PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قانون کپی رایت در قالب سایت - آری یا نه؟

hichkas62
March 31st, 2014, 21:05
با سلام خدمت تمامی دوستان
مدتی است که سوالی ذهن من مشغول کرده است.
آن هم احترام به قانون کپی رایت در بحث قالب می باشد.
تقریبا 99 درصد ما ایرانیها از ویندوز غیر اورجینال استفاده می کنیم. فتوشاپ کرک شده نصب می کنیم.
آخرین ورژن دانلود منیجر را از صدها سایت دانلود ایرانی می گیریم.
برای آنتی ویروس هم که صدها کرک وجود دارد.
اما چرا وقتی وارد یکی از انجمن های وردپرس یا جوملا می شویم و حرف از یکی از قالبهای سایت فروش قالب مانند تم فارست می آوریم اکثر مدیران و کاربران این انجمن ها حرف از حمایت از قانون کپی رایت می زنند و تاکید می کنند که حتما قالب خریداری شود.
نکته بسیار جالب اینجاست که وقتی به نمونه کارهای بسیاری از همین افراد سر زدم متوجه شدم که بسیاری از طراحی های آنها دستکاری شده همان قالبهای خارجی است.
حتی مدیر یکی از انجمن ها در سایت شخصی خودش یک قالب را از تم فارست خریداری کرده بود و به نج روش مختلف ویرایش کرده بود و در سایت خودش برای فروش گذاشته بود.

واقعا برایم سوال مهمی شده است؟
چرا وقتی حتی ویندوز و فتوشاپ افرادی که داعیه دار قانون کپی رایت شده اند کرک شده است . پس چگونه در این زمینه این چنین محکم می ایستند.
اساتید راهنمایی کنند.
با تشکر

ramtin2025
March 31st, 2014, 21:45
سلام
مطمئنا ما در شرایطی نیستیم که بتونیم این قانون رو بطور کامل اجرا کنیم و با توجه به سطح درآمدمون و تحریمها مجبوریم از ویندوز و فتوشاپ و .... کرک شده استفاده کنیم.
ولی کپی رایت محصولات داخلی رو میتونیم رعایت کنیم . قالب - ماژول - نرم افزارهای مختلف و ... که توسط ایرانی ها تولید شدند رو باید حفظ کنیم. این باعث رشد کشورمون هم میشه.
برای محصولات خارجی هم تا جایی که مقدور هست باید رعایت بشه. مثلا شما مجبور نیستی که حتما قالب ریپ شده تم فارست رو استفاده کنی و بدون اون هم کارت راه میفته. ولی مشکل ما اینه که بهترین ها رو مجانی میخوایم و این فرهنگیه که باید اصلاح بشه

موفق باشید

hamid.soltani92
April 1st, 2014, 07:43
سلام.مطلب خیلی خوبی رو عنوان کردید.
به نظر من خب وقتی امکان استفاده از محصولات مایکروسافت یا هر شرکت دیگه به دلیل گرونی یا .... نیست، خیلی ساده میتونید از اون نرم افزار استفاده نکنید!
برای مثال به جای ویندوز، از سیستم عامل های رایگان مثل ubuntu استفاده کنید. به جای photoshop از gimp استفاده کنید. هر نرم افزاری که شما توی ویندوز استفاده کردید، معادل بهتری توی لینوکس داره.
اینکه بگیم چون ما امکان خرید رو نداریم، باید کرک شده استفاده کنیم مثل اینه که بگیم خوب ما پول نداریم فلان چیز رو بخریم،پس بریم بدضدیمش.(برای اینکه ویبولتین واژه د ز د رو فـــیلـــتر میکنه اینجوری نوشتم)
از نظر انسانی هم بخواید بررسی کنید، خیلی حرکت ناجوانمردانه ایه. یکی کلی زحمت می کشه که پول در بیاره از محصولش، طرف میاد تو ۵ دقیقه کپی می کنه میره پی کارش...!
من شخصا لایسنس ۲ نرم افزار رو خریدم.ویندوز xp و idm. چند وقت به ویندوز سرور ۲۰۰۸ نیاز داشتم ولی چون گرون بود نتونستم بگیرم و سعی کردم نیازم رو با centos برطرف کنم.
امیدوارم هممون که کپی رایت احترام بذلریم..

kingpower
April 1st, 2014, 11:44
درود
90% از مردم كشور ايران به قانون كپي رايت احترام نميگذارند چون هزينه هاي زيادي براي خريد لايسنس وجود دارد
چند روز پيش تو انجمن هاي ويبولتين يكي از كاربران مطرح كردند كه ويبي كه تو انجمن شما نصبه لايسنس داره يا نال شده كه متوجه شدند اون هم از نال استفاده ميكنه و موارد مشابه
حالا كه خريد قالب اينقدر گران نيست چه بهتر كه از اورجينال اون استفاده كنيم و هزينه اون را پرداخت نمائيم كه يك قدمي باشه براي طرفداري از قانون كپي رايت
البته اينها نظر شخصي من بود دوستان هم نظرشون رو بگن

tanha123
April 1st, 2014, 12:17
یه علتی که شاید خود بنده یا سایر مردم واسه خرید قالب هزینه نمیکنن اینه که
توسط افراد بیکار ریپ میشه و در سایت ها گذاشته میشه واسه دانلود
خب چرا هزینه کنیم بعد قالبو همه استفاده کنن! ما هم ریپ میکنیم دیگه !

