PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اندراحوالات پورت های 10 گیگابیتی انجمن

ULTRAWEB
April 4th, 2014, 15:30
چندی است که در این انجمن پدیده ای رواچ پیدا کرده بنام پورت های 10گیگابایتی که در عنوان های فروش
برای ترغیب مشتری به خرید به صورت غیر واقعی عنوان میشه ولی در 99/99درصد این سرویس ها هنوز کارت شبکه
سرور اصلی که به سوییچ تقسیم کننده ی پهنای باند متصل شده است معادل با 1000Mbpsیا 1گیگ هست در این پورت ها
سرعت برحسب اینکه پهنای باند پورت 1 گیگ بین چند سرو به اشتراک گذاشته باشه بین 12 تا 110مگابایت در ثانیه خواهد بود

حال بریم درمورد پورت های 10 گیگابایتی صحبت کنیم که چه مشخصاتی دارن و....
این پورت ها دارای سرعت 10000Mbpsهستن که 10گیگ نامیده می شوند اگر از دانلود منیجر یا دانلودر دیگری استفاده کنین
برای فایلی از جایی باید حدود 1000مکابایت یا اگیگ در ثانیه بتونه فایل مورد نظر شما رو دانلود کنه البته در 99درصد وقت ها نمیشه
جون سرور مورد نظر که داریم فایل رو ازش دانلود میکنیم ممکن است دارای پورت ارتباطی کمتری باشد و و ما نسبت به اون پورت و مقدار خالیی که داره میتونیم
ازش دانلود کنیم یعنی اگر پورت ما ده باشه و اون پورت مقابل هم ده باشه باید یک فیلم یک گیگی رو در یک ثانیه منتقل کنه:)

افرادی که ادعای پورت های 10گیگاباینی دارن به چند دسته تقسیم می شوند که شامل موارد زیر می شوند.

اولین دسته از فروشنده ها سرور بین 70 تا 100دلاری دارن و میگن پورت 10گیگابایتی دارن:) نمیدونم هزینه کارت شبکه اش رو قیمت دارن یا نه ؟!کمتر هستن این دسته و نادر
دومین دسته از فروشنده ها سرور گرون قیمت دارن که پورت سرورشون همون 1 گیگابایتی هست و بازم کارت شبکه ی متصل شده به سرورشون یک گیگ هست ولی کیفیت
پهنای باند بالاتری دارن یعنی پهنای باندشون بین افراد کمتری به اشتراک گذاشته شده ولی بازم کارت شبکه شون همون 1000mbpsاست و نهایت سرعت دانلود که کاربر میتونه مشاهده کنه
همون 125 مگابایت در ثانیه و کمتر است .بیش از 99درصد این حالت رو دارن که میگن ما سرور پورت 10 گیگ میدیم
و وقتی ازشون می پرسی یک تست بدن نتیجه تست پورت 10 گیگشون میشه بین 600 تا1000mbpsاز تست اسپید که نشون میده پورت یک گیگ هست و نه ده گیگ.

دسته سوم وجود ندارد شاید بزودی و با پیشرفت تکنولوزِی و ارزون تر شدن پهنای باند بوچود بیان اون دسته افرادی خواهند بود که
سرور اصلیشون کارت شبکه 10گیگ واقعا داشته باشه و وقتی شما داری دانلود میکنی با دانلود منیجر سرور مجازی ویندوزیت
حداقل 130 مگابایت درثانیه بهت سرعت بده و در بهترین حالت 1000 مگابایت در ثانیه

انشالله ما و همه ب راه راست هدایت شویم

برای یک سایت پورت 100 بسه برای بیشتر کارهای هم کافیه
پس حتما نیازی به خرید پورت یک گیگ و ده گیگ نیست و برحسب نیاز میشه راحت خرید کرد
موفق باشین و در پناه حق
و شما فروشنده تا کی میخواین مردم رو گمراه کنین؟

hostfire
April 4th, 2014, 15:44
برای یک سایت پورت 100 بسه برای بیشتر کارهای هم کافیه
پس حتما نیازی به خرید پورت یک گیگ و ده گیگ نیست و برحسب نیاز میشه راحت خرید کرد
موفق باشین و در پناه حق

امید است همه ی کاربران ایرانی متوجه این امر بشن

hamid.soltani92
April 4th, 2014, 16:05
ممنون مطلب خوبی بود،شاید یه تلنگری باشه به بعضی ها... ولی کاش داستان به همینجا ختم میشد!الان وی پی اس با پورت ۱۰ اختصاصی ارائه میشه توسط دوستان!!!
نمیدونم کارت شبکه ترابایتی دارن اینا ما نمیدونیم، یا برای هر وی پی اس یه کارت شبکه ۱۰ روی سرور نصبه!خلاصه اینکه گول زدن و دروغ به شدت توی این حرفه رواج داره و سیر صعودی داره...تب هارد اس اس دی هم بدجوری داغه و توی همین انجمن کسی سراغ دارم که توی پ.خ فرمودن هارد اس اس دی یک ترابایتی میتونن ارائه بدن!(من برای تصدیق خدمتشون عرض کردم که این ۱ ترابایت به ۲ یا ۴ هارد تقسیم میشه دیگه؟فرمودن که نه،یک هارد هست!) و من دیگه پیگیر ماجرا نشدم.یا اینکه عزیزی که همین الان هم چند نفر من جمله خود من توی تاپیک فروششون اطلاع دادیم که سرویسمون و سایت خودشون قطع شده و ما امکان پیگیری نداریم،‌ موقع فروش سرویس اصرار داشتند که من سرویس رو به صورت شش ماهه ازشون خریداری کنم. ..! البته من به هیچ عنوان کسی نیستم که بخوام قضاوت کنم و معتقدم مشکل برای هر کسی ممکنه پیش بیاد ولی در کل تعهد و امانت داری تو جامعه ما داره از بین میره....

arc1o0
April 4th, 2014, 16:06
سلام

ممنون از اطلاع رسانی شما دوست عزیز

محدودیت دیگری که میشه اشاره کرد سرعت خواندن و نوشتن هارد دیسک هاست !

حتی برخی از این دوستان اطلاعی ندارند از این که : هارد دیسک ساتا 7k در بهترین شرایط و بدون رید چقدر سرعت خواندن و نوشتن ارائه میده؟!

امیدواریم این دست شفاف سازی ها مستمر باشد.

با تشکر

hamid.soltani92
April 4th, 2014, 16:19
سلام

ممنون از اطلاع رسانی شما دوست عزیز

محدودیت دیگری که میشه اشاره کرد سرعت خواندن و نوشتن هارد دیسک هاست !

حتی برخی از این دوستان اطلاعی ندارند از این که : هارد دیسک ساتا 7k در بهترین شرایط و بدون رید چقدر سرعت خواندن و نوشتن ارائه میده؟!

امیدواریم این دست شفاف سازی ها مستمر باشد.

با تشکر
کاملا درسته!یک هارد خیلی خوب ۷۲۰۰ برای نوشتن اطلاعات سرعتی معادل ۹۶ تا ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه و برای خواندن اطلاعات سرعتی معادل ۱۲۰ تا ۱۲۸ مگابایت بر ثانیه داره!البته این سرعت به عامل های زیادی از جمله میزان پر بودن هارد،‌سیستم عامل، اتصالات بین مین بورد و هارد‌ ، زاویه بین هارد و افق و ...... بستگی داره...

ULTRAWEB
April 5th, 2014, 13:28
وقتی که یک حرفی نوشته میشه که درست هست و بعنوان یک ایراد شناخته میشه در انجمن چرا بزرگان انجمن
و قدیمی های از حرف مطرح شده حمایت نمیکننن!
منظورم اقایان
tar.gz
persianmagic
mehrshad.ho
kvm-server
tizparvaz
i-whost
avalinhost
و سایز بزرگانی هست که اسمشون آوردده شده که از تاپیک بازدید کرده اند ولی نظر یا حمایت خودشون رو منعکس نکرده اند؟

mhiizadi
April 5th, 2014, 15:06
من با همون 100 هتزنر میسازم :d
من با وی پی اس هتزنرم 100 مگ رو میتونم دانلود کنم
خووب میدونید همین 100 مگ هم خیلی زیاده :)
من نیازم الان توی دفتر / خونه با 700 کیلو بایت بر ثانیه دانلود میکنم
کاملا بر آورده میشه نیازم.
ولی چرا میگن ده گیگ ؟ سروری که اون کارت شبکه و نت 10 گیگ رو داشته باشه خووب کم کمش ماهی چند تومن در میاد به نظرم

TukaNet
April 5th, 2014, 16:30
اگر کسی این نوع تبلیغ رو انجام بده عوام فریبی کرده

در کشور هم قانون مربوط به این موارد کاملا شفاف هست

ولی بهترین راه برای برخورد با این افراد آگاه کردن مشتری هست

ToooPDL
April 5th, 2014, 17:13
دقیقا !
این عوام فریبی ها فقط در مورد پورت نیست. طرف ریسلر یا وی پی اس هم داشته باشه قپی میاد که شرکتِ ما سرور اختصاصی با پردازنده n هسته ای داره..

