PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : المپیاد کامپیوتر!

sitetheme
April 8th, 2014, 14:28
سلام دوستان
قراره در المپیاد کامپیوتر شرکت کنم اما تجربه ای در این مورد ندارم
اگر کسی آشنایی داره یا شرکت کرده متشکر میشم اطلاعاتشو در اختیار من و دوستان دیگر بذاره
در مورد مدل سوالا و ...
ممنون;;)

glxx
April 8th, 2014, 14:33
یک سر به سایت اصلی بزن
خبرگاه المپیاد کامپیوتر (http://iranoi.org/)
نمونه سوالات همه چیز در مورد المپیاد توضیح داده

Metalik
April 8th, 2014, 15:51
سلام

برخلاف تصور همه، سوالات المپیاد کامپیوتر تماما مربوط به ریاضی بوده و ارتباطی به فنی کامپیوتر ندارد.

ramtin2025
April 8th, 2014, 16:11
یادش بخیر
زمان ما (سال 76 فکر کنم) مرحله اولش خیلی ساده بود و سوالای ریاضی سطح پایین که بیشتر در مورد مبناها ، هندسه و گراف، ماتریس و جبر و احتمال بود.
ولی مرحله دوم دهن من سرویس شد. اگه درست یادم باشه سه تا سوال بود که باید دو تا رو حل میکردی و 4 ساعت زمان داشتیم. بعدش برامون کلی کلاس گذاشتن و ... کلا خیلی باحال بود.
اون موقع واسه من سوال بود که چرا المپیاد کامپیوتر اصلا به کامپیوتر ربطی نداره :d و همش ریاضیه. البته ریاضی هم عشقه . لذت حل کردن یه سوال سخت ریاضی از خیلی لذت های دیگه بیشتره :d
روح رضا صادقی هم شاد که اون موقع چند جلسه با ما تمرین کرد که خیلی تاثیر گذار بود و اینم از آخرین شعراشه :

در آن هنگام

که برگ های رقصان

درختان را وداع می گویند

برایم گودالی بکنید

در آن هنگام

که بستری از برگ

برای خفتن ابدیم آماده می شود

کلاغ ها را به آسمان خون گرفته دعوت کنید

در آن هنگام

که در میان خش خش برگ ها جا خوش می کنم

قطرات باران را

به سوی گونه هایم روانه کنید

و آنگاه

که در بستر خویش آرام می گیرم

چادر پرستاره ی شب را

بر روی آسمان بگسترانید

و سکوت را با من تنها بگذارید

امیدوارم موفق باشی دوست عزیز

sitetheme
April 8th, 2014, 16:25
:o ممنون عزیزان ما هم از زنده یاد رضا صادقی کم نصیب نیستیم من در مدرسه زنده یاد صادقی مشهد هستم!
ولی معلم ما که گفت سوالات درمورد مجموعه آفیس هست؟

ramtin2025
April 8th, 2014, 16:32
پس همشهری هستیم
احتمال داره. اینایی که گفتم مال خیلی وقت پیشه. الان فکر میکنم حتی سوالات c++ هم در مراحل بالاتر داره ولی ریاضی هم قطعا داره. به هر حال اینا متدهای جهانیه و ایران هم پیرو مصوبات اونا منابع رو باید تغییر بده.
ولی آفیس که اپراتوریه، قیافش به المپیاد نمیخوره :)
یه سر به سمپاد مشهد بزن، اونجا شاید بتونی به نتایج بهتری برسی. هم از لحاظ منابع و هم از لحاظ کلاسهای تمرین و ...

sinakhan
April 8th, 2014, 16:35
سلام

برخلاف تصور همه، سوالات المپیاد کامپیوتر تماما مربوط به ریاضی بوده و ارتباطی به فنی کامپیوتر ندارد.

دقیقا همین طوری است که دوستمون اشاره کردن، سوالات هوش هست که از طریق ریاضی حل می شه.

هیچ ارتباطی با هیچ یکی از مباحث کامپیوتر نداره، چندین سال پیش که اینطوری بود!

خدا می دونه کی اسم این المیپاد رو انتخاب کرده!

h_mirgh20
April 8th, 2014, 16:44
نکنه توقع دارید از نحوه نصب ویندوز یا کانفیگ دایرکت ادمین سوال کنند؟

عموماً مردم عامی، بین علوم رایانه و سایر امور مرتبط با رایانه که اغلب مایه‌ای برای کسب درآمد هستند، تمایزی قایل نمی‌شوند و یا فکر می‌کنند علوم رایانه با تجربیّات روزمرهٔ آن‌ها در کار با رایانه، مانند گشت‌زنی در اینترنت، انجام بازی‌های رایانه‌ای و مانند این‌ها، تفاوتی ندارد. حال آنکه علوم رایانه بیشتر به فهم و بررسی خصوصیاتی می‌پردازد که برنامه‌ها بر پایه آن‌ها ساخته شده‌اند. و بر مبنای این فهم و درک، به ایجاد برنامه‌های جدید و یا بهبودی برنامه‌های پیشین می‌پردازند.

امضای من : .Computer science is no more about computers than astronomy is about telescopes
ترجمه:

علم رایانه به همان اندازه در مورد رایانه‌است که نجوم در مورد تلسکوپ.

جمله بالا از Edsger Wybe Dijkstra طراح الگوریتم دیکسترا هست

babelirani
April 8th, 2014, 17:03
سلام دوستان
قراره در المپیاد کامپیوتر شرکت کنم اما تجربه ای در این مورد ندارم
اگر کسی آشنایی داره یا شرکت کرده متشکر میشم اطلاعاتشو در اختیار من و دوستان دیگر بذاره
در مورد مدل سوالا و ...
ممنون;;)
سلام

بیشتر سوالات در مورد ریاضی هستش و زیاد به کامپیوتر به صورت تجربی که بلد هستید ربط نداره

البته سوال های بسته های icdl هم کم توش هستش

یادش بخیر ......

Adline
April 8th, 2014, 18:08
Icdl ??!!

سال 83 و 84 که هر 2 بار مرحله اول قبول شدم و مرحله دوم ناکام شدیم که از این چیزا توش نبود d:

الان رو نمیدونم