delta
April 1st, 2014, 13:06
قالب سایت ما برامون 500 خرج برداشت.. یک ماه بعد دیدم یک سایتی گذشته برای فروش 150 تومان!! میخواستم برم بهش بگم حداقل می د ز دی قالب رو و ریپ میکنی قیمت منصفانه بفروش ارزش کار مارو پایین نیار جناب دز د! بعد شما دم از کپی رایت میزنی؟

hichkas62
April 1st, 2014, 16:17
دوستان داريم از بحث دور مي شيم.
اتفاقا سوال من هم همين بود.

با سلام خدمت تمامی دوستان
مدتی است که سوالی ذهن من مشغول کرده است.
آن هم احترام به قانون کپی رایت در بحث قالب می باشد.
تقریبا 99 درصد ما ایرانیها از ویندوز غیر اورجینال استفاده می کنیم. فتوشاپ کرک شده نصب می کنیم.
آخرین ورژن دانلود منیجر را از صدها سایت دانلود ایرانی می گیریم.
برای آنتی ویروس هم که صدها کرک وجود دارد.
اما چرا وقتی وارد یکی از انجمن های وردپرس یا جوملا می شویم و حرف از یکی از قالبهای سایت فروش قالب مانند تم فارست می آوریم اکثر مدیران و کاربران این انجمن ها حرف از حمایت از قانون کپی رایت می زنند و تاکید می کنند که حتما قالب خریداری شود.
نکته بسیار جالب اینجاست که وقتی به نمونه کارهای بسیاری از همین افراد سر زدم متوجه شدم که بسیاری از طراحی های آنها دستکاری شده همان قالبهای خارجی است.
حتی مدیر یکی از انجمن ها در سایت شخصی خودش یک قالب را از تم فارست خریداری کرده بود و به نج روش مختلف ویرایش کرده بود و در سایت خودش برای فروش گذاشته بود.

واقعا برایم سوال مهمی شده است؟
چرا وقتی حتی ویندوز و فتوشاپ افرادی که داعیه دار قانون کپی رایت شده اند کرک شده است . پس چگونه در این زمینه این چنین محکم می ایستند.
اساتید راهنمایی کنند.
با تشکر

قالب سایت ما برامون 500 خرج برداشت.. یک ماه بعد دیدم یک سایتی گذشته برای فروش 150 تومان!! میخواستم برم بهش بگم حداقل می د ز دی قالب رو و ریپ میکنی قیمت منصفانه بفروش ارزش کار مارو پایین نیار جناب دز د! بعد شما دم از کپی رایت میزنی؟

اين دوستمون هم حرف درستي زدند.

چند روز پيش تو انجمن هاي ويبولتين يكي از كاربران مطرح كردند كه ويبي كه تو انجمن شما نصبه لايسنس داره يا نال شده كه متوجه شدند اون هم از نال استفاده ميكنه و موارد مشابه
حالا كه خريد قالب اينقدر گران نيست چه بهتر كه از اورجينال اون استفاده كنيم و هزينه اون را پرداخت نمائيم كه يك قدمي باشه براي طرفداري از قانون كپي رايت
البته اينها نظر شخصي من بود دوستان هم نظرشون رو بگن

باز هم مگم . نمي دونم چرا تو انجمن ها تا حرف قالب مي شه همه مي گند آقا قالب را بخر تا قانون كپي رايت رعايت بشه. آخه اين قانون كپي رايت فقط واسه قالب بايد اجرا شه . جاي ديگه رو هواست.

mhiizadi
April 1st, 2014, 16:23
بی معنی است.

OmidX
April 1st, 2014, 16:29
باید از برنامه نویسان و طراح های ایرانی جمایت کرد...

البته این قانون وجود داره ، بنده خودم یکبار شخصی رو ب دلیل ریپ قالب ، تا دادسرا کشوندم و ب جای جریمه نقدی ، حسابی مورد عنایت قرار دادم .

سایر دوستان هم اگر مشکل این چنینی داشتند ، پ.خ بدن میگم از چه قانونی برای اینکار باید استفاده کنید .

با تشکر ...

hichkas62
April 1st, 2014, 16:30
باید از برنامه نویسان و طراح های ایرانی جمایت کرد...

البته این قانون وجود داره ، بنده خودم یکبار شخصی رو ب دلیل ریپ قالب ، تا دادسرا کشوندم و ب جای جریمه نقدی ، حسابی مورد عنایت قرار دادم .