و البته
توی سنجش سرعت اتصال در شبکه از کیلوبیت و مگابیت و گیگابیت و.. استفاده میشه. بکار بردن مگابایت و گیگابایت کاملا اشتباه هست! که توی پست اول چندبار استفاده شده ( احتمالا سهوی بوده )

ULTRAWEB
April 5th, 2014, 17:23
دقیقا !
این عوام فریبی ها فقط در مورد پورت نیست. طرف ریسلر یا وی پی اس هم داشته باشه قپی میاد که شرکتِ ما سرور اختصاصی با پردازنده n هسته ای داره..

و البته
توی سنجش سرعت اتصال در شبکه از کیلوبیت و مگابیت و گیگابیت و.. استفاده میشه. بکار بردن مگابایت و گیگابایت کاملا اشتباه هست! که توی پست اول چندبار استفاده شده ( احتمالا سهوی بوده )

سهوی نبوده است دقیقا عمدی بوده است زیرا مشتری 99درصد با محاسبه بیت و بایت و سایر موارد مشکل دارد ووووو مگابایت در اخر براش قابل لمس تر و ملموس تر است زیرا
به سرعت دانلود منیجر توجه میکند که برحسب مگابایت خواهد بود ---درضمن به هردوحالت نوشته شده که برای شما که تکنیکال هستی و فرد عادی قابل لمس باشد
موفق باشین و در پناه حق

ToooPDL
April 5th, 2014, 17:31
به سرعت دانلود منیجر توجه میکند که برحسب مگابایت خواهد بود

دانلود منیجر برای خودش قانون وضع نمیکنه که عزیزجان
واحد محاسبه سرعت استانداردهای خاصی داره. یه دانلود منیجر به هیچ وجه نمیاد برحسب بایت بر ثانیه حساب کنه سرعت رو

تصویر زیر رو اگه ببینید جلوی سرعت زده :

KB/sec

یعنی چی؟ : کیلوبیت بر ثانیه

http://up.vbiran.ir/uploads/20530139670312619891_ids.jpg

این مورد رو گفتم که مشتری بیشتر بهش دقت کنه و قابل درک باشه براش. و از پورت 1گیگ انتظار معجزه نداشته باشه

ULTRAWEB
April 5th, 2014, 17:36
عزیزم گفتم حرف شما درست هست ولی برای افراد معمولی اینجوری محاسبه کردیم
در ضمن اگر سرعت همین عکسی از شما که گزاشتی روی مگابایت بود میزدد MB/sec
احتمالا روی پی سی خودت هست و یا وی پی اس ایران هست که روی KB/secزده
شما الان مو رو ول کردی پیچش مو رووو چسبیدی فقط :):-s

hamid.soltani92
April 5th, 2014, 17:43
واحد محاسبه سرعت استانداردهای خاصی داره. یه دانلود منیجر به هیچ وجه نمیاد برحسب بایت بر ثانیه حساب کنه سرعت رو

KB/sec

این مورد رو گفتم که مشتری بیشتر بهش دقت کنه و قابل درک باشه براش. و از پورت 1گیگ انتظار معجزه نداشته باشه
برادر من شما اومدی خوشگلش کنی،زدی چشمش رو هم در آوردی!
این کیلو بیت نیست،کیلو بایت هست!(وقتی b کپیتال هست،معنی بایت رو میده!)
ضمنا، استاندارد خاصی تعریف نشده.شما میتونید از کیلوبیت یا بایت بنا به شرایط استفاده کنید.

hostfire
April 5th, 2014, 17:47
آقایون استارتر بحثش سر این داستانا که شما گیر داید بهش نیستا :)
موضوع چیز دیگست که گریبان گیر متاسافانه بعضی مشتری ها میشه
مسئله اینه طرف پورت سرورش 1000 مگابیته تو تاپیک میزنه 10000مگابیت!بعد اون مشتریم که نمیره کارت شبکه سرورو نیگا کنه! فقط میزنه تپ یه چی از کش فلای دانلود شه ببینه کارت شبکه چقدریه :|

لطفا بیخیاله بحث شید استارترو بچسبید

s.w.a.t
April 5th, 2014, 17:52
باسلام
تا زمانی که فروشندگان ما تعادل را رعایت نکنند هیچ چیزی حل نخواهد شد!
تعادل در ارائه سرویس یعنی:
روی هر سرور فقط به دسته های مشخصی سرویس داده شود. کسی که از سرور مجازی برای هاستینگ استفاده میکند کنار یک شخصی که از این سرور برای دانلود یا آپلود، انکد فیلم و یا ... قرار نگیرند. چون قعطی توازن منابع به دلیل استفاده بهم میخورد و نارضیتی مشتریان پیش می آید.
شما روی سروری با 32 گیگ رم و چهار هسته سی پی یو و 4 ترابایت هارد میخواهید 20 سرور مجازی درست کنید که خوب نمیشود که کیفیت سرویس کیفیت سرویسی باشد که روی آن فقط 10 سرور مجازی با مصارفی تقریبا شبیه دارند یکی باشد.
موفق باشید

ULTRAWEB
April 5th, 2014, 18:13
باسلام
تا زمانی که فروشندگان ما تعادل را رعایت نکنند هیچ چیزی حل نخواهد شد!
تعادل در ارائه سرویس یعنی:
روی هر سرور فقط به دسته های مشخصی سرویس داده شود. کسی که از سرور مجازی برای هاستینگ استفاده میکند کنار یک شخصی که از این سرور برای دانلود یا آپلود، انکد فیلم و یا ... قرار نگیرند. چون قعطی توازن منابع به دلیل استفاده بهم میخورد و نارضیتی مشتریان پیش می آید.
شما روی سروری با 32 گیگ رم و چهار هسته سی پی یو و 4 ترابایت هارد میخواهید 20 سرور مجازی درست کنید که خوب نمیشود که کیفیت سرویس کیفیت سرویسی باشد که روی آن فقط 10 سرور مجازی با مصارفی تقریبا شبیه دارند یکی باشد.
موفق باشید

اول یاد بگیریم گزافه گویی نکنیم بعدش فکر به حال تعادل بشه خیلی بهتره:101:;;)موافقی دیگه میدونم

ToooPDL
April 5th, 2014, 18:25
کسی بحث خارج از تاپیک نکرد .

عزیزم گفتم حرف شما درست هست ولی برای افراد معمولی اینجوری محاسبه کردیم
در ضمن اگر سرعت همین عکسی از شما که گزاشتی روی مگابایت بود میزدد MB/sec
احتمالا روی پی سی خودت هست و یا وی پی اس ایران هست که روی KB/secزده
شما الان مو رو ول کردی پیچش مو رووو چسبیدی فقط :):-s

آره متوجه شدم برای افراد معمولی محاسبه کردی. ولی خب خوبه که این چیزا بیان بشه تا همه مطلع بشن :)
نه دیگه آدرس معلومه توی عکس. برای همین موضوع یه فایل از سایت سونی دانلود کردم عکس بگیرم

برادر من شما اومدی خوشگلش کنی،زدی چشمش رو هم در آوردی!
این کیلو بیت نیست،کیلو بایت هست!(وقتی b کپیتال هست،معنی بایت رو میده!)
ضمنا، استاندارد خاصی تعریف نشده.شما میتونید از کیلوبیت یا بایت بنا به شرایط استفاده کنید.

دستت درد نکنه . کلا بنیاد شبکه و speed rate و واحد محاسبه و اینا رو زیر سوال بردی
پیشنهاد میکنم یه خورده مطالعه بیشتر داشته باشی در این زمینه
پیروز باشید

s.w.a.t
April 5th, 2014, 18:33
اول یاد بگیریم گزافه گویی نکنیم بعدش فکر به حال تعادل بشه خیلی بهتره:101:;;)موافقی دیگه میدونم
وقتي تعادل و رعايت كني ديگه لازم به گزافه گويي ندارند :) موافقي ديگه ميدونم ;)

RoobinaServer
April 5th, 2014, 18:57
وقتی که یک حرفی نوشته میشه که درست هست و بعنوان یک ایراد شناخته میشه در انجمن چرا بزرگان انجمن
منظورم اقایان
tar.gz
persianmagic
mehrshad.ho
kvm-server
tizparvaz
i-whost
avalinhost
و سایز بزرگانی هست که اسمشون آوردده شده که از تاپیک بازدید کرده اند ولی نظر یا حمایت خودشون رو منعکس نکرده اند؟

سلام

امیدوارم با پاسخ بنده جبهه نگیرید مثل دفعه های پیش. به نظر بنده پست اولتون خوب هست و یه جورایی آموزشی حساب میشه بهتر بود ادمین تاپیک رو قفل میکرد که کسی پست نتونه بده و مثل بقیه پست های اموزشی مهم یا ... قرار میداد.

