیشرفت کنیم با توجه به مشتری مداری و راضیت دیگران
کلا از یک جا ماندنن خوشم نمیاد ماه به ماه بهتر بشیم و پیشترفت
خب من منتظر جواب شما هستم

glxx
April 12th, 2014, 01:51
این هم مشکلات هوای ابری هم دارد
یعنی هوا ابری باشد قطعی های بسیار
مشکلاتی که دارد

glxx
April 12th, 2014, 02:01
این لینگ نگاه کنین
نحوه ارائه خدمات (http://tch.ir/tch/pagecontent.php?rQV===AfABDQ6UGc5RFduVGdu92Y8BEMAp TZwlHVlJXd0NWdyR3c8BEMApTZwlHVkxWamxHQ2QDQ6UGb0lGd )
قیمت ها کلا اپدیت نشده و قیمت های قدیمی است

djamir
April 12th, 2014, 02:03
مهندس جان
من همین اینترنت همچنینی رو تو کرج دیدم و رفتم از صاحبش پرسیدم گفت دیتا هم میشه از مخابرات استان بگیری هم اینکه از تهران اما دقیقا منظورش متوجه نشدم و خیلی ممنون کهه چیزایی گفتی که خیلی کمک کرد به من که بهتر قدم بردارم
گفتش حدود 20 تومن هزینه داره من موندم واسه خونه ها چیکار کنم ایا اگه ههر خونه رادیو بخواد که واسه کاربر گرون میشه

parsa-server
April 12th, 2014, 02:57
شما در مرحله اول باید فکر تامین پهنای باند باشید چون باقی موارد خیلی راحت تر قابل حل هستند!
آیا سرویس adsl در شهر وجود داره؟
در صورتی که نیست آیا شهری در نزدیکی شما هست که شرکت هایی مثل آسیاتک اونجا سرویس بدن؟
-------------
در مورد وایرلس هم در صورت امکان یک عکس هوایی از منطقه بزارید و اینکه حدودا چقدر میتونید هزینه کنید و میخواین کاربر هاتون برای آنتن حدودا چقدر هزینه کنن؟

djamir
April 12th, 2014, 03:14
تنها شانسی که داریم برخی کاربرها وسایل وایرلس دارن مربوط میشه به شخصی که اونجا اینترنت ارائه داده ولی با سرعت خیلی خیلی ضعیف و عملا ناکارآمد
اونجا شاتل و غیره خیر سرویس دهی ندارند

djamir
April 12th, 2014, 03:15
فقط مخابرات که همیشه قطعه یا سرعت صفر می باشد من نمی خوام از مخابرات دیتا بگیرم چون ممکنه اذیتت بکنن یا سرعت همون باشه و باید بگم که کلا حدود شهر 20 کیلومتر بیشتر نیست

mtbirir
April 12th, 2014, 09:18
گفتم اول مجوز
وگر نه 3 سوت میری رو هوا

Parti_Baz
April 12th, 2014, 12:26
استارتر دقیقا شهر شما هم نوع شهر ماست ولی اینتر نت مخابارت اینجا زیاد بد نیست منم همچین فکر ب سرم زد ولی اسمون بری زمین بیایی مخابرات باهات همکاری نمیکنه چون سرویس خودشون فروش نمیره مخابرا اکثرا به زیر ساخت بدهکاره و از چیزایی که درامدشو کم میکنه دوری میکنه

pc-narmak
April 14th, 2014, 15:29
ارائه سرویس به سورت نت یا همون به اشتراک گذاری ای دی اس ال یا وایمکس یا .... ممنوع هستش و مجازات سنگینی داره چون هر کاربر طبق قانون باید ای پی معتبر داشته باشه با نت کردن شما اومدید یک ای پی بین چند کاربر به اشتراک گذاشتید که اگر دولت هم متوجه نشه ولی خلافی صورت بگیره 100 درصد مسئولیت اون خلاف برعهده شماست

شما در مرحله اول باید فکر تامین پهنای باند باشید چون باقی موارد خیلی راحت تر قابل حل هستند!
آیا سرویس adsl در شهر وجود داره؟
در صورتی که نیست آیا شهری در نزدیکی شما هست که شرکت هایی مثل آسیاتک اونجا سرویس بدن؟
-------------
در مورد وایرلس هم در صورت امکان یک عکس هوایی از منطقه بزارید و اینکه حدودا چقدر میتونید هزینه کنید و میخواین کاربر هاتون برای آنتن حدودا چقدر هزینه کنن؟

pc-narmak
April 14th, 2014, 15:31
مخابرات به هیچ کس دیتا نمیده که شما بخوای بگیری باید از زیرساخت بگیرید که اونم باید مجوز داشته باشید

فقط مخابرات که همیشه قطعه یا سرعت صفر می باشد من نمی خوام از مخابرات دیتا بگیرم چون ممکنه اذیتت بکنن یا سرعت همون باشه و باید بگم که کلا حدود شهر 20 کیلومتر بیشتر نیست

djamir
April 16th, 2014, 16:18
دوستان مشکل پیدا کردن دیتای ورودی حل شد حالا می خوام بدونم چه تجهزاتی نیاز دارم