سایر دوستان هم اگر مشکل این چنینی داشتند ، پ.خ بدن میگم از چه قانونی برای اینکار باید استفاده کنید .

با تشکر ...

ممنون
اما صحبت درباره قالبهاي خارجي است نه ايراني

OmidX
April 1st, 2014, 16:39
ممنون
اما صحبت درباره قالبهاي خارجي است نه ايراني

بستگی داره ، بعضی سایت های خارجی مثل الگانت تمز با یک اکانت یکساله (devloper) دسترسی ب همه ی تم ها و پلاگین ها رو دارید و حتی حق فروش تم ها هم ب شما داده شده ...

https://www.elegantthemes.com/join.php

برای سایر وب سایت ها هم اول قوانینش رو بخونید ، بعضی سایت های دیگه هم هستند ک برای join شدن ، اکانت devloper ب شما میدن و شما حق فروش هم دارید !

بنده استفاده از قالب های نال شده رو تحت هیچ شرایطی توصیه نمیکنم ... از بحث کپی رایت هم ک بگذریم ، اکثرا آلوده ب شل هستند .

اما بازم تاکید میکنم ، شما حق ندارید طرح ها ، اسکریپت ها یا نرم افزار های یک برنامه نویس یا طراح ایرانی رو ریپ یا نال شده استفاده کنید ، چون این د ز د یه !

hadi_am
April 1st, 2014, 17:03
سلام.مطلب خیلی خوبی رو عنوان کردید.
به نظر من خب وقتی امکان استفاده از محصولات مایکروسافت یا هر شرکت دیگه به دلیل گرونی یا .... نیست، خیلی ساده میتونید از اون نرم افزار استفاده نکنید!
برای مثال به جای ویندوز، از سیستم عامل های رایگان مثل ubuntu استفاده کنید. به جای photoshop از gimp استفاده کنید. هر نرم افزاری که شما توی ویندوز استفاده کردید، معادل بهتری توی لینوکس داره.
اینکه بگیم چون ما امکان خرید رو نداریم، باید کرک شده استفاده کنیم مثل اینه که بگیم خوب ما پول نداریم فلان چیز رو بخریم،پس بریم بدضدیمش.(برای اینکه ویبولتین واژه د ز د رو فـــیلـــتر میکنه اینجوری نوشتم)
از نظر انسانی هم بخواید بررسی کنید، خیلی حرکت ناجوانمردانه ایه. یکی کلی زحمت می کشه که پول در بیاره از محصولش، طرف میاد تو ۵ دقیقه کپی می کنه میره پی کارش...!
من شخصا لایسنس ۲ نرم افزار رو خریدم.ویندوز xp و idm. چند وقت به ویندوز سرور ۲۰۰۸ نیاز داشتم ولی چون گرون بود نتونستم بگیرم و سعی کردم نیازم رو با centos برطرف کنم.
امیدوارم هممون که کپی رایت احترام بذلریم..

درود

دوست عزیز کسی که مثل من یا شما یا هر کس دیگه 20-25 سال با ویندوز کار کرده و همه چیزش دستش اومده و نرم افزاراش راحت پیدا میشه حاضرید برید یه سیستم عاملی رو انتخاب کنید که نه چیزی ازش میدونید ونه حتی میدونید چطوری باهاش کار کنید و از همه مهم تر اصلا براش برنامه ای هست؟

مساله خرید نیست عزیز خیلی راحت میشه خرید کرد و استفاده مساله ی مهم اینه که برای ما خیلی گرون تر از خارجیا در میاد وقتی یه کارگر ساده ساعتی 9$ برای کارش تو آمریکا میگیره وقتی یه نرم افزار شبیه ویندوز رو میخواد بخره که اگه اشتباه نکنم 50-60$ نیست واسش پولی حساب نمیاد ولی وقتی میخوای توی ایران خرید کنی میشه 200000 تومن این پول معادل 10 روز کار یه کارگر توی ایران هستش پس اصلا راجب این مساله نمیشه بحث کرد.در ضمن ما ایرانیا پول نداشته باشیم حداقل مغز داریم.ویندوز 8 قبل از ورود نسخه ی اولیش به بازار داخل ایران کرک شدش موجود بود این یعنی نقطه ضعف مایکروسافت...

ولی در مورد قالب خب اکثرا توضیح داده شده تحت چه شرایطی میگیرن ولی وقتی یه قالبی رو یه طراح ایرانی کلی وقت میذاره برای طراحیش وقتی اون قالب رو میزنن اون زمانی رو که وقت گذاشته رو به باد میدن ریپر های گرامی...

من طراح وقتی دوست ندارم قالبی که زدم رو کسی نزنه باید چیکار کنم که این همه وقت و خلاقیتم به باد نره؟

تنها راحش فروش و کپی رایت هستش...