نمیدونم روی چه حسابیه تا الان تاپیک رو هوا نرفته شایدم چون نزدیک عید بوده اکثرا ندیدن تاپیک رو ،اما معمولا در این جور تاپیک ها همش به جنبه منفی کشیده میشه مثلا الان یکی بیاد بگه آقا سرور من 10 گیگابیته شما مخالفت کنی ایشون ثابت کنه یا ... این میشه تبدیل به نوعی دعوا میان دو میزبان یا یک میزبان و یک کاربر و ...

برای همین نمیشه نظر قطعی داد ممکنه کسی هزینه را داشته باشه و چنین سروری تهیه کرده باشه فقط باید در این جور مواقع آموزش های لازم داده بشه تا خود مشتری بعد از تهیه سرویس نسبت به تست پورت خودش اقدام بکنه چون از این موارد در ایران زیاد هست و خود مشتری فقط باید با آموزش هایی که دیده و یاد گرفته دست به اقدام بزنه.

یا حق

RoobinaServer
April 5th, 2014, 18:59
تب هارد اس اس دی هم بدجوری داغه و توی همین انجمن کسی سراغ دارم که توی پ.خ فرمودن هارد اس اس دی یک ترابایتی میتونن ارائه بدن!(من برای تصدیق خدمتشون عرض کردم که این ۱ ترابایت به ۲ یا ۴ هارد تقسیم میشه دیگه؟فرمودن که نه،یک هارد هست!) و من دیگه پیگیر ماجرا نشدم...

هارد 1 ترابایت ssd هم وجود دارد فکر کنم مفهوم حرفتون اینبود وجود نداره و میزبان به شما گفته وجود داره و بعد شما پیگیر نشدید دیگه که ثابت کنید.

با تشکر

ULTRAWEB
April 5th, 2014, 19:35
سلام

امیدوارم با پاسخ بنده جبهه نگیرید مثل دفعه های پیش. به نظر بنده پست اولتون خوب هست و یه جورایی آموزشی حساب میشه بهتر بود ادمین تاپیک رو قفل میکرد که کسی پست نتونه بده و مثل بقیه پست های اموزشی مهم یا ... قرار میداد.

نمیدونم روی چه حسابیه تا الان تاپیک رو هوا نرفته شایدم چون نزدیک عید بوده اکثرا ندیدن تاپیک رو ،اما معمولا در این جور تاپیک ها همش به جنبه منفی کشیده میشه مثلا الان یکی بیاد بگه آقا سرور من 10 گیگابیته شما مخالفت کنی ایشون ثابت کنه یا ... این میشه تبدیل به نوعی دعوا میان دو میزبان یا یک میزبان و یک کاربر و ...

برای همین نمیشه نظر قطعی داد ممکنه کسی هزینه را داشته باشه و چنین سروری تهیه کرده باشه فقط باید در این جور مواقع آموزش های لازم داده بشه تا خود مشتری بعد از تهیه سرویس نسبت به تست پورت خودش اقدام بکنه چون از این موارد در ایران زیاد هست و خود مشتری فقط باید با آموزش هایی که دیده و یاد گرفته دست به اقدام بزنه.

یا حق

نه اون موقع جوونتر بودم بیشتر حوصله داشتم شاید زود جبهه گیری میکردم ولی الان دیگه مدیرا کرک و پرم رو ریختن:)نمیشه نفس کشید
موضوع از اونجا شروع شد که پدیده ی پورت های ده گیگ رواج پیدا کرد هرکس امد و میگفت پرت 10 گیگ دداره با کلی
زوق و شوق می رفنم می پرسیدم اقا شما پورت فلان داری میگفت بله میگفتم سرعت بزار میزاشت برام می دیدم چشام پورت ده گیگ نمی بینه
سوالم و ....... رووو خودم از تاپیک طرف پاک کردم و بدون هیچ متلکی تاپیکش رو ترک کردم چون واقعا خودم میخواستم بگیرم
پری روز دوباره اینجوری شد رفتم تاپیک فروشنده ای همین روووو نوشتم که عنوان کرده بود دیدم باز پرتش هزارهست و تست از تست اسپید میزنه 700mbps:)
بعد فروشند ی محترم عنوان کرده بود که تست اسپید و کش فلای وووو اینها نمی فهمن و اشتباه میکننن و به خیلی موارد بستگی داره منم گفتم ممکن هست اشتباه بشه
ولی دیگه نه ده برابر اشتباه:) مدیران لطف کردن قبل از اینگه پاک کننم خودم پاک کردن ولی تصمیم گرفتم همچین تاپیکی رو بعدش اجرا کنم و نظر دوستان و همکاران روو
راجبه این نوع فروششش بدونم و ببینم بزرگترهای بازار در چه جبهه ای قرار میگیرن ایا شاهد اون هستیم دو روز دیگه مثلا نیک سرور هم بیاد بدون داشتن پورتش همچین تاپیکی بزنه یا نه
کلا خواستم هرکسی جبهش برام معلوم شه ولی دیدم اقای جعفری تنها به بازدیدی بسنده کرده که بسیار ناراحت شدم و همچنین دوستان دیگر.
میزان استقبال از تاپیک و جبهه گیری افراد با سابقه ازش باعث میشه که این تاپیک در نظر دیگران هم دارای اعتبار باشه واگر نه اگرکسی حرفی چیزی نمیزد باعث میشد که افراد ناوارد بازدید کننده
هم این تاپیک رو جدی نگیرن و فکر کنن دیوانه ای حرفی زده:)(:|پس حضور شما و امثال شما هست که باعث شد این تاپیک یکم پرچمش بالا باشه وبا فشردن دکمش احتراممم رو به شما و بقیه نشون دادم
در مورد پورت ده گیگ همم که هست با نظرت موافقم و سومین مورد هم گفتم که ممکن هست کسی داشته باشه ولی نه اینها فقط روی صحبت با فروشنده ی گزافه گو خواستم باشه و بس که یکم تکون بدن بخودشون
و از این عوام فریبی و خواب غفلت بیدار شن همین افرادی هم مثال زدم بخاطر این نبود که برام یک تشکر نزده باشن خواستم چون قدیمی و ادم های معتبری هستن
تنها کلمه ای در استقبال یا عدمش بنویسن که حرفم تایید یا تکذیب شدنش قوت بیشتری بگیره

SainaServer
April 6th, 2014, 11:03
درود
بسیار بسیار مطلب به موقع و مفیدی بود همکارِ بزرگوار ، متاسفانه دوستان فروشنده عوام فریبی انجام میدن برای به دست آوردن کاربر
بعضی از کاربران هم اطلاع در این باره ندارند و با محاسبه بیت و بایت پیش خود ....
تشکر از شما

ali123454
April 8th, 2014, 22:08
وقتی فروشنده فرق مگابیت و مگابایت رو نمیدونه باید هم توی پست فروش بزنه : port 10 gbit dedicated ;;)

یکی نیست بگه پورت سرور شما 10 گیگ هست قبول ابر سرور هست قبول یک عکس از کارت شبکه 10 گیگابیتیتون بزارید ما لدت ببریم :)

کاربری هم که با این مسائل اشنا نیست همون بهتر که از اینجور اقایون خرید کنند تا بعد از 1-2 ماهی که رفتند و اطلاعاتشون پاک شد دیگه از یک نوجوان -19 ساله دانشجو خرید نمیکنند و دنبال یک جای معتبر میگردند

مورد دیگه هم ارائه سرور با عنوان پورت 10 گیگابیتی توسط یکی از همکاران قدیمی بود که واقعا جای تعجب دارد شما چرا :)

ارادتمند - افشار

سلام

جالبه! شما از یکی از همکاران انتقاد کردید بابت پورت 10 گیگ در حالی که توی امضای خودتون:
سرور مجازی اروپا (http://www.webhostingtalk.ir/f15/96478/) و امریکا با منابع اختصاصی و پورت 10 گیگ - 24 ساعت ضمانت بازگشت هزینه تحویل 2 ساعته
پرشین وی دی اس بزودی بزرگترین فروشنده وی پی اس در ایران
PERSIANVDS.COM

ali123454
April 8th, 2014, 22:16
کسی بحث خارج از تاپیک نکرد .