توی خارج یکسری قالبا طراحی میشه و به فروش گذاشته میشه و مهم نیست براشون که باهاش چیکار میکنید ولی یک سری وبسایتها هم هستن که با کوچکترین کپی از قالبشون کل اقوامتون رو جلوی چشاتون میارن البته توی خارج توی ایران کسی بهای آنچنانی نمیده...

یه علتی که شاید خود بنده یا سایر مردم واسه خرید قالب هزینه نمیکنن اینه که
توسط افراد بیکار ریپ میشه و در سایت ها گذاشته میشه واسه دانلود
خب چرا هزینه کنیم بعد قالبو همه استفاده کنن! ما هم ریپ میکنیم دیگه !

خب این یکی از خصلت های بد ما ایرانی هستش که میگن مفت باشه کوفت باشه(البته بلا نسبت بعضی از دوستان)

اگه ما خودمون هوای همدیگه رو نداشته باشیم آمریکاییا که نمیان هوای ما رو داشته باشن دوستان...

پس بهتره کپی رایت قالب رعایت بشه تا ریپ...

ارادتمند شما

هادی امیری

hamid.soltani92
April 1st, 2014, 17:15
درود
دوست عزیز کسی که مثل من یا شما یا هر کس دیگه 20-25 سال با ویندوز کار کرده و همه چیزش دستش اومده و نرم افزاراش راحت پیدا میشه حاضرید برید یه سیستم عاملی رو انتخاب کنید که نه چیزی ازش میدونید ونه حتی میدونید چطوری باهاش کار کنید و از همه مهم تر اصلا براش برنامه ای هست؟
مساله خرید نیست عزیز خیلی راحت میشه خرید کرد و استفاده مساله ی مهم اینه که برای ما خیلی گرون تر از خارجیا در میاد وقتی یه کارگر ساده ساعتی 9$ برای کارش تو آمریکا میگیره وقتی یه نرم افزار شبیه ویندوز رو میخواد بخره که اگه اشتباه نکنم 50-60$ نیست واسش پولی حساب نمیاد ولی وقتی میخوای توی ایران خرید کنی میشه 200000 تومن این پول معادل 10 روز کار یه کارگر توی ایران هستش پس اصلا راجب این مساله نمیشه بحث کرد.در ضمن ما ایرانیا پول نداشته باشیم حداقل مغز داریم.ویندوز 8 قبل از ورود نسخه ی اولیش به بازار داخل ایران کرک شدش موجود بود این یعنی نقطه ضعف مایکروسافت...
ولی در مورد قالب خب اکثرا توضیح داده شده تحت چه شرایطی میگیرن ولی وقتی یه قالبی رو یه طراح ایرانی کلی وقت میذاره برای طراحیش وقتی اون قالب رو میزنن اون زمانی رو که وقت گذاشته رو به باد میدن ریپر های گرامی...
من طراح وقتی دوست ندارم قالبی که زدم رو کسی نزنه باید چیکار کنم که این همه وقت و خلاقیتم به باد نره؟
تنها راحش فروش و کپی رایت هستش...
توی خارج یکسری قالبا طراحی میشه و به فروش گذاشته میشه و مهم نیست براشون که باهاش چیکار میکنید ولی یک سری وبسایتها هم هستن که با کوچکترین کپی از قالبشون کل اقوامتون رو جلوی چشاتون میارن البته توی خارج توی ایران کسی بهای آنچنانی نمیده...

سلام دوست من.
وقتی که شما نگران قالبتون هستین که دز دیده بشه (قالبی که هزینه و وقت خاصی در مقایسه با ویندوز! براش صرف نشده) هستید،مایکروسافت چیکار باید بکنه؟
ببخشیدا،فرمایش شما دقیقا عین این هست که بگید چون قیمت ماشین تو خارج از کشور نسبت به درآمد مردم کمه و اینجا ایجوری نیست،پس ما باید ماشین بدز دیم و سوار شیم!
از قدیم گفتن دارندگی و برازندگی!کسی که داره بره بخره و استفاده کنه.کسی هم که توان خریدنش رو نداره، از نظر انسانی، عرفی، وجدانی و ... نباید به صورت غیر قانونی استفاده کنه.
دیگه خود دانید...

ramtin2025
April 1st, 2014, 20:27
من موافق شما نیستم در مورد ویندوز و برخی نرم افزارهای گرون قیمت خارجی
اولا که استفاده از اینها در مملکت ما عمومی هست و همه کار با اونا رو تقریبا بلد هستند و به قول دوستمون همه نرم افزارهای موجود هم مرتبط با این سیستم عامله.
ثانیا قیمت بالایی دارند که ذکر شد
ثالثا ایران رو تحریم کردن و ما حتی اگه بخریم هم نمیتونیم از همه امکاناتشون استفاده کنیم
رابعا ما ایرانیا دسترسی به ویزا کارت و مستر کارت و غیره نداریم که بخوایم بخریم

اگه قرار باشه این نرمافزارهای عمومی و کاربردی رو کنار بذاریم ، میدونید چند سال از تکنولوژیهای روز دنیا عقب میمونیم ؟ همین الان با این همه نرم افزار که رایگان در اختیار ماست حرف زیادی برای گفتن نداریم چه برسه به اینکه اینها رو هم فقط تعداد معدودی داشته باشند.
ولی برای نرم افزارهای کم قیمت که امکان تهیه اونها رو داریم، نظر من اینه میشه کپی رایت رو حفظ کرد مثل idm
در مورد محصولات داخلی هم وظیفه ملی هست که کپی رایت رو حفظ کنیم تا به رشد کشورمون کمک کنیم.
این همه شرکت حسابداری که اومدن و به دلیل کرک شدن نرم افزارهاشون شکست خوردن و حاصل زحمات و تحقیقات چندین ساله عده ای به باد رفت.

رعایت کامل کپی رایت در ایران نیاز به برنامه ریزی و زمان داره که متاسفانه مسئولین هم هیچ برنامه ای برای این مورد ندارند

Mohsen6558
April 1st, 2014, 20:47
دوست عزیز
همین رعایت نکردن کپی رایت تو برنامه های مختلف باعث شده که به این روز بیافتیم. با این همه بر و بچ آشنا و حرفه ای کامپیوتر نرم افزار بین المللی آنچنانی نداریم. بخاطر اینکه همه چی در دسترسه همه هست. هر کسی ار کدوم از نرم افزار ها یه سری کارهای سطی کرده و تمام!
شما الان بری یوتیوب می بینی طرف با Phtoshop 6.0 که برا ده سال پیشه یه طرح خیلی زیبا در می آره دلیلش اینه فقط کسایی که استعداد و پشتکارشو دارن می رن سرمایه گذاری می کنن و سیستم ، سیستم عامل و فتوشاپ می خرن
در دسترس بودن برنامه ها برای همه باعث شده ما دریایی از اطلاعات باشیم ولی به عمق یک بند انگشت!

Adline
April 1st, 2014, 21:08
در مورد موارد خارجی صحبت نمی کنم

اما در مورد دسترنج هم وطنانمان بایستی رعایت انصاف بشود.

hichkas62
April 1st, 2014, 21:13
در مورد موارد خارجی صحبت نمی کنم

اما در مورد دسترنج هم وطنانمان بایستی رعایت انصاف بشود.

اما منظور ما قالب های خارجی است.

hamid.soltani92
April 1st, 2014, 21:18
من موافق شما نیستم در مورد ویندوز و برخی نرم افزارهای گرون قیمت خارجی
اولا که استفاده از اینها در مملکت ما عمومی هست و همه کار با اونا رو تقریبا بلد هستند و به قول دوستمون همه نرم افزارهای موجود هم مرتبط با این سیستم عامله.
ثانیا قیمت بالایی دارند که ذکر شد
ثالثا ایران رو تحریم کردن و ما حتی اگه بخریم هم نمیتونیم از همه امکاناتشون استفاده کنیم
رابعا ما ایرانیا دسترسی به ویزا کارت و مستر کارت و غیره نداریم که بخوایم بخریم

اگه قرار باشه این نرمافزارهای عمومی و کاربردی رو کنار بذاریم ، میدونید چند سال از تکنولوژیهای روز دنیا عقب میمونیم ؟ همین الان با این همه نرم افزار که رایگان در اختیار ماست حرف زیادی برای گفتن نداریم چه برسه به اینکه اینها رو هم فقط تعداد معدودی داشته باشند.
ولی برای نرم افزارهای کم قیمت که امکان تهیه اونها رو داریم، نظر من اینه میشه کپی رایت رو حفظ کرد مثل idm
در مورد محصولات داخلی هم وظیفه ملی هست که کپی رایت رو حفظ کنیم تا به رشد کشورمون کمک کنیم.
این همه شرکت حسابداری که اومدن و به دلیل کرک شدن نرم افزارهاشون شکست خوردن و حاصل زحمات و تحقیقات چندین ساله عده ای به باد رفت.