دستت درد نکنه . کلا بنیاد شبکه و speed rate و واحد محاسبه و اینا رو زیر سوال بردی
پیشنهاد میکنم یه خورده مطالعه بیشتر داشته باشی در این زمینه
پیروز باشید

شما هم بنیان internet download manager را زیر سوال بردید.

جهت اطلاع بگم تمام دانلود منیجرهایی که من تاکنون دیدم بر حسب بایت سرعتشون نمایش داده میشده!
و این عکسی هم شما گذاشتید سرعتش بر حسب بایته.
در حال حاضر در دنیا مرسومه که B را بایت و b را بیت حساب می کنن!!!
هر چند که استثنات بسیار کمی هم مشاهده شده است

sharbazi
April 8th, 2014, 23:30
وقتی فروشنده فرق مگابیت و مگابایت رو نمیدونه باید هم توی پست فروش بزنه : port 10 gbit dedicated ;;)

یکی نیست بگه پورت سرور شما 10 گیگ هست قبول ابر سرور هست قبول یک عکس از کارت شبکه 10 گیگابیتیتون بزارید ما لدت ببریم :)

کاربری هم که با این مسائل اشنا نیست همون بهتر که از اینجور اقایون خرید کنند تا بعد از 1-2 ماهی که رفتند و اطلاعاتشون پاک شد دیگه از یک نوجوان -19 ساله دانشجو خرید نمیکنند و دنبال یک جای معتبر میگردند

مورد دیگه هم ارائه سرور با عنوان پورت 10 گیگابیتی توسط یکی از همکاران قدیمی بود که واقعا جای تعجب دارد شما چرا :)

ارادتمند - افشار

شما خودت مگه 10 گيگ نميفروشي؟؟؟؟؟
چند وقت قبل من كلي با شما صحبت كردم اسرار ميكردي سرورتون Port ده گيگ داره و ...

sharbazi
April 9th, 2014, 00:04
پس هيچي ديگه فقط جنبه تبليغاتي داره ...

sheitonakshirazi
April 9th, 2014, 00:29
امروز یه اتفاق جالب برام افتاد
یه ینده خدایی اومده بود میگفت من وی پی اس با سی پی یو 16 هسته ای میخوام ز یه جا با 12 هسته گرفتم جواب نمیده همیشه سی پی یو میچسبه .
چک کردیم دیدیم سرور ایشون سی پی یو سرورش زنون 1230 هست یعنی 4 هسته سی پی یو داره !
با یه سرور 512 و سی پی یو یه هسته ای کارش راه افتاد .
خیلی جالب بود برام آخه آدم چقدر بی وجدان باشه بخواد اینکارو بکنه

majidisaloo1
April 9th, 2014, 00:46
با سلام
تشکر از شما قبلا یادم میاد یک بار در این مورد بحث داشتیم اما خوب مدیران دوست نداشتند شفاف سازی بشه
اما ممنون که حد اقل سعی میکنید مثل بقیه نباشید و حرف صحیح را بزنید
majidisaloo1
April 9th, 2014, 00:56
الان هم میفروشیم :) این رو شما برای من ترجمه کن :)

Unmetered 10Gbps Port - Contended (Free)

https://my.redstation.com/server/custom-configurator.aspx?gp=16

سرویسهای سری d8-730 و بالاتر رداستیشن با اسم 10 گیگابیت ارائه میشوند ولی ما که فروشنده قدیمی هستیم و 550 وی پی اس فعال داریم این رو میدونیم که پورت 10 گیگ رداستیشن 1 گیگابیت اختصاصی تضمین شده یعنی نهایت 120 مگابایت

مباحث این انجمن در مورد افرادی هست که تصور میکنند با یک سرور 700-800 هزار تومانی ابر سرور خریداری کردند و واقعا پورت 10 گیگ دارند :)

در حالی که فقط هزینه پورت 10 گیگ £1,799.00 پوند معادل 9627 هزار تومان میاشد(جدا از سرور)

سرعت تمامی وی پی اس ها هم در پنل های سایت به صورت تضمین شده درج شده :)

بیشتر از این هم نمیتونم بحث کنم چون وقت یاری نمیکنه ولی امیدوارم که به اندازه کافی شفاف سازی کرده باشم

دشمن دانا به از نادان دوست

موفق و موید باشید - افشار

اگر ده گیگ واقعی بخواهید این قیمت را به خودش اختصاصی میده:
Unmetered 10Gbps Port - 10Gbps Guaranteed [**Equivalent to 3210TB/month**] (+ £1,799.00 per month)

بهتره توی فروش ها بگیم 10 گیگ شیر یا گارانتی روی 1 گیگ تا بگیم 10 گیگابیت!

i-whost
April 9th, 2014, 01:21
شما هم میزنید 1Gb/s اشتراکی با گارانتی 200Mb/s ؟ ایشون سرویس 10Gb/s از dc تهیه کردند بر همان مبنا هم تبلیغ می کنند.

allbert
April 9th, 2014, 02:12
:))

19695

diges
April 9th, 2014, 02:45
در ایران سرور مجازی می فروشن ولی نه سروری که اسمش سرور گزاشت برای دو تا بچه شاید اسمش سرور باشه ولی برای حرفه ای ها شبیه یک اسباب بازی بچه گانه هست از ramnode چند سرور مجازی دارم بالای 200 ابر سرور داره برای فروی وی پی اس ایران هم طرف با 3-4 تا سرور اختصاصی فکر می کنه قوترین در دنیا هست !

طرف جوری می گه چند صد یوزر فعال انگاری کل بازار دنیا رو گرفته اینها که هزار , صد ها هزار حتی میلیون یوزر دارن دیگه باید کره مریخ هم گرفته بودن ;) این که می گه پورت 10 ولی 1 هست قطعا با شعور یوزر بازی می کنه و از دانش فنی پایین بعضی کاربران سو استفاده می کنه

جالبه یکی همن انجمن می زنه پورت 10 ولی عمرا 1 گیگ هم نمی شه مثل این می مونه طرف می زنه میزبانی با قوترین سرور ولی می ره سمت هاستش می بینی با سی پی یو 4 هسته رم 8 گیگ قوی ترین هاستینگ رو راه انداخته به قول خودش .

جالبه یکی از فروشندگان وی پی اس همین سایت سروری به به دلار سفارش دادم موقع پرداخت پی پال که دیگه نهایت هر دلار 3.200 معتبر ترین سایت ها پرداخت می کنن ایشون هر دلار 4.200 حساب می کنه بعد همین شخص در فروش سرور اختصاصی با دک و پوز اعلام می کنه فروش سرور بدون حتی 1 دلار کارمزد از اون ور هر دلاری 1000 تومان گرون میده این یعنی توهین شعور کاربران می خوای اعتراض کنی هم به دکلشون بر می خوره که تاپیک ما رو خراب می کنید و...

تا زمانی که هاستینگ ایران به صورت مافیایی اداره می شه همین ( سر بسته گفتم به کسی بر نخوره )

ToooPDL
April 9th, 2014, 02:45
شما هم بنیان internet download manager را زیر سوال بردید.

جهت اطلاع بگم تمام دانلود منیجرهایی که من تاکنون دیدم بر حسب بایت سرعتشون نمایش داده میشده!
و این عکسی هم شما گذاشتید سرعتش بر حسب بایته.
در حال حاضر در دنیا مرسومه که B را بایت و b را بیت حساب می کنن!!!
هر چند که استثنات بسیار کمی هم مشاهده شده است

دیگه عکس گذاشتم حاجی. شما نمیتونی تشخیص بدی چی به چی هست مشکل خود شماست :71:
با کمی مطالعه بیشتر شماهم میتونی متوجه بشی :)

ULTRAWEB
April 9th, 2014, 04:15
الان هم میفروشیم :) این رو شما برای من ترجمه کن :)

Unmetered 10Gbps Port - Contended (Free)

https://my.redstation.com/server/custom-configurator.aspx?gp=16

سرویسهای سری d8-730 و بالاتر رداستیشن با اسم 10 گیگابیت ارائه میشوند ولی ما که فروشنده قدیمی هستیم و 550 وی پی اس فعال داریم این رو میدونیم که پورت 10 گیگ رداستیشن 1 گیگابیت اختصاصی تضمین شده یعنی نهایت 120 مگابایت

مباحث این انجمن در مورد افرادی هست که تصور میکنند با یک سرور 700-800 هزار تومانی ابر سرور خریداری کردند و واقعا پورت 10 گیگ دارند :)

در حالی که فقط هزینه پورت 10 گیگ £1,799.00 پوند معادل 9627 هزار تومان میاشد(جدا از سرور)

سرعت تمامی وی پی اس ها هم در پنل های سایت به صورت تضمین شده درج شده :)

بیشتر از این هم نمیتونم بحث کنم چون وقت یاری نمیکنه ولی امیدوارم که به اندازه کافی شفاف سازی کرده باشم

دشمن دانا به از نادان دوست

موفق و موید باشید - افشار

اینکه خودتون رو استثنا کردین واسم یکم عجبیه!چرا که شرایط شما و دوستان دیگر دقیق به یک نوع است در نحوه ی ارایه خدمات!