رعایت کامل کپی رایت در ایران نیاز به برنامه ریزی و زمان داره که متاسفانه مسئولین هم هیچ برنامه ای برای این مورد ندارند
پاسخ تک تک مواردی که فرمودید:
۱-عمومی هست که هست!شما به عموم کار نداشته باشید.من و شما رو تو قبر عموم نخواهند گذاشت و عموم مسئول پاسخگویی در رابطه با اعمال ما نخواهند بود!
۲-هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد!
۳-هیچکس شما رو مجبور به استفاده از محصولات شرکتی که تحریمتون کرده، نمیکنه!از شرکتی که تحریمتون نکرده سرویس بگیرید.
۴-بعد از این دلیلتون،منتظر دلایل دیگه ای از قبیل اتاق کجه و ... بودم که خوشبختانه دیده نشد!
شما دقیقا کدوم نرم افزار رو بذارید کنار از دنیا عقب میمونید؟!
شما که تشریف می برید سوپر مارکت، فقط بهای محصولاتی که زیر هزار تومن قیمت دارن رو میپردازید!؟
"این همه شرکت حسابداری که اومدن و به دلیل کرک شدن نرم افزارهاشون شکست خوردن و حاصل زحمات و تحقیقات چندین ساله عده ای به باد رفت." فقط ایرانی ها آدمن؟!یه جوری میگید انگار فقط ایرانیا زحمت می کشن و به پول نیاز دارن و بقیه دنیا فتوسنتز میکنن!
رعایت کپی رایت به هیچ مسئولی ربط نداره.به انصاف و چند چیز دیگه ارتباط داره.

دوست عزیز
همین رعایت نکردن کپی رایت تو برنامه های مختلف باعث شده که به این روز بیافتیم. با این همه بر و بچ آشنا و حرفه ای کامپیوتر نرم افزار بین المللی آنچنانی نداریم. بخاطر اینکه همه چی در دسترسه همه هست. هر کسی ار کدوم از نرم افزار ها یه سری کارهای سطی کرده و تمام!
شما الان بری یوتیوب می بینی طرف با Phtoshop 6.0 که برا ده سال پیشه یه طرح خیلی زیبا در می آره دلیلش اینه فقط کسایی که استعداد و پشتکارشو دارن می رن سرمایه گذاری می کنن و سیستم ، سیستم عامل و فتوشاپ می خرن
در دسترس بودن برنامه ها برای همه باعث شده ما دریایی از اطلاعات باشیم ولی به عمق یک بند انگشت!
دم شما گرم!احسنت!

Adline
April 1st, 2014, 21:23
اما منظور ما قالب های خارجی است.

خواستم تاکید به رعایت حقوق داخلی ها بشه d:

اما در مورد خارجی هر کس از یه دیدی به قضیه نگاه میکنه
اما از لحاظ فقهی استفاده از محصولات امریکایی قفل شکسته و نال شده مشکلی نداره، پرسیدم d:

از لحاظ عقلی هم معقوله ( به نظر بنده ) وقتی امریکا 35 ساله دارایی های ایران رو در همه جای دنیا بلوکه کرده و هر ترقه ای هر جای دنیا میترکه یه دادگاه براش تو امریکا برگزار میشه و از دارایی های بلوکه شده اقدام به تامین خسارت می کنن ...
(یه سرچ کنید موارد فراوونه) ...

بازم میگم نظر شخصی است.

hamid.soltani92
April 1st, 2014, 21:29
خواستم تاکید به رعایت حقوق داخلی ها بشه d:
اما در مورد خارجی هر کس از یه دیدی به قضیه نگاه میکنه
اما از لحاظ فقهی استفاده از محصولات امریکایی قفل شکسته و نال شده مشکلی نداره، پرسیدم d:
از لحاظ عقلی هم معقوله ( به نظر بنده ) وقتی امریکا 35 ساله دارایی های ایران رو در همه جای دنیا بلوکه کرده و هر ترقه ای هر جای دنیا میترکه یه دادگاه براش تو امریکا برگزار میشه و از دارایی های بلوکه شده اقدام به تامین خسارت می کنن ..
(یه سرچ کنید موارد فراوونه) ...
بازم میگم نظر شخصی است.
سلام.
برادر عزیز، اگر به فرض محال از نظر فقهی مشکل نداشته باشه، از نظر انسانی که داره!
ببخشید، الان دارایی های ایران رو مایکروسافت و ادوبی بلوکه کردن که ما داریم پول اینارو میخوریم؟!

ramtin2025
April 1st, 2014, 21:55
دوست عزیز قرار نیست اینجا کسی برای بقیه تکلیف تعیین کنه
هر کسی نظرش رو میگه فقط
منظور من از عمومی این بود که برای اکثر افراد جایگزینی برای ویندوز وجود نداره
بقیه دلایل هم به نظر من دلیل هستند و شما میتونی قبول نداشته باشی
در مورد شرکتهای خارجی هم، 99درصد اونا نمیتونن هیچ سودی از ایرانیا ببرن و 99درصد ایرانیا هم نمیتونن نرمافزارهای اونا رو بخرن . تو این شرایط اگه نرم افزار ایرانی جایگزین باشه و حمایت بشه و کرک نشه، خب مسلمه که بهترین کار خرید نرم افزار داخلیه ولی در مورد نرم افزارهایی که جایگزین مناسبی ندارند نمیشه این انتظار رو داشت.

ربطش به مسئولین هم برمیگرده به برخورد قانونی و قانون متناسب که ما نداریم.