ULTRAWEB
April 9th, 2014, 04:21
شما هم میزنید 1Gb/s اشتراکی با گارانتی 200Mb/s ؟ ایشون سرویس 10Gb/s از dc تهیه کردند بر همان مبنا هم تبلیغ می کنند.

خوب اونها هم عوام فریبی میکننن شماهم میخوای همونجوری رفتار کنی شما که داری مبینی کارت شبکه ی ده گیگی روی سرور نیست ! پس پورت ده گیگ رووو از عمش میاره میگه دیگه!
دیتاسنترم میخواست بگه باید بگه پورت یک گیگ برست سفارشی پرمیوم یا هرکوفتی! نه ده گیگ:)

ULTRAWEB
April 9th, 2014, 04:23
تا زمانی که هاستینگ ایران به صورت مافیایی اداره می شه همین ( سر بسته گفتم به کسی بر نخوره )

این جملت رو قبول ندارم هرکسی میتونه فعالیت کنه و مافیایی بازی واقعا در کار نیست

majidisaloo1
April 9th, 2014, 12:10

بنده سروری ندارم که پورت یک داشته باشد و چیزی را دیتاسنتر گفته باشد گارانتی کرده است!!
همجنین وقتی به مدیر هاستینگی در تاپیکش میگن پورتت چنده و چه پورتی را تضمین میکنی اونوقت میگه پورت 10 گیگ!

majidisaloo1
April 9th, 2014, 12:12
حطاب به اون کاربری هم که به ما طعنه زده بودند هم عرض میکنم ما کاربر میلیونی نداریم چون سایت پور-نو نیست که میلیون تا یوزر داشتیم باشیم :) اما باعث افتخار هست که همین تعداد کاربر رو داریم و تا اخر این ماه بدون شک بزرگترین فروشنده ایران در حرفه خودمون میشیم :) - 3-4 تا سرور اختصاصی هم نیست 14 سرور میلیونی هست :) با 4 تا کارمند در سایت :)

موفق و موید باشید

موفق باشید
حتما همینطور خواهد بود و بیشتر هم خواهید داشت
امید واریم به بزرگترین سرویس دهنده جهان تبدیل بشوید

با سپاس
عیسی لو

arc1o0
April 9th, 2014, 12:48
99% دیتاسنترهای شناخته شده که پورت 1 شر شده ارائه میکنند و 100-300 مگابیت تضمین شده.وضعیت دیتاسنترهای هتزنر ovh یس اپ و ... همه به این شکل هست

هر زمانی که فروشندگان این دیتاسنترها تصحیح و تاکید کردند که پورت سرورهاشون 1 گیگ کاملا شر شده هست یعنی 100-300 مگابیت واقعی

سلام

باز به اوی وی اچ گیر دادید :d

بقیه جاها رو کاری نداریم، او وی اچ شیر نیست

متخصصین تو تاپیک هستند

آپلینک سرور ها روی 200 لیمت شده، 1 گیگ شیر شده نیست که تا 40-50 بره یا نره

همین آپلینک 200 لیمیت شده ماهانه 64 ترابایت ترافیک میده بیچاره :71:

دانلود هم 2 تا تست می زارم ، همین الان گرفتم

دانلود داخل سرور هیچ لیمیتی نداره و 24 ساعته شبانه روز می تونید با این سرعت ترافیک داشته باشید، حالا اگر محدودیت های دیگه ای مثل هارد و رم و سی پی یو نداشته باشید ،

ماهانه می تونید همون 321 ترابایت ترافیک که رد استیشن تبلیغ می کنه رو داخل سرور دانلود کنید!!

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f118/19699-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%88%D8%A7%D 9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-10-%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-untitled-png

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f118/19700-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%88%D8%A7%D 9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-10-%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-untitled2-png

تست روی سرور های سو یو استارت انجام شده است!

sharbazi
April 9th, 2014, 12:56
اگر بنا باشه طبق صحبت های شما عمل بشه هیچ فروشنده ای هم حق نداره توی انجمن بنویسه پورت سرورش 1 گیگابیت هست و عوام فریبی کنه چون میدونیم 99% دیتاسنترهای شناخته شده که پورت 1 شر شده ارائه میکنند و 100-300 مگابیت تضمین شده.وضعیت دیتاسنترهای هتزنر ovh یس اپ و ... همه به این شکل هست

هر زمانی که فروشندگان این دیتاسنترها تصحیح و تاکید کردند که پورت سرورهاشون 1 گیگ کاملا شر شده هست یعنی 100-300 مگابیت واقعی ما هم که پورت 1 گیگ اختصاصی داریم به جای پورت 10 گیگ مینویسیم پورت 1 گیگ اختصاصی :) - مایی که ماهیانه فقط 2.5 میلیون بابت سرور رداستیشن هزینه میکنم با فروشنده ای که با 200 هزار تومان سرور المان داره فرقی نداره ؟ :) جفتمون هم بیایم بنویسیم پورت 1 گیگ؟پورت سرور های ما یکی هست؟ :)

اگر بنا به رعابت اصول و قوانین باشه همه باید رعایت کنند و این موردی که شما میفرمایید درست هست ولی یکطرفه و کامل نیست

حطاب به اون کاربری هم که به ما طعنه زده بودند هم عرض میکنم ما کاربر میلیونی نداریم چون سایت پور-نو نیست که میلیون تا یوزر داشتیم باشیم :) اما باعث افتخار هست که همین تعداد کاربر رو داریم و تا اخر این ماه بدون شک بزرگترین فروشنده ایران در حرفه خودمون میشیم :) - 3-4 تا سرور اختصاصی هم نیست 14 سرور میلیونی هست :) با 4 تا کارمند در سایت :)

موفق و موید باشید

شما سرورت ميليارد توماني اصلا
وقتي موقع فروش علنا مشتري رو گول! ميزني كارتون و سرويستون هيچ ارزشي نداره
من دوستم با يه شركت معروف مشكل داشت شما بهش گفتي پورت 10 گیگ داره سروراتون قبل انتقال گفتين سرعت دانلود 110 تا 150 مگابايت تظميني
وقتي سرور رو گرفت شد 50-60 به شما گفت فرمودين اون حداكثرش بوده !!!! بماند كه معلوم نيست كي به اون عدد قبل فروش ميرسه چون هنوز كه نرسيده ...
خيلي خوبه قبل خريد شفاف سازي كنين.
در ضمن پورت 1 گيگ كاملا اختصاصي هم داشته باشين با سرور 96 گيگ رم و 40-50 تا مشتري رو سرور اگه هم زمان كار كنن به هر كدوم 20 تا 30 مگ نهايت بيشتر نميرسه مگه اينكه رو عدم كار هم زمان يوزرا حساب كنين ...