موفق باشید

sadegh571
April 1st, 2014, 21:59
سلام.
برادر عزیز، اگر به فرض محال از نظر فقهی مشکل نداشته باشه، از نظر انسانی که داره!
ببخشید، الان دارایی های ایران رو مایکروسافت و ادوبی بلوکه کردن که ما داریم پول اینارو میخوریم؟!

ببینم شما که این همه ادعات میشه الان این ویندوز و نرم افزارهایی که داری استفاده میکنی رو بابتش پول دادی؟
یعنی تا حالا تو عمرت از یه نرم افزار کرک شده استفاده نکردی؟

hichkas62
April 1st, 2014, 22:15
سلام.

البته این روش را دولت هم انجام می دهد.
دوستی دارم که تو صدا و سیما کار می کند. یک بار ازش درباره فیلمها و سریال های پخش شده پرسیدم. گفت که تمام این موارد چه از کره و آلمان و ایتالیا باشه و چه از یک کشور آفریقایی باشه اجازه پخشش خریداری می شه به غیر از ساخته های کشور ایالات متحده.

Saati
April 1st, 2014, 22:24
هر کی تو نظر سنجی خیر زده یه جاش میخاره

Adline
April 1st, 2014, 22:53
سلام.

با تشکر
دوست عزیز عرض کردم که نظر شخصی بنده است
همینطور که نظر شما چیز دیگری است.

UGP.ir
April 1st, 2014, 23:04
سلام
یک نظر شخصی: به نظر من برای خودمون خوبه (یعنی داخل کشور و برنامه های تولید خودمون) و باعث می شود که برنامه های ملی پا بگیرن.
اما برای خارجی ها به نظرم حداقل الان قابل پیاده سازی نیست و به نظرم نیازی هم به پیاده سازی نیست چون واقعا ایرانی ها ایقدر توان مالی ندارند که برای این برنامه ها هزینه کنند.

Mohsen6558
April 1st, 2014, 23:10
دوستان اینقدر نگین توان مالی ما در حد خرید نیست.
به دو تا نکته این مورد توجه کنین:
1- خیلی از کشور های ضعیف تر از ما دارن اینو رعایت می کنن به جاش شرکت های سازنده هم اومده یه تخفیفی واسه خریداران اون کشورا ها گذاشته
2- چرا همه کارخونه ندارن؟ برا اینکه سرمایه و مدیریت می خواد. اگه کامپیوتر هم اینطوری بود و سرمایه می خواست مطمین باشید فقط کسایی که این کاره هستن وارد می شدن و ریسک می کردن. این نکته رو هم یادتون باشه کلا سیستم عامل لینوکس به خاطر همین مشکل شکل گرفت. یه دانشجوی آلمانی که پول نداشته سیستم عامل مایکروسافت رو بخره می شینه یه سیستم عامل رو پایه گذاری می کنه. اگه سیستم عامل با پونصد تومن در اختیارش بود هیچ وقت این کارو نمی کرد

agraph
April 2nd, 2014, 00:59
واسه من خیلی جالب هست که اکثرا ایرانی معتقد هستند که چون نرم افزار x و یا فیلم y برنامه نویس و یا سازنده اش خارجی هست اشکال نداره و ***ی به حساب نمیاد
این موضوع میشه تو سطح کلان هم دید خود صدا و سیما پخش زنده فوتبال روی لوگو شبکه های دیگه عکس چمن می زنه و پخش می کنه!
یا اینکه همه سازمان های دولتی از ویندوز و نرم افزار های کرک شده استفاده می کنن
و یا اینکه اجازه فروش 100 ها نرم افزار کرک شده را مثل گردو و... را میدن
این یعنی چی؟
به نظرم تو ایران قانون کپی رایت اصلا رعایت نمیشه مگر مجبور به رعایتش بشیم ؟ مثل whmcs که اگه بخوای از نسخه کرک شده استفاده کنی امنیت سایتت به خطر می افته
من خودم طراح هستم و خیلی علاقه دارم که کپی رایت رعایت بشه چون واقعا وقتی می بینم کسی از طرح و ایده من استفاده کرده به شدت ناراحت میشم از ماست که بر ماست

Dr.Oxygen
April 2nd, 2014, 01:59
در ایران ، در کشوری که ما زندگی میکنیم ، هیچ حقی محفوظ نیست (!) هیچ کپی رایتی رعایت نخواهد شد و هیچ کس دلش برای زحمت شما نخواهد سوخت (!)
پ.ن : قالبتون رو به زبان انگلیسی طراحی کنید و با لایسنس در وبسایت های خارجی به فروش برسانید (!) تا مدتی که در کشور فرهنگ سازی انجام بشه .

Dr.Oxygen
April 2nd, 2014, 02:06
دوستان اینقدر نگین توان مالی ما در حد خرید نیست.
به دو تا نکته این مورد توجه کنین:
1- خیلی از کشور های ضعیف تر از ما دارن اینو رعایت می کنن به جاش شرکت های سازنده هم اومده یه تخفیفی واسه خریداران اون کشورا ها گذاشته
2- چرا همه کارخونه ندارن؟ برا اینکه سرمایه و مدیریت می خواد. اگه کامپیوتر هم اینطوری بود و سرمایه می خواست مطمین باشید فقط کسایی که این کاره هستن وارد می شدن و ریسک می کردن. این نکته رو هم یادتون باشه کلا سیستم عامل لینوکس به خاطر همین مشکل شکل گرفت. یه دانشجوی آلمانی که پول نداشته سیستم عامل مایکروسافت رو بخره می شینه یه سیستم عامل رو پایه گذاری می کنه. اگه سیستم عامل با پونصد تومن در اختیارش بود هیچ وقت این کارو نمی کرد

:-|
شما تاریخ تکاملی سیستم عامل هارو بردی زیر سوال عزیز من ، اولین سیستم عامل یونیکس بود که لینوکس فعلی از خانواده یونیکس هست (!)

hamid.soltani92
April 2nd, 2014, 07:25
با تشکر
دوست عزیز عرض کردم که نظر شخصی بنده است
همینطور که نظر شما چیز دیگری است.
بله جناب.حرف های من هم نظر شخصی بودن و فرمایشات شما هم کاملا محترمن برای من.
دوست عزیز قرار نیست اینجا کسی برای بقیه تکلیف تعیین کنه
هر کسی نظرش رو میگه فقط
منظور من از عمومی این بود که برای اکثر افراد جایگزینی برای ویندوز وجود نداره
بقیه دلایل هم به نظر من دلیل هستند و شما میتونی قبول نداشته باشی
در مورد شرکتهای خارجی هم، 99درصد اونا نمیتونن هیچ سودی از ایرانیا ببرن و 99درصد ایرانیا هم نمیتونن نرمافزارهای اونا رو بخرن . تو این شرایط اگه نرم افزار ایرانی جایگزین باشه و حمایت بشه و کرک نشه، خب مسلمه که بهترین کار خرید نرم افزار داخلیه ولی در مورد نرم افزارهایی که جایگزین مناسبی ندارند نمیشه این انتظار رو داشت.

ربطش به مسئولین هم برمیگرده به برخورد قانونی و قانون متناسب که ما نداریم.

موفق باشید
عزیز من جسارت نکردم خدمت شما. کدوم بخش از عرائض من باعث شد حس کنید دارم تعیین تکلیف می کنم؟
خب من هم نظرم رو که زیاد با شما موافق نبود رو عرض کردم!من که نگفتم تمام حرف های من درسته!ممکنه همشون اشتباه باشن.
و پاسخ به فرمایشتون:
خب عزیز من وقتی آدم نمیتونه نرم افزار رو بخره، حتما باید بد زدتش؟!
من همچنان معتقدم که به مسئولان ارتباط نداره.انسانیت و شرافتی که با آقا بالاسر باشه، یه قرون نمی ارزه!

البته این روش را دولت هم انجام می دهد.
دوستی دارم که تو صدا و سیما کار می کند. یک بار ازش درباره فیلمها و سریال های پخش شده پرسیدم. گفت که تمام این موارد چه از کره و آلمان و ایتالیا باشه و چه از یک کشور آفریقایی باشه اجازه پخشش خریداری می شه به غیر از ساخته های کشور ایالات متحده.
دولت این کار رو به خاطر عدم توانایی خرید انجام نمیده، به خاطر دشمنی انجام میده که بحث اون جداس و اینجا نمیگنجه!

ببینم شما که این همه ادعات میشه الان این ویندوز و نرم افزارهایی که داری استفاده میکنی رو بابتش پول دادی؟
یعنی تا حالا تو عمرت از یه نرم افزار کرک شده استفاده نکردی؟
سلام.این قضیه چیزی نیست که کسی بخواد ادعایی داشته باشه!بنده از ویندوز فقط روی یکی از وی ام هام دارم استفاده می کنم،هزینه اش رو هم تمام و کمال پرداختم(۴سال پیش)!
سیستم عامل کامپیوتری هم که الان باهاش در خدمتتونم،ubuntu هست.هیچ نرم افزار غیر رایگانی هم روش نصب نیست!وقتی انقدر ساده میشه داستان رو حل کرد،چرا از دیوار مردم بریم بالا خب؟!به خدا لینوکس ترس نداره!

به قول دوستامون،این مسئله رو توی تلوزیون هم میشه دید!تصاویر پخش شده از کانال های ماهواره ای رو میدز دن و بعد از اعمال تغییرات و سانــسور و ... مجددا پخش میکنن!!!!دیگه ترکیه که مارو تحریم نکرده!یا تحریم کرده و ما نمیدونیم؟یا امکان خرید به علت گران بودن برای صدا و سیما مقدور نیست؟
نه عزیزان،‌بحث سر این مسائل نیست.داستان اینه که ما ایرانی ها عادت کردیم همه چیز رو زیر پا بگذاریم.