پ.ن 1 = يوزراي واقعا قديمي كه چند ساله دارن كار ميكنن ادعا ندارن بعد يوزر 2013 كه سايتش هم همون موقع ثبت شده ...
پ.ن 2 = توهم خود بزرگ بيني موج ميزنه

در نتيجه ادب مرد به ز دولت اوست http://gigpars.com/upload/uyjm_untitled.gif

(http://gigpars.com/upload/uyjm_untitled.gif)اين پست رو فقط بعد ويرايش مطلب و توهينتون گفتم باشد كه رستگار شويم.
(http://gigpars.com/upload/uyjm_untitled.gif)

ULTRAWEB
April 9th, 2014, 13:46
اگر بنا باشه طبق صحبت های شما عمل بشه هیچ فروشنده ای هم حق نداره توی انجمن بنویسه پورت سرورش 1 گیگابیت هست و عوام فریبی کنه چون میدونیم 99% دیتاسنترهای شناخته شده که پورت 1 شر شده ارائه میکنند و 100-300 مگابیت تضمین شده.وضعیت دیتاسنترهای هتزنر ovh یس اپ و ... همه به این شکل هست

هر زمانی که فروشندگان این دیتاسنترها تصحیح و تاکید کردند که پورت سرورهاشون 1 گیگ کاملا شر شده هست یعنی 100-300 مگابیت واقعی ما هم که پورت 1 گیگ اختصاصی داریم به جای پورت 10 گیگ مینویسیم پورت 1 گیگ اختصاصی :) - مایی که ماهیانه فقط 2.5 میلیون بابت سرور رداستیشن هزینه میکنم با فروشنده ای که با 200 هزار تومان سرور المان داره فرقی نداره ؟ :) جفتمون هم بیایم بنویسیم پورت 1 گیگ؟پورت سرور های ما یکی هست؟ :)

اگر بنا به رعابت اصول و قوانین باشه همه باید رعایت کنند و این موردی که شما میفرمایید درست هست ولی یکطرفه و کامل نیست

موفق و موید باشید

میدونی چه دیتاسنتر بنام پورت ده گیگ بده
چه شما به نام پورت ده گیگ بفروشی فرقی نداره
وقتی کارت شبکه و سرعت پورت یک هست شما بابد بگی پورت یک داری!
پورت یک شیر شده یا پورت یک پرمیوم هردوتا پورت یک هستن و فروشنده ای که پورت یک شیر داره و گارانتی روی فلان هم
پورت یک میده شماهم پورت یک میدی! پس بازم ده گیگی هیچ وقت درکار نیست اونی یک گیگ شیر میده واقعا پورتش یک گیگ هست!
و چیز غیرواقعی عنوان نکرده چرا که کارت شبکش یک گیگ هست ولی آیا کسی که میگه ده گیگ کارت شبکش ده گیگ هست!!!
نه ...از اونجایی که این بحث به جایی شاید نرسه بهتره بیشتر ادامه پیدا نکنه یا شماها اصلاح کنیین روندی که طی میکنین یا اینکه ماها نظرمونو دادیم شماهم نظرت رو بنویس
وافراد خودشون تصمیم میگیرن راجبه این موضوع با استناد به همین تاپیک .
درضمن اگر اجازه داشته باشم یک امار از امار این و ون فروشنده بدم که کی چند تا مشتری داره دقیقا!وچقدر درامد خیلی ها رسوا خواهند شد و مجبور میشن باز دوباره تغییر دکوراسیون بدن
روم اصلا با شما نیست .درپناه حق

sharbazi
April 9th, 2014, 13:55
من گفتم سرعت دانلود 110 تا 150 مگابایت :) ؟ پروف بزارید :) واقعا که با نمیتوم چی فکر میکنید که تو روی ادم دروغ میگید

سرعت دانلود و اپلود سرویسها حرفه ای ما 45-110 مگابایت متغیر هست.تضمین میدیم که از لینک های معتبر کمتر از 45 مگابایت دانلود و اپلود نشه .این مقدار حداقل هست و متوسط 65-110 مگابایت متغیر هستش :) در پلنهای سایت هم به وضوع این موضوع تاکید شده . دوست شما حتما سرویس معمولی خریداری کردند

این که سرویس چی هست و چه مقدار دانلود میرسه به ما مربوطه میشود و نه شما سرویس های ما طبق سایت به صورت تضمین شده ارائه میشود

توهم خود بزرگ بینی نیست شما طرفتون رو نمیشناسید :)

ارادتمند

http://gigpars.com/upload/fopq_dhdhh.gif

من نميدونم ديگه چي بگم ...
تصوير واسه 1 ماه قبل عيده .

Ramin
April 9th, 2014, 13:57
دوستان

لطفا ادب ، احترام به شخصیت و نظر خود و دیگران را شدیدا رعایت فرمائید !

این یک تاپیک آموزشی بود ! اما طبق معمول به لطف درگیری لفظی تعدادی از دوستان از بحث اصلی منحرف شد !
طبق گفته استارتر که تقریبا صحیح هم می باشد اکثرا در خصوص پهنای باند سرورهای اختصاصی شک و شبهه وجود دارد مخصوصا که منشا این مشکل از آنجا آغاز می شود که برخی از دیتاسنتر ها با عناوین تجاری و خصوصا استفاده از کلمات "اختصاصی و اشتراکی" باعث ایجاد شک و شبهه شدید حتی برای خریدار می شوند ! بعد از نصب مجازی ساز و ایجاد ماشین ها این وضعیت بدتر می شود و پهنای باندی که به مصرف کننده نهایی می رسد گاها تفاوت چشمگیری با تبلیغات اولیه دارد ! در این مورد در صفحات قبل به اندازه کافی دوستان صحبت کرده اند. هزینه های پورت های اختصاصی ، سرعتی که باید برای دانلود وجود داشته باشد ،تفاوت پورت اختصاصی و اشتراکی و ....

دقت داشته باشید تاپیک در خصوص یک فروشنده خاص و .... نمی باشد ، لطفا صحبت ها و بحث های شخصی در خصوص سرویس ها خود را به مکانی خصوصی منتقل کنید .

ULTRAWEB
April 9th, 2014, 14:33
این حرف شما غیر منطقی هست عزیز

یعنی الان که کارت شبکه سرورهای ایرانی 1 گیگابیت هست باید به جای پورت 100 بنویسند پورت 1 گیگ هستش ؟ کامپیوتری که کارت شبکه 1 گیگ داره دارای پورت 1 گیگ هست :) ؟

سروری که در ایران دارای کارت شبکه 1 گیگ هست با سروری که در انگلیس کارت شبکه 1 گیگ داره تفاوتی نداره ؟

مهم سرعت پورت هست نه کارت شبکه و ...

(:|:39:ما فقط داریم به عوام فریبی های پورت ده گیگ می پردازیم همین مثل اینکه شما با مثال های من بدتر گمراه میکنی خودت رووو
بیخیالش شو کلا ما حرفامونو زدیم بقیه هم زدن شماهم زدی همین کافیه دیگه ...بهترین روش هست برای روشن کردن اینکه کی درست میگه.
کی غلط میگه
انشالله بقیه هم میان دردو دلشون رو در رابطه با پورت های ده گیگی می نویسن خودش یک مرجع میشه .
پورت پورت پورت که همش یک گیگ هست چه سرور ایران چه امریکا چه انگلیس مهم میزان اب تو لوله هست که من فریادم اینه که توی خارح قرار نیست به فراتر ازپورت یک گیگ برسه ولی درحد پورت ده گیگ براش تبلیغ میشه توی ایرونم پورت یک گیگ هست که در حد یک پورت 100 هم آب توی لولش نیست.

پورت روو کارت شبکه قدرتش رو تعیین میکنه که دراینجا نهایت یک گیگ هست!قطر لوله آب.
و میزان آب توی لوله واقعیت قدرت و کیفیت پورت رو مشخص می کنه.
لطف کنین تست سرعت پورت های سرورهای قدرتمند خود رو به تاپیک ما ربط ندهید و با مشتری ها یا منتقدین جای دیگری دعوا کنین

omidppm
April 10th, 2014, 02:43
ULTRAWEB (http://www.webhostingtalk.ir/member/86900/) خوشم میاد حرفهای طوفانی میزنی : دی

viasky
April 10th, 2014, 07:13
معرفی پورت 10 گیگ برای سرور = فقط یک جنبه فریب تبلیغاتی داره ( متاسفانه کاربر هم باور میکنه)
دانلود 120 و 140 مگابایت های اینگونه سرور ها به چه شکلی نشانه گر پورت 10 این دوستان هست بنده متوجه نمیشم
از نظر بنده بهترین کار اینه که به کاربر گفته باشه پورت 1 گیگ اشتراکی و به هر کاربری حدود 90 تا 110 مگابایت اختصاصی بدید ( با میکروتیک)
به این صورت که اگر ترافیک شبکه سبک بود از توان 1 گیگ استفاده باشه و اگر سنگین بود دست کم کابر بتونه از مقدار اختصاصی داده شده استفاده کنه
گاهی شعار تبلیغاتی که بخواد شما را از دیگر سرویس دهنده ها متمایز کنه نتیجه عکس میده
چنانچه اعلام کنید پورت 10 گیگ هست پس باید به کاربر هم اجازه بدید توقع پورت 10 را از شما داشته باشه و به دانلود با 120 هم راضی نباشه
اما زمانی که شرایط و منصفانه توضیح بدید که پورت 1 اشتراکی هست ولی یک مقداری شما اختصاصی دارید
در بیتشر موارد هم شما را دعا میکنه میگه هر چند 100 مگابیت به من اختصاص داده اما هیچ وقت دانلود زیر 30 مثلا نیومده
از نظر من رفتار اینجوری با مشتری بهتر است
به شخصا تا به حال پورت 10 گیگ اصــــلا ندیدم و نخواهم دید ( مطمئن هستم)

pc-narmak
April 10th, 2014, 07:34
95 درصد حرف هاتونو تایید میکنم ولی اینکه سایت خودشون قطع شده خوب مشکل پیش میاد ولی اگر طولانی مدت باشه یا تلفنشونم قطع باشه دیگه قابل قبول نیست

ممنون مطلب خوبی بود،شاید یه تلنگری باشه به بعضی ها... ولی کاش داستان به همینجا ختم میشد!الان وی پی اس با پورت ۱۰ اختصاصی ارائه میشه توسط دوستان!!!
نمیدونم کارت شبکه ترابایتی دارن اینا ما نمیدونیم، یا برای هر وی پی اس یه کارت شبکه ۱۰ روی سرور نصبه!خلاصه اینکه گول زدن و دروغ به شدت توی این حرفه رواج داره و سیر صعودی داره...تب هارد اس اس دی هم بدجوری داغه و توی همین انجمن کسی سراغ دارم که توی پ.خ فرمودن هارد اس اس دی یک ترابایتی میتونن ارائه بدن!(من برای تصدیق خدمتشون عرض کردم که این ۱ ترابایت به ۲ یا ۴ هارد تقسیم میشه دیگه؟فرمودن که نه،یک هارد هست!) و من دیگه پیگیر ماجرا نشدم.یا اینکه عزیزی که همین الان هم چند نفر من جمله خود من توی تاپیک فروششون اطلاع دادیم که سرویسمون و سایت خودشون قطع شده و ما امکان پیگیری نداریم،‌ موقع فروش سرویس اصرار داشتند که من سرویس رو به صورت شش ماهه ازشون خریداری کنم. ..! البته من به هیچ عنوان کسی نیستم که بخوام قضاوت کنم و معتقدم مشکل برای هر کسی ممکنه پیش بیاد ولی در کل تعهد و امانت داری تو جامعه ما داره از بین میره....

pc-narmak
April 10th, 2014, 07:38
متاسفانه تو شغل ایتی نمیدونم چرا اینجوریه اکثریت اون چیزی که هستند رو نشون نمیدن تو سایت شخص میری یه تلفنم نیست بعد میگه من شرکت هستم و....
حتی درباره شرکت های بزرگ نیز این کلاس گداشتن های بی مورد رو من دیدم شاید علتش این باشه که شخص با سرمایه کم شروع میکنه و بعد متوجه میشه همکاران یا رقیب های بزرگی سرراهش هستند

دقیقا !

و البته

pc-narmak
April 10th, 2014, 07:40
دانلود منیجر به بایت میزنه چون شما فقط میخواهید دانلود کنید و در زمان دانلود فایل های شما حجمشون بایتی می باشد ولی در شبکه ممکنه شما یک پکت بیتی بخواهید ارسال کنید و برای اندازه گیری خیلی دقیق تر پکت ها از واحد بیت استفاده میشه و اگر شخصی این قوانین رو نادیده بگیره یعنی قوانین شبکه رو به خوبی نمیدونه

KB/sec

pc-narmak
April 10th, 2014, 07:54
از این بحث ها هم خارج بشیم اگر واقعا" پورت 10گیگ هم وجود داشته باشه باید سخت افزارشم باشه مثلا" هارد مخصوص مادربرد و.... که اگر اینها هم فراهم شده باشه بعضی از دوستان انقدر رو اون سرور وی پی اس میسازند چون میبینند پورت خالیه و... بازم سرعت دانلود کاربر به 20مگ هم شاید به زور برسه

(:|:39:ما فقط داریم به عوام فریبی های پورت ده گیگ می پردازیم همین مثل اینکه شما با مثال های من بدتر گمراه میکنی خودت رووو
بیخیالش شو کلا ما حرفامونو زدیم بقیه هم زدن شماهم زدی همین کافیه دیگه ...بهترین روش هست برای روشن کردن اینکه کی درست میگه.
کی غلط میگه
انشالله بقیه هم میان دردو دلشون رو در رابطه با پورت های ده گیگی می نویسن خودش یک مرجع میشه .
پورت پورت پورت که همش یک گیگ هست چه سرور ایران چه امریکا چه انگلیس مهم میزان اب تو لوله هست که من فریادم اینه که توی خارح قرار نیست به فراتر ازپورت یک گیگ برسه ولی درحد پورت ده گیگ براش تبلیغ میشه توی ایرونم پورت یک گیگ هست که در حد یک پورت 100 هم آب توی لولش نیست.

پورت روو کارت شبکه قدرتش رو تعیین میکنه که دراینجا نهایت یک گیگ هست!قطر لوله آب.
و میزان آب توی لوله واقعیت قدرت و کیفیت پورت رو مشخص می کنه.
لطف کنین تست سرعت پورت های سرورهای قدرتمند خود رو به تاپیک ما ربط ندهید و با مشتری ها یا منتقدین جای دیگری دعوا کنین

pc-narmak
April 10th, 2014, 07:55
ایشالله تا 5 سال دیگه پورت 10گیگم میاد و عادی میشه :d :p

معرفی پورت 10 گیگ برای سرور = فقط یک جنبه فریب تبلیغاتی داره ( متاسفانه کاربر هم باور میکنه)
دانلود 120 و 140 مگابایت های اینگونه سرور ها به چه شکلی نشانه گر پورت 10 این دوستان هست بنده متوجه نمیشم
از نظر بنده بهترین کار اینه که به کاربر گفته باشه پورت 1 گیگ اشتراکی و به هر کاربری حدود 90 تا 110 مگابایت اختصاصی بدید ( با میکروتیک)
به این صورت که اگر ترافیک شبکه سبک بود از توان 1 گیگ استفاده باشه و اگر سنگین بود دست کم کابر بتونه از مقدار اختصاصی داده شده استفاده کنه
گاهی شعار تبلیغاتی که بخواد شما را از دیگر سرویس دهنده ها متمایز کنه نتیجه عکس میده
چنانچه اعلام کنید پورت 10 گیگ هست پس باید به کاربر هم اجازه بدید توقع پورت 10 را از شما داشته باشه و به دانلود با 120 هم راضی نباشه
اما زمانی که شرایط و منصفانه توضیح بدید که پورت 1 اشتراکی هست ولی یک مقداری شما اختصاصی دارید
در بیتشر موارد هم شما را دعا میکنه میگه هر چند 100 مگابیت به من اختصاص داده اما هیچ وقت دانلود زیر 30 مثلا نیومده
از نظر من رفتار اینجوری با مشتری بهتر است
به شخصا تا به حال پورت 10 گیگ اصــــلا ندیدم و نخواهم دید ( مطمئن هستم)

arc1o0
April 10th, 2014, 11:18
پورت یا کارت شبکه 10 گیگ چیز خاصی نیست و روی سرور ها ارائه میشه

مهم پهنای باند گارانتی شده بالای 1 گیگ هست که فقط برخی دیتاسنتر ها ارائه می کنند

در حال حاضر پهنای باند گارانتی شده 3 گیگابیت بر روی پورت های 10 گیگ روی سرور های او وی اچ ارائه میشه ، مشکل فقط هزینه هست که نمیشه برای مصارف معولی یا فروش وی پی اس همچین هزینه هایی گرد

حدود 2 میلیون صرفا هزینه پهنای باند 3 گیگ هست فقط!

Augmentez votre bande passante garantie - OVH (http://www.ovh.com/fr/serveurs_dedies/upgrade-bande-passante.xml)

یک ترفندی هم که در برخی دیتاسنتر ها مشاهده شده ، پورت سرور 10 گیگ هست، ( منظور از پورت کارت شبکه) اما پهنای باندی که به سرور تخصصی داده شده 1گیگ و کمتر است

برخی دوستان پورت 10 گیگ رو با پهنای باند 10 گیگ عمدا و اکثر سهوا اشتباه میگیرند

موفق باشید.

ULTRAWEB
April 10th, 2014, 14:49
ULTRAWEB (http://www.webhostingtalk.ir/member/86900/) خوشم میاد حرفهای طوفانی میزنی : دی

سلام برادرم ایوانیک خان این ها که حرف خاصی نیست حتی یک باد ساده نیست چه برسه به طوفان این حرفایی من نوشتم
شما یا شخص دیگه هم میتونیست به سادگی بنویسی ولی قسمت من شد بنویسم در موردش چرا که خیلی راحت به سادگی بعضی از مسایل
رو ماها می بینیم و از کنارش می گذریم اینم نمونه از همین مسایل بود انشالله موفق و سالم باشی

ULTRAWEB
April 10th, 2014, 19:11
خلاصه این همه حرف اینه که سرور پورت ده گیگ زمانی خواهد بود ک سرعت از 125مگابایت در ثانیه بیشتر شه وهرگاه بین 1 مگ تا 125 مگ بود پورت سرور یک گیگ هست و نه ده گیگ:39: این رو ساده تر مجبور شدم بنویسم که افراد .... که قصد گول زدن مشتری رو دارن خودشون رو اصلاح کنن ولی مثل اینکه گوشی هاشونو خاموش
کردن و با کمال وقاعت میگن سرور پورت ده گیگ دارن دوباره و اونم بولد میکنن تو نوشته ها!

OmidX
April 10th, 2014, 20:31
خلاصه این همه حرف اینه که سرور پورت ده گیگ زمانی خواهد بود ک سرعت از 125مگابایت در ثانیه بیشتر شه وهرگاه بین 1 مگ تا 125 مگ بود پورت سرور یک گیگ هست و نه ده گیگ:39: این رو ساده تر مجبور شدم بنویسم که افراد .... که قصد گول زدن مشتری رو دارن خودشون رو اصلاح کنن ولی مثل اینکه گوشی هاشونو خاموش
کردن و با کمال وقاعت میگن سرور پورت ده گیگ دارن دوباره و اونم بولد میکنن تو نوشته ها!

بله متاسفانه ... کاملا موافقم ...

ضمن اینکه هزینه پورت 10g در دیتاسنتر هایی ک دوستان ارائه میکنن ، بالاست و من فک نمیکنم کسی ک تازه شروع ب کار کرده یا زیر 50 تا کلاینت داره حاضر باشه ،

همچین هزینه ای رو بیخود متحمل شه ، در صورتیکه حقیقتا پورت 100m هم در بسیاری از موارد کار رو راه میندازه !

mehrshad.ho
April 25th, 2014, 09:54
منظورم اقایان
tar.gz
persianmagic
mehrshad.ho
kvm-server
tizparvaz
i-whost
avalinhost

کامران جان تشکر خودش به معنی تایید هست !
به نظر من بیشترین موردی که در این فریب دهی بیشتر نظر من رو جلب می کنه سرعت جابجایی در هارد هست که واقعلا چند درصد میشه گفت 1 گیگابایت جابجایی داره، فرض میگیریم پورت 10 گیگ واقعی اما آیا جابجایی با سرعت هارد های فعلا میسر هست ؟ اگر سرور مبدا پورت 10 باید آیا سرور مقصد هم می تواند با پورت 10 گیگ فایل رو بپذیرد ؟؟؟

Iran Tech
April 25th, 2014, 09:59
ما که تو انجمن سرور نمیفروشیم
ولی کسایی که میفروشن و کسایی که میخوان بخرن اینو حتما در نظر داشته باشن.
عوام فریبی واقعا از بدترین کارا هست.

Mr.XmH
April 25th, 2014, 11:03
بود

حال بریم درمورد پورت های 10 گیگابایتی صحبت کنیم که چه مشخصاتی دارن و....
این پورت ها دارای سرعت 10000Mbpsهستن که 10گیگ نامیده می شوند اگر از دانلود منیجر یا دانلودر دیگری استفاده کنین
برای فایلی از جایی باید حدود 1000مکابایت یا اگیگ در ثانیه بتونه فایل مورد نظر شما رو دانلود کنه البته در 99درصد وقت ها نمیشه
جون سرور مورد نظر که داریم فایل رو ازش دانلود میکنیم ممکن است دارای پورت ارتباطی کمتری باشد و و ما نسبت به اون پورت و مقدار خالیی که داره میتونیم
ازش دانلود کنیم یعنی اگر پورت ما ده باشه و اون پورت مقابل هم ده باشه باید یک فیلم یک گیگی رو در یک ثانیه منتقل کنه:)

و شما فروشنده تا کی میخواین مردم رو گمراه کنین؟

خب دوست عزیز این که گفتی درسته ها ولی امکان پذیر نیست توی اینترنت و هیچوقت ریت سرعت بین من و شما در لحظه اول یک گیگ نمیشه و دلیل منطقی هم داره

اینم دلیل اول من ثابت میکنم بعد شما ثابت کن

پببین دوست عزیز باید چند نکته رو زیر نظر داشته باشی
اگه فلش مموری داری همین الان تست کن usb 3 یه فایل 10 گیگ رو از روی هارد ssd منتقل کن به فلش سرعت شروع میکنه از 30 مگ تا 260 مگ ریت تبادل هست درحالت عادی تا 640 هم ادامه پیدا میکنه

خب اینا همه به کنار پورت داخلی دیتا سنتر بهت 10 میده خب اتصال شما به شبکه داخلی 10 هست حالا برو اسپید تست باید بهت 10 بده ولی حداکثر 800 میده
دسترسی به اینترنت توی کل دنیا 1 گیگ هست حتی اگه سروری که پورت 10 گیگ داشته باشه و سرور منم 10 گیگ باشه پینگشون هم حدود 30 باشه و هارد ها و رم هامون هم فول باشن
من بهتون قول میدم بیشتر از 200 نشه :D یعنی اصلا غیر ممکنه ولی اگه اتصال مون روی اترنت باشه بهت قول میدم تا 2.5 هم برسه به شرط اینکه سرور ها استوریج باشن و قدرت کافی ذخیره سازی داشته باشن

لطفا نقل قول نشود !!

ULTRAWEB
April 25th, 2014, 17:52
خب دوست عزیز این که گفتی درسته ها ولی امکان پذیر نیست توی اینترنت و هیچوقت ریت سرعت بین من و شما در لحظه اول یک گیگ نمیشه و دلیل منطقی هم داره

اینم دلیل اول من ثابت میکنم بعد شما ثابت کن

پببین دوست عزیز باید چند نکته رو زیر نظر داشته باشی
اگه فلش مموری داری همین الان تست کن usb 3 یه فایل 10 گیگ رو از روی هارد ssd منتقل کن به فلش سرعت شروع میکنه از 30 مگ تا 260 مگ ریت تبادل هست درحالت عادی تا 640 هم ادامه پیدا میکنه

خب اینا همه به کنار پورت داخلی دیتا سنتر بهت 10 میده خب اتصال شما به شبکه داخلی 10 هست حالا برو اسپید تست باید بهت 10 بده ولی حداکثر 800 میده
دسترسی به اینترنت توی کل دنیا 1 گیگ هست حتی اگه سروری که پورت 10 گیگ داشته باشه و سرور منم 10 گیگ باشه پینگشون هم حدود 30 باشه و هارد ها و رم هامون هم فول باشن
من بهتون قول میدم بیشتر از 200 نشه :D یعنی اصلا غیر ممکنه ولی اگه اتصال مون روی اترنت باشه بهت قول میدم تا 2.5 هم برسه به شرط اینکه سرور ها استوریج باشن و قدرت کافی ذخیره سازی داشته باشن

لطفا نقل قول نشود !!
ساده ی حرفام روو چند بار نوشتم بازم براتون می نویسم
مشکل این هست که دیتاسنتر ها و بعضی از فروشنده در فروش
سرور پورت ده گیگ عوام فریبی میکنننن درحالی که نه کارت شبکه سرور ده گیگ هست و نه پورت ده گیگ دارن!
بازدن این تاپیک فقط این موضوع خواستم روشن شه که بقیه بدوننن کسی اینجا پورت ده گیگی فعلا وچود ندارد!
یکی دونفر از افراد درس گرفتن دو نفر هم هنوز به عوام فریبی ادام ه میدن به من چه دیگه موفق باشین.

Mr.XmH
April 25th, 2014, 17:54
ساده ی حرفام روو چند بار نوشتم بازم براتون می نویسم
مشکل این هست که دیتاسنتر ها و بعضی از فروشنده در فروش
سرور پورت ده گیگ عوام فریبی میکنننن درحالی که نه کارت شبکه سرور ده گیگ هست و نه پورت ده گیگ دارن!
بازدن این تاپیک فقط این موضوع خواستم روشن شه که بقیه بدوننن کسی اینجا پورت ده گیگی فعلا وچود ندارد!
یکی دونفر از افراد درس گرفتن دو نفر هم هنوز به عوام فریبی ادام ه میدن به من چه دیگه موفق باشین.
کلا تا اخر خوندین!
من که نگفتم حرفت غلطه فقط خواستم یه راه منطقی رو نشون بدم که بگم همه چیز توی کامپیتور اونی نیست که فکر میکنیم و باید حتما تجربش کرد همین فدات :x